Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Jön a fizetős Facebook

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az idősebbek még emlékezhetnek a CompuServe-re. Egyfajta alternatív, hierarchikusan tematizált internet volt. Az idő gyorsan túllépett rajta, de a maga idejében használható volt, és volt egy nagy előnye: előfizetésre visszavezethető felhasználói jelenlét volt rajta, így nem voltak trollok. Kifejezetten tartalmas fórumélet folyt rajta -- persze azok még más idők voltak. (A 90-es évek volt a nagy időszaka...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) #03961088


#03961088
törölt tag

Személyszerint alapból is nagy baromságnak tartom a facebookot. Életem legjobb döntése volt amikor töröltem a profilomat és egyedül csak a messenger részét használom, azt is csak azért mert vannak régi ismerőseim akikkel csak ott tudok beszélni.
Másik oldalt ez a postoljuk ki az életünket ,hogy milyen fa.szák vagyunk. Meg a like gyűjtés mert bizonyos emberek csak annak függvényében boldogok, hogy kapjanak pozitív vissszacsatolást másoktól. Értelmetlen....

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Höhö
Facebook megindul a lejtőn. Mondjuk amit csináltak belőle, azért egyre kevésbé kár. (2010-ben még egy tök használható valami volt.)

@dodi8484 : "ez a postoljuk ki az életünket ,hogy milyen fa.szák vagyunk. Meg a like gyűjtés m"
Ezek tünetek, nem okok. Én pl. ismeretterjesztő dolgokat osztok meg, meg javításokat dokumantálok népnevelés gyanánt :D (Nem is nézi a kutya se :D ) Meg persze emberekkel dumálok.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) wolfman


wolfman
veterán

'Az ígéret szerint a Meta Verified előfizetős fiók a hitelesítő funkció mellett fokozottabb proaktív védelmet kap, kiemelt támogatást a cég részéről, hatékonyabb marketingeszközöket, illetve egyéb, a közleményben nem részletezett extra funkciókat is ajánlanak.'

Hitelesítő funkció mit is takar? Hogy mások látják, hogy én valós személy vagyok, vagy adminoknak lesz ez inkább? És aki valós személy, de ezt nem fizeti elő, azzal lehet szarakodni meg bannolni? Gondolom ezt is jelentheti a 'proaktív védelem'. A hatékonyabb marketing szközök alatt meg remélem a kikapcsolható reklámokat értik, csak hogy legyen valami értelme is az előfizunak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) Fritz Teufel válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Teljesen egyetértek. Csak azt kell belátni, hogy akkoriban csak bizonyos értelmi színvonal fölött fértünk hozzá az internethez. Otthon kevesen, munkában valamivel többen. Válogatott társaság volt világszerte.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#6) MaCS_70 válasza Fritz Teufel (#5) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van! Akkoriban még a kalsszikus net is sokkal jobb vidék volt, pontosan az Általad leírt elit társaság miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7) nubreed


nubreed
veterán

Ingyen se kéne a facebook (nincs is), nem hogy még fizetősen. :D Úgy látom nagyon kezd elgurulni a gyógyszer ezeknél a nagy platformoknál és ehhez elég volt Elon Musk Twitter körüli trollkodása. Ha egyszer egy üzlet beindul ugye... :))

#5 Fritz Teufel: Ez bizony így van. Ki emlékszik még az IRC -re? Sokkal igényesebb volt a társaság, nem úgy volt ám mint ma, hogy minden hülyének (tisztelet a kivételnek) ott van a net a kezében a mobilja által.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#8) Polllen válasza nubreed (#7) üzenetére


Polllen
nagyúr

IRC? Vadnyugat volt az keményen. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) MaCS_70 válasza hcl (#3) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyetértek.

A Facebook is pont olyan (mivel alényegében az), mint egy számítógép: azt csinálja, amire használjuk.

Én jelenleg ugyan nem használom, de tanulásra a közösségi értékei miatt kimondhatatlanul hasznos volt, de sok munkahelyen is ezzel oldják meg a számukra amúgy megoldhatatlan szervezési problémákat. És ez csak kép példa, a lényeg nyilván a közösségszervezési lehetőség.

Ha lenne egy működő hitelességi modell, lehet, hogy újra aktívan használatba venném, és havi 1-2 dollárt nekem megérne, hogy hitelesíthessem magam.

