Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlitzKrieg


BlitzKrieg
tag

Adjatok tanácsot!!!!!:D
Légyszi!!!!:D

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#2) Sefter válasza BlitzKrieg (#1) üzenetére


Sefter
veterán

Zalman 7000 AlCu vagy 7000 Cu.....

Nekem AlCu-m van 35 fokos a 2,6C-m alapból, 40 fok terhelve !

Psn ID: sefter_hun

(#3) BlitzKrieg válasza Sefter (#2) üzenetére


BlitzKrieg
tag

De az elég a 3.0GHz-es re is?
Mert én most a legbrutálabb hütőt akarom megvenni
mert akkor valami védi rendesen azt ami egy vagyonba kerül.:DD

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#4) Sefter válasza BlitzKrieg (#3) üzenetére


Sefter
veterán

szvsz. ez az egyik legjobb léghűtés P4-re.....

Psn ID: sefter_hun

(#5) BlitzKrieg válasza Sefter (#4) üzenetére


BlitzKrieg
tag

Oksi majd utána nézek:)

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#6) LukE válasza BlitzKrieg (#1) üzenetére


LukE
veterán

Thermalright SLK-900

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) strike-force válasza BlitzKrieg (#1) üzenetére


strike-force
őstag

csatlakozom Sefterhez (Zalman)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) Atlantis


Atlantis
veterán

Egy szavazat Zalman-ra!

De szerintem elég az Alcu!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Bogyó bá' válasza Atlantis (#8) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha a legjobbat akarja, akkor nem elég.....:)))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#10) Atlantis válasza Bogyó bá' (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó, de azt mondják, az nehéz, nem lehet vele együtt szállítani a gépet. Egyébként sem hiszem, hogy sokkal jobban hűt a tiszta réz, mintha alumínium is van benne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#11) Tchoepi


Tchoepi
tag

Nyugodtam kövezzetek meg, de szvsz Thermaltake Aquarius II.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#12) bzs


bzs
tag

Dobozos procit vegyél, ahhoz három év gari van, meg egy valóban jól méretezett hűtő, szintén három év garival.

(#13) Tchoepi válasza bzs (#12) üzenetére


Tchoepi
tag

Lehet, hogy én értettem félre a problémafelvetést, de mintha már lenne procija.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#14) Atlantis válasza Tchoepi (#13) üzenetére


Atlantis
veterán

Az jó, csak nem bővíthető. Egy jó léghűtő és nem, kell aggódnod, mikor úszik el a géped. De nemcsak ezért nem vennék és nem is csinálnék vízhűtést. A pumpa+ a radiátor előtti venti zaja együtt nagyobb, mint a Zalman-é. Ez Aquarius esetén 29db, a Zalman pedig max. 25db és a harmadába sem kerül. Ráadásul még a hőellenállása is jobb.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) Tchoepi válasza Atlantis (#14) üzenetére


Tchoepi
tag

Mit akarnál bővíteni? A léghűtő bővíthető? Ezen felül ez a cucc nem otthoni barkács (bár abból is láttam már jót), meglehetősen hatékony és bolondbiztos. Hacsak direkt el nem vágod a csöveket, nem lesz víz a rendszeren kívül. A hangjáról nem csak annyit, hogy a radiátoron 1000rpm-es enermax venti van, a pumpa zajtalan (mivel kis szállítóteljesítményű). A ''leghangosabb'' alkatrész a szintén minimumra lassított enermax táp, vagy ha berakok egy lemezt a meghajtóba, akkor a DVD olvasó. Többször felejtettem már bekapcsolva a cuccot, mert nem hallottam hogy megy, a monitor meg lement standby-ba. :)
Egyébként nálam egy 2.0 @ 3.1-es P4-et hűt, terhelés alatt 39 fokos a proci.

U.i.: az aláírásod valahogy nincs rendben helyesírásilag... :)

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#16) Tchoepi válasza Atlantis (#14) üzenetére


Tchoepi
tag

Apró popó... A pénz nem volt szempont...

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#17) Tchoepi válasza Atlantis (#14) üzenetére


Tchoepi
tag

Még valami: mit értesz (fizikailag) azon, hogy jobb a hőellenállása valaminek? Csak azért kérdezem, mert az ELLENÁLLÁS általában valamilyen transzportfolyamat ELLEN hat, tehát azt gátolja. :DD

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#18) Atlantis válasza Tchoepi (#15) üzenetére


Atlantis
veterán

Jól van, na, nem kell lerágni a fejem. :)

Ezek szerint kicserélted a gyári ventit a radiátor előtt, mivel ott, ha jól tudom, TT venti volt. Bővíteni? Hát pl.:chipset, vagy VGA- hűtő...

