Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoona


Zoona
aktív tag

Intel Pentium 4 3.2 GHZ
Asus P5AD2 Premium 925x
Innovision FX6600 GT 128MB PCI-E
512DDR-2 533mhz Kingmax
120GB Samsung 8MB Cahce(egyelőre)

Ez a fix gép mindenképpen Intelt akarok venni!!!
Lapban és kérnék még véleményt mert 55k ért kicsit sokallom hiába Asus emg minden de 55k az 55k szóval aki tud még pci-e s jó lapot irja ide vagy az asus rol véleményt hogy megéri e!!


[Szerkesztve]

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#2) LeC


LeC
addikt

sata vinyó?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#3) CuKoR válasza Zoona (#1) üzenetére


CuKoR
senior tag

Egyenlőre az inkább egyelőre....

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#4) Zoona


Zoona
aktív tag

nem

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#5) MUŁĐER válasza Zoona (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

vegyél ABIT Fatal1ty AA8XE -t...az tényleg nem olcsó:DDD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) LeC válasza Zoona (#4) üzenetére


LeC
addikt

ha már új gépet veszel akkor sztem jobban megérné egy sata vinyó, lehet 1-2 ezressel drágább de gyorsabb is :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#7) MUŁĐER válasza LeC (#6) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ööö..nem gyorsabb (vagyis a SATA vinyó nem gyorsabb,de a sata tényleg gyorsabb elvileg, de a vinyók még az ATA-t sem tudják kihasználni). max a vékony kábel miatt éri meg a sata.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) !Overdose! válasza Zoona (#1) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ne sajnáld az 55k-t a lapra.
Lehet, hogy drága, de az Asus jól tartja az árát!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9) Zoona


Zoona
aktív tag

Jho majd eldöntötm!!!
Alaplapban kérek Helpet még meg véleményt a gépről

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#10) LeC


LeC
addikt

meg ha 512mb ramot akarsz akkor vegyél inkább DUAL-ba 2x256-ot :)
ugy az gyorsabb mint egymagába az 512-es, viszont árban nem tudom igy hogy jönne ki.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#11) LeC válasza MUŁĐER (#7) üzenetére


LeC
addikt

hát nem tom, de ha én már egy új gépet vennék fix satát pakolnék bele (new tech) :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#12) MUŁĐER válasza Zoona (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

1 GB ramot vegyél mindenképp, 512 nagyon kevés!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) LeC válasza Zoona (#9) üzenetére


LeC
addikt

alaplapot nézem, nagyon fullosnak tűnik, 55k-t megér érte.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#14) LeC válasza MUŁĐER (#12) üzenetére


LeC
addikt

annak viszont már megvan az ára, főleg hogy ddr2 :U

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#15) Veriakilis válasza Zoona (#1) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nekem ASUS P4C8000 van (3 év garancia!), de eddig nem volt vele semmi gond.
Ez már a harmadik ASUS alaplapom, és eddig csak jó tapasztalatom volt.
ASUS TUSL2C, ASUS P4T5333C - ez a RAMBUS-os verzió volt, most pedig a P4C800-as.
Egyikkel sem volt soha semmi baj!
Én is egy ilyen alaplapot akarok majd venni. Ha lemegy egy kicsit az ára.
Bár elgondolkodtató a prohardware tesztje:
Az i875P csipszetes alaplap sokmindenben rávert a 925X-esre.
Nézd meg a cikket.

