Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Garada


Garada
őstag

Az összes saját androidos rendszer közül szerintem toronymagasan az OneUI vezet. :K
Legutóbb is hasznos dolgokat emeltek IOS-ről át, kíváncsi leszek most mi kerül be és milyen saját ötletek jönnek még.

(#2) Somatom válasza Garada (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Egyetértek, bár nem tudom, hogy mit vehetne át az IOS -től. Olvastam a következő IOS újdonságait. Fingreszelés a köbön.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) ddaydome


ddaydome
senior tag

Szerintem lassan lesz még egy újabb felülete a Samsungnak, mert egy a53-as telefonon is képes belassulni, pedig az közép kategória közepe.
Van egy olyan hátránya, hogy szerintem már sok a szemét a felületben és emiatt rendkívül erőforrásigényes.

Szerintem amúgy nem lenne hátrány, ha választható lenne kezdéskor, hogy gyári androidos vagy saját gyártós felület.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#4) Somatom válasza ddaydome (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem a OneUI miatt van, hanem az Exynos miatt. :) Nekem is közép Samum van, csak Snapi 778 -cal és semmi gondom nincs a rendszer sebességével.
A választhatóságot nem értem. 8 éve, minden telómon Nova -t használok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) rjg válasza Garada (#1) üzenetére


rjg
őstag

A tegnapi bemutató alapján úgy láttam, most éppen az Apple emelte át az egyedi (akár videós) hívó képet a Samsungtól.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#6) ddaydome válasza Somatom (#4) üzenetére


ddaydome
senior tag

A gyár droidnál 0 akadás van gyengébb telón is.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#7) Somatom válasza ddaydome (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Viszont tudásban a béka popsija alatt van a Samu rendszeréhez képest. A gyártók már lealázták a stock Androidot.
Egyébként régen volt ilyen. Bár nem másik UI -t, hanem másik telót kellett hozzá választani. Pl. Galaxy S4 Google Play Edition.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) slice14 válasza Somatom (#7) üzenetére


slice14
veterán

Na igen, de akkor legalább adnának ki (ha nem is minden évben) egy ilyen verziót az aktuális csúcsból (ami itthon is hivatalosan kapható).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#9) mhydas99


mhydas99
tag

En vegre annak orulnek ha vezetek nelkul lehetne fajlokat masolni windowsos gepre. Plane ugy hogy a Samsung kiemelt Microsoft partner es tobb exkluziv szolgaltatasuk is van. Nem ertem mit benaznak hogy nem kepesek wifin meg BT-onnkeresztuli gyors adatatvitelre. Huawei Matebookjai NFCvel es Huawei telefonnal ugy masoltak mindent mint a szel. Ma is az lenne ha nem nyirtak volna ki a google szolgaltatasat.....

(#10) Somatom válasza mhydas99 (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Én WebDAV -ot használok, de az Android ismeri az SMB -t (Windows megosztás) és az FTP -t is. Símán másolok, streamelek Winre, Linuxra, Androidra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) mhydas99 válasza Somatom (#10) üzenetére


mhydas99
tag

Hogyan? Mmint van ra atlagembereknek keszult egyszeruen hasznalhato szoftver hozza jo designnal?
Ezerszer neztem mar utana ennek a neten is nincs semmi info senkitol csak nyuglodes. Meg youtubeon sincs.
Angolul nemetul is rakerestem de meg indiai motyogast is vegigszenvedtem a temaban :D

[ Szerkesztve ]

(#12) TODI1111 válasza mhydas99 (#11) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem értem pontosan mit hiányolsz. Win 11 van a gépemen. Van rajta egy megosztott mappa. A telefonon a [mixplorer] fájlkezelőt használom. A telefon és a gép megosztott mappája között bármit másolok wifin keresztül. Továbbmegyek. A telefonon használom a [autosync] programot is. Ezzel pedig automatikusan szinkronizálok a gép és a telefon között bizonyos mappákat. Ezen kívül van egy asztali gép is amin szintén van megosztott mappa. A telefonnal azt is elérem és minden gond nélkül másolok bármit akár a laptop és asztali gép megoszott mappái között is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Somatom válasza mhydas99 (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Tessék? Szinte az összes fájlkezelő ismeri az SMB -t. Pl. TotalCommander, Mixplorer, SolidExplorer, stb. Sőt, az előbb megnéztem, a Samsung gyári fájlkezelőjében, a hálózati meghajtóknál is van SMB. Screenshot
Szerk.:
Továbbvittem. Az SMB hozzáadásnál elkezdett keresni és másodpercek alatt rátalált a NAS -om SMB szerverére. Sztem egy Win megosztást is ugyanígy megtalálna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) sunnyboy123 válasza mhydas99 (#9) üzenetére


