Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Azért csinálltam ezt a témát,hogy mindenki akinek műholdas netje van az ossza meg tapasztalait/problémáit másokkal!Jelenleg én EOL FastSurf-öt használok és igaz kicsit bénább lettt,de nekem bejön a cucc:D
90kb/s-el töltök:)
én városomban,ahol én lakok ez rekord!

(#2) Panther válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Lefele. És fel? Ár?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) HeartBeat


HeartBeat
csendes tag

Ja-ja,árat írj légyszi,mindenféle hülyeséggel oltják a népet a NET-en,érdekelne már valami hasznos,valós vélemény.

(#4) twollah válasza Panther (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Lefele ahogy olvastad viszonylag gyors, felfelé meg egy modem sebessége, mert azzal kommunikál a központtal.

(#5) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

jaja,ahogy #twolah mondja és az is jó,hogy 1 tucat előfizetés közál választhatúnk;)

(#6) drpele válasza Panther (#2) üzenetére


drpele
senior tag

Hát igen az ár! Nagyon fontos tényező!
Először egy kis magyarázat, hogy milyen csomagok vannak:
1. olyan előfizu, amihez 1 óra ajándék böngészés 768 kbit/s-al és 700 mb letöltés jár garantált max 5*2 mbit/s-al :DDD (Habár az eol-nál valami galiba van és az 1 óra ezidáig nem 1 óra, de sajnos szvsz ez a lehetőség nemsokára véget ér :-) a 700 megás letöltési korlátra meg van egy kompromisszumos megoldás)
2. eDSL nevű előfizu: 1 gb böngészés + 1 gb letöltés (erre ugyanazok állnak, amiket az előzőnél írtam zárójelbe)

Mindegyikhez 5 vagy 6? mailcím és offline értesítés mailekről. +Nézhetőek az az adott műhód adásai (+az eol ad pár channelt: mtv live, stb). Asszem ennyi.

Az 1 . eőfizura most volt egy akció 49.900ft-ért a szükséges dvb kártyával egyébként majdnem 2x ennyi az ára :((
A 2. előfizu 12 rugó környékén van 3 hónapra + egy kártya ára (cca 25 eHUF)még hozzá jön az első 3 hónaphoz

Na, ez elég hosszú lett, remélem nem köveztek meg érte :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#7) drpele válasza drpele (#6) üzenetére


drpele
senior tag

Jah ezeket elfelejtettem:
Az elsőre 1 éves előfizura ennyi az ár

+ összességében ezekhez a költségekhez hozzájön a dial up-os, vagy mobil net költsége, mivel a műholdas kapcsolat jelen esetben csak egy irányú, ezért van ez így.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) bitfarkas válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na most akkor 90kb/sec, vagy 90kB/sec?

(#9) Cathfaern válasza Darth_Revan (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Csak 90kbájt/sec? Én ezt szinte a 10ezres ADSL-emmel is elérem (75kbájt/sec átlag). :o

Ráadásul drpele írása alapján nagyon drága (igaz, ő nagyobb sebességet írt), ráadásul borzalmas korlátokkal...(jó persze ki lehet játszani, de az sose igazi: ha rájönnek, nagyokat lehet szívni).

(#10) simbazz válasza Cathfaern (#9) üzenetére


simbazz
aktív tag

Csak a te 10ezres adsl-ed sokak (a túlnyomó többség) számára elérhetetlen, mivel a k******** k***** k**** matáv nem hajlandó fejleszteni, csak a marketingdumát nyomja. A nagyvárosok közül is sok olyan van, ahol csak 10-20% a lefedettség, vagy annyi se, szóval... Az meg a másik, hogy havernak 4990 bruttóért van adsl, jó időben kötött szerződést annak idején jó hosszú időre. Neki bejött :)

Szóval a lényeg, hogy igen, kegyetlendrága a műholdas net, igen, játékra nem használható, igen, korlátos így úgy, de ahol nincs más lehetőség? Én is rácuppanok jövő hónapban, mert sebesség kell. Volt műholdas netem régebben 2 évig, megfelelt a céljaimnak.

Elektromos abakusz

(#11) Darth_Revan válasza bitfarkas (#8) üzenetére


Darth_Revan
veterán

90kB/sec(ez a nagyobb?:DDD)

amúgy még a fentebb előfizetéskene kívül van még itt pár:

OpenSky

Mi az az OpenSky ?

