Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hani


Hani
aktív tag

Hello.

aktuális állásajánlatunk:

Nemzetközi telekommunikációs vállalat informatikust keres.

Amit elvárunk:

- szakirányú képzettség / tapasztalat
- Önálló, kreatív problémamegoldó képesség
- Angol nyelvtudás


Előny:
- PHP, SQL ismerete



Amit kínálunk:
- Fiatal, dinamikus csapat
- Változatos munka
- Versenyképes jövedelem
- Kellemes munkahelyi körülmények.
- telefonszámla-térítés
- garantált szakmai fejlődés
- külföldi utazások (esetenként)


Amennyiben 20-40 éves vagy, tudsz csapatban dolgozni és nem ijedsz meg az informatikusi munka és a felhasználók kihívásaitól, küldd el angol és magyar nyelvű fényképes önéletrajzodat az AHK_Hanko@yahoo.com címre.

(#2) lkalmi


lkalmi
csendes tag

üdv. hol lenne ez a munka?

(#3) Hani válasza lkalmi (#2) üzenetére


Hani
aktív tag

Hello

A munkavégzés helye: Budapest.

(#4) F1DO válasza Hani (#1) üzenetére


F1DO
senior tag

Angol nyelvtudás mennyire fajsúlyos?

Ha nem publikus akkor privátban megkérdezhetem hogy melyik cégről lenne szó?

[Szerkesztve]

(#5) lkalmi


lkalmi
csendes tag

üdv. olyan munka nincs véletlenül, amit kelet magyarországon lehetne végezni?

(#6) Hani


Hani
aktív tag

F1DO: az angol nyelvtudás elég fontos, mert a cégnek több alközpontja van a környező, ill távolabbi országokban - ezek munkatársaival folyamatos kapcsolatot kell fenntartanunk, szóban és írásban. Privát ment, egyébként.

lkalmi: A munka sajnos Budapesten végzendő

(#7) Hani


Hani
aktív tag

Az informatikusi munka mellett van másik három aktuális ajánlat, gyakorlatilag ugyanaz a témakörmindhárom: az információs hálózat és alrendszer monitorozása.

Az informatikai tudás nem annyira fajsúlyos, mint az előző esetekben, azonban nagyon fontos itt is az angol tudás, ugyanis ha valamilyen probléma lép fel az egyes kommunikációs vagy adatátviteli alrendszerben, nagy valószínűséggel egy külföldi kolléga fog segíteni a probléma megoldásában.

Az egyes állásajánlatok (nyilván az informatikusi állás kivételével) csak a munkaidő tekintetében térnek el:

I. kategória: éjszakai monitorozás
II. hétvégi monitorozás
III. hétvégi - és éjszakai monitorozás

A munka maga nem rossz, az órabér viszont egészen jó.

(#8) F1DO válasza Hani (#7) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszönöm!

Egyébként szerintem sokan az angol nyelvtudáson véreznek el... Sajnos én is.. A nagyon alapszint meglenne, de ahogy leveszem az tényleg kevés. Ide majdhogynem folyékony angolnyelvtudás kell, ráadásul informatikai szóhasználattal. Ami bármilyen elvárható is, magyarországon valójában baromi kevesen tudnak jól idegen nyelveken.

(#9) Goose-T válasza F1DO (#8) üzenetére


Goose-T
veterán

Az IT szakmában gyakorlatilag elengedhetetlen a használható angol nyelvtudás. Inkább örülni kéne annak, hogy nagy külföldi cégek ide hozzák nekünk a munkát, mint méltatlankodni azon, hogy mindenhol megkövetelik az angoltudást.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#10) Hani


Hani
aktív tag

Az angol tudás valóban eléggé fontos: egyszerűen túl sok terület van, nem tudja egy ember elvégezni. Ezért nagyon sokat segítenek a külföldi kollégák - és persze mi is, nekik.
Persze nem kell a legdurvább nyelvtani szerkezetet, irodalmi angolt, überbrutál szaknyelvet ismerni: A switch itt is switch, a routet router, az IP IP.
De meg kell érteni levélben, MSN-en, telefonon keresztül, mit szeretne a másik. Ezt nem lehet mással pótolni.


