Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internetmegosztás LAN-on (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Suliro


Suliro
senior tag

A problémám a következő. Van egy internetkapcsolatom, ami micros és hálózati kártyán jön be, mint helyi hálózat. Router nélkül szeretném megosztani az internetkapcsolatomat egy másik xp-s géppel. Ha veszek még egy hálózati kártyát az egyik xp-s gépbe (amibe jelenleg is jön a net) és összekötöm a másik géppel, akkor lehet így internethez jutni a másikról? Hogyan kellene beállítani a második helyi kapcsolatot?

I believe in Dodge power!

(#2) Out válasza Suliro (#1) üzenetére


Out
addikt

Igen igy mukodni fog a net, annyit kell csak csinalnod hogy lefuttatod az halozati csatlakozas varazslot, es csinalsz egy bridge-t, ekkor a masik gep is elfogja tudni erni a netet.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) Suliro válasza Out (#2) üzenetére


Suliro
senior tag

Gondolom, hogy csak akkor ha, a másik is be van kapcsolva. Köszi a választ!

I believe in Dodge power!

(#4) corvin


corvin
csendes tag

Helló!
Két számítógépet szeretnék rákötni a netre wireless eléréssel. A szolgáltató megvan, én csak a berendezést csinálom meg. Az elképzelésem: A tetőn levő antennára rákötök egy accespointot (cliens módban), amit utp-vel lehúzok egy switchbe. A switchbe még bekötöm a két gépemet is. Nekem azt mondták, hogy nem mindegyik accespoint tudja ezt kezelni, az olcsóbbak (ami vlmit nem tud?) csak egy számítógépre valók, és nemlehet switchel szétosztani. A két gépen a net egymástól fügetlen legyen (tehát nemkell egyiket szervergépnek használni). Szerintetek mivel kell a nekem szükséges AP-nek többet tudnia? Esetleg engem tájékoztattak félre?
Várom a segítséget!

(#5) corvin


corvin
csendes tag

...egyébként a szolgáltató DHCP szerverrel osztja ki az IP-t, meg webes felületen történik a bejelentkezés.
Szóval megoldható -e egy bármilyen AP-vel szervergép nélkül?
Előre is kösz..

(#6) corvin


corvin
csendes tag

ha nem érthető a kérdésem, szóljatok!! :)

(#7) slash


slash
csendes tag

Nekem az lenne a problémám, hogy szeretném megosztani a netet, de valahogy nem jön össze. Két xp-s gép van és az xp kérdez néhány dolgot, aztán létrejön a kapcsolat és megy minden. Viszont én ZoneAlarmot használok és ha ez fut, akkor egyszerűen nem lehet netezni a másik gépről, ha kikapcsolom, akkor megint megy a net. Mit lehet csinálni?

Ja és persze nincs hub, switch, router meg hasonló kütyüm.

(#8) fraglimiter


fraglimiter
csendes tag

Hy emberek!
Nekem van 1 kis gondom mégpedig az, hogy van 2 gépem(mind 2-n XP pro) és ezek crosslink kábellel össze vannak kötve(a hálózat tutin működik). Az egyik gépbe 2 hálókártya van és ebbe a gébpe jön az adsl modemen keresztül. A másik gépen lefutattam a hálazat beállítót és észlelte is a kapcsolatot és bizonyos programok elérik a netet bizonyosak nem és még a weblap nézegetés sem megy. Nincsen switchem sem routerem de a kérdés csak az lenne, hogy mit állítottam el vagy be sem állítottam? Köszi a segítséget!

Minnesota 4ever!

(#9) BWillie


BWillie
csendes tag

Corvin:Szerintem simán megy.Én Allnet cuccot használok.Olcsó és nem volt még vele gond.Egy 10 megás AP alig több mint 10 000 ft. Nem hallottam még olyant hogy lenne olyan AP ami nem megy csak ha gépre van kötve.