(Én mondjuk eleve azok közé az őskövületek közé tartozom, akik lényegében nyilvános személyazonossággal fóromoznak, de a nyilvánosság szintje és megvalósítása nyilván kényes kérdés.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) nubreed válasza Polllen (#8) üzenetére


nubreed
veterán

Amúgy meg persze. :P

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) Fritz Teufel válasza nubreed (#7) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az IRC-t elég sokáig használtam, Linuxon nagyon sokáig használatban maradt.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#12) arnyekxxx válasza nubreed (#7) üzenetére


arnyekxxx
veterán

IRC és igényesebb egy mondatban, ez jó :)

(#13) Kasya


Kasya
nagyúr

előfizetős fiók a hitelesítő funkció mellett fokozottabb proaktív védelmet kap
Mindenki más fiókja esetén pedig nem tesznek meg mindent annak biztonsága érdekében? Akkor ennyit a bizalomrol.

(#14) kilua


kilua
senior tag

"tesztfázis során PC-platformon 12 amerikai dollárért, iOS-en és Androidon 15 dollárért lehet megszerezni az egyhavi előfizetést. "

Akkor ki az aki mobilról fizet, csak mert pillanatnyilag kényelmesebb neki? Bár a lustaság nagy úr..

(Szerintem android böngészőből is 12 euró lesz az, csak appból 15 a play royality miatt)

[ Szerkesztve ]

(#15) Kansas válasza arnyekxxx (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Gondolom, nem látogatta gyakran a bash.hu és bash.org oldalakat... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) hcl válasza nubreed (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Van ég IRC most is.

@wolfman : Mondjuk az is vicces, hogy a Face hitelesít valamit, maguk is mennyire hitelesek ;]

@MaCS_70 : Végre valaki érti.

@Kaysa : Eddig az adatokon kívül tettek bármiért bármit? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) flexxx2 válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Itt a PH-n is jó a fórumélet.

(#18) flexxx2 válasza #03961088 (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem baromság az FB ötlete. Csak hát egy tömegek igényeit kiszolgáló platform az olyan lesz mint a tömegek. De amúgy vannak jó és hasznos részei is. De lehetne példa a youtube is, ott is nagyon vegyes a kép, van ott is minden mint a búcsúban.

(#19) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ki emlékszik az "ingyenes és az is marad" szlogenre? :D

a legkisebb mértékben sem vagyok meglepve hogy ezzel (is) hazudtak.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Fritz Teufel válasza flexxx2 (#18) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Sajnos ez így igaz.
A 90-es évek végén nekünk is eszünkbe jutott, hogy lehetne egy olyan oldalt csinálni, ahol mondjuk megtalálhatnánk a volt kollégákat vagy iskolatársakat stb. Mondjuk arra nem gondoltunk, hogy legyen Üzenőfal és hogy abból mi mindent ki lehet hozni. És eszünkbe nem jutottak olyan dolgok mint amire végül is használják.
Nyilván, ha valaki bárányok között szocializálóik, nem a vadászat és a szétmarcangolás megfelelő módszere fog elsőre eszébe jutni egy kellemes, zöld fűvel borított mező láttán.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#21) nubreed válasza hcl (#16) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, hogy van, de már nagyon régóta nem használom. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22) hcl válasza fatpingvin (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ld. még Google. "Don't be evil." Már kikerült :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Még csodálom hogy nincs tele minden felület a "Jajúristen, fizetős lesz a Feszbuk!" típusú cikkekkel, kommentekkel, posztokkal. Persze én már kb. 5 éve nem vagyok fent, így nem tudom, milyen hírek ömlenek rajta. :C

B.Cs.

(#24) Kansas válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Kansas
addikt

Nem hazudtak, a pénzért extra szolgáltatást adnak, nem az alapfunkciókat, nem is kényszerítik rá arra aki nem akar fizetni.
Tudom, csúnya gonosz Meta, de ne legyünk mi se álszentek, amit nem ígértek azt nem ígérték.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) wolfman válasza Kasya (#13) üzenetére


wolfman
veterán

Pont ezt mondom én is. Ok, akkor aki fizet, annak vigyáznak a profiljára. Aki nem (nem azért mert áll profil, hanem mert nem akar fizetni a fb-nak, vagy nem tud), az meghát bocs, fizetté'vó'na kecseg, most nem kerültek volna ki az adataid.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) Fritz Teufel válasza wolfman (#25) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az európai GDPR a fizetéstől függetlenül vonatkozik rájuk, szóval ha kikerülnek azok az adatok, akkor zsebbe nyúlós a dolog. Az adatok biztonságos kezelése NEM fizetés függő.
Egyébként, ha valaki fizet érte, annak nyilván járjon valamiféle előnnyel a dolog.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#27) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Reklámok nem hoznak már főnciknek megfelelő bevételt? :) Kell egy új pénzszerzési mód..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#28) hcl válasza bollokcs80 (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem hagysz ki semmit :D

