Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) konzumpro


konzumpro
senior tag

Mikrolencsével nem lesz irányérzékeny a panel? Jó lett volna eddig is, ha a fényérzékelő az ambilight-ot is szabályozta volna, bár talán jobb kikapcsolni a fényérzékelőt ha valaki kalibrálva használja a tévéjét.

(#2) Degeczi válasza konzumpro (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az OLED806-on teljesen elcseszett a fényérzékelő, nemhogy kalibrált, de bármilyen használathoz alapvetően fontos kikapcsolni, annyival rosszabb a kép ha engedélyezve van.

(#3) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

szerintem amíg az amiblight philips exkluzív (DIY megoldásokat ne vegyük ide) addig lesz helyük a piacon. az olyan cucc amit ha az ember egyszer kipróbál utána más TV-t nem nagyon akar használni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#4) syC


syC
addikt

Ezeknek még mindig olyan szörnyű az oprendszerük, mint annó 5 éve? 2 perc reakcióidő bekapcsológomb megnyomásától számyítva, random frissítések, éjjeli bekapcsolás egy 300+k-s tvnél. Sajnos megváltás volt utána a sima 55"-ös samsung 120k ért, pedig a philips képe sokkal-sokkal szebb volt, már amikor úgy gondolta, hogy működik.

(#5) Degeczi válasza syC (#4) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmi ilyesmi nincsen már a 2-3 évvel ezelőtti modelleknél.

(#6) konzumpro válasza syC (#4) üzenetére


konzumpro
senior tag

Pár napja épp csak olyan frissítés jött ki a két éves androidosra hogy nem volt hang. Másnap azért jött a javítás.
De vannak furcsaságok, lefagyó távirányító, hektikus középső gomb, cseredarabnál is, vetélkedő párbaj utolsó kérdésénél feldob egy panelt hogy ki kéne kapcsolni frissíteni...

(#7) FireKeeper válasza syC (#4) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondjuk a saját Saphi-nál amire a Netflixet meg a reklámos youtube-ot leszámítva semmilyen használható app nincsen, minden jobb.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) Zoltn válasza Degeczi (#5) üzenetére


Zoltn
senior tag

Az oled 706 -om random bekapcsolja az erősítőt pl. De ezen kívül, én nem találtam semmi hibát benne. A beépített lejátszó fapados, az lehetne jobb. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#9) Neck válasza FireKeeper (#3) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértek. Különösen, hogy egyszerűen összeköthető Philips Hue-val, és nagyon király élmény, amikor az egész szoba "életre kel"

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#10) FireKeeper válasza Neck (#9) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az mondjuk más kérdés hogy a Hue árazása horribilis.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#11) Bogyi007 válasza FireKeeper (#7) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem elvileg még a problémás Saphi rendszerem van a 50PUS6504 képében, ami gyakorlatilag mégsem az nálam. Valamikor másfél-két éve csinált 2x, 3x ilyet a tévé, de egy frissítés befoltozta ezt a hibát.

Youtube és Netflixen kívül ott a Prime Video is és van Plex is.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#12) FireKeeper válasza Bogyi007 (#11) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

problémám az nekem sincs vele, de mivel gyakorlatilag nincs rá app, használhatatlan.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13) nexplo válasza FireKeeper (#12) üzenetére


nexplo
őstag

Én a kép miatt vettem a Philips-et, az appokat sosem használtam még. TV-Netflix-Youtube és kijelzőnek lehet használni. Ezek az okos tv-s hülyeségek nekem semelyik márkánál nem váltak be. Én a képminőség+ambilight alapján vettem. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#14) Degeczi válasza nexplo (#13) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogynem! Jelentős könnyebbség a kezelésben ha telepíthető alkalmazásokkal használhatóak pl. a streaming szolgáltatások, vagy hogy NAS-ról lejátszáshoz sem kell külső készülék, telepíthető a Kodi is. Vagy egyszerűen egy billentyű-átmappelő.
Tiszta sor, h nincs mindenkinek ezekre szüksége, de le-hülyeségezni nincs rendben.

