Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-11 19:58:41

LOGOUT.hu

Sebességtesztek, jelszintek, és egyéb hálózati paraméterek mérési eredményei, hibaelhárítási tanácsok, és minden más, amit "csak úgy" szeretnél megosztani a többiekkel, xDSL, EuroDOCSIS, kábel TV és IPTV rendszerekről, szolgáltató függetlenül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#966) Roland-87 válasza Witelite (#964) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Annyi biztos hogy azok a feltöltési értékek borzasztóan rosszak, 50 alatti értékeknek kellene lenni ott, viszont én cseppet sem vagyok biztos abban hogy az anomáliát az okozza, bár internet szakadozást meg csomagvesztést simán csinálhat. Azt kellene tudni hogy ez az iptv megoldás milyen technológián működik ha valóban a vodafone eszköze és nem a T Iptv megoldását használja, mert a T-nél is már régóta csak IPTV van, az pedig multicastot használ ami bizony tud anomáliákat kiváltani ha olyan eszközön keresztül akarod használni ami nem támogatja azt, viszont hogy vajon mi váltja ki a jeltovábbító és az iptv beszakadást elég nehéz távolról megmondani.
A másik pedig hogy a mostani topológiád alapján azok a routerek nem routerként működnek csupán switchként így a forgalomirányítás javát a Sagem végzi ami kényes a sok eszközre ezért én mindenképpen próbálkoznék a Wan porton keresztüli módszerrel, illetve nálam úgy is épül fel a hálózat ami szintén 500 megás telekomos net+iptv. Jelenleg így van megoldva:
Sagemcom routerbe bejön a koax, wifi kikapcsolva, iptv kábel és a saját router van csak bedugva. A saját routernek a wan portjába érkezik a kábel másik vége így külön hálózatot alkot a saját eszközöm és a sagem, a saját routeremre pedig még 3 másik saját router megy de az már úgy van ahogy nálad is, azaz lan-lan összekötéssel dhcp kikapcsolással, a lényeg az hogy én a Sagemtől elvettem minden feladatot amit el lehetett, ő tulajdonképpen modemként funkcionál minden mást pedig a saját eszközök látnak el és így hibátlanul működik is minden. Én a helyedben hasonló módon oldanám meg mert rengeteg nyűgtől mentesíted magad a későbbiekben is. Elképzelés hasonló:
Sagemcomba bedugod a lenti routert lan-wan kötéssel, az emeleti routert pedig nem a sagem egy másik portjába hanem a lenti routered lan portjába dugod, a fentinél dhcp off és legyenek egy tartományban, a jeltovábbító szintén a saját routerbe megy, az iptv box pedig a sagembe. Ja és a riasztó is mehetne a saját eszközre bár szerintem az elférne a sagemen is, valószínűleg nincs köze a problémához.
Ha kipróbálnád esetleg tudok segíteni a részletes beállításban is hogy működjön a portnyitás is meg minden más egyéb, ha gondolod dobj üzit aztán megbeszéljük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.