@Kansas : Ugyanaz lesz, mint a hirdetéssel. Nem fizettél, nincs elérés. Nincs olyan, hogy csináltál egy page-t kis cégként, és azzal jól vonzod az ügyfeleket :D Fizess, és akkor lesz elérés.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) nuke7


nuke7
veterán

“- figyelj már Zuck! Musk mennyire elbénázta a fizetős twitter-t, nem..?! :DDD
- fogd meg a söröm…”

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) nuke7 válasza hcl (#3) üzenetére


nuke7
veterán

Jaja, régi szép időkben, amikor lehetett jó kis teszteket csinálni és megjeleníteni az eredményeket a profilodon… :K :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#31) dabadab válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


dabadab
titán

Az teljesen más téma, itt tulajdonképpen az "elérést" (vagyis hogy a posztjaidat hány olyan ember lássa, aki látni akarja (mert bekövetted az oldalad) vagy a facebook algoritmusa szerint látni akarja) veszed, nem mást, szóval ez a lépés is a hirdetési piacot célozza.

Ettől még a facebook alapvetően marad ugyanolyan szellemi fertő, mint amilyen, ahol ha az ember kimerészkedik a zárt csoportjaiból (márpedig a facebook minden megtesz, hogy ez így legyen, folyamatosann tolja elém azt, ami szerinte érdekel engem, ahelyett, amit én kézzel bejelöltem, hogy érdekel), akkor a felére esik az IQ-ja.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) dabadab válasza fatpingvin (#19) üzenetére


dabadab
titán

Valamit benéztél, mert ingyenes maradt.

DRM is theft

(#33) wong kok wah válasza arnyekxxx (#12) üzenetére


wong kok wah
senior tag

IRC... a régi "szép" idők... :DD

[ Szerkesztve ]

(#34) St3ven válasza nuke7 (#29) üzenetére


St3ven
addikt

Ez jó. :DDD

Érzik, hogy valamit lépniük kell, de nem biztos, hogy ez lesz a jó irány.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#35) adlersson


adlersson
aktív tag

Az előfizetők a magasabb szintű szolgáltatás részeként vajon normális keresőt és relevens találatokat is kapnak? :)

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#36) totron válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


totron
addikt

A trollok és a milliárdos netfelhasználás korszakában nem okos dolog a személyazonossággal/kiterjesztett-kimaxolt szemályazonossággal való fennlét. Régen más volt, most is más van, más módszerek az üdvözítők szerintem. Nem azt mondom, hogy légy te is troll, hogy ne trollkodhassanak meg, de nem kell csöcsöt-bögyöt kipakolni presszionáljon bármire is a vonulat.

(#35) adlersson, a felhasználói bázis egy jó része nem szocializálódott igazi keresőn, illetve nem érti miért is enne fontos egy normálisan működő, meg aztán ott a gugli, az tud mindent is. A user nem lát mögé, nem súlyoz, nem gondol, csak használ. Tehát pont azt teszi, amire a rendszer predesztinálja/amire meg lett alkotva a rendszer. Elképeszetően fos működésekre is képes kimondani a népnyelv, hogy az jó. Annak valóságától teljesen elkülönülve. Ezen mindig képes vagyok elborzadni.

(#37) Plazmacucci válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De ez nem igaz. A facebook buborékba zár mert az algoritmus csak olyan ajánlásokat tesz ami szerinte neked tetszik. Simán befolyásol egy választást, stb. Nagyon nem rajtunk múlik. vagy is annyiban igen, hogy használjuk e ezt a trágyát vagy sem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) hcl válasza nuke7 (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Phejj :DValamiért kerültem mint a tüzet... :D

@Plazmacucci : "De ez nem igaz. A facebook buborékba zár mert az algoritmus csak olyan ajánlásokat tesz ami szerinte neked tetszik."
Ha hagyod. Meg ha tud.
Nekem tolta a politikai hirdetéseket, pont nem érdekelt. (Azt úgysem tudja eltalálni, hogy mi tetszene :D )
Ismerősök tolják a fullkretén dolgokat-> már nem ismerősök, vagy unfollow.
Nem azért, mert véleménybuborék, hanem mert az ember igyekszik kitakarítani a hülyéket az életéből.

