Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SRII


SRII
őstag

Az Intel a Computex 2014 alkalmával bejelentette, még ebben a hónapban az üzletek polcaira kerülhetnek a Devil's Canyon processzorok, amelyek magas órajeleken üzemelnek és remek tuningpotenciállal rendelkeznek.
A Devil's Canyon modelleknél a gyártó egy új hővezető anyagot alkalmazott a processzor felülete és a hűtősapka között, amely nagyon jól vezeti a hőt, így nagymértékben hozzájárul a tuning sikeréhez.
A Devil's Canyon processzorok alján néhány extra kondenzátort is elhelyeztek, amelyek hatékonyan stabilizálják a processzor tápellátását.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#2) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ezek szerint mégis lett külön topic a Devil's Canyon-nak. Éljen! Kár, hogy a Haswell Refresh kimarad a buliból - ők nem kapnak külön témát. Mindenesetre a többiek nevében is mondhatom, nagyon várjuk már az új processzorok eljövetelét. :K

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#3) SRII válasza 3.Aragorn (#2) üzenetére


SRII
őstag

a haswell ref azért maradt ki mivel az a 1150 topikba is elfér :DDD, de a Devil's Canyon kicsit más a többinél

Hát remélhetőleg nem kell várni szeptemberig ahogy egyesek állítják, és 1-2 hét befut.
Megjelenést figyelve, több bolt is 06.25 -re írta a szállítást.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#4) Werkly válasza SRII (#3) üzenetére


Werkly
őstag

Magyar boltokról beszélünk?

(#5) SRII válasza Werkly (#4) üzenetére


SRII
őstag

Sajna, nem :((( [link]ilyen boltokban előrendelhető

Más:

nem is tudom melyik a jobb ha az ember megrendeli(ha van rá lóvé) és kifizeti a 77.970Ft ($339.99 = 77.970Ft )vagy vár és mire eljön magyar honban és minden polcon elérhető lesz addigra meg lesz vagy 90K abban biztos leszek.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#6) SRII


SRII
őstag

Teszt!
Pár kép, lehet nem mind, de egy kisebb támpont.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#7) SRII


SRII
őstag

A kép se semmi!

Egy kicsit nem sok ez a 1.764V?

:C

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#8) patronn válasza SRII (#7) üzenetére


patronn
csendes tag

Gondolom ez se léghűtéssel volt hűtve. :DD

(#9) SRII válasza patronn (#8) üzenetére


SRII
őstag

Biztos ,hogy nem :DD

Más:

Bocsánat a fordításért!

Hír: toms Hardware:
Egy mag feszültsége 1,25 V (ott, ahol már letelepedett a biztonság az overclocking Haswell) teljesen menetes terhelések bírság 4,4 GHz-es, míg a 4,7 GHz-es volt a csúcs a vizsgálatok, mint az iTunes és a LAME. Ez az, ahol futott a referenciaértékeket. Pushing-ig 1,31 V, bár lehetséges, hogy végigmenni a csomag 4,6 GHz, és egyszálú óra sebesség akár 4,8 GHz.

Az i7 4770K és az i7 4790K minkét processzor azonos órajelen, nevezetesen 4.2GHz 100% terhelés mellet 6 ° C fokkal hűvösebb az i7 4790K.

A Core i7-4790K egy sajtó minta. Ennek ellenére ez nem egy felháborító overclocker. Tudtam, hogy ez akár 4,6 GHz-es mind a négy mag a 1,31 V, egyszálú feladatok felugrott 4,8 GHz.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#10) patronn válasza SRII (#9) üzenetére


patronn
csendes tag

Az a 6 °C nem rossz!Még nem volt Intel procim,de ez a 4790K nagyon bejön.Várok már nagyon egy 4790K VS FX-9590 tesztet!

(#11) SRII válasza patronn (#10) üzenetére


SRII
őstag

nem akarlak elkeseríteni, de árban nem lesz a kettő egyenlő! Drága lesz az intel, de cserébe gyors, erős újabb technológia és keveset eszik, és tán nem fűti be a lakást! :DDD (ez csak poén volt)
De nincs értelme kettő között vacillálni, nem egy kategória a kettő!(sajna)[bár még mindkettő elég lesz jó darabig]

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#12) joshua7 válasza patronn (#10) üzenetére


joshua7
veterán

Az FX még jobban le lesz maradva, mint az eddigi K-s procikkal szemben. Mégis mit szeretnél tudni? :)

Semper Fi

(#13) 3.Aragorn válasza SRII (#9) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, én ezt a magyart nem érteni. :U Nem lehetne, hogy ilyenkor belinkeld az idézett cikket?