sunnyboy123
csendes tag

Nearby share beta
Erre vess egy pillantást, nekem eddig bejött ha valamit gyorsan kell mozgatni a samsung tesóm és a win11 gépem között.. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Jack Oneill válasza mhydas99 (#9) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A samu sajat fajkelezelojevel kuldok ide oda a gep es telo kozott barmit, vezetek nelkul. Otthoni es munkahelyi gepen is.

[ Szerkesztve ]

(#16) sfdrakex válasza mhydas99 (#11) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hogy kerested? Így kellene vagy így. 😉

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17) Frozen válasza ddaydome (#3) üzenetére


Frozen
őstag

Az a53 gyenge cpu van nekem a52s van.
Azért lassult be ,mert mindenféle frissitést már rápakoltál , nem szabad őket frissiteni. És akkor nagyon szépen simán futnak.sajnos ami utolag jön már frissités azt nem szokták olyan minöségben ellenőrizni,tesztelni és stb na meg a programok leoptimalizálása is sokat számít melyik hogy van megírva. A messenger és a crom hajlamos fagyásra mind1 milyen telefonod van ,de még gépen is néha meg meg tudnak akadni. Szóval ez programhiba és nem a hardwer gyenge.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#18) sfdrakex válasza Frozen (#17) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Túl árazott Samsungot használsz? iLike Tescoból 30 ezerért ugyanazt tudja. 😁

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19) Somatom válasza sfdrakex (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Ez egy loop.
Ugyanazt tudja.
Megírod, hogy miért nem.
De, az átlagnak azok a funkciók nem kellenek, tehát ugyanazt tudja.
A hiba ott van a gondolatmenetben, hogy senki sem az átlagnak vesz telót, hanem magának. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) ddaydome válasza Frozen (#17) üzenetére


ddaydome
senior tag

Épp ez az, hogy nem a cpu gyenge, hanem a felület behemót.
Az én x30-as nokiám szerinted erősebb? Nem. De nincs is lassulás, igaz 8gb rammal van meg ufs 3-al. Az a53 meg nem.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#21) Frozen válasza sfdrakex (#18) üzenetére


Frozen
őstag

1 napi béremből megveszem a telefont lassan 2 éve van nálam. Ha leesik,vagy beszakad a kijelző elmegyek veszek másikat. Azért van ilyen mert szeretem és az a52s az egyik legjobb model a piacon ár/teljesítmény tekintetében.

De igazad van a tescos ugyan azt tudja 30 ezerért , viszont nekem a dizájn nem jön be.


#20ddaydome
semmi gond nincs a felülettel, a program van szarul megírva amit rátelepitesz.
Ez ahogy írtam pl a crom a fb vagy messenger is képes megakadni még gépen is. Nekem nincs ,de a párom néha panaszkodik...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#22) Somatom válasza Frozen (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem is a52s az alap, csak meg van fejelve pár extrával. Pont ezekért az extrákért fizettem többet és ezeket nem tudja egy 30 -as, Tesco -s.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) Frozen válasza Somatom (#22) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem kicsit sokan teljesen más világban élnek egy telefon a mai napig telefonálásra való. Az sms és az internet már egy bővitett luxus kategoria mindent meg lehet vele ugyan ugy csinálni mint a másikkal max kicsit jobb minöség , picit gyorsabb de ettöl függetlenül ugyan azt tudja semmivel nem különb. Ha számolsz a számologépen ugyan az az eredmény lesz akkor is ha a kocsi áráért veszed. :W. Egyébként az a52s ugyan olyan alsó kategoria mint a tescos. Müanyag ház stb... csak ha eltörik a kijelző és javítatni akarod az amoled annyiba kerül mint maga a telefon :W

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#24) Somatom válasza Frozen (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben teljesen igazad van. A telefon, az telefonálásra való. Ezzel szemben amiket okostelóknak neveznek, azok olyan számítógépek, amikkel mellesleg telefonálni is lehet. Engem az utóbbi kategória érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Frozen válasza Somatom (#24) üzenetére