(#15) nexplo válasza Degeczi (#14) üzenetére


nexplo
őstag

Én nem sok mindent használok belőle. Stream+kijelző+tv. Minden eszközöm eléri a Tv-t a lakásban, de mivel minden helységben van készülékem így eleve nem cipelek adathordozón semmit, hanem helyben elérem a készüléken. Biztos mindent lehet extrán okosítani de nekem pl felesleges. Ami tetszene, vagy inkább kipróbálnám komoly okos otthoni rendszer, az brutál drága lenne. A kanapéról minden redőnyt vezérelni vagy minden helységben a klímát külön kezelni szuper lehet. Nálam csak az Ambilight rendszer van elkezdve. Azt ki fogom teljesen építeni a nappaliban. Nem vagyunk egyformák és ettől szép a világ :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#16) Degeczi válasza nexplo (#15) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De pont ezt mondom, h már a stream is okostv funkció, hiszen annak oprendszere alá telepített alkalmazás, nem hülyeség

Okosotthont régóta építgetek magamnak, így nem drága, tv automatizálásban nálam két dolgot könnyít meg: filmnézéshez hangparancsra vagy egy dedikált gombra indul egy komplett folyamat (Sonos zenehallgatás leállítása, TV bekapcsolás, Kodi indítás, erősítő bekapcsolás, lámpák dimmelése ha kell), ill. ha F1 futam indul és épp otthon vagyunk, akkor bekapcsol a TV a m4-en. De mondjuk ezekhez nem okvetlenül kell okostv, infra jeladóval is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#17) Neck válasza FireKeeper (#10) üzenetére


Neck
veterán

Nem értek egyet, időnként vannak jó leárazások. 6db e27-es izzóval sikerült egy jó "surround" rendszert kiépíteni, potom pénzért (kb 8000 forint volt egy izzó), és mindig élvezettel ülök le a tévé elé. Mások jóval többet költenek audiofil kábelekre meg erre-arra.

Arról már nem is beszélve, hogy a nappaliban sima hangulatvilágításként, halloween dekorációként, sőt, betörő ellenes biztonsági cuccként is használható (eljátssza, hogy otthon vagyunk, pedig nyaralunk éppen).

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18) FireKeeper válasza nexplo (#13) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is kép+ambi miatt vettem, de mivel én otthoni libraryból lejátszáshoz kodit használok (saphira nincs), illetve szoktam nézni twitch-et (saphira nincs), kénytelen voltam rádugni egy androidos boxot (amire ráadásul reklámmentes YT is van).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#19) Kincsesss válasza nexplo (#13) üzenetére


Kincsesss
tag

Szintén! Képminőség+ ambilight! A legjobb képet a Philipsek adják. Minden más márka megbukott nálam. Oled, Lcd egyaránt.( Panasonicról nem tudok nyilatkozni)

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#20) tobias88888


tobias88888
őstag

Ambilight nappal is látható volt eddig is, 806osnál most is bevilágítja a szobát nappal.

(#21) ozakila válasza FireKeeper (#10) üzenetére


ozakila
tag

Elég egy Hue központi egység,és ott vannak az Ikea és Innr izzók jó áron...Tökéletesen működnek,kb,8db van Ikeából...

(#22) Zoltn válasza ozakila (#21) üzenetére


Zoltn
senior tag

Te jo eg! Ezzel most megcsinaltad a napom! Ezt nem tudtam, koszi! :R :C

"Music is your only friend. Until the end!"