Nem minden vándorút céltalan...

(#14) patronn válasza SRII (#11) üzenetére


patronn
csendes tag

Ha a 4790K árát 90K-ra becsüljük,akkor nem lesz nagy különbség árban az FX-9590 és a 4790K között.De szerintem a 4GHz-s Intel lazán alázni fogja az 4,7GHz-s AMD-t.

(#15) SRII válasza 3.Aragorn (#13) üzenetére


SRII
őstag

elnézést: [link]itt írnak róla

patronn : jobban jársz az intellel mindképp, még ha nem is i7 veszel elsőnek, mivel a Broadwel is ebbe a z97 deszkákba fog érkezni, minden tekintetben(írom mint laikus) az intel a jobb.
hát átlag felhasználást nézve még egy i5 is ott van a toppon az amd-vel szemben!

nem akarok amd vitát!!! nincs értelme, az egyik drága de jó, a másik olcsó sokat eszik de elég, mind két megoldás elég jelenleg szvsz ennyi! az amd most kiadna egy újabb prockot akkor az árak nem lennének ennyire elmérgesedve az intel háza táján, nincs konkurencia, így vastagon folyhat az a bizonyos ceruza!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16) patronn válasza SRII (#15) üzenetére


patronn
csendes tag

Egy i7 4790K-t akarok egy ASUS MAXIMUS VII RANGER társaságában! :D

(#17) SRII válasza patronn (#16) üzenetére


SRII
őstag

Az egy nagyon jó lap szó se róla, sokat olvasom az alaplapos topikot, én is nézegettem, de lehet a kinézett Asus Z97 - A lapból (mely minden átlagos igényt kielégít!!) helyette nem Ranger lesz,(ez lett volna a köv lépésem) hanem Asus Z97 - PRO, számomra megfelelne a ranger is, de nincs olyan tápellátása (valós négy fázis) mint a PRO -nak, és hosszútávon tervezve a sata expresz és a 12 fázis és a többi felszereltség sem elhanyagolható. Árban nem sok a különbség, annyit megér számomra! ez csak személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#18) afrojack1


afrojack1
senior tag

ezek mikor is jönnek hazánkba ha jól tudom ősszel? és a broadswell 2015 elején? vagy végén? :F
bivaly procik lesznek! :Y :K megy majd a játék! :DD

patronn: Én meg egy i7-4970k-t egy asus z97 deluxe társaságában! :DDD na meg egy titan-z társaságában! :D

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#19) patronn válasza afrojack1 (#18) üzenetére


patronn
csendes tag

Elvileg nyár közepén?! :F

(#20) hdekakas válasza SRII (#17) üzenetére


hdekakas
senior tag

Én az Asus Z97 Deluxe -t néztem ki. :)
Msi lapokban van már offset? :U
Egy időben hallottam, hogy talán azok is bele akarják tenni, de aztán nem vagyok képben az újabb lapjaikkal, Z77-ben még nem volt divat.

(#21) patronn válasza SRII (#17) üzenetére


patronn
csendes tag

A Hero és a Ranger között sok különbség van?

(#22) afrojack1


afrojack1
senior tag

patronn: nem hiszem, de nézd meg az asus oldalán az összehasonlitásba! vagy ugorj be a milyen alaplapot vegyek! topicba és elmagyaráza bluyo ;)

SC: Herczku_Death

(#23) patronn válasza afrojack1 (#22) üzenetére


patronn
csendes tag

Akkor majd benézek majd abba topicba érdeklődni. :K

SRII:Vitát én sem akarok indítani,nekem jelenleg AMD procim van ami szerintem az áráért nagy jó választás volt,de meglátszik a 2 cég között,hogy ki gyárt régebb óta processzort.Most vettem egy 280X-et és elég csúnya CPU limitem van,Watch Dogs-ba csak 25%-on pörgött a kártya.No mindegy remélem az i7 majd meghajtja a kártyát. :DD

[ Szerkesztve ]

(#24) SRII válasza patronn (#23) üzenetére


SRII
őstag

biztos nem lesz gond az i7-procival ott meg GPU limited lesz :DDD

a hero és a ranger különbsége, az (remélem jól emlékszem, ha nem ne kövezetek meg) több fázis, sata expresz támogatás, ami szembetűnő. A delux már drága szvsz .

hdekakas: a delux az egy nagyon jó felszeret lap, el is kérik az árát, de szvsz drága , nincs akkor eltérés felszereltség átlagfelhasználás során a többi 40k lapokkal szembe.(saját véleményem)

afrojack1: én úgy olvastam, látom, külföldi oldalakon ,előrendelhető és 2014.06.25 dátumra van kiírva, így ebből az infóból leszűrhető, hogy nem kell szeptemberig, őszig várni.(remélhetőleg!!)