Frozen
őstag

semmi köze a számítogépekhez ez csak abban segít hogy az emberek agyilag elbutuljanak és van aki ezért még több pénzt fizet,hogy még előbb bekövetkezzen.
Sok esetben egy egyszerű összeadást sem tudnak elvégezni fejben számologkép nélkül , vagy nem tudnak közlekedni navigáció nélkül. Nézd meg hány kamionos megy be rossz helyre korlátozásba hídak alá stb.. Annyi esze nincs lassan az embereknek,hogy a táblákat vagy a figyelmeztetéseket nézzék.
Szóval az emberi agynak sokkal nagyobb a számítási kapacitása mint ezeknek a telefonoknak és az elnevezés is az okostelefon egy vicc kategoria akkor az emberi agyat minek lehetne hívni?

Egyébként az alap droid ha valaki megrootolja akkor egy villám gyorsabb lehet mint a legdrágább telefon a piacon. One ui felület közt én semmi változást nem taspasztaltam az elmúlt években.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#26) Somatom válasza Frozen (#25) üzenetére


Somatom
veterán

Kettes számrendszer az alapja, operációs rendszert futtat, alkalmazásokat lehet rá telepíteni és azt mondod, hogy nincs köze egy számítógéphez? Több köze van hozzá, mint egy telefonhoz. Főleg, ha Samsungot veszel (DeX ugyebár). Ugyanilyen felület van tableteken is, amikkel telefonálni sem lehet. Akkor azok mik, ha nem számítógépek?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27) Frozen válasza Somatom (#26) üzenetére


Frozen
őstag

A dex felület sem alkalmas igazából sok mindenre pontosan ezért nem terjedt el és pontosan ez miatt nem lehet érdemi munkára sem használni. Ma már minden futatt valamilyen szintű operácios rendszert vagy alkalmazást ,de ettől függetlenűl számítógépnek szerintem nem nevezhető. Kb a kocsikban a kijelző sem számítógép hanem fedélzeti egységként van megadva. Os futatt és programokat lehet rátenni.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#28) Somatom válasza Frozen (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Tévedsz. Ha azt mondod, hogy nem lehet munkára használni, akkor én meg azt, hogy jobban lehet, mint bármilyen PC -t, laptopot. Nem véletlen, hogy a cégtől tabletet kapunk, nem laptopot. Otthon évek óta nem használok PC -t. HDMI -n rádugom a Samut a tévére és úgy használom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) Frozen válasza Somatom (#28) üzenetére


Frozen
őstag

Én nem egy táblázat kezelésre vagy ilyen limi lomi időtőltő munkáról beszélek ami igazából szerintem nem is munka hanem kb naplopás. Hanem olyan munkáról ahova kell a nagy számítási kapacítás a tervezési folyamatnak a kiszámítása stb..
és általánoságot kell nézni ,ha igaz lenne amit mondasz akkor minden cég ezt használná ,de ahogy látod mégsem így van szóval munkára alkalmatlan, bohoc cégeknek meg kb jó

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#30) Somatom válasza Frozen (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Nem csak a számítási teljesítmény lehet mérce. Különbözőek a munkák. Melóban nekem érintőképernyő kell, GPS, kis helyigény, navi kliensalkalmazások. A laptop alkalmatlan. Van olyan meló, ahol a hordozhatóság a fontos. Arra is alkalmatlan a laptop. Van, ahol a víz és porállóság. Stb., stb. Ennek semmi köze a naplopáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) sfdrakex válasza Frozen (#29) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elég kevés típusú munkáról lehet bármi fogalmad is. Bár aki képes volt leírni, hogy a youtubeot kevesen használják, arra nem is tudom miért reagálok. Azt kellene megértened, hogy mindenki másra és máshogy használja a kütyüjeit. Emiatt nem mindenkinek jó ugyanaz.

Pusztán kíváncsiságból megkérdezhetem mennyi idős vagy?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32) mhydas99 válasza TODI1111 (#12) üzenetére


mhydas99
tag

Ez egeszen addig jo megoldas mig te vagy a routered es interneted rendszergazdaja, te vezerlwd es nem csak kliens vagy. En az vagyok ezert semmilyen megosztott mappat nem allithatok be sajnos. Nem egyedul elek es nem is csladdal/baratokkal. Amugy igazad van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.