Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Jók az ecs alaplapok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Őszinte választ kérek ECS alaplapot használóktól!!!
Megbízhatóak, stabilak az ECS alaplapok? Jó rajtuk az integrált hangkártya?

(#2) Petiqe


Petiqe
tag

ZSIR
Haverral együtt vetttünk gépet már jó régen ő ECS K7VZA lapot vett énmeg KT7E-t. Nem kicsivel jobban járt nekem kúrvasok bajom volt azóta az Abit lappal (memóriakezelés stb) nála semmi gond nem volt azóta sem integrált cuccuot nemtom milyen mivel ki sem próbáltuk.
szvsz jó minőségüek az ECS lapok és értelmesebben vannak rajta elrendezve a dolgok mint abit lapokon.

üdv

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#3) wassermann


wassermann
addikt

Fura, hogy nálunk csak most kezd ismerté válni az ECS. Ennek talán az az oka, hogy sokáig nem volt hazai képviselete. Mindenesetre a világban jól ismert és jó lapjai vannak. Ami pedig a lényeg, elég nyomottak az árai - ami nekünk vásárlóknak kedvez!
Én már lassan egy éve, hogy birtokolok egy K7S5A-t. Ez tavaly nyáron a TOMSHARDWARE szerint az egyik leggyorsabb DDR-es AMD-hez való lap volt.
Azóta persze jöttek ki jobb chipset-ek, de a lap nekem túlhajtva is atomstabil. Az integrált hangot is használom és elvagyok vele. Vannak persze trükkök, de ez más lapnál is így van - érdemes a neten vadászni újabb meghajtó programok és BIOSOK után - mert megéri- Ez persze nem azt jelenti, hogy a hozzáadottakkal nem megy.
Ha nincs túl sok pénzed, mindenképp javaslom az ECS-t!

(#4) Pala válasza wassermann (#3) üzenetére


Pala
veterán

Hiszek neked, nagyon rokonszenvesek voltak már eddig is az ECS lapok, most meg pláne!!! Én speciel konkrétan K7VTA3 v3.1 Via KT333 ECS lapot vennék, erről mi a véleményed????? Mert az ára szuper: kb. 17000 nettó, és mindenféle földi jó van rajta!!!

(#5) tomika


tomika
aktív tag

Hi!
Egy ECS K7S5A deszkát hajtok, és nagyon megvagyok vele elégedve.
Olcsó, gyors, ez a lap SDRAM-ot is hajt :DDD , jól szerelhető, és betonstabil.
A következő alaplapom, is szerintem ECS lesz SiS alapokon... ;]
Bye
Powered by prohardver!

(#6) Pala válasza tomika (#5) üzenetére


Pala
veterán

Kösz! De érdekes, hogy mindenkinek K7S5A vagy K7S6A alaplapja van. A K7VTA3 v3.1-el mi a bajotok???????

(#7) tomika


tomika
aktív tag

Hi!
Megint én!
Ennyi pénzért mást nem is nagyon kapsz, és nem hinném, hogy bármi probléma lenne a deszkával. Én a K7S5A-ból indulok ki, ez sem lehet gagyi.
Na bye

(#8) Pala válasza tomika (#7) üzenetére


Pala
veterán

thanx!
Légy boldog sokáig a lapoddal, ha igazad van!

(#9) esteban


esteban
senior tag

A VIA chipes lap viszonylag uj, s aki az arat nezi az inkabb a SIS mellett dont ... VIAs lapokat keresok - azok akik tuningra vesznek lapot - inkabb ''markasabbat'' keresnek. Hat ezer nincs nagy sikere ennek a lapnak.

szerintem.


Egyebkent en is raktam mar ossze par K7S5A-t. Semmi gond nincs vele.

iBook + RedBull :)

(#10) Sniper_


Sniper_
csendes tag

Tsa Mindenki!