Jó neked, hogy a pénz nem szempont, de 34 000 HUF azért sok egy processzorhűtőért.

Hőellenálláson azt értem, amit a jobb hűtőknél megadnak. Az Aquariusnál , ha jól tudom 0,24 W/C°, míg aZalman-nál 20-22 W/C°(igaz, csak P4-nél)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) Tchoepi válasza Atlantis (#18) üzenetére


Tchoepi
tag

Nem akartam lerágni a fejed :)

A gyári ventit kicseréltem (naná), mert nem volt elég halk.

Bővíteni - ha erre gondoltál - miért ne lehetne? Csak barkácsolni kell kicsit... De cső van elég, csak a megfelelő blokk kell és mehet a menet. Egyébként ha valaki tud 9700Pro-ra valami jó vizes blokkot, ne fojtsa magába. :)

A pénz nem nálam nem volt szempont, hanem a topic indítójánál. Egyébként én is sokat rágódtam, mire rászántam magam az Aquarius-ra, de nem bántam meg. Tényleg nagyon jó. És már láttam 21k+fa áron is, bár ez sem léghűtő árszint.

Hőellenállás: ez így nem egészen tiszta (kicsit homályosak már az emlékeim Vegyipari műveletekből). Ez az értelmezés jut eszembe: X Watt hő megy át Y Celsius-fok hőmérséklet különbség esetén (A hőátadás-hőátbocsátás nagysága erősen függ a hűtendő és a hűtő közeg hőfokkülönbségétől is). Márpedig a víz fajhője lényegesen nagyobb, kevésbé melegszik fel, mint a levegő - ergo több hőt tud elvinni. No mindegy ezen nem fogunk összeveszni. :) Pláne, hogy a megadott értékek közti eltérés sem számottevő, és a vízhűtés hatásfoka sokféleképpen növelhető (pl. egy nagyobb szállítási kapacitású, de mégis csöndes Eheim pumpa beépítésével - bár ez sem olcsó móka).

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#20) erdoke válasza Tchoepi (#19) üzenetére


erdoke
titán

Szia Tchoepi.
Van igazság abban, amit írsz, de nefelejtsd el, hogy a víz és a proci között remélhetőleg még van más anyag, és a többszörös transzfer jelentősen rontja a hőátadást. Zalman CNPS7000-Cu és AlCU esetében a tiszta rézzel érintkezik, aminél jobb hővezető (=kisebb hőellenállású) anyag jelenleg nem ismert. Így lehet, hogy a Zalmannak jobb (akár 0,2) is lehet a hőellenállása. Tény azonban, hogy a levegő áramoltatása a hővezető anyag körül mindenképpen rosszabb hatásfokú a vízénél, természetesen hasonló körülményeket és zajt feltételezve.
Egyébként láttam a TT honlapján 1 SubZero nevű peltier-s hűtőt, ami még drágább, és még jobban hűti a procit. Itt viszont nem bízom a rengeteg termelt hő PCI slotba szerelt kütyüvel történő korrekt elvezetésében.
Vmi nagyobb Innovatek lenne jó, de azt ittthon nem kapni.:(

A legjobb aláírás a héten

(#21) Atlantis válasza Tchoepi (#19) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát ez az, hogy megvetted 21+sarcért(nagyon jó esetben)+ már lecserélted a ventit, gondolkodsz a VGA blokkon, ami megint költség, + cserélheted a pumpát, mert ne mondd, hogy 90l/h elég lesz egy 800 Mhz FSB-jű P4 és egy Radeon 9700 hűtéséhez(pláne ha Nvidiában gondolkodsz, ahogy én:) )+a radiátor is kicsi lesz. Eladni az alkatrészeket úgysem tudod, ezért az elején vettél néhány nagyon jól használható csövet.

Félre ne érts, nekem is tetszik az Aquarius II., de egy kicsit drága mulatság. Pedig én is szeretnék olyat, de a fentiek elgondolkoztatók.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) Tchoepi válasza erdoke (#20) üzenetére


Tchoepi
tag

Nem akarok kötekedni, de:
1. Többszörös transzer van mindkét esetben (a. proci-borda-levegő, b. proci-blokk-víz), ezért írtam hőátbocsátást hőátvitel helyett, de ami igazából érdekes itt az inkább a hőáram (adott felületen adott idő alatt átment hő).
2. Az Aquarius blokkja szintén tömör réz (aminél ugyan van jobb hővezető, de nem érné meg ilyen célra alkalmazni).

