Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sipben1


sipben1
csendes tag

Hy!!!!!!

Mostani gépem egy P4 1.8 (nem cerka)+ 256 sdram, mivel csak ezt tudja befogadni, az INTEL alaplapom, amit nem lehet húzni.
Ezt az állapotot meguntam, és ugy gondollkozok, hogy lecserélek egy két dolgot a gépemben
Amit kinéztem, egy P4 cerka 2.4, vagy 2.6+ Abit IS7-E, és 2*256 Kingston DDr memória.
Ez jelentüsen jobb mint az eddigi UGYE? Mert remélem, meenyire erős a cerka?
Egy 2.6 Ghz-es Cel, vagy a 2.5 Ghz Barton Amd a jobb(NF7-tel?)

Elöre is köszönöm s egitséget!!!

Ja mégegy !!!Van e olyan progi, amivel Windowsból lehet húzni a procit, mivel az Intelbiosában nem lehet

Válaszokat előre is köszönöm

ABIT NF 7 AMD Barton 2500 @ 3000 Thermaltake Vulcano 11 Xaser Edition 2*256 400 Mhz DDR Samsung Club 3d Ati Radeon 9000 Maxtor 120 GB Kitty ház

(#2) Alvin_ti4200 válasza sipben1 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Cerkát felejtsd el, Barton kell Neked Epox 8RDA3+szal 3200-on.

(#3) tomcsi válasza sipben1 (#1) üzenetére


tomcsi
senior tag

Ahogy látom a teljesitmény lenne a fontos. A 2,4-es cerka tutti, hogy nem fog jobban hasitani mint a mostani 1,8 P4. Márcsak ha a cache méretet nézed akkor is jobb. Cerka - 128kb mig a P4 - 512kb.... Amdvel kapcsolatban nem tudok, hogy nyilatkozni mert én nem ismerem. (No flame!!)

(#4) Club válasza sipben1 (#1) üzenetére


Club
őstag

Amit Alvin írt, abban van az igazság!!!

(#5) realist válasza sipben1 (#1) üzenetére


realist
őstag

szvsz cerkát csak rajzolni...:D

tehát ha soka pénzed p4, ha nem amd(lehetőleg nforce2-es lap + barton proci)

(#6) _Volkovy_ válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ott a pont.:)
Csak legyen NF7-S :D

(#7) Egon válasza sipben1 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Az 1.8-as P4-ek (amennyiben NW-magos; ugye 512 kB L2 cahce van benne?!?) elég jól húzhatók. Az is lehet egy megoldás (ahogy látom, nem sokat szánsz az upgrade-re), hogy _csak_ alaplapot cserélsz - pl. veszel egy Abit BH7-es mobót, és tuningolod a procit. DDR400-as ramot vegyél, és ha van rá lehetőség, előtte próbáld ki egy másik gépben, mennyire húzható az a P4...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Egon válasza sipben1 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja, és mégvalami! Egy 1.8-as P4 azért még manapság sem számít lassúnak. Viszont az SDRAM _drasztikusan_ visszafogja a teljesítményét (mivel rendkívül nagy memória sávszélesség-igénye van a procinak; a memóriád jelen pillanatban ennek csak töredékét bírja biztosítani...). Ebből az következik, hogy még tuning nélkül is jóval gyorsabb lehet ez a proci egy másik (nyilván DDR (neadjisten RD) RAM-os) alaplapban...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Sopi válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


Sopi
senior tag

OFF
Ha Abit NF7-S-et veszel, akkor siess, mielőtt az Abit szerződést bont az Nvidiával :)) !!!

ON

Sztem mindenképp Intelt vegyél, tényleg jobb!! Szarrá veri az AMD-t.
Persze tudom, hogy árban vmivel jobb az AMD, de én semmiképp se vennék!!!
Még ha egy hónapig éhezni kéne, akkor is inkább éheznék, mint hogy AMD-t vegyek!!!

Ajánlom az Intel P4 2.4 - 2,6Ghz-t (800Mhz FSB-vel!). Pénztől függően.
A 2,4Ghz-s P4 simán fut, feszemelés nélkül 3,2Ghz-n!!! Sima 400-as DDR-el!!!
És így mindenképp jobb, mint az AMD!

Alaplapnak pedig tényleg OK az ''Abit IS7-E''. A haveromnak van egy ''IS7''-ese (a különbség az, hogy az ''IS7''-en van IEEE1394).