Csak annyit, hogy én is ECS lapot használok!
Az elsö ECSem egy K7S6A volt, nem volt vele semmi gondom, nagyon tuti alaplap volt! Jelenleg a K7VTA3 -at használom és azis tök szuper! Legalábbis az árához képest nagyon! Szerintem hülyeség azt mondni rá, hogy noname meg gagyi, csak még viszonylag új a magyar piacon! Nekem bevált! Az integrált hang okozott egy kis gondot, de lehet hogy csak driverhiba...
Szerintem 17e-t nagyon megér!

Sniper_

(#11) frasz válasza Sniper_ (#10) üzenetére


frasz
tag

Szevasz, mi a különbség a 2 lap között, és miért váltottál?
én pont e között a 2 lap között vacilálok, mik az érveid?
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#12) emvy válasza frasz (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

k7S6A-t javaslom. Olcsó meg -szerintem- a sis chipsetjivel kevesebb a huzavona mostanság mint a viávan. nincs 4in1 driver, etc. Viszont a via kicsivel gyorsabb. ( 5% körül)

while (!sleep) sheep++;

(#13) BobMaster válasza frasz (#11) üzenetére


BobMaster
senior tag

Amig a K7VTA3 Via chipsetes, addig a K7S6A Sis-es. Alapvetően ennyi és ennek folyományai.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#14) frasz válasza BobMaster (#13) üzenetére


frasz
tag

2 kérdés:
1. egyelőre én SD-ramot akarok beletenni, ezek közül melyik támogatja?
vagy csak a k7s5a?
2. az új amd-k 333 fsb-sek! ezek közül melyik bírja? és a k7s5a? érdemes emiatt lapot venni?
nekem a s5a a szimpatikus.

f

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#15) emvy válasza frasz (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

1. Ne vegyél SD-t. Plíz.
2. Jobban jársz egy k7s6a-val. az tudja a 333-at, meg kevesebb vele a gond mint a s5a-val.

while (!sleep) sheep++;

(#16) frasz válasza emvy (#15) üzenetére


frasz
tag

szeva!
szóval, most nem akarok annyi pénzt költeni ár/teljesítményben tuti jobban megéri az SD, nem használnám, ki akkor meg minek?
Minek kell, hoy egy kocsi tudjon menni 250-el, ha városban, közúton használom?
azt hallottam, hogy a s6a nem szereti az összes ramot!
f
szóval az s5a tudja a 333?

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#17) Barton válasza Pala (#6) üzenetére


Barton
senior tag

Tök jól megy, atom stabil !!!

(#18) Tompo válasza Pala (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Eddig beváltak, nem volt semmi gond velük.

(#19) Tompo válasza Tompo (#18) üzenetére


Tompo
aktív tag

S5A-t nem igazán fogsz már kapni, kifutott típus.

(#20) frasz válasza Tompo (#19) üzenetére


frasz
tag

Tompo:
AMP computers ben van!
tudja a 333 fsb-t?
f

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#21) emvy válasza frasz (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudja.

while (!sleep) sheep++;

(#22) cheroub válasza frasz (#16) üzenetére


cheroub
csendes tag

Ha jól tudom nem.
De ha SD akarsz használni akkor csak a S5A jó, mert az S6A-n nincs sd foglalat. :(

Byez

(#23) frasz válasza cheroub (#22) üzenetére


frasz
tag

és K7VTA3?
SD?
333 fsb

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#24) emvy válasza frasz (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

k7VTA3:

333FSB: igen
SD :nem

while (!sleep) sheep++;

(#25) Sniper_


Sniper_
csendes tag

Hi, megint itt, kicsit késve!

Szal! Semmi bajom nem volt a K7S6A-val! Stabil volt meg minden!
De sztem a Via Gyorsabb ezért cseréltem!
Most 1600+-os XP-t hajtok benne 1900+ra felhúzva és gond nélkül megy!
Amugy a k7s5a-nak még régebbi a chipsete azért sem ajánlom, mellesleg a mai ramárak mellett nem hiszem hogy nem éri meg a DDR!
Én úgy érzem lényeges a különbség és már semmi pénzért nem vennék SD-t!

