Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bear_


bear_
aktív tag

Érdekel ez a hülyeség bárkit?

(#2) Slack válasza bear_ (#1) üzenetére


Slack
tag

Szerintem senkit. Mármint a befektetőkön/spekulánsokon kívül.

(#3) kilua válasza bear_ (#1) üzenetére


kilua
senior tag

Ez csak a Facebook vezérének a mániája valamiért szerintem

(#4) dabadab


dabadab
titán

Ez pont nem hülyeség, csak túl van tolva buzzworddel.
A CBDC-nek igazán sok köze nincs a BTC-hez meg a többi kriptóhoz, se technikailag, se pénzügyileg: ezek tulajdonképpen tök sima bankszámlák (rajtuk az ország hivatalos pénzével), amiket a központi bank vezet és adnak hozzá valamiféle programozható API-t.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) Tapsi válasza dabadab (#4) üzenetére


Tapsi
addikt

De ennek mi értelme? Mármint ez most is van, a jegybank vezet folyószámlákat, csak bankokét. Akkor mostantól magánszemélyeknek is fog, és vége a 2-szintű bankrendszernek? Nem értem.

(#6) dabadab válasza Tapsi (#5) üzenetére


dabadab
titán

Az egy érdekes kérdés, hogy ez ténylegesen mire lesz jó.
Fogalmam sincs, mindenhol csak sűrű buzzwordfelhő jött szembe, minimális konkrétumokkal.

DRM is theft

(#7) totron válasza Tapsi (#5) üzenetére


totron
addikt

Nem az a baj, hogy próbálkozunk, mert ma sem írnánk itt, ha nem. A baj ott van, hogy a startupper mentalitás mentén elszaladt a ló, de nagyon, kis és nagy pénzek síkján egyaránt. "Nem igaz az, hogy az emberiségnek az a legnagyobb vívmánya, hogy eladjuk a szart egymásnak" - pedig a tömegek szintjén tényleg ez a legnagyobb. Ezt célozzák az elszabadult lovak is, egyébként ártatlan és jótékony, ösztönszerű próbálkozásnak beillene ez is itt most. Így is az, csak az előjellel van némi gond. De ez már csak ilyen, hogy így van kitalálva. Rossz, de mégsem tudjuk másképp. Akkor is, ha nem érdekel: fog. :D Valamilyen formában mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.