Hozzá 2×256Mb DDR400, mondjuk Samsung. De ha nincs annyi pénzed akkor egyenlőre vagyél csak 1×256Mb RAMot, majd később veszel mellé még egyet, hogy DUAL-ban menjenek!

(#10) _Volkovy_ válasza Sopi (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Még ha egy hónapig éhezni kéne, akkor is inkább éheznék, mint hogy AMD-t vegyek!!!
No comment.:DDD

(#11) Egon válasza Sopi (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

OFF

Amit írsz, sokkal jobban hangzana, ha jóval kevésbé provokatív hangnemet használva adnád elő...:(

ON

Csak egyetlen kiegészítést tennék: a tuningra sajnos nincs garancia: általában az esetek _többségében_ működik csak (ki lehet fogni jóval kevésbé húzható, vagy akár tuningolhatatlan darabokat is...:U).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Sopi válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


Sopi
senior tag

OK, lehet, hogy kicsit groteszk :)).
Csak érzékeltetni akartam, hogy mennyire AMD ellenes vagyok ;]!!!

Éljen az INTEL :C !!!!!!!!!!!!!!!!

(Persze lehet, hogy fél év múlva mást mondok, mert addigra élőrukkolo vmivel az AMD, de egyenlőre ÉLJEN AZ INTEL!!!!!!!!!!!!)

(#13) Alvin_ti4200 válasza Sopi (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Elhatároztam, hogy a flame jellegű hozzászólásokra nem reagálok, de ezt nem tudtam szó nélkül hagyni.
Szóval nem hinném, hogy az Intel PIV szarráverné az AMD-t (most kizárólag játékokról beszélünk, mert azon kívül bármire jó az az 1,8-as CPU), pláne amit írsz, az nem éppen költséghatékony megoldás. Nyílván azért gondolkodott Celeron-ban, mert nincs túl sok pénze. Felesleges neki ajánlgatni a 45-50 ezer forintos PIV procikat. Ha meg otthonosabban mozognál a témában tudnád, hogy a PIV nagyonis RAM sávszél-korlátolt, ergo nagyon gyors memóriák kellenek hozzá ha tuningolni akarod. Ha pl. egy 2,6C-s procit veszünk, az (szerinted) megy alapfeszen 3,2-n, amit én kétlek, de ne legyen igazam. Ez kb. 985-ös FSB-t jelent, ehhez ugye, hogy érjen is valamit, a RAM-nak szinkronban kell mennie. Tehát kell neki egy olyan memória, ami stabilan műxik majdnem 500(!!!) MHz-en. Ilyen létezik, de többszörösét kérik egy rendes darab árának. Szóval el kéne gondolkodni azon, amit írtál.

[Szerkesztve]

(#14) op9


op9
aktív tag

Hátha valakinek az eszébe jut; én emléxek olyan inteles progira, amit direkt INTEL alaplapok tuningolására adtak ki.

Most keresgélem, de nem találom. (remélem nem álmodtam :) )

How Bad Do You Want It?

(#15) _Volkovy_ válasza Sopi (#9) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mégvalami :)
Akkor nézzük az általad ajánlott legolcsóbb konfigot.
2.4Ghz P4 40k(jó esetben)
IS7 25k(szintén)
256DDR 10k.
TFH nem húzható.
Így kb egy 2000+ procinak felel meg(használtan 8k-ért adtam el az enyémet),ezt kiegészítve egy jó alaplappal(pl. Epox Abit Asus-20k tipikus árral)és 2x256DDR(20-22k)-el 50ezer forintból jössz ki.És ez is arra vonatkozik amikor nem húzod.
Na?

(#16) Alvin_ti4200 válasza Sopi (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mit ártott neked vagy a családodnak az AMD?;]

(#17) _Volkovy_ válasza Sopi (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jó az a 3gigás Celeron,mi?:DD
Láttál már 2000 fölötti XP-t?Ne adj' isten Athlon64-et?Tényleg.Az Athlon64-el nem bizonyított nálad az AMD?

(#18) hobizoli válasza Sopi (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem baj, majd kinovod:DD...esszel el az ember:C




hobizoli

több drón kell ;P

(#19) op9


op9
aktív tag

asszem ez lesz:
[L]http://www.intel.com/design/motherbd/software/dcc/index.htm[/L]

Véletlenül nem D865PERL vagy D875PBZ lapod van? Gondolom nem.

Na mind1. Valakinek csak jó lesz :).

Üdv.!