Ez egy műholdas szolgáltatást amely többek között böngészést tesz lehetővé műholdon keresztül. Továbbá a szolgáltató által adott program segítségével TV adásokat nézhetünk amelyeket digitális adatként sugároz a műhold. Ezek mellett lehetőség van programok letöltésére internet kapcsolat nélkul.

A szolgáltatás az Eutelsat W3 (kelet 7 fok) és az Eutelsat AB2 (nyugat 8 fok) műholdon működik.

Transponder paraméterek
eutelsat-w3-c3: pos=7E, freq=11.262GHz, pol=h, fec=2/3, 27,5Msymb
eutelsat-ab2-f7: pos=8W, freq=12.649GHz, pol=v, fec=3/4, 27,5Msymb

Használata során stabilan 150 Kbit/sec-os sebességet lehet elérni, ami többszálas letöltés esetén tovább növelhető.

Használatához regisztráció szükséges, amivel havonta 300 Mbyte adatforgalom engedélyezett

....

Xantic

A Xantic szolgáltatás VPN-en keresztüli elérést biztosít privát IP címmel; közepes méretű cégek, illetve olyan magánszemélyek számára ajánlott, akik nagy böngészési sebességet kívánnak. Nincs lehetőség programozott letöltésre, szolgáltatásai nagyjából egy bérelt vonal lehetőségeit biztosítja. . A sebessége ilyenkor visszaesik, 35-40 kbyte/sec között mozog. Működik Windows és Linux alatt is.
Nincs idő korlátozás.
Műhold: Sirius 5'
Antenna méret: 60 cm, vagy nagyobb
Kártyák (ezekkel teszteltük): Pentából mindegyik, SkyStar, Kiss Nordic, SkyMedia


Xantic HOME (2000 MB) 12.000 Ft
(bruttó 15.000 Ft)
Ajánlott felhasználás: csak egyéni felhasználó
Időkorlát: hetfőtől-péntekig: csak 19.00-08.00
szombat, vásárnap: egész nap
Letöltési korlát: 2GB/hónap
Sebesség: 400 kb/sec első 400MB
64-128 kb/sec maradék 1600MB
Műhold: Sirius 5'
Antenna méret: Min. 60 cm
Kapcsolat típusa: VPN (Privát IP címmel)
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyMedia, Minden KissNordic


Xantic Proffesional Package 1 24.000 Ft
(bruttó 30.000 Ft)
Ajánlott felhasználás: cégek, iskolák, internet-kávézók, stb.
Időkorlát: nincs
Letöltési korlát: 200 MByte
Sebesség: 1.5 - 2 MB/sec
Műhold: Sirius 5'
Antenna méret: Min. 60 cm
Kapcsolat típusa: VPN (Privát IP címmel)
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyMedia, Minden KissNordic

.......

Satnode
A legtöbb felhasználói csoportot megcélzó szolgáltatás. Létezik cégek és végfelhasználók részére kialakított csomag garantált és nem garantált sávszélességgel, valamint időben korlátlan és korlátozott eléréssel. VPN-en keresztül működik, privát IP címet oszt ki. A szolgáltató által biztosított átlagos sávszélesség: 200 kbps. Működik Windows és Linux alatt is.
Műhold: Astra 19'
Antenna méret: 70 cm, vagy nagyobb
Protokollok: http, FTP via http
Kártyák (ezekkel teszteltük): Pentából mindegyik, SkyStar, Kiss Nordic, SkyMedia

SAT OFFER Standard 3 hónapos 42.000 Ft +ÁFA/3hó
(bruttó 52.500 Ft/3hó)
Ajánlott felhasználás: csak egyéni felhasználó
Időkorlát: hetfőtól-péntekig: csak 18.00-08.00
szombat, vásárnap: egész nap
Letöltési korlát: 4GB/hónap
Sebesség: 256 kb/sec
Műhold: ASTRA 19'
CIR: 2 kb/sec
Antenna méret: Min. 70 cm
Kapcsolat típusa: VPN (Privát IP címmel)
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyStar, Minden KissNordic, Minden SkyMedia
Teszt csomag: 3 nap


