Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) q0w1e2


q0w1e2
tag

hi!
router vásárlás előtt állva kérném a segítségeteket.
a következőt szeretném megvalósítani:
3 gép, mind a 3-ról lehessen mail-t küldeni, és fogadni, lehessen neten játszani.
esetleg nyomtatószerver funkció sem ártana.
tehát egy olyan router kéne, ami ezeket megoldja. fontos az ár!
előre is txs!

(#2) q0w1e2


q0w1e2
tag

ja!! Matáv kábelnet

(#3) salazol válasza q0w1e2 (#2) üzenetére


salazol
őstag

A matáv kábelnet az PPPoE, PPPTP, vagy fix IP, vagy dinamikus IP, vagy milyen elven dolgozik?

(#4) q0w1e2


q0w1e2
tag

DHCP

(#5) salazol válasza q0w1e2 (#4) üzenetére


salazol
őstag

Szvsz gyakorlatilag bármelyik router jó.
Ami biztos, hogy tudja, mert már konfiguráltam, tehát láttam a menüjében a megfelelő beállítás lehetőségét:
Draytek Vigor sorozat.
SMC Barricade
Ma délután akarok tesztelni egy X-Micro és egy Gigabyte routert.
De szerintem minden router tudja, ami neked kell.
Ha printerszerver jó lenne, akkor jó áron láttam a Bluefish árlistában printszerveres Drayteket, kb. 20e, de gyanús, mert ugyanazon áron szerepel a printszerver nélküli is.
Elfogadható árú printszerveres van még az Edimax-nak, de nem tudom ,hol lehetne beszerezni, én a sowah árlistában láttam, de az nagyker. Ha valaki ki tudja hozni, akkor 19e körül van.
Amit nagyon jónak tartok ár-érték arányban, most jelent meg a Mistral kínálatában egy Gigabyte router + WLAN AP, nincs printszervere, de az ára azonos egy wlan nélküli SMC-vel.
Annyit tudok tanácsolni, ha kinézel egy típust, töltsd le a manual-t a netről, nézz bele, hogy be lehet-e állítani az internet csatlakozás menüjében a fix vagy dinamikus IP-s csatlakozást. Szerintem ezt mindegyik tudni fogja. Játszani lehet mindegyikkel, de ha szerverként kell valamilyen játékot beállítani, akkor tudnia kell a port-irányítást, ez többnyire olyasmi néven szerepel mint virtualszerver, port-redirection. Ezt is mindegyik tudta, amelyiket eddig megnéztem.

(#6) salazol válasza salazol (#5) üzenetére


salazol
őstag

Még mielőtt nagyon félrevinnélek, usernév és jelszó bejelentkezés van, vagy esetleg MAC alapján azonosítás, mint a chello-nál? Vagy a kábelmodem tartalmazza az azonosítást és tőled nem kér már semmit?

(#7) q0w1e2


q0w1e2
tag

az utolsó verzió, nem kell már semmi.

(#8) q0w1e2


q0w1e2
tag

már nézegettem a DRAYTEK VIGOR 2104P-t. akkor ez szerinted megfelelne nekem?

(#9) salazol válasza q0w1e2 (#8) üzenetére


salazol
őstag

Nézd meg adraytek honlapon a leírását.
Nekem egy Draytek Vigor 2200 van, más kategória, mint a Dilink meg SMC cuccok. Nem véletlen, hogy az Axelero az üzleti előfizetőknek Draytek vigor routert kínál bérletre.
Ha megnézed a manuált, az internet accesssetup részében kell lennie ''static or dynamic IP'' beállításoknak.
Ez nálam így néz ki:
[L]http://download.sala.dyndns.org/prohardver/vigorIP.jpg[/L]
Neked kell tudni, miket kell beállítanod a kapcsolódáshoz, ez megfelel-e a kívánalmaknak. Sajnos még csak PPPoE kapcsolatokat telepítettem, mifelénk nincs kábeles internet.

(#10) q0w1e2


q0w1e2
tag

köszi a segítséget! megnézem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.