[Szerkesztve]

How Bad Do You Want It?

(#20) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Ha nagyon p4 et akarsz venni es engedi a penztarcad akkor nagy p4 et vagyel es semmifelekepp se cerkat.

de ahogy gondolom nem sok lové van a felujitasra. igy mindenkepp erdemesebb egy AMD konfig.
Alaplapban nf7-s jo dolog de 10-5 Nf7-s gyarihibas. Evvel vigyazni kell.
inkabb nezz korul itt.

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=285[/L]


es 2500+ barton kb (inkabb majdnem) egy 2,4 es nagy P4 teljesitmenyevel er fel. arba meg fele. szerintem egyertelmu.

SZVSZ: vegyel
2500+barton
2*256 Kingston 400mhz ram
asus a7n8x vagy epox 8rda+
( ha talalsz akkor Aopen AK79D-400 Max)

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#21) Sopi


Sopi
senior tag

kicsit OFF

Ha látjátok az aláírásomban a Cekát, ne borzadjatok el!
Tudom, hogy elég gyenge, de erre volt pénzem.
És így mindkét gép fejlődik!

Kifejtem: Van 2 gépünk. Pár hónapja még mindkét gép P3-s volt (850Mhz és 733Mhz) és én azt akartam, hogy újítsunk gépet (úgy nyár vége felé)!

Hát volt annyi spórolt pénzem, hogy tudtam venni:
Abit BH7, Celeron 2.4Ghz, 256Mb Samsung DDR333, Mercury KOB-139

Akartam kérni egy kis szülői támogatást, hogy ez jöjjön össze:
Abit IS7, P4 2.4Ghz 800FSB, 2×256Mb DDR400, vmilyen ház (nagyjából hasonló)

De nem kaptam, mondván most nem OK:
iskola kezdés, mindenféle kiadások

Viszont fel lent ajánlva (milyen szép magyaros), hogy összerakok egy gépet a saját pénzemből.
És majd szülinapomkor (február vége) fel lesz újjítva egy olyanra, legalábbis annyiért (mivel lehet hogy addigra már jobb kapható - BIZTOS!)

Így mindkét gép FELÚJÚL :D!!!!!!
És addig egy 2.4@3.0Ghz Cerka (bőven) elég!

/kicsit OFF

(#22) _Volkovy_ válasza Sopi (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jó azt csinálsz amit akarsz :)
De előtte fontold meg az AMD XP vételét.Csak fontold meg.:)

(#23) Sopi válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Sopi
senior tag

Azé nem vagyok olyan hülye!

PL.:

2,4Ghz
CPU: 200FSB × 12 = 2400Mhz
CPU/RAM: 1:1 --> 200Mhz/200Mhz
RAM: 2(DDR) × 200Mhz = 400Mhz

2,4@3,0Ghz
CPU: 3,0Ghz --> 250FSB × 12 = 3000Mhz
CPU/RAM: 5:4 --> 250Mhz/200Mhz
RAM: 2(DDR) × 200Mhz = 400Mhz



2,6Ghz
CPU: 2,6Ghz --> 200FSB × 13 = 2600Mhz
CPU/RAM: 1:1 --> 200Mhz/200Mhz
RAM: 2(DDR) × 200Mhz = 400Mhz

2,6@3,25Ghz
CPU: 3,25Ghz --> 250FSB × 13 = 3250Mhz (bocs az 50Mhz tévedésért :)) )
CPU/RAM: 5:4 --> 250Mhz/200Mhz
RAM: 2(DDR) × 200Mhz = 400Mhz

(#24) hungeek válasza Sopi (#21) üzenetére


hungeek
senior tag

okey tiszteletben tartjuk a döntésed, véleményed, hited...
végülis ha csupa amd fan lenne, csődbe menne az intel... az senkinek nem lenne jó! :)

(#25) Sopi válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Sopi
senior tag

Jó!
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...

NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!! NEM!!!


Mondom, lehet, hogy fél év múlva az ellenkezőjét fogom mondani ugyanilyen hévvel, de most ez van!

[Szerkesztve]

(#26) Sopi válasza hungeek (#24) üzenetére


Sopi
senior tag

Köszönöm, hogy megért valaki :))!
Én is tiszteletben tartom az AMD-sek döntését.

(Ez kezd egy kicsit hasonlítani a FIDESZ vs. MSZP-re a választások előtt...)

(#27) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Akkor hajrá.:)Na megyek aludni.