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#23) erdoke válasza Tchoepi (#22) üzenetére


erdoke
titán

Ahh, az ezüstöt már automatikusan kifelejti az ember. Persze így hülyeséget írtam.

Nálad: CPU->blokk->víz->blokk->levegő. Ennél azért rövidebb a léghűtéses út.

A legjobb aláírás a héten

(#24) Tchoepi válasza Atlantis (#21) üzenetére


Tchoepi
tag

A venti cseréje 2k volt. Eddig ennyibe van, a többin csak gondolkodom. Mindemellett nem hiszem, hogy mindent ki kéne cserélnem, ha bővíteni akarom. A radiátor felülete pl. hatalmas. A jelenleg 3.1G-n járatott procimat simán 40 fok alatt tartja ez a cucc úgy, hogy a radiátoron a venti 1000rpm-mel forog. Szóval vannak tartalékai. A termelt hő pedig nem csak az FSB-től függ, sokkal inkább a tényleges órajeltől és a magtól, illetve annak csíkszélességétől (Willamette/Northwood).

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#25) Tchoepi válasza erdoke (#23) üzenetére


Tchoepi
tag

Ennyi erővel a levegőt is visszaírhatnánk az elejére, mert nem csőben van a hűtő és a felemelegedett levegő egy része bent marad a házban, így a hőmérsékletkülönbség és a hűtés hatásfoka csökken a stacioner állapot kialakulásáig. :)

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#26) Atlantis válasza Tchoepi (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

8 cm-es az enermax venti?

Milyen procit járatsz 3.1Ghz-en?Ugy nem Celeron-t?

Még a végén meggyőz az a sok jó, amit írtál róla. Mekkora házad van?Kényelmesen elfér benne minden?Az Aquariusnál van valami a házon kívül is?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Aquarius nem egy nagy szám, egy jobb léghütö megveri.

(#28) Phantom Lord válasza BlitzKrieg (#3) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

egy 1500 forintos szar is megvédi.

De vegyél Innovatek vizhütést, az tényleg a legjobb, igaz kicsit drága

(#29) Ronin válasza Phantom Lord (#27) üzenetére


Ronin
aktív tag

Ezzel egyetértek, az Aquarius tényleg nem a legjobb hűtési megoldás.
Ha vízhűtés akkor csakis Innovatek, bár Mo.-n nem lehet kapni. Volt egy ilyen topic
ha jól emlékszem akkor ott Bécsből hozták.
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=18112[/L]

De ha a pénz tényleg nem akadály akkor:
[L]http://www.tomshardware.hu/howto/02q4/021230/index.html[/L]

(#30) borely


borely
tag

Még egy szavazat a Zalman 7000Cu-ra. Mióta ez van a gépemben (meg egy szintén Zalman, 400 W-s táp, azóta tudom, hogy milyen hangos is a Barracuda IV !!!). A legkisebb fordulatszámon se megy 50 fok felé full terhelés mellett a PIV 2.4c@2.8 Ghz.
Szerintem a szállításnál leszerelés is csak amolyan biztonsági óvintézkedés a Zalman részéről, nehogy emiatt vki (étrsd: vki amerikai :)) ) pereljen... Én nem fogom leszerelni.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#31) Ronin válasza BlitzKrieg (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Ha léghűtés akkor pedig egyértelműen Zalman.
Az én procim teljes terhelés mellett sem nagyon haladja meg az 52 fokot.

(#32) Tchoepi válasza Atlantis (#26) üzenetére


Tchoepi
tag

Igen, 8cm-es az Enermax venti.

Már írtam, de újra: 2.0-s (C1) P4 jár 3.1-en (FSB155).

Thermaltake Xaser II (6000+) házam van. Miditorony méret lehet.
Van benne 2 HDD, 1 DVD-Rom, 1 DVD-RW. Kicsit zsúfolt, de azért hozzá lehet férni mindenhez.

Az Aquarius-nál a házon kívül csak a feltöltőtartály van (a táp mellett hátul), de azt is le lehet szedni, ha a rendszer fel van töltve.

