Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internet de melyik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vanzer


vanzer
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék szélessávú internethozzáférést beköttetni de nem tudom melyiket válasszam. Az invitel ADSL-ét vagy egy kábelTV-s internetet. Melyik lenne jobb?

(#2) JoHnni válasza vanzer (#1) üzenetére


JoHnni
senior tag

Mindegy csak ne Chellot ha Pesten laksz..

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#3) Joe Black válasza vanzer (#1) üzenetére


Joe Black
csendes tag

Bármit, csak chellot ne.

Egyszer úgyis eljövök.

(#4) JoHnni válasza vanzer (#1) üzenetére


JoHnni
senior tag

A kábel net hátránya, hogy ha túl sok felhasználó használja akkor bizony belassúl (Javítsatok ki ha nemjól tudom)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#5) vanzer válasza JoHnni (#4) üzenetére


vanzer
csendes tag

Köszi a válaszokat, nem pesten lakom hanem Fóton, itt most akarják indítani a kábelnetet.
A belassulást én is hallottam már, de ez kb milyen mérvű lehet?

(#6) yossarian


yossarian
aktív tag

nekem kábelnet van, ez a belassulás nekem egyáltalán nincs, mellesleg nekem 384/64-es csomagom van, de 60K-val állandóan jön. hasonlót eddig még nem hallottam adsl-ről. :)
ja ez esztergomban van és nem csello.

[Szerkesztve]

(#7) Nahar


Nahar
tag

Invitelt nem ajánlom, a DL soha nincs meg (nem is lehet meg!) a 384kbps.
Ajánlom olvasáásra: [L]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9054049&uq=1545[/L]

Én most szabadultam meg tőlük, s a kábelnet 384 helyett 520-540-el hasít minden napszakban (nem Chello :D).

http://csaba.try.hu

(#8) Gismo válasza Nahar (#7) üzenetére


Gismo
addikt

Mi hasít oan jól? Mijen szolgáltatónál vagy?

(#9) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Szokás szerint először egy létező topicba írok, hátha így is felfigyelnek a kérdésre... :DD
Tehát: budapesti vagyok, internet a dataneten kersztül (ADSL). Nem tudom, hogy a jövő viszont mit hoz: lehet, hogy vidékre kell majd költöznöm, mert ott kicsit olcsóbb házat találni. Szigetszentmiklósra gondoltunk, hogy miért, az most hosszú, de más nem igen jöhet szóba, max Szigethalom (de az messzibb van PEsttől, és kisebb is...). Nem ez a lényeg.
Arrafelé milyen internetezési lehetőségek vannak? Mert ugye az ember családostúl nem veheti azt nagyon szempontnak, hogy ''csak oda megyek, ahol ADSL van...!'' :DD
Azon a környéken az Invitel van: azt hallom, nem is a legjobb, de ráadásul sok helyen még nincs kiépítve az ADSL hálózatuk. Multkor voltunk házakat nézni, és csak úgy poénból az Invitel honlapján rákerestem az adott utcákra... Egyikben se volt ADSL... :(
Milyen más lehetőség van még? Néztem a Szigetszentmiklós.lap.hu-t, ott fel van sorolva egy pár szolgáltató, de nem igazán tudtam kiigazodni...
Nincs olyan lehetőség, ami telefonvonaltól eltér, és szinte Magyarországon bárhol elérhető? Nem tom,pl. hallottam a műholdas internetről, meg van ugye kábel is... Kinek mi a tapasztalata? Konkrétan? Van onnan valaki? Vagy nekem lőttek? :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#10) DrSoul


DrSoul
őstag

Ennyire ne tolongjatok! :DDD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#11) VladimirR válasza DrSoul (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1. ne olyan turelmetlenul
2. nem tapasztalat, de muholdasrol irhatok kicsit
a matav megoldasat ismerem (arultam egy darabig ezt is), keves elonye mellett sok hatranya van

elonyok: lesz szelessavu interneted ott, ahol mas lehetoseg nincs

hatranyok: feltolteshez (meg egy honlap lekerese is annak minosul) kell modemes (vagy egyeb) net, mert ez csak egyiranyu
hatalmas ping, tehat jatek pl elfelejtheto
nappal nagyon leterhelt, ezert ''elhalasztjak'' a letolteseket
draga

szerintem a tobbi muholdas net sem (sokkal) jobb, ezert ez egy olyan utolso lehetoseg feleseg

(#12) DrSoul válasza VladimirR (#11) üzenetére


DrSoul
őstag

Ok, ok, nem vagyok türelmetlen, csak láttam, hogy a topic már az aktív témák majdnem legalján van... :DD
Köszi. Ez ezek szerint igen rossz... Én is nézegettem, de havonta eleve csak 500MB-nyi cuccot lehet letölteni... Az adott esetben semmi, ugyebár :DDD (kevesebb, mint egy CD).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#13) shabbarulez


shabbarulez
őstag

www.radiolan.hu

(#14) VladimirR válasza DrSoul (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez az 500 megas limit csak valami vicc lehet, matav kedvezmenyes (0.5huf ejjel) telefonos interenet, freestart hozzaferes (lassu ******), es meg igy is hetente (csak ejjel) lejon 6-700 mega

(#15) ithomas válasza DrSoul (#9) üzenetére


ithomas
őstag

Hi!
Én miklóstól nem messze lakom,csepel legtávolabbi részén(Az Auchantól nem messze.)
Itt még simán van adsl,nemtom hogy ez jelent-e valamit...

