Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 13:42:36

LOGOUT.hu

Az összefoglalóban igyekeztünk az alapelveket összeszedni mindkét témakörben.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1266) inf3rno válasza section9 (#1264) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én már valamennyire elengedtem, hogy információbiztonságban helyezkedjek el. Érdekel, meg minden, de talán Pataki Gábort tudnám idézni (ELTE adatvédelem), hogy az adatvédelem nincs önmagátért, mindig valamilyen szakterület adatvédelmi problémáit kell megoldani. Az információbiztonság sincsen önmagáért, valamilyen szolgáltatást, információs rendszert kell tudni levédeni, és így nekem valahogy nem eléggé építő jellegű. A szoftverfejlesztést sem szerettem, mert annál meg mások határozták meg a célokat és eszközöket, általában kész tények elé állítottak, hogy PHP-ban valamelyik CMS-ben összekattintottak egy weboldalt, és írjak hozzá plugint, mert van, amit nem tudtak megcsinálni a meglévőkkel. Az ő szempontjukból érthető, az én szempontomból meg utálom a PHP-t, mint nyelvet, az egész thread-based architecturet sem szeretem, a CMS-eket sem szeretem, mert szar általában az extension API-juk, és még pluszban megköti a kezem, aztán ilyen eszközökkel, amiket alapból utálok kódoljak le a kedves ügyfélnek tegnapra valamit feléből mennyit engedsz alapon. Összességében ezzel a három szakmával arra jutottam, hogy összerakom mindhármat, és csinálok saját adatvédelmis webes szolgáltatást első körben, weboldalba épülő pluginnel, űrlapokba beépülő tájékoztatókkal, és így tovább, aztán havi díjat szedek a használatáért, plusz vállalok ezen felül egyedi megbízásokat, ha valaki nem tudja ezeket az eszközöket használni, akkor megcsinálom helyette. Most ez az egyik projekt terv decemberre és jövőre, aztán elválik, hogy ezeket a termékeket mennyire árazza be a piac. Voltam alkalmazott is laborban, de nem hiányzik a reggel 5-kor kelés, bemenni 7-re, lemérni ötszáz vérmintát, hazaérni 4-5 körül, aztán csak nézek ki a fejemből estig, annyira lefáraszt a monoton munka. Sosem voltam ebben jó, nem is értem, hogy miért írtam bele anno önéletrajzokba, hogy jó a monotónia tűrésem. Talán néhány hónapig, esetleg 1-2 évig tűröm, aztán azt mondom, hogy ideje váltani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.