(#10) drpele válasza fraglimiter (#8) üzenetére


drpele
senior tag

A kliens gépen állítsd be a hálózati beállítások tulajdonságainál a szolgáltatód DNS címeit és menni fog.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#11) drpele válasza slash (#7) üzenetére


drpele
senior tag

A ZA-ban engedélyezni kell a NAT-ot és be kell állítani, hogy a gép ICS server, vagy épp kliens. És be kell tenni a Trusted zónába a szolgáltató DNS szervereinek ip címeit. Ez utóbbi csak az 5-ös ZA-tól felfelé van.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#12) JoeYi


JoeYi
őstag

Hi!

Nekem van egy Asus A7n8x alaplapom. No azon van egy integrált lan + beraktam egyet kártyán. Az a bajom, hogy csak az integrált lanon keresztül tudom leosztani a modemes netet. Bár pontosabban nem is a nettel van a baj hanem, hogy ha a kártyára kötök egy másik gépet akkor nem ismeri fel. Vagy csak néha és akkor is csak korlátozottnak mutatja.

Lehet az a baj, hogy csak az integrált működik szólóban és le kéne tiltanom, hogy a kártyát használjam.

(#13) drpele válasza JoeYi (#12) üzenetére


drpele
senior tag

És ha az integrált hálókarira van dugva a másik gép/switch akkor látják egymást a gépek? Ping megy? Ip az fix? Kicsit több infót plíz, gondolatolvasó nem sok van még a PH!-n...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#14) slash válasza drpele (#11) üzenetére


slash
csendes tag

Ezt le tudnád írni nekem érthetőbben? Nekem fogalmam sincs ezekről a dolgokról, és nem tudom, hol kell keresni ezeket az opciókat. Mélben is írhatsz. Köszi.:))

(#15) fraglimiter válasza drpele (#10) üzenetére


fraglimiter
csendes tag

kedves drpele beállítottam a dns címeket de még mindig nem akar működni pedig elvileg meg van osztva az adsl és a cliens gépen pedig be van állítva hogy 1 másikon keresztül csatlakozzon a netre. megint el állítottam vmit?

Minnesota 4ever!

(#16) corvin


corvin
csendes tag

BWillie: te switchen keresztül használod a két gépen a netet?

(#17) drpele válasza fraglimiter (#15) üzenetére


drpele
senior tag

Gondolom dinamikus (nem fix) IP-je van a gépeknek, igaz?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#18) drpele válasza slash (#14) üzenetére


drpele
senior tag

Ok, lássuk:
Za-ban baloldalt firewall fül -> Main fül -> Advenced gomb
Jelen esetben az Internet Connection Sharing az érdekes.
A kliens gépen a This computer is a client of an ICS/Nat... legyen beállítva a szerveren pedig a This computer is an ICS/NAT gateway.

Ezután a Firewall tab alatt a Zones tabot választod ki.
Add->Ip address ->Trusted
Ide jön a szolgáltatód elsődleges DNS-ének címe.
Alá a szabály neve, pl Dns1 vagy akármi.

Ezután mégegyszer eljátsdzod ezt az Add-tól kezdve, de most a szolgáltatód másodlagos DND címét írod be.

Ha nem tudod a szolgáltatód Dns címeit akkor aktív netkapcsolat mellett beírod a parancssorba:
cmd, enter, majd a parancssorba: ipconfig /all
Ezután meg tudod nézni a PPP kapcsolat környékén a DNS címeket.
Nagyjából ennyi.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#19) drpele válasza fraglimiter (#15) üzenetére


drpele
senior tag

Leírom a legegyszerűbb és legjobb megoldást a varázslók helyett.

A szerver gépen a hálózati kapcsolat tulajdonságainál a TCP/IP-t kijelölve a Tulajdonságok gombra kattintva ezeket állítsd be:

A következő IP cím használata:
Ip: 192.168.000.001
Alháló maszk: 255.255.255.000
Alapértelmezett átjáró: üres
DNS-ek üresen

A kliens gépen ugyanitt ezeket állítsd be:
Ip: 192.168.000.002
Alháló maszk: ugyanaz
Alapértelmezett átjáró: 192.168.000.001
DNS-ekhez beírod a szolgáltatód elsődleges és másodlagos DNS-ét.

Ha nem tudnád a DNS-ek címeit akkor ezt 1 hsz-el feljebb láthatod hogy tudod lekérni.