(#28) Sopi válasza _Volkovy_ (#27) üzenetére


Sopi
senior tag

Jóccakát :)!

(#29) Sopi válasza Sopi (#23) üzenetére


Sopi
senior tag

Kiegészítés:
Természetesen mindez fix AGP/PCI clockkal

(#30) Csiki


Csiki
csendes tag

Off:
Nekem volt mindkét féle konfigom.
AMD: 1700+@2200+ Athlon Xp; 512 Mb DDR; nForce2U mobo
Pro: olcsó, és !piszok! gyors volt, amíg ment...
Kontra: nem müxik a hangkari, WLan kártya fagy, RAM hibázik, kék halál két napos WinXp-n. Többször. Mivel nem akartam a hibát keresgélni, mobo+proci kifelé, lássuk az ellenfelet!
Intel: Intel 2.6Ghz 800FSB; 875P-s alaplap Gigabyte 8ik1100; RAM ua.
Pro: megy, mint szél, de nem meggyőző az AMD-hez képest :-((
Minden müxik.
Kontra: Az ára!!!!!
On.

Az már látszik, hogy nem vagyok mániákus, szóval:
A P4Cerka teljesítménye egy rakás trutymó, nem lehet összehasonlítani a másik kettővel, egy teljesen más kategória, viszont olcsó. Átmeneti megoldásként ha ajánlhatom akkor egy jó P4-es alaplap+ a Cerka és Samsung RAM, majd később némi pénzmaggal egy Prescott. Kérdésedre: Szvsz sem lesz gyorsabb jelenlegi gépednél, viszont a Prescottal...
Vagy AMD nForce2U+Barton 2500+, ezzel viszont lehet, hogy adódnak majd problémák. Hangsúlyozom, lehet! Árban verhetetlen. Sokkal gyorsabb, mint a jelenlegi.

Remélem segítettem!

P42.6GHz + Sapphire Radeon9500@9700 + 512Samsung + i875P Gigabyte + 2x80GB IBM

(#31) szasanyi válasza sipben1 (#1) üzenetére


szasanyi
félisten

A legkézenfekvőbb, és legolcsóbb javaslatom (mivel, mintha az Intel szimpi
lenne neked :P ) : próbáld a P4 1.8A procidat egy arra alkalmas (haverodnál)
jó alaplapban 133(533) FSB-n járatni, kvázi 2.4Ghz-en! Ekkor a RAM-ok is kapnak egy kis tuningot, tehát a rendszer összteljesítménye (elviekben) nagyobb kell
legyen, mint egy alapon hajtott P4 2.4-nek!
Ha megy, csak a mobót (és persze a memóriákat) kell cserélned. És az P4 2.4-en
bizonyosan elég lesz arra, amire használni akarod :C
Az alaplapválasztást jól gondold meg. De ez külön mese.
Sok szerencsét!

(#32) Bally


Bally
senior tag

Persze a sok AMD-fan az elvakultságtól észre sem veszi, hogy nem az volt a kérdés, és nem így kellene hozzáálni:

-lecseréljem, a P4-et cerkára?
-vegyél amd-t

Ha ennyire vagytok képesek, akkor inkább ne szóljatok hozzá, ha pedig úgy gondolod, hogy az AMD ár/teljesítmény arányban esetleg jobb, azt próbáld meg érvekkel alátámasztani, de nem így kellene reagálni :D

(hoppá, ez Alvinnak szólt #2-re)

[Szerkesztve]

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#33) Alvin_ti4200 válasza Bally (#32) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor meg vagyok sértve:O Én nem voltam szerintem arogáns, csak már 1000x ki lett tárgyalva a téma.

(#34) tibz03 válasza Bally (#32) üzenetére


tibz03
őstag

Ezt hiába írod, ha egyszer az a nem normális, aki Celeront vesz AMD helyett... ez tény.

(#35) Bally válasza Alvin_ti4200 (#33) üzenetére


Bally
senior tag

Bakker, az embernek 4 hsz-a van, biztos végigolvasta már a többezer erről szóló hozzászólást, ha szerinted igen, akkor -> :(

(ezen ne sértődj meg, inkább csak fogadd el :P)

[Szerkesztve]

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#36) Bally válasza tibz03 (#34) üzenetére


Bally
senior tag

Ki mondta, hogy vegyen celeront :F

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#37) The_Tom


The_Tom
senior tag

OFF:
birom az olyan embereket, akik meg ott tartanak, hogy a proci tipusat es minden mas korulmenyt figyelmen kivul hagyva, nagyobb orajel=nagyobb teljesitmeny. :)

Üdv.