(#23) addamka válasza Zoltn (#22) üzenetére


addamka
őstag

Nálam pl. egy conbee II zigbee koordinátor van, a rajta levő deconz szoftver hue hub-ként látszik és kezeli az IKEA izzókat, szépen mennek a TV-vel. Persze ez inkább ott opció, ahol épített okos otthon a hobbi.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#24) NJanika


NJanika
aktív tag

LG,Samsung tv-m volt az elmúlt 15 évben, de sajnos sikerült vásárolnom 21 végén egy 58-as ambit. Mindent utálok ezen a tvn már. A súlya egy vicc 20+kg mikor forgatod folyton nyekereg. A fekete és szürke színt alig alig ismeri, 1 éve várom a frissítést, de nem jön a fekete színeknél olyan mintha a Minecraft-al játszanék. Egyetlen normális alap beállítás sincs rajt. A kikapcsolása 5mp körül van. Soha ne vegyetétek ezt a márkát. :W

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Mi nem reg vettunk a haloba egy Philips 50PUS7906-ot. Az arat nezve a kepe teljesen okes, neha xboxozunk is, az ambilight sokat dob rajta, de az androidos rendszer rajta iszonyat be tud lassulni, hosszu masodpercekig nem tortenik semmi. A kikapcsolas idozito meg csak akkor erheto el, ha siman megy, ha valamelyik alkalmazasban benne vagy pl. netflixben akkor ki kell lepjek belole, beallitom, majd vissza netflix es ujra inditom a filmet. Ezt aki kitalalta… :W :DDD

(#26) niof


niof
addikt

Jó, OK, elfogadom, nem vagyunk egyformák, de ez az ambilight egy rém felesleges feature. Még nézni is rossz, hogy a TV hátulja világít. Ha filmet nézek, legyen már sötét! Már ha csak abból indulok ki, hogy a moziban sem világítják körbe a vásznat. Persze, tisztában vagyok vele, hogy miért találták ki, de szerintem baromság.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28) niof válasza #32839680 (#27) üzenetére


niof
addikt

Igen, mint írtam, ismerem az ok-okozati összefüggést a megalkotásával kapcsolatban, és azt is értem, hogy ez tetszik sok embernek. Csak a saját véleményem írtam le.
Amúgy, ha jól be van állítva egy készülék, akkor nem égeti ki a retináját az embernek, semmilyen körülmények közt. Én is szívtam ezzel, mikor le kellett cserélni a régi TV-t, és az új már ilyen HDR-es csoda, ami mindig meg akarta mondani, hogy nekem milyen fényerő kell. Én meg mondtam neki, hogy a-a :N . Így nagyjából úgy van beállítva, mintha moziban nézném a filmet, talán egy kicsivel világosabb. Mert hát ugye a moziban sem égeti ki a szemedet a vetített kép, az olyan tök jó. És pl. ott sincs tökéletes fekete, de a moziban ez mégsem zavar senkit, csak otthon...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29) Degeczi válasza niof (#26) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Itt nem csak erről van szó, a kép méretét mintegy kiterjeszti, nagyon kellemes hatás ahogy a tartalom színével egyezően fénylik a fal is (pont emiatt zavaró is kicsit, ha nem 16:9 a film képaránya, hiszen akkor ott egy köztes fekete csík)
Az otthoni filmnézés sok szempontból teljesen más mint egy mozi, nem ugyanazok a szempontok érvényesülnek, valóban sokan használunk hagyományos tv mellett vmilyen derítést is.
Mindenesetre nem véletlenül népszerű, így finoman szólva nem bölcs dolog lazán le-baromságozni :U

(#30) Zoltn válasza niof (#28) üzenetére


Zoltn
senior tag

De a moziban is zavar. Nem is jarok moziba mar egy ideje, mindenhol silany a kep es hangminoseg. Csak azokra a filmekre megyek el amiket illik imaxben megnezni. De az is botrany szokott lenni. Csak szimplan hangos nulla terhatassal es relszlettel, a Dunet meg siman elbaszta szerintem a gepesz, es nem allitott utana a fenyeronek mikor bejott a 3d-s resz es vegig olyan kiszott sotet volt a film majdnem felmentem szolni neki. 😂

"Music is your only friend. Until the end!"