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#25) SRII


SRII
őstag

i7 4790k vs i7 4770K Benchmark

Az i7 4790k 4,4Ghz fut (turbó frekvencia) viszonyítási alapként, több forrásból összesítve terhelve 75° C míg az i7 4770K 93° C
Látunk egy teljesen masszív teljesítmény növekedést, a számítási pontszám (mintegy 35%), ami magasabb, valamint egy teljesen elhanyagolható növekedését játékok terén (~ 1%), ami nem igazán meglepő.
Most az átlagos többmagos teljesítmény nőtt mintegy 15%-kal, míg az egymagos teljesítmény nőtt mintegy 17%-kal.
forrás: [link]itt

Más: Ezt kuksi meg!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#26) SRII


SRII
őstag

A hardocp is kapott egy mérnöki példány! Úgy nézz ki nem lesz 5GHz léggel ;] Sőt!

forrás: itt[link]

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#27) hdekakas válasza SRII (#26) üzenetére


hdekakas
senior tag

Hát ha ilyen lesz, akkor nem is cserélek. :(
i7 3770k-m 1,25v-on 4,7GHz-t visz. Ha a 4790k-val még azt se tudom elérni, akkor eszem ágában sincs inkább lecserélni. :W

(#28) dept


dept
csendes tag

Hát én is elgondolkodok rajta. Vízválsztó lesz a PROHARDVER elemzése a i7-4790K-ról

Az egyik legkomolyabb léghűtésem van,de ha nyáron a szobában van 36-37 fok akkor minegy.
Meg kenegetheted liquid ultrával is.

(#29) SRII válasza dept (#28) üzenetére


SRII
őstag

hát sokaknak tényleg a ph teszt lesz a vízválasztó! :K szerintem csak az ára lesz nagy, az órajel nem :DDD

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#30) patronn


patronn
csendes tag

Én Phenom II 955-ről fogok váltani.Nekem mindenféleképpen megéri majd a csere. :DD

(#31) SRII válasza patronn (#30) üzenetére


SRII
őstag

hát lesz előrelépés nem is kicsi, munkában ,játékban, érzetre is :DDD

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#32) patronn válasza SRII (#31) üzenetére


patronn
csendes tag

Játékokban biztos nem lesz problémám vele,abból is következtetve,hogy amikor az AMD 290X-et kiadta egy tesztel együtt,még ők is Intel procival hajtották meg a kártyát,hogy kihozzák belőle a maximumot.

Konvertálásnál,tömörítésnél meg az ehhez hasonló dolgoknál leszek kíváncsi,hogy mennyi időt nyerek. :))

(#33) SRII válasza patronn (#32) üzenetére


SRII
őstag

biztos nyersz, nem kicsit, nem fog csalódást okozni!
Esetleg az ára :P

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#34) Imo85 válasza SRII (#3) üzenetére


Imo85
tag

Már várom, hogy befusson :)

Imo

(#35) patronn válasza SRII (#33) üzenetére


patronn
csendes tag

A vásárlást szeptemberben tervezem,addigra hátha lemegy majd picit az ára(már ha nyár közepe fele fog megjelenni). :D

(#36) SRII válasza patronn (#35) üzenetére


SRII
őstag

Imo85 sokan vannak így :K

szeptemberre már az i7-5820K jön nem?fektess olyanba :C
addigra remélhetőleg normalizálódik az ára, és addigra minden kiderül a termékről.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#37) SRII


SRII
őstag

Jött egy kis videó is! [link]Intel 4790K Devils Canyon CPU Review & Overclocking

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#38) patronn válasza SRII (#36) üzenetére


patronn
csendes tag

Remélem,hogy 100k-nál nem lesz drágább.