SAT Standard havi 20.000 Ft +ÁFA/hó
(bruttó 25.000 Ft/hó)
Ajánlott felhasználás: cégek, iskolák, internet-kávézók, stb.
Időkorlát: nincs
Letöltési korlát: 4GB/hónap (túllépés: 16 Ft/Mbyte)
Sebesség: 256 kb/sec
Műhold: ASTRA 19'
CIR: 2 kb/sec
Antenna méret: Min. 70 cm
Kapcsolat típusa: VPN (Privát IP címmel)
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyStar, Minden KissNordic, Minden SkyMedia
Teszt csomag: 3 nap


SAT Advanced 3 hónapos 76.800 Ft/3 hó
(bruttó 96.000 Ft/3 hó)
Ajánlott felhasználás: cégek, iskolák, internet-kávézók, stb.
Időkorlát: nincs
Letöltési korlát: nincs
Sebesség: 256 kb/sec
Műhold: Eutelsat W1 10'
CIR: 2 kb/sec
Antenna méret: Min. 70 cm
Kapcsolat típusa: Proxy
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyStar, Minden KissNordic, Minden SkyMedia
Teszt csomag: 3 nap


SAT Premium 3 hónapos 153 600 Ft/3 hó
(bruttó 192 000 Ft/3 hó)
Ajánlott felhasználás: cégek, iskolák, internet-kávézók, stb.
Időkorlát: nincs
Letöltési korlát: nincs
Sebesség: 512 kb/sec
Műhold: Eutelsat W1 10'
CIR: 4 kb/sec
Antenna méret: Min. 70 cm
Kapcsolat típusa: Proxy
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyStar, Minden KissNordic, Minden SkyMedia
Teszt csomag: 3 nap


SAT PRO-8 3 hónapos 276.000 Ft/3 hó
(bruttó 345.000 Ft/3 hó)
Ajánlott felhasználás: vállalatok, helyi kábel TV társaságok, cégek, iskolák, internet-kávézók, stb.
Időkorlát: nincs
Letöltési korlát: nincs
Sebesség: 1 Mb/sec
Műhold: Eutelsat W1 10'
CIR: 8 kb/sec
Antenna méret: Min. 70 cm
Kapcsolat típusa: Proxy
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyStar, Minden KissNordic, Minden SkyMedia


SAT PRO-16 3 hónapos 486.000 Ft/3 hó
(bruttó 607.500 Ft/3 hó)
Ajánlott felhasználás: vállalatok, helyi kábel TV társaságok, cégek, iskolák, internet-kávézók, stb.
Időkorlát: nincs
Letöltési korlát: nincs
Sebesség: 1 Mb/sec
Műhold: Eutelsat W1 10'
CIR: 16 kb/sec
Antenna méret: Min. 70 cm
Kapcsolat típusa: Proxy
Támogatott protokollok: http, ftp via http
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyStar, Minden KissNordic, Minden SkyMedia

.......

Luckylink
A LuckyLink szolgáltatás VPN-en keresztüli elérést biztosít publikus IP címmel. Közepes méretű cégek, illetve olyan magánszemélyek számára ajánlott, akik nagy böngészési sebességet szeretnének. Nincs lehetőség programozott letöltésre. A szolgáltatásai nagyjából egy bérelt vonal lehetőségeit biztosítja. Sebessége: éjszaka (00.00-08.00) korlátozás nélküli, a 3 Mb/sec csatornából felhasználók száma szerint oszlik, nappal prioritással szabályozva. Az alap csomag (LUL 10-Standard) nappal 10 MByte-ig korlátozás nélküli sebességgel megy, csak utána kezdődik a korlátozás. A sebessége ilyenkor visszaesik, 10-40 kbyte/sec közöttire. Lehetőség van garantált sávszélesség igénylésére. Működik Windows és Linux alatt is. Lehetőség van a garantált sávszélességet több eszköz között megosztani (pl. egy 128 kb/sec garantált sávszélesség korlátlan számú kártya között megosztható. A kártyák lehetnek az ország különböző pontjain is.)
Nincs idő- és forgalom korlátozás.
Műhold: Sirius 5'
Antenna méret: 100 cm, vagy nagyobb
Protokollok: minden protokollt támogat
Kártyák (ezekkel teszteltük): Pentából mindegyik, SkyMedia