(#31) niof válasza Degeczi (#29) üzenetére


niof
addikt

Nézd, mások a szokásaink/igényeink. Mielőtt kitalálnád, hogy nem láttam élőben ilyet, de. És hasonlót is, mint amit morgyi írt, csak nem sólámpával. :D (Egy régi barátomnak volt az a szokása, hogy egy sima asztali kislámpát kapcsolt fel mindig a TV mögött, de ezt már akkor sem értettem...) Nekem egyszerűen nem tetszik/nem jön be, hogy valami a TV-n kívül fényt ad ki, mikor filmet nézek. A hagyományos TV adás, az más, mert az általában (túlnyomórészt) csak háttérzajként működik nálam, és olyankor én is olvasólámpát használok, de ilyenkor nem is igazán figyelek a készülékre. Hozzáteszem, nem vagyok nagy TV néző, a 100+ csatornából 3 van letárolva, azok közt váltogatok, ha este nincs kedvem bekapcsolni a HTPC-t.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#32) konzumpro


konzumpro
senior tag

Mondjuk nekem a régi kisfelbontású de intelligens ambilight jobban tetszik, mint ez a homályos projektor az újakban, nagyobb kategóriásokban.

(#33) Degeczi válasza niof (#31) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A nekem nem tetszikkel nincs is semmi gond, a "baromság"-gal van, ennyi.

(#34) nexplo válasza Degeczi (#33) üzenetére


nexplo
őstag

Kár ezen lovagolni, hogy ki hogy fejezi ki magát. Nem mindenki ugyanúgy látja a dolgokat. Én pl sosem akartam senkit sem meggyőzni, de miután átjönnek és megnézik a nappalit, mindenki bele szokott szerelmesedni a látványba. El szoktam mondani a kis betűs részeket (falra szerelve adja ki, fehér falon még inkább, nem jó mellé pár méteren belül semmit tenni hogy szét tudja a falon teríteni, drága a komplett HUE stb stb) de a látvány általában meggyőz mindenkit, és onnantól egy "sima" LG vagy "Samu" már nem játszik. Hozzáteszem nekem OLEd-ek vannak főleg és ott tényleg a képminőség is pazar. :) :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) niof válasza nexplo (#34) üzenetére


niof
addikt

:R Igen, talán a kifejezés nem volt helyénvaló.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#36) Degeczi válasza niof (#35) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:R

(#37) Swen_N válasza Zoltn (#30) üzenetére


Swen_N
csendes tag

Nincs fent senki :) Minden automatizált.

(#38) nexplo válasza Swen_N (#37) üzenetére


nexplo
őstag

Én belefutottam az új Avatarnál abba, hogy a nagy Imax teremben az Arénában 2 percenként lefagyott a kép egy pillanatra majd kb 1 óra elteltével meg is állt a vetítés. Felnyomták a lámpát és kértek 10perc technikai szünetet, hogy tudják folytatni... Majd 10perc szünet után nem a 60-ik hanem az 50-ik perctől néztük újra... Ezek után már csak egyszer-kétszer volt akadás a film alatt. Vicces (bár akkor kicsit inkább sírva röhögős) volt a film mondanom sem kell. Amennyiben lett volna valaki a vetítőnél, csak látta volna korábban hogy itt valami nagyon nem stimmel. Arra jó volt hogy legalább el lehetett menni két betűs kitérőre (wc) és így végig lehetett ülni majdnem a filmet. Vannak ennek az automatizálásnak anomáliái is na :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#39) tisn válasza #32839680 (#27) üzenetére


tisn
addikt

nekem kinai ambilight utanzatom van, szeretem. most kellene ujat venni mert csereltem a tvt 55-rol 75-re.

(#40) evitiguF válasza nexplo (#34) üzenetére


evitiguF
senior tag

Képek vannak esetleg?
Akár privatban.

Mi is abba a táborba tartozunk párommal, akik nem tudnának már semmit sem ambilight nélkül nézni.
Én pl pchez használt samsungra is raktam, ambibox-al.