Real eyes realize real lies!

(#16) VladimirR válasza VladimirR (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rajottem az a nappal csucsidoben torteno letoltes korlatja

(#17) Jenő


Jenő
aktív tag

Már nem azért, de nekem most már semmi bajom nincs a Chelloval. Másfél éve van kb. bekötve, egy ideig nagyon nem szerettem, de az utóbbi négy-öt hónapban meg vagyok vele elégedve. Miskolci vagyok.

(#18) guminyúl válasza DrSoul (#9) üzenetére


guminyúl
tag

Mi most költöztünk SzigethalomRÓL, van Invitel 384/64 meg 512/128, nekem ez volt, korrekt szolgáltatás. Az invitel honlapján a kereső egy sz@r, semmit nem lehet megtalálni, Szigetszentmiklóson van egy irodájuk, beballagsz és megmondják, hogy a környékre hova tudnak tenni ADSL-t (szerintem szinte minden utcába). Miklós egy metropolisz :D , csak ha a régi faluban (ez egy helyi specifikáció :) ) találsz házat, az olyan, mintha a sivatagba költöznél, mert igencsak rossza közlekedés (annál még Szigethalom is jobb). Szóval a legegyszerűbb az Invitel, nincs baj velük és elég jó a lefedettségük is ADSL téren.

(#19) guminyúl válasza DrSoul (#9) üzenetére


guminyúl
tag

Ja, és az Invitel ADSL korlátlan, nekem átlagban 4 - 5 GByte/hó az adagom (heti 2 nap vagyok otthon) :) A rádiós/műholdas/stb. netről azt hallottam, hogy sokat szakad, de ez részemről csak legenda...

Miklóson szerintem nincs kábeles internet, de lehet, hogy csak én vagyok kuka.

[Szerkesztve]

(#20) DrSoul válasza ithomas (#15) üzenetére


DrSoul
őstag

De, az már talán jelent valamit... bár... milyen ADSL? Milyen vonalon? Matáv?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#21) DrSoul válasza guminyúl (#18) üzenetére


DrSoul
őstag

Bocs, ha indiszkrét vagyok, kicsit OFF, de miért költöztetek el? Valami gáz van a környéken? :) Mert csak nézem, hogy sokszor szebbnél szebb házak eladók, teljesen újak, és az emberek családostul költöznek... Van valami oka??? :F
Amúgy köszi, én is néztem ezt az Invitelt...
Szigetszentmiklóson (csak példa) a Kolozsvári út (azt hiszem, ott az Oázis) az a régi falurész? Vagy melyik az? Bár nem igazán ismerem, nem nagyon vagyok képben... :(
Kösz a megosztott tapasztalatot!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#22) DrSoul válasza shabbarulez (#13) üzenetére


DrSoul
őstag

Igen, már nézegettem ezt a radiolant, de semmi se derült ki számomra belőle, hogy hogyan is néz ez ki konkrétan... De annyit hallottam általában, hogy ezek a rádiós (műholdas) internetek olyanok, hogy kell egy rendes, modemes internet hozzáférés is, +a műholdas, amivel csak letölteni lehet. De pl. maga egy honlap betöltése is a rendes modemről megy, tehát lassú, és így az internetes játékokat is el lehet felejteni... :O
De szerintem itt írták, kicsit feljebb...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#23) DrSoul válasza VladimirR (#16) üzenetére


DrSoul
őstag

Ja, remélem... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#24) shabbarulez válasza DrSoul (#22) üzenetére


shabbarulez
őstag

A műholdas netet nem szabad összekeverni a micros szolgáltatókkal a két technológia teljesen más elveken működik. Amiről te írsz az a műholdas, ott tényleg nincs feltöltési csatorna kell egy plusz kapcsolat ami ezt megolda és a ping is magas mivel 4x kell megjárni a föld-műhód távolságot így 500ms fölött indulnak a pingek.

A radiolan micros szolgáltató, ez kétirányú kapcsolódás nincs hozzá szükséged semmi másra hogy működjön. A szolgáltatónak van egy szóróállomása(access point) és nálad egy vevő egység és a kettő nincs egymástól túl nagy távolságra max 1.5-2km így a ping is <10ms.

Az oldal nem túl informatív az tuti a régin kint voltak a csomagok ezen jól eldugták. Emlékem szerint 512/512-es csomag volt valami 10 rongyért de ha írsz nekik egy mailt biztos válaszolnak.

Nézd át még ezt a topicot:
http://forum.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=9&t=000787

Ide írt tőlük rendszergazda is adatainál több elérhetőség is megtalálható ICQ, mail de a topicban is lehet kérdezni. Szerintem próbáld meg és ha adnak egy rendes ajánlatot a lakhely ismeretében akkor egyel több lehetséges alternatíva.

(#25) ithomas válasza DrSoul (#20) üzenetére


ithomas
őstag

Datanet ADSL,matáv vonalon.Ha Miklóson nem matáv van,akkor teljesen mindegy...

Real eyes realize real lies!

(#26) Gismo


Gismo
addikt

TVNetwork és a TVNet mit tud? Infokat PLS!

(#27) DrSoul válasza shabbarulez (#24) üzenetére


DrSoul
őstag

Köszi!
Köszönöm mindenki hozzászólását! Ha még vannak tapasztalatok, jöhetnek! :DD

Mindig az X jelöli a pontot...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internet de melyik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.