LUL 25-Standard havi. 13 600 Ft/hó
(bruttó 17 000 Ft/hó)
LUL 55-Standard havi. * 27 200 Ft/hó
(bruttó 34 000 Ft/hó)
LUL 125-Standard havi. ** 54 400 Ft/hó
(bruttó 68 000 Ft/hó)
LUL 350-Standard havi. *** 108 800 Ft/hó
(bruttó 136 000 Ft/hó)
Ajánlott felhasználás: egyéni felhasznaló vagy kis cégek (1-3 user)
Időkorlát: nincs
Letöltési korlát: nincs
Sebesség: 00.00-08.00 128-512 kb/sec
08.00-00.00 128-512kb/sec 25 Mb-ig.
* -55 MB-ig
** - 125 MB-ig
*** -350 MB-ig.
25MB, vagy *, **, ***-tól változó, de átlagosan nem tőbb 64kb/sec
Műhold: Sirius 5'
Antenna méret: Min. 100 cm
Kapcsolat típusa: VPN (Publikus IP címmel)
Támogatott protokollok: Minden protokoll
Tesztelt kártyák: Minden Penta, Minden SkyMedia
Megjegyzés Ha több kártya használja ugyanazt
az előfizetést, a sávszélesség megoszlik közöttük

........

de még van satadsl is csak arról nemtok sokat:(((
ennyi olvasni való elég?:D

(#12) Panther válasza twollah (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

No igen, én így tudtam, itt a gáz. Szóval ugyanott tartasz vele mint a modemmel, csak gyorsabb a letöltés. Nekem amikor ADSL-t szereztem a korlátlanságon volt a hangsúly, nem a sebességen, ez meg időben sem nem korlátlan, forgalomban is igencsak szívás, ráadásul ott van mellé a fullos telefonszámla... :(
Nekem nem kéne műholdas net. Túl drága és céljaimra nem is jó :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) Darth_Revan válasza Panther (#12) üzenetére


Darth_Revan
veterán

délelőtt alszol és este netezel vele és máris kevesebb a számla:DDD
amúgy a MAtáv SkyDSL-ről is itt 1 kis info:
Matáv Sky DSL szolgáltatás – szélessávú, műholdas internet-kapcsolat területi korlátok nélkül

A Matáv Sky DSL szolgáltatása szélessávú, műholdas internet-kapcsolatot biztosít, olyan területeken is, ahol más szélessávú internet szolgáltatás nem vehető igénybe. A Sky DSL műholdas kapcsolat segítségével, a meglévő internet-elérés letöltési sebességét sokszorozza meg, így használatával akár 768 kbit/s-mal tölthető le tartalom a világhálóról!

Mit kínál a Sky DSL?

- villámgyors, akár 768 kbit/s-os letöltési sebességet területi korlátok nélkül,
- zenei, video, illetve grafikus file-ok gyors letöltését, sőt akár egész filmek lejátszását számítógépen keresztül,
- 300 digitális TV és rádió program számítógépen keresztüli vételi lehetőségét kiváló minőségben

A Sky DSL csak egy számítógép számára tudja optimálisan biztosítani a letöltési sebesség gyorsítását.

Mi szükséges az induláshoz?

- analóg, vagy ISDN telefonvonal,
- internet-előfizetés (dial-up, vagy mobil)
- parabolaantenna,
- DVB PC kártya, amely a számítógépre érkező műholdas adatfolyamot az internet által használható jelekké alakítja át,
- kettős fejjel rendelkező, adatforgalom és televízió adás vételére egyaránt alkalmas, a parabolaantennához tartozó elektronikus vevőberendezés (LNB)

A felsorolt eszközöket a szolgáltatás előfizetőjének kell beszereznie. A beszerzendő eszközök kiválasztásához ügyfélszolgálatunk segítséget nyújt.
A Matáv Sky DSL a meglévő internet-elérésének letöltési sebességét sokszorozza meg, így a műholdas szolgáltatás díja mellett internetszolgáltatójának továbbra is fizetnie kell az alap internet-kapcsolat díját, valamint a világháló elérésének telefondíját is.