@adlersson : Hogy mit? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) fatpingvin válasza hcl (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem az a kérdés hogy mit mutat, úgy istenigazából. sokkal inkább az hogy mit NEM.

én töbek között ezért is hanyagolom a google-t. egyrészt a ToS számomra vállalhatatlan, a szolgáltatásaik működése használhatatlan, arról meg nem beszélve hogy mondjuk a keresővel lehet hogy ha hagyom magam leprofilozni akkor releváns találatokat kapnék, de új dolgokat ebből nem nagyon tanulok. erre a DDG sokkal jobb, találok olyan kontentet is ami adott esetben nem tetszik de hasznos input racionálisabban végiggondolva

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) nuke7 válasza fatpingvin (#39) üzenetére


nuke7
veterán

melóban google privátban duckduckgo :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#41) fatpingvin válasza nuke7 (#40) üzenetére


fatpingvin
őstag

melóban DDG illetve ChatGPT, magánban DDG.

a search.google.com az konkrétan a tűzfalamon tiltólistán is van, elég sok más google domainnel együtt, account, googleanalytics, fonts, satöbbi. asszem csak a captcha-jukhoz kellő domainek vannak szabadon hagyva.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#42) hcl válasza fatpingvin (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem pont a DDG bénább, az a default, de sajnos nagyon sokszor a gúgli elsőre jobbat ad, mint a kacsa :(A Google -al elsőzör át kell ugrani a "vedd meg" találatokat, de azon kívül azért jól keres. Kijelentkezve vagyok böngészőkből gépről, tracking letiltva, a többivel nem sokra megy. Telefonon be van kapcsolva a helyzet mentése, mert nekem hasznos. És telefonról nem keresek. Látványosan erőlködik amúgy, ahol látszanak a hirdetések, hogy olyat dobjon, amire talán végre kattintok :D

"nem az a kérdés hogy mit mutat, úgy istenigazából. sokkal inkább az hogy mit NEM."
Azt meg kikeresem, nem a fb. algoritmusa tudja, hogy mit akarok megnézni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) classic B válasza fatpingvin (#19) üzenetére


classic B
aktív tag

Volt ilyen szlogen, csak kénytelenek voltak levenni a kezdőoldalról, amikor hivatalosan is kiderült, hogy a személyes adatainkkal "fizetünk" a szolgáltatás használatáért. :B

[ Szerkesztve ]

(#44) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

a kikényszerítő körülmények* = Zukcerhegy nettó idióta moneydrain víziója, a meta, amibe napi szinten dollármilliós veszteségeket süllyeszt, által kikényszerített körülmények

*fixed

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#45) MaCS_70 válasza Plazmacucci (#37) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyan zárna már buborékba a Facebook, ha csak kapcsolattartásra használom?

Márpedig én erről írtam, nem arról, hogy hírforrásként szolgálna.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46) totron válasza hcl (#42) üzenetére


totron
addikt

Cipő esetén volt, hogy a komplett 1. oldal kamusite-okból állt.

(#47) MaCS_70 válasza Polllen (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem az IRC vadnyugatisága nem jött át, számomra csupa pozitív emlék kötődik hozzá, többek között egy ma már felfoghatatlan szintű és sajnos elképzelhetetlen mértékű kölcsönös segítőkészség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48) adlersson válasza totron (#36) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nekem már az is bőven elég lenne, ha a "pacalpököltre" rákeresve nem thaiföldi sakk-körök csoportjait dobná ki eredményül.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#49) nyunyu válasza adlersson (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Rezsidémon jobb lenne?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) bambano


bambano
titán

görénység lvl 99. 15 dolcsit kérni azért, hogy teljesüljenek a törvény által elvártak, azért az elég veretes ganéság.

szerk:
Bódult emberi nem, hát szabad létedre
Mért vertél zárbékót tulajdon kezedre?
Tiéd volt ez a főld, tiéd volt egészen,
Melyből most a kevély s fösvény dézmát vészen.

Te vagy még egyedűl, óh arany holdvilág,
Melyet árendába nem ád még a világ.
Te vagy még, éltető levegő! amelyen
Indzsenéri duktus nem járt semmi helyen.

Csokonai: Az estve

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Jön a fizetős Facebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.