Télleg! Az ECSnek lesz alaplapja, amelik támogatja DDR400-at???


Na TSa! Sniper_

(#26) Pala válasza Sniper_ (#25) üzenetére


Pala
veterán

Már van, amelyik támogatja: Az L7VTA3.
De neked ezek szerint K7VTA3 van???

(#27) Sniper_ válasza Pala (#26) üzenetére


Sniper_
csendes tag

Igen nekem K7VTA3.3 van! Semmi bajom vele!
Csak ugy kérdeztem a DDR400-ast a késöbbiekre nézve!

(#28) Pala válasza Sniper_ (#27) üzenetére


Pala
veterán

A Via4in1-et is föltelepítetted hozzá? Mert állítólag lehet probléma ezután a működéssel!

(#29) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nekem ugyan Asus lapom van, de végigolvagatva a topicot, én egy k7VTA3-ra szavaznék. Bob, egyetértesz?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#30) Pala válasza CsendPenge (#29) üzenetére


Pala
veterán

Nem Bob vagyok és egyetértek! :))))

(#31) Alex


Alex
csendes tag

Hi !

Nemrég raktam össze 2 dd K7VTA3-as konfigot AMD XP1700-al, az egyikkel volt egy kis gond, de a proci cseréje megoldotta a problémát, azóta tudomásom szerint frankó a cucc . :DD Ennyi pénzért mindenképpen jó vétel, szerintem...

(#32) robekri válasza Pala (#1) üzenetére


robekri
addikt

Nekem is volt K7S5A!

BIOS frissitéssel lehet már tuningolni is.Mondjuk egy kicsit gyér a biosa.
De legalább stabil. Árban is nagyon jó és egyáltalán nem noname lapka.
A hangja lehetne egy kicsit jobb a mobo-n.

SUM: ha lóvé gond, akkor érdemes megvenni.

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#33) Sniper_


Sniper_
csendes tag

Nincs semmi gond a 4 in 1 -el!

AMugy bárkinek kell! 18ért szerzek k7vta-t vagy k7s6a-t! :))

(#34) Sniper_


Sniper_
csendes tag

Söt, ha jol látom most még lejjebb ment az áruk: ))

(#35) P&Z


P&Z
csendes tag

A K7S5A alaplapok jók kivéve win98-cal.Az integrált c-media használhatatlan win98 alatt-rendszerinduláskor lefagyasztja a gépet .Win 2000-rel kifejezetten stabil

(#36) samatt válasza P&Z (#35) üzenetére


samatt
csendes tag

na ez nem fedi a valóságot....:0

az én anyámat...mi?!

(#37) Pala válasza Sniper_ (#33) üzenetére


Pala
veterán

Valszeg ilyen lapot veszek (mármint K7S6A, de még nem tuti). Nagyon stabil, és SiS chipset van rajta (ez nálam előny)!

(#38) rog


rog
addikt

most nezem, hogy k75sa+ is ami sis 735-os de csak 3 db ddr-slot van rajta mint a k7s6a-n. es mind 333-is.

(#39) rog válasza rog (#38) üzenetére


rog
addikt

palyazat!
a ''van'' szo kimarad elozo mondatombol, kerdes az hogy honnan !

a helyes megfejtok kozott egy db kezfogast sorsolunk ki.

(#40) Pala válasza rog (#38) üzenetére


Pala
veterán

K7S5A+: erről még nem is hallottam!
Viszont egy valami tuti. A MOBO gyártók honlapján lévő képek a termékeikről nagyon elütnek az igazitól. Én pl. ma láttam egy kék (!!) K7S5A-t (ECS honlapon fekete), meg egy zöld Abit KX7-333-mat (honlapon sárga). És nem voltak hamisak, mert bele volt nyomtatva a lap típusa, meg az elrendezésük ua. volt! Azért ez elég érdekes!