A SZOLGÁLTATÁS IGÉNYBEVÉTELÉHEZ SZÜKSÉGES ESZKÖZÖK

A szolgáltatás igénybevételéhez az előfizetőnek rendelkeznie kell az alábbi feltételeknek megfelelő számítógéppel, műholdvevővel és földi internet kapcsolattal:

Műholdvevő szet

- minimum 75 cm átmérőjű parabola tükör
- univerzális fejegység (horizontális és vertikális vételre alkalmas)
- DVB MPE alkalmas (ETSI EN 301 192) PC kártya vagy külső eszköz

Intel kompatibilis számítógép (PC):

- Microsoft Windows 98SE/ME2000/XP operációs rendszer
- legalább Pentium II 300 MHz vagy annak megfelelő processzor
- legalább 64 MB RAM
- CD meghajtó
- legalább 50 MB szabad tárhely a merevlemezen
- legalább egy szabad USB csatlakozó vagy egy szabad PCI kártyahely, attól függően, hogy az előfizető külső vagy belső egységet kíván használni.

Internet-kapcsolat

- minimum 9600 bit/s sebességű földi internet kapcsolat


korlátozásai:
0-500mb ig 768kbit
500-1000mb ig 512kbit
1000-2000mb ig 384kbit
2000- ...... 192kbit

azért nem rossz;)

(#14) twollah válasza simbazz (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Való igaz tényleg volt műholdas interneted régen, villantottál vele eleget az #amigahu-n.
De valahogy megszűnt a mindenkinek csomag, és megszűnt az állandó villantás is.

(#15) twollah válasza Darth_Revan (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

A reklám szöveget akárki be tudja vági a fórumra.

De valami konkrét tapasztalat?

(#16) Darth_Revan válasza twollah (#15) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nos én E-DSL-t használok,abból is főképp FastSurf részét.
rossz tapasztalat:régen a Skyboosterrrel aott időben 205k-val is töltöttem,most meg csak 90et tudok elérni:O
jó tapasztalat:eredetileg 1gigát lehetne vele leszedni,de nekem a már a 5600MB-on is túl van és még mindig repeszt:DD
a Matáv SkyDSL-ről nincs valami tapasztalatotok??

(#17) bitfarkas


bitfarkas
őstag

A műholdas kapcsolatnak is meg van a célzott felhasználói köre. Annak éri meg, aki valamilyen rendszerességgel előre megrendelt nagyméretű csomagokat tölt le (ellenőrzés nélkül). Szörfözésre nem jó, hisz mellette kell egy modemes kapcsolat is.

(#18) drpele válasza Panther (#12) üzenetére


drpele
senior tag

Erről szó sincsen!
ha vodanettel használja az emberfia akkor ugye nincsen telefonszámla ráadásul nem számít, hogy szar sebességű a vodanet mert 1 óra aktív böngészés után kb 0,5 mb up és ugyanennyi down forgalom van rajta, ezt meg bőven elbírja a lassú voda is.

És ne gyertek itt az árával: én sem viccből választottam ezt az adsl helyett, hanem azért mert adsl nálunk (800 fős falu, legközelebbi város 20 km) soha nem lesz. Meg különben is: vodanet + műholdas net az ára (ami a következő: jelenlegi akciós edsl luxemburgból rendelve cca 36.000 + ingyé kártya, ami nekem volt tehát eladtam 17.000 Huf-ért, tehát maradt 1 évre 19e Huf) Összes ár: 3200 vodának + 1600 eol-nak = 4.800 HUF havonta

Böngészés mint írtam feljebb: 768 kbit/s = kb 90 KB/s
Offline letöltés max 5*2 mbit/s = 1250 KB/s

És a lényeg: ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kompromisszumos megoldás! Ha tehetném én is adsl-t használnék, de nem tehetem.
És azért imígyen nézve a dolgokat megteszi, hamár városi szemmel ''nem túl jó''!

P.S.
Ezzel az írásommal SENKIT nem szándékozok vitába hívni, s megbántani sem!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#19) rdi válasza drpele (#18) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem is itten van a megoldás, vagyis olyanok számára yo a műholdas net, akik messze vannak a dsl-től, illetve többedmagukkal megosztva akarnak gyors letöltést.
Bár én úgy hallottam, hpgy a szomszédom egyik ismerőse már találkozott valakivel, aki már látott közvetlen, kétirányú műholdas kapcsolatot.
Arról is írjon valaki :D

Fej! Tor! Potroh!