(#39) Imo85


Imo85
tag

Ha drágább lesz, mint 100 akkor 5930k-t veszek.

[ Szerkesztve ]

Imo

(#40) Imo85 válasza SRII (#36) üzenetére


Imo85
tag

Lehet, hogy érdemesebb abba fektetni, mivel az már a köv. gen-nek felel meg. a ddr3 drágább lesz mint a ddr4. költséghatékonyabb lesz sztem, legalábbis ez az én véleményem. De ha választanom kellene lga 2011 nél, akkor már az i7 5930k lenne a választásom. Alaplapot nehezebb kiválasztani, mivel az lga2011 drágább felszereltségben, pedig gyengébb az árra való tekintettel, mind egy 1150-es fullos deszka.

[ Szerkesztve ]

Imo

(#41) SRII válasza Imo85 (#39) üzenetére


SRII
őstag

4930k? micsoda? én inkább már (ha 100k lesz vagy körül) akkor i7 5820K vennék, mivel nem fog sokkal többe kerülni az új 6 magos(de az alaplap és a memória drága lesz az biztos)

Más:
Mekkora teszt már! Ebből minden kiderül :Y

[link] Intel Core i7-4790K Tesztelve

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#42) Imo85


Imo85
tag

sztem elírás az 5820k -nál, mert az csak 4 mag/8futószálas lesz. ahogy nézem a vga sli/cfx támogatását nézve spekulálok.

Imo

(#43) SRII


SRII
őstag

egy kis finomság

ASRock Z97 OC Formula,1.792V !

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#44) Imo85 válasza SRII (#41) üzenetére


Imo85
tag

A teszt valóban kiválló, csak tényleg maradjon a 4770k árában, ha úgy lesz akkor azt venném meg egy msi z97 gaming 9 ac társaságában :)

Imo

(#45) Imo85 válasza SRII (#43) üzenetére


Imo85
tag

Igen, ez bámulatos. :D 7 GHZ
asrock deszka kiváló tuningra is. de otthonra átlag felhasználóknak nem ajánlanám. Gyengébb minőségű alkatrészekből állítják össze, mint az msi-t, gigát, és az asust. "Olcsó húsnak híg a leve!", ahogy a mondás is tartja

Imo

(#46) SRII válasza Imo85 (#45) üzenetére


SRII
őstag

Hát az a 7GHz az 7Ghz, :C

offba rakom, hátha az aszrok :P fanok nem látják

igen egyetértek veled, én is ezen a véleményen vagyok.

Most ahogy nézegettem, ugyan abban az árban előrendelhető, De várjuk ki a végét.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47) helkis válasza Imo85 (#45) üzenetére


helkis
addikt

igen valszeg ezért bírta ki, a 7ghz-es setupot is.. :F

egy ES prociból nem kéne túl sok következtetést levonni szvsz..

másfelől: c2c teszt van már valahol 4770k-val pariban?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#48) Imo85 válasza helkis (#47) üzenetére


Imo85
tag

Sajnos még nem láttam róla tesztet, de én is kíváncsian várom :)

Imo

(#49) Imo85 válasza SRII (#46) üzenetére


Imo85
tag

SRII:

Egy dologtól tartanék az x99-es alaplapokkal kapcsolatosan, bios orrba-szájba frissítések lesznek, és a ddr4-es memók 1. körben nem lesznek kiforrottak (sok lesz a hibás), mint ahogy a ddr2-nél és ddr3-nál is volt. sztem azzal még egy évet kellene várni, úgy gondolom. Viszont, 2015ben olcsóbb és jobb lesz a ddr4. Sajna nekem meg most kellene a gép.

Iszonyatosan jó kis proci lett a 4790k, nagyon bejön, csak ne kelljen várni egy hót, mire itt lehessen kapni.

Imo

(#50) helkis válasza Imo85 (#49) üzenetére


helkis
addikt

de mire alapozod hogy annyival jobb lett? :F mert nagyobbak a grafikonok mellette? mindegyik teszt ES procival készült, + ha egy 4770k-t is felhúzol 4400-re akkor valszeg ugyanott lenne, egyetlen előnye szerintem, hogy hűvösebb ugyanazon az órajelen/feszen, de lehet hogy nem paszta van alatta, hanem forrasztás (erről van már infó?), (bár lehet ez csak az ES -eket érinti), szóval amíg nincsenek retail példányok a boltok polcairól, addig ez nem más, mint marketing..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.