(#11) sbazsi


sbazsi
veterán

mi lenne a feladat, mit kell csinálni?
a versenyképes jövedelem az mit takar?
/akár privátban is/

[Szerkesztve]

(#12) Hani válasza sbazsi (#11) üzenetére


Hani
aktív tag

A feladatkör nagyon vegyes: az egyik percben névjegykártyát csinálunk és szórólapot szerkesztünk, a másikban hálózat-leterheltséget egyenlítünk és streaming-szerverekhez írunk codecet... Valóban rendkívül változatos a munka.
De mindent meg tudunk tanítani, ha akar tanulni a versenyző.

A versenyképes jövedelem azt takarja, hogy nem kérünk papírt, diplomát, öt éves tapasztalatot, egyebet - legyen az ember normális, tudjon tanulni és tudjon angolul - és akkor megkapja azt a korrekt fizetést, amit megérdemel. Ha jó a jelölt, biztosan megegyezünk, ezzel még senkinek nem volt problémája nálunk.

(#13) Tyrael


Tyrael
senior tag

van már jelentkező?
csak mert furcsa, hogy nem törik egymást az emberek. :)
sebaj, majd ha befejezem a technikusit, meg leraktam a nyelvvizsgát :)

Tyrael

(#14) Hani válasza Tyrael (#13) üzenetére


Hani
aktív tag

''...az AHK_Hanko@yahoo.com címre.''

A jelentkezők száma viszont tényleg alacsony - eddig összesen hét önéletrajz érkezett, őgy, hogy kb. 5 helyen van fenn a hirdetés... nem tudom, ennyire rossz lenne a helyzet?

Mondjuk az eddig érkezettek közül vannak ígéretesek, de az interjúkat csak holnap kezdjük... kiderül.

(#15) SupaCow válasza Hani (#14) üzenetére


SupaCow
tag

privát ment.

f: @geboleather

(#16) sbazsi


sbazsi
veterán

munkavégzés helye: Budapest

Pontosabban nem lehet?
Valami közeli nagy tér, vagy utca?!
Nem mindegy, hogy csepel, ujpest, blaha, obuda, stb... :U

(#17) F1DO válasza Hani (#14) üzenetére


F1DO
senior tag

Mondom én, hogy a folyékony angol hibádzik itten sokaknál.. :U

(#18) sbazsi


sbazsi
veterán

ja, és mi lenne a munka?
mert az ok, hogy mi az elvárás, és mik az előnyök, de mi az elvégzendő feladat? :U

(#19) sbazsi válasza sbazsi (#18) üzenetére


sbazsi
veterán

:B :B
lehet fel kéne ébrednem? :U :B

(#20) Tyrael válasza F1DO (#17) üzenetére


Tyrael
senior tag

hát amíg nem telón kell angolul tárgyalni, vagy nem diplomatával, addig nem olyan vészes a helyzet, sztem. :)
pl. élőszóban lehet én is csak makognék, de pl. irc-n, msn-en, icq-n meg tudnám magam értetni angolul. legalábbis is informatikai témában. :)

Tyrael

(#21) sbazsi válasza Tyrael (#20) üzenetére


sbazsi
veterán

R U sure? :D

(#22) Hani


Hani
aktív tag

Nem árt azért az angol nyelv ismerete, mert vannak érdekes kiejtésű emberek - és egy durvább napon előfordulhat, hogy sokat kell telefonálni velük.

(#23) Tyrael válasza sbazsi (#21) üzenetére


Tyrael
senior tag

the certain death is the only thing, what is sure.
imho
:)

Tyrael

[Szerkesztve]

(#24) Tyrael válasza Hani (#22) üzenetére


Tyrael
senior tag

informatikusnak muszály telefonálnia? :)
hm. ez a két üzi mehetett volna egybe. :)

Tyrael

[Szerkesztve]

(#25) Hani válasza Tyrael (#24) üzenetére


Hani
aktív tag

Sajnos kénytelen, ha már tanácsot kell adnia a többieknek minél gyorsabban,vagy kíváncsi valamire..
Pl sürgősebb esetben írunk egy levelet, leírva mindent, amit tudunk, és az elküldés után két perccel telefonálunk, hogy megkapták-e, tudomásul vették-e, stb.

Kell az.