(#20) supercow válasza rdi (#19) üzenetére


supercow
őstag

tudtommal az egyetlen Magyarországi kétirányú műholdas kapcsolat:
Mach 6: http://www.mach-six.hu/

Telepítés 1.2MFt + ÁFA, eszközök még egyszer ennyi, haviu előfizu 40k körül, legalábbis amikor én legutóbb néztem akkor ennyi volt.

Ezzel a műholdas nettel én is próbálkoztam, de nekem a felfelé sáv is kell, ezért eladtam a kártyát. a legolcsóbb megoldás: www.sat.hu-n rendelni az akciós (25k) Technisat SkyStar 2 kártyát (ezzel NEM lehet dekódolni jelet, ahhoz a SkyStar1 kell, 80k + dekóder hardver modul +40k körül.), Veszel mellé egy voda grps korlátlan előfizut a kifelé menő kéréseknek.

A kártya _nagyon_ melegszik, de lehet hogy csak nálam volt rossz helyen, illetve sok gond van az irq, dma kiosztással (tuner van rajta), ezért egy tv-tunerrel együtt beszerelni halál, eszméletlen kékfagyásokat tud produkálni.

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21) rdi válasza supercow (#20) üzenetére


rdi
veterán

Hát igen, azt azért nem gondoltam volna, hogy ilyen drága a közvetlen műholdas kapcsolat. Azért furcsállom egy kicsit, mert a nemzetközi közvetítők is használnak közvetlen műholdas elérést és az csak nem kerülhet 2,4 M forintba.
Ennyiért biztos nem éri meg kisközösségi elérést csinálni.
:((

Fej! Tor! Potroh!

(#22) simbazz válasza supercow (#20) üzenetére


simbazz
aktív tag

Van bizony másik 2 irányű műholdas szolgáltató is Magyarországon. Tessék megkeresni :)
Áraik: 400e+áfa a HW, 29+áfa a legolcsóbb csomag (magánszemélyeknek). Van benne 512kbit down, 128kbit up, nincs semmilyen korlát... Ez már megfontolandó, jobban hangzik kisközösségi rendszerekhez.

Elektromos abakusz

(#23) simbazz


simbazz
aktív tag

Nos, felröppent a hír, miszerint ugye az e-DSL nem áll meg 1 gigánál az szép és jó. De minden túllépett giga 44 euróba kerül, meg lehet nézni a profilban az egyenleg alatt...

Elektromos abakusz

(#24) drpele válasza simbazz (#23) üzenetére


drpele
senior tag

Az infóid részint helytállóak, de!
A magyar forgalmazó (Postatib) írása szerint a magyarországon vásárolt csomagok egy az egyben prepaidek, tehát ilyen veszély nem fenyegeti az embert, hogy kiszámláznak neked plusszba valamilyen összeget :DD

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#25) supercow válasza simbazz (#22) üzenetére


supercow
őstag

és el is árulnád a nevét, esetleg url-t? muszáj modemmel megkeresnem, amikor egyszerűen ide pastelhetnéd? :(((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#26) simbazz válasza drpele (#24) üzenetére


simbazz
aktív tag

Naja, olvasom én is azt a fórumot :)
De továbbra sem világos, mi ez az 1 giga limit. Ebben szeretnék végre tisztán látni.

Elektromos abakusz

(#27) simbazz válasza supercow (#25) üzenetére


simbazz
aktív tag

http://www.recolor.hu

Íme :) Megnézem én is még egyszer, mit is írnak pontosan...

Elektromos abakusz

(#28) Darth_Revan válasza simbazz (#27) üzenetére


Darth_Revan
veterán

itt,hol írják,hogy 1gb túllépése esetén fizetni kell?
Én vgyok vak??Csak 1 SatADSL linket találtam...
sztem azért postatib jobban tudja mint ők...(végülis ő forgalmazza)

(#29) simbazz válasza Darth_Revan (#28) üzenetére


simbazz
aktív tag

Nézd már meg, melyik üzenetre reagáltam a linkkel. Hát nem az 1 gigás f*szságra :) A másik meg, hogy nem SatADSL, hanem SatDSL ;) Előbbi egyirányú, utóbbi kétirányú...
Postatib jobban tudja, mint maga a szolgáltató? :)) :)) :))
Jó lenne végre tisztázni, mennyi az annyi, mert pénzkidobhatnékom van már nagyon, műholdnetet akarok végre, persze minél olcsóbban. matáv skydsl nagyjából rablás kategória.