(#41) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

(#42) nexplo válasza evitiguF (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos nincs képem, sosem fotózom a lakást. A monitoron hogy néz ki ez a rendszer? Van fényképed esetleg? Én is gondolkodtam ilyenen a monitoromon is de sajnos nekem elég extrán van felszerelve a monitor és nem tudnám használni rajta az ambit. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#43) syC válasza NJanika (#24) üzenetére


syC
addikt

#24NJanika, #25hemaka, köszönöm Nektek. Ezek szerint még mindig felejtős.

(#44) Kincsesss válasza syC (#43) üzenetére


Kincsesss
tag

Nem,nem felejtős.....Philips 65" Oled 805...

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#45) Neck válasza niof (#31) üzenetére


Neck
veterán

Nekem meg egyszerűen nem tetszik / nem jön be, hogy tök sötétben ülök, ahol a HDR tartalom kiégeti a szemem.
Igen, különbözőek vagyunk, mások a szokásaink, fogadd el, hogy nagyon sok ember lámpafény mellett néz tévét.
És ugyanakkor, ha mégis lenne egy olyan film, amit tök sötétben akarunk nézni - kikapcsolható.

Én szeretem, ha van fény a szobában, különösen, ha a színe követi a képernyő tartalmát.
Az ambilight számomra hasznos extra - inkább ez legyen a tévében, mint egy hangzatos "szuperfelskálázó" vagy egyéb bullshit feature, ami nem működik. Nem látom be, miért ne ilyen tévét vegyek mondjuk egy LG vagy egy Panasonic ellenében, amiben ugyanaz az LG panel van, mint az enyémben, viszont ambilight meg nincs.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#46) nexplo válasza Neck (#45) üzenetére


nexplo
őstag

Hozzáteszem, eredetileg egy tanulmányban olvastam hogy az ambilight nyugtatja a szemet és ez által az agyat is. Ettől függetlenül van akinek nem jön be ezt is elfogadom. Hozzáteszem, ahhoz hogy jól is mutasson mindenképp több feltételnek kell teljesülnie. Egy kis szekrénybe benyomorítva tuti nem lesz meggyőző, ezt én is aláírom :)
Nekem ilyesmi a nappalim és én imádom. Valakinek vagy tetszik vagy nem. Senkit nem szoktam győzködni.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#47) ntomtb


ntomtb
tag

Azt muszáj kiemelni viszont, hogy a cég továbbra is elutasítja a kvantumpontos kijelzőket, aminek következtében a csúcs fényerő még így sem extrém magas, mindössze 1000 cd/m².

Hát..ööö... ez a 2 dolog azért független egymástól. Másrészről pedig használ ilyen panelt, a 8500 szériától felfelé, WCG panelnek hívja simán. ;)
A Q60-as is szintén papíron kvantumpontos mégis 450 nit körüli a fényereje. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) hdtomi válasza nexplo (#46) üzenetére


hdtomi
senior tag

Nekem is fehér a fal és viszonylag kevés tárgy van a TV körül, bár a fal színéhez is lehet állítani az ambilightot, de szerintem legjobb a fehér háttér. Falra nem tettem a TVt, de így is, hogy messzebb van szépen bevilágítja a falat. Volt olyan ismerősöm aki el volt hűlve, de olyan is aki nem értette miért jó pl.: focimeccseknél. Én először a eredeti Sóhajok című filmet néztem meg kb. tátott szájjal. Meglennék nélküle is, de inkább csak vele :)

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#49) Kincsesss válasza Neck (#45) üzenetére


Kincsesss
tag

+1

Samsung S23 Ultra Asus Zenfone 7 Pro Samsung Tab S9 5G

(#50) niof válasza nexplo (#46) üzenetére


niof
addikt

Na, ja, hát nálam - a többi berendezés és a bútor miatt - képtelenség lenne rátolni a készüléket a falra. Főleg, mivel átlóban van, nagyjából 45 fokban a sarokban, a sarokponttól mondjuk olyan 100-120cm-re.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.