Sry ha túlságosan szájbarágós voltam, nem tudhatom ki mennyire vágja a témát


[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#20) slash válasza drpele (#19) üzenetére


slash
csendes tag

Nagyon köszönöm!!! Működik!!! :D:D:D:D

(#21) jozsak


jozsak
csendes tag

Segítenétek mert még nagyon kezdő vagyok nem rég lett gépet.A kérdésem az lenne hogy tudnék két gépet öszzekötni hogy mind kettőn legyen internet ?Az egyik gépen Xp van ,két háló kártya ezen jön a net a másikon pedig 98. Már vettem hozzá kábelt is de sehogyan nem tudom megcsinálni.Szóval leírnátok lépésenként hogyan tudnám megcsinálni mert ehez sík hülye vagyok. :O

Az élet egy kurva szar játék,de rohadt jó a grafikája :)

(#22) Empire válasza drpele (#19) üzenetére


Empire
tag

Hi!

Nekem is erre lenne szükségem, csak van egy aprócska bibi. A netet mikrón kapom, helyi hálózat formájában a szolgáltatótól, amelynek ip címe 192.168.5.x. A második hálókártyán beállítom az ip-t mondjuk erre: 10.0.0.1. Utána kijelölöm, hogy netmegosztás engedélyezése. Ekkor az első kártyának mindenáron meg akarja változtatni az ip-t az általad is írt 192.168.0.1-re. Ez viszont a szolgáltató rendszerével ütközik. Nem lehet ezt valahogy kikerülni?

Előre is köszönöm: Empire

(#23) Gergo_13


Gergo_13
csendes tag

Hello!
Csak azt szeretném megtudni, hogy az nem gátolhatja-e a megosztást két gépen, hogy a szolgáltatóm oldalán azt olvastam, hogy egyszerre csak 1 gép csatlakoztatható. Ha ez a helyzet, akkor meg lehet ezt oldani azért oldani LAN-on?
Ha nem akkor routerrel (erre nincs hatással a fent említett probléma)?
Köszi!

(#24) PWR válasza Gergo_13 (#23) üzenetére


PWR
aktív tag

meg, valszeg routerrel is, de proxyval biztosan - csak ez utobbi picit macerasabb.

Üdv

(#25) Gergo_13 válasza PWR (#24) üzenetére


Gergo_13
csendes tag

El tudnád magyarázni?
Köszi!

(#26) Gergo_13


Gergo_13
csendes tag

Mármint a proxys megoldást, a LAN-osat próbáltam, de nem jött össze, pedig minden beállításom jó volt.

(#27) PWR válasza Empire (#22) üzenetére


PWR
aktív tag

a 192.168.0-nak nem kene ütköznie a szolgaltatod 192.168.5 halozataval. az egy kicsit furi, hogy csak ugy magatol atirja az ip-t. gondolom vindoz, aminek nem ismerem a lelkivilagat (annyira se mint a pingvinet :) ) de müködnie kene a 192.168.0. akarmivel, persze csak ha a masodik gep is uebbe az alhaloba tartozik, tehat 192.168.0. akarmi az IP-je (pl a router 192.168.0.1, a masodik gep meg 192.168.0.2).

Üdv

(#28) Gergo_13


Gergo_13
csendes tag

Mit jelent a proxys megoldás?

(#29) PWR válasza Gergo_13 (#28) üzenetére


PWR
aktív tag

eddig mivel probaltad? egy gep ket halokarival es a masodik gep egy halokarival vagy hardveres router?
a szolgaltatod mi alapjan azonosit, MAC cim?
a proxy-t vindozon nem tudom meg lehet-e csinalni es ha igen, akkor hogyan, pingvinen csinaltam proxyt. A proxynal csak a proxy megy a netre, tehat a szolgaltato csak azt latja, a mögötte levö gepeket nem.

Üdv

(#30) Gergo_13 válasza PWR (#29) üzenetére


Gergo_13
csendes tag

A két gépben 3 kártya van. Szerintem a proxys megoldást hygajuk akkor. Szerinted akkor működnie kell routerrel 100%? Csak akkor veszek, ha többen is tutira mondják.