Elektromos abakusz

(#30) Darth_Revan válasza simbazz (#23) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nah erre mondok még jobbat:
az EOL azt írta,hogy lehet folytatni a letöltéseket csak lassabban fog menni+azt az 1gigát 5-re akarják emelni!:P

(#31) simbazz válasza Darth_Revan (#30) üzenetére


simbazz
aktív tag

Holholhol. Privi levélben kérdezted?

Elektromos abakusz

(#32) Darth_Revan válasza simbazz (#31) üzenetére


Darth_Revan
veterán

sat.hu fórumjába írta 1 srác,gondolom ő írt EOL-nak levelet...de ha hazudott akkor nyekk neki!;) :DD

(#33) N.Péter


N.Péter
csendes tag

Én most szereztem be egy SS2-es PCI kártyát és szeretném majd internetre használni,de kellene egy kis segítség .Nekem az antena az ASTRA 19.2
van állítva,mijen prog.kell,a progDVB-t hogy kell használni,stb.
Szeretném a tanácsotokat kérni
Köszi

(#34) Palcsi


Palcsi
csendes tag

Egy alapvető feladat a parabóla antenna beállítása a műholdra.

Olvasom a Sat-HOWTO -ban ennek a módját, hogy azt mondja:
Use a power meter (about 20US$) with sequential lights: at full signal all lights turn up.

Nos, hol vehető ilyen power méter?


[Szerkesztve]

Ötleteim azért vannak! :-)

(#35) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Én most próbálok műholdas netet elintézni a falumba, és érdekelne, hogy szerintetek melyik szolgáltató a legjobb/legolcsóbb/leggyorsabb.

Légyszi írjátok le az adott szolgáltató elérhetőségét is, mert eddig sokat kerestem neten, de olyat nem találtam, ami kétirányú műhold kapcsolatot árulna, az ország egészébe.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Én kérek elnézést!

(#36) Surv


Surv
tag

Ide is leírom a kérdésemet, mivel igazából ebbe a topikba tartozik:

A probléma, amit meg kellene oldanom: internet megosztása több gép között.
A gond az, hogy van két XP Pro kliens, az egyikbe érkezik a műholdas internet. A földi kapcsolat egy mobiltelefonos GPRS a feltöltési irányba, a letöltési irányba, pedig 768 Kb/s-es Astra műholdkapcsolat. A cucc USB-n keresztül érkezik a gépbe. Hogy lehet megosztani úgy, hogy a másik gép is tudjon kapcsolódni, esetleg úgy, hogy tudjon tárcsázni is?

Tud ebben segíteni valaki?
Köszi! :F

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#37) Surv válasza Surv (#36) üzenetére


Surv
tag

up! :F :U :O

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#38) Xpod válasza Surv (#37) üzenetére


Xpod
addikt

Hálokártyákkal összekötöd a két gépet, amelyikre megy a net arra felrax egy proxy-t és kész is.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#39) akom


akom
senior tag

Sziasztok !
Érdekelne egy ilyen kétirányú műholdas cumónak milyen pingje lehet egy magyar serverre.
Mert ugye eléggé messze van a műhód.
(mielőtt leszolnának az IQ betyárok tudom hogy az ilyen net nem jatekra valo de idézem : ''Érdekelne'')

(#40) shev7 válasza akom (#39) üzenetére


shev7
veterán

olyan, hogy ketiranyu muholdas, nincs. A muholdrol csak jonnek az adatok, kuldeni, pl modemes nettel kuldod. Egyebkent a ping valoszinuleg ''nem kicsi'' a pontos ertek sok mindentol fugg. Pl, hogy mivel toltesz fel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#41) akom válasza shev7 (#40) üzenetére


akom
senior tag

JA bocs akkor félreértelmeztem a szuperboci kétirányúságát :)

Akkor vegulis annyival jobb a modemesnel hogy nagyobb a letöltési sebessége. Igaz az ára kicsit borsosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.