(#26) Tyrael válasza Hani (#25) üzenetére


Tyrael
senior tag

nem úgy értettem. :)
hanem ma már rengeteg online kommunikációs lehetőség van, a többség olcsóbb is, mint a telefon, nem értem, hogy pont egy informatikai cégnél miért ne lehetne msn-en vagy icq-n megbeszelni a dolgokat. :)
de persze, az teljesen a ti dolgotok, hogy hogy tartjátok a kapcsolatot a többi szervezettel, csak általában ''kezdő'' informatikusok nem az angol élőbeszéd a fő profilja.
bár lehet ez csak rám igaz. :)

Tyrael

(#27) Hani válasza Tyrael (#26) üzenetére


Hani
aktív tag

Ebben a részében igazad van: az online kommunikáció nagy előnye, hogy olcsó, és jól nyomon követhető. Pl. jön egy probléma, ami ismerős valahonnan - megnézed a leveleket, history-t, logokat, és ott is van: két hónapja ezt már egyszer megbeszéltétek, tehát elég ugyanazt csinálni.

A telefonnak is van azonban előnye. Pl éppen van valami gáz, összekapom magam, és húzok kifele a szerverekhez. Közben felhívom azt a két embert, hogy ez és ez van, gondolkozzanak, mert mindjárt ott leszek online, és jó lenne, ha együtt csinálnánk.

Mivel telekommunikációval is foglalkozunk, eléggé olcsón meg lehet úszni a telefonokat - jóval kisebb összegbe kerülhet, mint egy esetleges leállás esetén a nyereség-kiesés.

Szerk.: Természetesen megpróbálunk minél több kommunikációs formát használni: általában az MSN és e-mail megy, sürgősebb esetekben ezek mellett a telefon is megjelenik.

[Szerkesztve]

(#28) szijartg


szijartg
senior tag

érdekes munka lehet

és ez csakis officetájmos meló, ugye?

[Szerkesztve]

(#29) Hani válasza szijartg (#28) üzenetére


Hani
aktív tag

Érdekesnek érdekes, legalábbis az informatikus része. Az idő meg megbeszélhető.

(#30) F1DO


F1DO
senior tag

No, érdeklődöm hogy áll a dolog? Milyenek a jelentkezők?

(#31) Hani válasza F1DO (#30) üzenetére


Hani
aktív tag

Egészen jók, remélem, minden rendben lesz a későbbiekben is.
Még várunk három embert ( ha igaz), aztán kiderül, hogy mi történik.

(#32) szijartg


szijartg
senior tag

hogy érted azt hogy az idő megbeszélhető??
mert én fehérvári vagyok, dolgozok is. nem arról van szó. csak szívesen bevállalnék még valamit mellette ne csak az unatkozás menjen

(#33) Tyrael válasza szijartg (#32) üzenetére


Tyrael
senior tag

és mikor aludnál?
vagy a mostani munkahelyedre nem kell bejárnod?

Tyrael

(#34) F1DO válasza Hani (#31) üzenetére


F1DO
senior tag

Mindenki korrektül beszél angolul?
(Kíváncsi lennék hogy megy a felvételi - egyszercsak angolra váltva folyik tovább a beszélgetés?)

(#35) Tyrael válasza F1DO (#34) üzenetére


Tyrael
senior tag

jaj ne legyel mar ilyen irigy
kicsit ragyursz te is az angolra, es talalsz te is munkat.
Nekem meg 17.eig be kene fizetnem a nyelvvizsgara 23k-t. :(

Tyrael

(#36) szijartg válasza Tyrael (#35) üzenetére


szijartg
senior tag

ma küldök mp-et estefelé

(#37) Tyrael válasza szijartg (#36) üzenetére


Tyrael
senior tag

oksa, koszi.

Tyrael

[Szerkesztve]

(#38) Narancs válasza Hani (#7) üzenetére


Narancs
őstag

Szia!
A kor mennyire feltétel a monitorozásnál? Konkrétan, a faterom 52 éves, amióta számítógép volt az országban programozik. SQL és PHP a könyökén jön ki, perfekt német, tolmácsként is dolgozott évekig egy magyar-osztrák cégnél. Angolul is jól beszél, és ami a legjobb: épp munkát keres! :Y :C

Szóval komolyra fordítva a szót, én nem értek túlzottan a témához, szerinted megfelelne valamelyik munkakörbe?

Köszi,
Narancs

Beauty is pain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.