(#41) hungeek


hungeek
senior tag

hali!
ha már szóba került a k7s5a megosztom tapasztalataimat:

először is sis-es a chipsetje (ami sokak szerint és sok teszt szerint soxor veri a via-t, hát még az Ali-t...).
Nem tunningra lett kitalálva.... szval ha hard tunningos gyereköc vagy ez nem a te lapod...
ahhoz képest hogy már régi darabnak számít a legujjabb athlonokat is támogatja (csak biost kell frissíteni)....
ami nekem nagyon tetszik benne, hogy ddr és sdr (2-2) foglalat egyaránt van rajta, ezzel is növelve a lap által minden tekintetben jellemző rugalmasságot.
(sd+ddr együtt nem megy, meg ne próbáld :) )
4x-es agp , de ez már a mai világban megszokott :)
5 pci szóval bővíteni is tucc (isa slot sajna ezen a lapon sincsá már :( )
a socket A foglalat kedvező elhelyezésű, a nagyobb méretű hűtöket is fel tudod rá tenni, nem fogja akadályozni semmi alkatrész.
Visoznt egyik hibája hogy nem tucc a sdr dimm slotokhoz hozzáférni ha benn van a vidi az agp-ben.... bár ha nem cserélgeted a memót akkor ez nem gond.
Az ide csatolók elhelyezése is szerintem egy kicsit szerencsétlen, legalább is én nehezen tuttam matatni.....
Jah.... és a legfontosab: KURVA OLCSÓ (http://users.hu itt 17000 körül van)

szval ha nincsen tele a zsebed zsvel akkor ezt ajánlom

Jó, gyors (el is felejtettem hogy az északi és déli híd között egy újfajta integrált összeköttetést használnak ami 3-szor gyorsabb mint a v-link) olcsó!

(#42) hungeek


hungeek
senior tag

nekem piros :)))

(#43) hungeek válasza P&Z (#35) üzenetére


hungeek
senior tag

p&z nekem jó 98alatt is a c-media driverrel.....

(#44) Pala válasza hungeek (#43) üzenetére


Pala
veterán

Jó az ECS K7S5A is, de én K7S6A-t vennék, mert az már 333-mas DDR-eket is támogat. Újabban viszont gondolkozom az Abit KX7-333 Raiden is. Az MSI KT3-Ultra-ról lemondtam, Gigabyte 7VRXP még szóba jöhet (A Dual-BIOS és a Creative integrált hangkártya miatt; lehet, hogy a Realtek és C-Media hangvezérlőkkel sok a baj, de a Creative talán mégis csak jobb). Valszeg jövő héten megveszem: ECS K7S6A, Abit KX7 333 Raid v. Gigabyte 7VRXP. Nem tudok dönteni. Abitba venni kell hangkártyát (nálam csak Philips jöhet szóba, az meg nem olcsó), ECS-ben megbízok de félig noname (tehát előfordulhat azért, hogy szívok vele, szal van kockázat), Gigabyte meg picit drága.

(#45) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Bocsánat, hogy megint ilyeneket mondok, de az ECS tényleg nem noname:) Az ASUS után a második legnagyobb alaplapgyártó, csak kis hazánkba lassan folynak be termékeik. Azaz lassan folytak, ma már tele van velük a piac:) Nekem K7S6A-m van, teljesen jó, csak nem mennek azsinkronikus órajelen a memek (most 147/147(294) a CPU/MEM )... Ezen kívül cool:)

hey-ho-let's-go

(#46) Pala válasza -=V3rthil=- (#45) üzenetére


Pala
veterán

Ezt a problémát már ismerem a K7S6A-val, vagyis a memók csak 266-on képesek futni tuning nélkül, ugye? De sztem ez nem baj! Van rajta int. hangkátyú?? Jó??

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Jók az ecs alaplapok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.