Egyébként nem tudom, hogy miért nem működik? mindent beállítottam:
1-es gép:

DSL hálókártya: minden automatikus.
LAN hálókártya. IP: 192.168.0.1
többit hagyom.

2-es gép:

IP: 192.168.0.2
Mask:...
GW.192.168.0.1
DNS-ek üresek (? <--jó ez így)?

Szerinted is működnie kellene így?


[Szerkesztve]

(#31) PWR válasza Gergo_13 (#30) üzenetére


PWR
aktív tag

hat ha az egyik gepben 2 halokari van felesleges router, mert a ket halokaris gep lesz a router.
valahol mar talalkoztam a forumon lepesröl-lepesre leirassal, hogyan kell a netmegosztast vindozon megcsinalni. ne vegyel routert, hacsak mas okbol nem kell (ne kelljen a netmegoszto gepnek is mennie, mikor a masik gepen akarnak netezni, stb.), probald meg a netmegosztassal. ennek meg akkor is müködnie kell, ha MAC cim alapjan azonosit a szolgaltatod.

Üdv

(#32) PWR válasza Gergo_13 (#30) üzenetére


PWR
aktív tag

a masodik gepen nem megy a net es gondolom az a baja, hogy nem tudja feloldani a domainneveket. add meg a dns cimeket a masodik gepen is!

Üdv

(#33) Gergo_13 válasza PWR (#31) üzenetére


Gergo_13
csendes tag

Egyszerűen nem működik. Ahogy leírtam, úgy láttam más topicokban leírva, de nem jó. A 2-es gépen pl. lehet ICQ-zni, Google meg pár oldal bejön a többi meg nem. Sőt még pingelni is tudok oldalakat. Mi lehet ennek az oka?

Honnan tudom meg a DNS címeket? Meg kell adni őket az első gépen is? Melyik hálókártyánál?

[Szerkesztve]

(#34) Gergo_13


Gergo_13
csendes tag

Azt mondod ugyan ez lenne a probléma routernél is?

(#35) PWR válasza Gergo_13 (#33) üzenetére


PWR
aktív tag

a DNS cimeket a szolgaltatod tudja megmondani (a honlapjukon biztos fent van)
az 1-es gepen minden OK? itt is meg kell adni a cimeket, hacsak nem a DNS cimek automatikus beallitasa van kijelölve. de ez a 2-es gepen nem fog müködni, ott be kell irni a DNS cimet mindenkeppen.

Üdv

(#36) Soma01


Soma01
veterán

DNS-nek beírhatod az átjárót is, úgy is menni fog ha nem tudod a szolgáltatód DNS-ét! De ha fel vagy csatlakozva akkor ipconfig /all parancssal is megnézheted a szolgáltatód által kiosztottat.
A proxy-hoz meg csak annyit, hogy rengeted van XP alá is és szinte mind ingyenes (keress! google). De nem igen kell a poxy (win98 alá viszont kell), elvileg megy ha mindent jól beállítasz...

(#37) Gergo_13


Gergo_13
csendes tag

Köszi!
Egyébként megpróbáltam úgy is ahogy mondtad (Gateway (azaz 1-es gép IP) DNS-nek), de nem működött. Ahogy mondtam csak pár oldal jött be.
De tényleg nem lehet az az oka, hogy az ADSL csomagom leírásában az van, hogy ''a hozzáféréshez egyidejűleg egy számítógép csatlakoztatható''?

(#38) Gergo_13


Gergo_13
csendes tag

A kapcsolat a két gép között él. Még a csatlakozatatást is el tudtam indítani a 2-es gépről.

(#39) PWR válasza Gergo_13 (#38) üzenetére


PWR
aktív tag

hat csodalkoznek, ha szolgaltato miatt lenne a gond. probald meg beirni a szolgaltatod dns cimet, ahogy Soma01 irta, megnezheted az 1-es gepen parancssorban kiadott ipconfig paranccsal (ipconfig /all) es amit itt ir dns cimnek, azt ird be a 2-es gepen. müködnie kell!

Üdv

(#40) Gergo_13 válasza PWR (#39) üzenetére


Gergo_13
csendes tag

Köszi szépen! Megtaláltam az Axelero DNS-ét, remélem ezzel jó lesz (mivel Axelero előfizetésem van).