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#33) Tchoepi


Tchoepi
tag

Egy szerény kérés: Bár tudom, hogy ezzel sokakat kizárok a hozzászólni képesek közül, azért mégiscsak azt kérném tisztelettel, hogy csak az fikázza az Aquarius-t (és írjon olyan marhaságokat, hogy a léghűtés ''lealázza''), aki már ki is próbálta. Enélkül ugyanis inkább ''savanyú a szőlő'' érzéseket kelt a hozzászólás... :(

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#34) Atlantis válasza Tchoepi (#33) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad van, lehet bennem is van némi irigység :), mert már nézegetem korábban is az Aquariust. Még meggondolom...

Mégis inkább egy Zalman léghűtőt ajánlanék a topicindítónak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35) Phantom Lord válasza Tchoepi (#33) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Tapasztalatbol beszéltem, és nem azért mert savanyu a szölö....

(#36) Tchoepi válasza Phantom Lord (#35) üzenetére


Tchoepi
tag

Ez esetben tisztelet a kivételnek. Minden esetre nekem bevált. Sajnos nekem az innovatech hűtőjét nem állt módomban tesztelni... :(

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, és senki sem kiváncsi a másikéra.

(#37) Fawkes


Fawkes
őstag

Thermaltake subzero!Nincs olyan proci amit nem tud lehűteni! ;]

(#38) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ha pénz nem számít akkor az előbbiek mellé még javasolnék egy fasza split-klimát, mondjuk Panasonic-ot 250-350kHUF + szerelés.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#39) Fawkes


Fawkes
őstag

Miért az Aqvarius 2 34000huf az meg nem sok mi!?Amit én ajánlottam 30000huf!NA?

(#40) Phantom Lord válasza Fawkes (#37) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Akkor már inkább Aquarius :)

(#41) Phantom Lord válasza Fawkes (#39) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Viszonylag korrekt vizhütést lehet kapni 40 rongyért, em ilyen szarokat, amik még egy 10k-s Zalmannál se hütenek semmivel se jobben

(#42) kzoltann


kzoltann
aktív tag

ha az ar nem szamit akkor thermaltake subzero g4. vagy thermalright slk900

(#43) Phantom Lord válasza kzoltann (#42) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Subzero4G rettentesen drága, és nem is hüt tul jol. Olyan kis peltierel nem igazán lehet jol hüteni. Viszont az SLK 900 nagyon fasza cucc.

(#44) Atlantis


Atlantis
veterán

Tchoepi, küldtem mailé-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) andorpapa


andorpapa
őstag

Nem akarok nagyon okoskodni, de az Aquarius II-t nem véletlenül emlegetik ''entry level kit'' néven. A tesztek alapján a hőellenállása 0.36 C/W volt, ez pedig még léghűtés esetében is eléggé közepes. Ezzel ellentétben a Thermalright SLK-900-U 0.22-t hoz egy 5500-as Deltával, és 3000 rpm-en (ez azért már tényleg halknak mondható, 2800 a szabvány tápventi rpm) is 0.29, ez pedig még mindig veri a Tt vízhűtését. Nem tudom, hogy mennyibe kerül az Aquarius II, de nem hinném, hogy olcsóbb a Thermalright coolerénél. Az SLK-900-U egyetlen hátránya, hogy Bécsbe kell érte menni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#46) Tibisz válasza borely (#30) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Szintén Zalman 7000 Cu-t használok és csak jót mondhatok róla. Nálam a 1400-al forog, de a lenti konfogot alapon 35-38 fok küröl tartja. Szerintem megéri az árát, az Aquarius pedig az áráért nem egy nagy választás. :(

(#47) Tibisz válasza Tchoepi (#33) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Ez a savanyú a szőllő nagyon nem igaz! Olvass el egy két tesztet és rájössz, hogy nem is olyan überfrankó. Szerinted megéri az Aquarius amiben víz van tehát nem a legbiztonságosabb, nem hűt olyan jól, nem bővíthető és még venti is kell rá, továbbá drága is. Szerintem sokkal jobb egy komolyabb léghűtés. Olcsóbb is, és jobban hűt is.

(#48) andorpapa


andorpapa
őstag

Amúgy meg a hazai léghűtők közül tényleg a 7000-es Zalmant lehet a leginkább ajánlani.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#49) Gábor vitéz válasza andorpapa (#48) üzenetére


Gábor vitéz
tag

És a legyező alakú 6500-as? Árban ugyanannyi, de a felülete nagyobbnak tűnik.

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#50) kzoltann


kzoltann
aktív tag

ha az ár nem számít és nagyon nagy tápod van (450W+) akkor Thermaltake
SubZero4G? Thermo-electric Cooling.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.