[Szerkesztve]

Szerintem.

(#38) Bally


Bally
senior tag

Izé, mindenkitől szeretnék elnézést kérni, mert a topicnyitó utolsó mondatát nem olvastam el, nemértem miért :F :
''Egy 2.6 Ghz-es Cel, vagy a 2.5 Ghz Barton Amd a jobb(NF7-tel?)''
Tessék a Hozzászólásaimat semmisnek tekinteni!!!

Alvin, tőled külön elnézést kérek.

(csak azért kaptam fel a vizet, mert nem láttam a kérdését, és azt hittem csak úgy ajánlod)

(mod: esetleg törölhetők is, nekem nyolc )

Ja igen, a 2,5Ghz Barton fényévekkel jobb, mint a 2,6Ghz Celeron

[Szerkesztve]

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#39) Alvin_ti4200 válasza Bally (#38) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megbocsátva:P Ezért nem értettem a dolgot.

(#40) Egon


Egon
nagyúr

Azt hiszem, teljesen ki lett tárgyalva az alapkérdés, a továbbiakban már csak a felesleges flame folytatódhatna.
Ha nem bánjátok, összefoglalnám az eddigieket.
Lehetőségek a gép upgrade-jára:
1. Intel vonalon:
11. Celeron proci + DDR-es lap: nem éri meg (a kívánt tejesítmény-többlet valszeg nem lesz meg; esetleg átmeneti megoldsá lehet, de később mindenképpen ''teljes értékű'' procira kell váltani).
12. Csere magasabb órajelű P4-re: a topicondító szempontjából valszeg megint csak nem járható út (anyagi okokból), a várt plusz-teljesítményt ellenben hozná.
13. Csak alaplap-csere; meglévő proci tuningja (ha bírja; előtte célszerű kiprószálni). Ez egy jó alternatíva lehet.
2. AMD vonalon: itt csak egyetlen alternatívát említenék: meg kell keresni azt az alaplap-proci kombót, ami perpill. a legjobb ár/teljesítmény arányt nyújtja, és még belefér a keretbe. Ez is jó megoldás lehet (amennyiben nem tart a platformváltástól; a rendszer teljesítménye minden bizonnyal megfelelő lesz ez esetben is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) azzio válasza Sopi (#9) üzenetére


azzio
aktív tag

naaa...
én is egy hithű inteles vagyok, és valószínűleg amíg létezik az intel, annál is maradok, de azért ilyet nem mondunk. amd igenis nagyon jó, és az nf7+barton2500+ jelenleg igen jó vétel, sokkal jobban megéri (anyagilag) mint egy ~hasonló teljesítményű intel. nem egy ismerősömnek ilyen van (és a ph!-n is sokaknak), és meg vannak vele elégedve, és őszintén mondom, én is. persze attól még költhetem a pénzem intelre, de az amd akkor is jó befektetés (már egy jó ideje).
amennyiből egy cerkás konfigot kihozol, abból már vehetsz egy közel p4-teljesítményű amd-s cuccot... de ezt már rengetegen elmondták (ebben a témában is)

(#42) azzio válasza Egon (#40) üzenetére


azzio
aktív tag

leszűrhetném a lényeget?
a srácnak a legkevesebb pénzébe és idejébe az amd-s megoldás kerülne. ha nem ragaszkodik túlzottan az intelhez...

ja, és időtállóbb befektetés lenne, mint egy alapszintű cerka, vagy a régi proci tuningja. különben is a tuning sose hoz akkora teljesítmény-többletet, mint egy új technológia, és a barton az 1.8-as p4-ekhez képest igen csak új...

[Szerkesztve]

(#43) sipben1


sipben1
csendes tag

Nagyon köszönöm ezt a sok hozzászólást, és kezdem látni a megoldást.
Amiket nem írtam le a P4 Willmanette, és nem megy bele olyan alaplapba, ami támogatná a Dual mem-t.
Akartam venni mellé, egy ic-7st, de akkor olvastam, hogy nem kóser bele.
Ezért gondoltam, hogy már nem éri meg Bd7-t venni, hanem ''komplett'' csere.
(Mennyiért lehet elpasszolni a P4 1.8+Intel alaplap?:)
Amugy az elején én is Bartont akartam, csak bementem, az Örsi kékhalba(tudom nem a reklám helye, de most mindegy, és ott azt mondták, hogy jó-jó az Amd, de meddig?
Hogy nem elég stabil, meg nem valami hosszú az élettartalma:), ami elég jelentüs költség lesz + tandíj, de mindegy kell egy gép