[Szerkesztve]

(#41) Hoosie


Hoosie
csendes tag

Internetmegosztás gond már megint...hiába olvastam végig az összes topicot nem sikerült megoldanom a problémám ezért leírom én is :)
Tehát adott 2 Xp-s gép SP2-vel mindkettő:
1.gép
nVIDIA MCP2 - LAN Controller PCI
Realtek RTL8139 Fast Ethernet Adapter PCI
ez a két hálókártya van benne...jelenleg az nVIDIA-n érkezik a DSL és a Realteken keresztül van összekötve a két gép crosslinkkel
Bárhogy próbáltam de csak a filesharingging jutottam, netezni már nem sikerült a 2. gépről!
Ha valaki leírná nekem lépésről-lépésre milyen IP-t hol használjak és merre azt nagyon megköszönném! A netet és egyéb beállításokat(mi legyen feltelepítve a TCP/IP mellé, és melyik legyen futtattva pl. network ügyfél) is irjátok le plz mert kellene a megosztott net :(
Próbálkoztam a host kártyán 192.168.11.13 a klienskártyán 192.168.11.10 ipkkel ekkor ment a filesharing de a net nem :(
Szóval várom az ötleketet tudtok e megoldást, lehet meg kellene cserélnem a két kábelt, hogy a realteken érkezzen a net?

(#42) Tonyk válasza Hoosie (#41) üzenetére


Tonyk
veterán

ha két hálókártya van egy gépben és ezen keresztül osztod a netet, akkor a routing táblát kell álligatni.

a legegyszerűbb és legjobb: veszel egy routert (hardveres tűzfal, + sok kényelmi megoldás)
ennél olcsóbb pedig ha veszel egy switch-et.

a legolcsóbb persze ha marad minden a régiben és álligatod a routing táblát. Windows alatt route paranccsal (route print : routing tábla aktuális beállításai).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#43) Hoosie


Hoosie
csendes tag

Csak épp ezaz hogy nincsen most keret se switchre se routerre :( ezért marad ez a megoldás...jelenleg :(

(#44) VladimirR válasza Hoosie (#41) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt lattad mar => Bővebben: link

jah, es kimaradt belole, de a B gepen az elsodleges dns-nek is be kell allitani a 192.168.0.1-et

(#45) Hoosie


Hoosie
csendes tag

DSL bridget, hogyan csináljak??? Mert bárhogy próbáltam a hídkapcsolatokat nem sikerült..a hálózati kapcsolatoknál most vmiért van a 2 hálókártya és egy 1394-kapcsolat meg a T-Online betárcsázás :S köszi a linket megpróbálom azzal is

(#46) Hoosie válasza VladimirR (#44) üzenetére


Hoosie
csendes tag

1000 hála! Megy minden :) Köszi szépen ;)

(#47) VladimirR válasza Hoosie (#45) üzenetére


VladimirR
nagyúr

naszoval, a dsl bridge-et nem te csinalod, ez annak a kesuzleknek a ne ve, ami a telefonvonal es a geped kozott van (utobbihoz egy utp (rendszerint crosslink) kabellel csatlakozik)
hidkapcsolat nem kell, az IEEE 1394 meg a firewire
a t-online meg ugye a netkapcsolatod

(#48) kismarci1


kismarci1
csendes tag

Hi ALL!
Valaki tudna segíteni abban, hogy lehetne megosztani kábelnetet switch-el úgy hogy külön menjen mind a 2 gépen a net?

(#49) steve@prhw válasza kismarci1 (#48) üzenetére


steve@prhw
őstag

Sehogy. A kábelnet MAC alapján azonosít, tehát vagy routert veszel, aminek át tudod írni a MAC-címét, vagy egyik gépeddel osztod el a netet.

kb. kismillió helyen le van írva... Picit olvass utána!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#50) lkalmi


lkalmi
csendes tag

üdv.
az internetmegosztással nekem is gondom volt addig, míg szét nem néztem ebben a topic-ban.
varázslóval frankón megcsináltam, mükszik frankón.
2 ikszpé pro + 3 hálókártya + mikrós net
thenx

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internetmegosztás LAN-on (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.