Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vandor


Vandor
csendes tag

Üdv a guruknak!

Néhány hete az addig stabil gépem rejtélyes fagyásokat produkál. Összefüggést nem találtam az esetek között. Tegnap vettem a fáradtságot és kisérletezgettem. XP alatt kikapcsoltam a hiba miatti újraindítást és a fagyáskor a gép 8 rövidet sípol ismétlődve. Milyen hibára utal ez a jelzés? A konfig: MSI KT3 ULTRA2, XP 1600+, GF3 Ti200, egy 40 és egy 30 gigás vinyó, egy DVD olvasó és egy CD író. Két partíción Win98 és XP prof. Nincs semmi húzva!

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2) ödönke válasza Vandor (#1) üzenetére


ödönke
aktív tag

kézikönyv? mert ha nincs meg akkor szerintem pdf-ben is le lehet tölteni a misitől :)

(#3) Egon válasza Vandor (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Konkrétan ennél a lapnál nem tudom, de általában a sok rövid sípolás (5 szokott lenni, igaz egy hosszú után) vga-hibára utal...
A helyedben tesztelnék keményen: először Memtest86 (asszem 3.0 a legújabb verzió), aztán CPU Stability Tester (ebből is újjal érdemes), esetleg Prime95, aztán meg valami 3D-s teszt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) badbrother


badbrother
aktív tag

Nekem is van egy hasonló problémám, Mostanában a Fifa200x alatt néha egy rövidet sípol a gép. Fagyás, vagy bármilyen lassulás nincs. Az egyetlen változás: +256Mb Samsung RAM került a meglévő 256 Mb S. RAM mellé.
Na ez mitől lehet?

(#5) ödönke válasza badbrother (#4) üzenetére


ödönke
aktív tag

túl sok gombot nyomsz egyszerre?:)

(#6) Egon válasza badbrother (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

A Fifánál ez billentyűzet-probléma. Ha egyszerre 3 gombot lenyomsz (pl. srevize mész valamerre + becsúszol), azt nem mindegyik billentyűzet tolerálja (öcsém noném bill.-je igen, az én DTK-m nem...:(). Érdekes, hogy nem minden irányban van gond, csak pl. (asszem) bal+akármi(fel vagy le)+Ctrl...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) badbrother válasza Egon (#6) üzenetére


badbrother
aktív tag

Köszi a gyors reagálást, erre már én is gondoltam, de ennyire még nem mélyedtem el a problémában :D
Mindenesetre megnyugodtam.

(#8) Egon válasza badbrother (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Nincs mit...:)
Annyit tennék hozzá kiegészítésül, hogy egyrészt ez nagyjából _minden_ proginál jelentkezik (direkt kipróbáltam pl. a Doom2-vel: azt még nem egérrel játszottam, és mivel nem volt auto-run, a Shiftet folyamatosan nyomni kellett; nem is lehetett srégen menni a billentyűzetemmel...:(), viszont _nem minden_ gomb-kombinációval... Pl. a Ctrl+Alt+Del-t nyilván jól letesztelték...;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) reg1 válasza Vandor (#1) üzenetére


reg1
tag

Nézd meg a lapon milyen BIOS-al rendelkezel és ha megvan......
http://www.computerhope.com/beep.htm#3

ITT a lapon válaszd ki és valószínű találsz megoldást :))

Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

(#10) Vandor válasza reg1 (#9) üzenetére


Vandor
csendes tag

Nagyon köszi a segítséget. Ezt találtam az oldalon:
8 short: Display memory Read/Write test failure
Lehet, hogy csak meg kell mozgatnom a VGA kártyát vagy ez komolyabb gond?

(#11) Satan-Claus válasza Vandor (#10) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Az attol fugg. Ha te vagy Uri Geller, akkor lehet, hogy a mozgatas (kezratetel) is segit, ha nem......akkor sok szerencsét. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#12) Vandor válasza Satan-Claus (#11) üzenetére


Vandor
csendes tag

Most viszont kaptam egy olyan választ, hogy a beep bios jelzések csak bootoláskor érvényesek hiszen a bios már elvileg nem játszik szerepet az op rendszer működésekor. Szerintem ez logikus de én nem értek hozzá :(
De akkor mi adja a szabályos 8 beep-et??

(#13) Fr4G


Fr4G
aktív tag

ufók. :)) épp megszállják a gépedet

(#14) Tiltus válasza Vandor (#10) üzenetére


Tiltus
tag

Hali!
Nekem egy MSI6163-as alaplapomnál volt pontosan ilyen hibám.
Elöször is az MSI alalapokhoz van egy négy ledes hibavisza jelző. Nézd meg mit mutat!!!
Másodszor mikor ezt a hiba üzenetet kaptam nem a video kártámmal volt a hiba
hanem a memória frisitési idejével volt gond. Azt miután beállítottam minden jó lett!! Ez még nem azt jelneti,hogy nálad is ez agond de mindenféleképpen nézd meg.

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#15) Tiltus válasza Tiltus (#14) üzenetére


Tiltus
tag

Bocs a helyesírási hibákért ma mindent félre ütök!!

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#16) g@bo


g@bo
nagyúr

háj.

asus k7m lapnál 8 rövid sipolás,
a vga tuti jó ( aminál a 8 sip vga memó hibát jelentene ) a 128-as sd előtte p2 BX-es lapban ment...

a ventik felpörögnek, a proci meleg, ha a memót kiveszem, akkor nem 8 hanem asszem 3 sipolás a jutalom..

mi lehet elvileg a gond?

(#17) g@bo


g@bo
nagyúr

na, használom a keresőt, erre nem segit senki... :(

létezik, hogy amelyik ram ment bx lapban, nem megy a751-essel?

(#18) g@bo


g@bo
nagyúr

közben rájöttem, ram.

aki segitett köszönöm neki. a többi... :(((

(#19) Creator


Creator
csendes tag

Ha ugy sipol rövid 8-at hogy 1szünet 3 szünet 1 szünet 3 /a szünetek nagyon rövidek/ akkor az rendszermemória hibára utal, ha videó memória lenne akkor szemetelné a képet.

Gigabyte GA870A-USB3 - Phenom II X4 955 Deneb - GF GTS-450 - 4x2 Gb DDR3 - 2x160Gb Seagate SATA RAID0 - Cieftec 300W

(#20) Roland24


Roland24
csendes tag

Hy Nagy gondban vagyok van egy öreg IBM gép PIII Intel 128MB RAM egy vad új 80G Samsung vinyó. Integrált vidó és hanga kari. Az lenne a problémám hogy eldul a gép minden gond nélkül be is lép az XP-be. De kb. 5 prc után kapok v.mi sípjelet és a gép azonall ki lép mindenből. Azután sekép se hang csak vészleállítással tudom leállítani.
Nem igazán tudom eldönteni melyik hosszú melyik rövid síp. De kb úgy nézki hogy két hosszabb meg három rövid. Ha valakinek van ötelte legyen szíves segítsen!!!

Help!!!!!!!!!

[Szerkesztve]

By Pöcök

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.