Thanks a hozzászolásokat mégegyszer

ABIT NF 7 AMD Barton 2500 @ 3000 Thermaltake Vulcano 11 Xaser Edition 2*256 400 Mhz DDR Samsung Club 3d Ati Radeon 9000 Maxtor 120 GB Kitty ház

(#44) azzio válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


azzio
aktív tag

2.6C (és 2.4 is) stabil megy alapfeszen 3.2 körül. ez igaz. de amit te mondtál az is, szóval horror összegbe kerül hozzá a RAM, meg ezt már hűteni is illik, szóval az is +10K. egy flame mint száz, a srácnak át kell gondolnia, hogy mennyire szimpi neki az amd, mert ha nincsenek vele szemben negatív érzelmei (bár jelen esetben inkább az eszére kellene hallgatnia), akkor amd, és kész. olcsó, bőven elég a teljesítménye (a cerkáénál sokkal magasabb)...

(#45) t-shirt


t-shirt
veterán

Tudom már írtátok azt a megoldást hogy alaplapot cseréljen a proci meg marad.
Én tudok erre egy példát egy ismerősőmnek van egy 1.8-as procija egy abit is7-e
lapba egy Ti200-al 2.2-re huzva a procit 3dmark2001-ben 91xx pont szerintem nem rossz, és ez tényleg olcsó 24K körül van az alaplap.

(#46) t-shirt


t-shirt
veterán

Egy jó alaplappal (865) életre kelnek a procik

(#47) zsoltee10 válasza sipben1 (#43) üzenetére


zsoltee10
addikt

a procit még el tudod passzoli akár itt is, de a lapot nem hiszem, mert sdram-os.
Nos: vegyél egy 2500+ barton procit. ez kb. 25e.
aztán kell mellé egy alaplap, de én az abitot nem ajánlom, mert nagyon könnyeb belefuthatsz rossz lapba, és akkor 3-4 hétig nincs géped. ...inkább egy asus a7n8x. ez is 25e kb. + a ram. egyelőre vegyél 256-t, bár a dual miatt egy kicsit rizikós, mert ugyanolyannak kell lennie a ramokna, és amit később veszel, az nem biztos, hogy ugyanolyan lesz. ha tudsz még egy kicsit spórolni, akkor vegyél 2*256-t. Leginkább infineon javallott. ez kb 22, de tudok valakit, aki esetleg olcsóbban is meg tudja neked hozni, megbízható, garanciával...nekem most cseréli a rossz abit ic7 lapot...

(#48) Egon válasza azzio (#42) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem egészen így van.
1. Ha a régi procit húzza (azóta kiderült, hogy sajna nem NW magos, de mindegy: elméletben), eleve olcsóbban kijön (csak lapot és memóriát kell cserélnie; mindenképp olcsóbb mint AMD-re átállni). Persze ez nyilván kisebb teljesítménnyel jár (egy 1.8-as P4 húzva is lassabb lesz mint egy 2.5-ös Barton). Viszont, mivel valszeg kispénzű egyénről van szó, lehet hogy az ''olcsó'' megoldásnál jobb a ''még olcsóbb''...
2. ''a barton az 1.8-as p4-ekhez képest igen csak új...'' Ez hülyeség: a Barton ''csak'' egy megnövelt L2 cache-sel (és nagyobb fsb-vel) rendelkező Thoroubred (remélem jól írtam), ami meg kb. egyidős az NW-magos P4-ekkel, következtetésképp nincs túl nagy különbség köztük.

Mégegyszer: ez már pusztán elméleti fejtegetés (miután kiderült, hogy Willamette magos prociról van szó). Peace.

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) zsoltee10 válasza t-shirt (#46) üzenetére


zsoltee10
addikt

ez nem, mert a willamette nem megy bele a 865, 875 lapokba...

(#50) t-shirt válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


t-shirt
veterán

Off
az 533-as (133) 2.4-em 3240-en megy alapfeszen
az 180-as fsb így szinkronba hajtom a ramot (1:1)
eredetileg ddr 400 cl3 de mivel alatta megy 360 így megy cl2-ben.
Ez így nem is rosz és nem kell hozzá ddr500 sem

On

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.