Az ABIT-ről sok rosszat hallottam...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#16) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Everest (AIDA) is ezt mutatja.
Lásd memória olvasás...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#17) LeC válasza Veriakilis (#15) üzenetére


LeC
addikt

Az i875P csipszetes alaplap sokmindenben rávert a 925X-esre.
Nézd meg a cikket.

ez érdekelne, belinkelnéd cikket pls :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#18) #67688960 válasza Zoona (#1) üzenetére


#67688960
törölt tag

-én (minimum) 925XE chipset-est vennék, ha átváltanék a 775-ös tokozásra ugyanis csak annál van 8.5GB/s a proci felé a többinél (csak) 6.4GB/s
-ez pont olyan, lényeges külömbség mint a 478-as tokozásnál a (gyenge)845 és a 865,875 között

szerintem

(#19) MarKoo válasza Zoona (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

Miért kell ennek két topik? A ''régebbi'' topikodat zárom:Bővebben: link

(#20) Digital válasza MUŁĐER (#12) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem is 2*512mb ram kellene! Mikor gépet vettem,én is elgondolkodtam a dolgon,és nem bántam meg az 1gb memóriát!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21) Dzsekó válasza Zoona (#1) üzenetére


Dzsekó
addikt

A vinyó szutyok Hitachi-t vegyél.

Ha P4 procit veszel akkor sokkal gazdaságosabb ha Northwood magosat keresel Prescott helyett egy kedvező árú I875 DDR400-as alaplappal. Ugyanolyan gyors lesz mint ez a konfig.

[Szerkesztve]

(#22) KriszBoy válasza Dzsekó (#21) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Szutyok? Izlések és pofonok, nekem 3om SATA-s Samsung van a gépemben és mindegyik halk és max 25 fokosak! Szóval ez a szutyok LOL!

(#23) #64791808


#64791808
törölt tag

Véleményem szerint akkor vegyél agyonextrázott alaplapot, ha ki is használod. Ha leülsz egy kicsit gondolkodni, egy tizest lehet alaplapon spórolni.

A SATA vinyóval is egyetértek, egyrészt a kábel jobb szellőzést biztosít, másrészt a SATA interface-en keresztüli I/O műveletek egy hajszállal kevésbé terhelik meg a CPU-t és a memóriavezérlőt, mivel a 925x-nél a sata dedikált memóriainterface-t használ. Azon felül később upgrade-elsz, és szép dolog a SATA RAID...

RAM: nem rossz az 512, én egy gigát vennék egy ilyen környezet mellé, és a pagefile-t száműzném.

Röviden ennyi. Szerintem.

(#24) Dzsekó válasza KriszBoy (#22) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Samsung beépített hőmérője rosszul mér. A vinyóid max. indításkor 25 fokosak.
Mindenesetre mindig jót nevetek a Samsung tulajokon amikor jönnek ezzel a csak 20-25 fokos a vinyóm szöveggel. :DD

(#25) Veriakilis válasza LeC (#17) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Itt a link:

http://www.prohardware.hu/rios3_content.php?mod=20&id=372&p=5

'Elsősorban az érdekelt minket, hogy az Alderwood mennyivel gyorsabb (ha gyorsabb egyáltalán) a Canterwoodnál. Mivel két eltérő platformról van szó, ezért teljesen egyértelműen nem lehet bebizonyítani, hogy ez vagy az a gyorsabb, de az mindenképpen kiderül, hogy a jelenlegi DDR szabvánnyal szemben a DDR2 nyújt-e valamilyen sebességtöbbletet. '

'Mivel a DDR/DDR2 illetve Canterwood/Alderwood közötti különbségekre vagyunk most kíváncsiak, ezért elsősorban a 200/200-as eredményeket kell figyelembe vennünk. A táblázatban a két beállítás közül a jobb eredmények vannak vastagon kiemelve, és bizony ezek a számok mind a jobb oldalon, vagyis a Canterwood felirat alatt szerepelnek. Ez azt jelenti, hogy a Canterwood és DDR párosából épült rendszer egyértelműen gyorsabb az Alderwood/DDR2 párosából felépült rendszernél, legalábbis 200/200-as felállásban. Vajon miért? A kérdésre a választ a memóriasebességek környékén kell keresnünk. A Sandra és az Everest szerint is a Canterwood memóriakezelése a gyorsabb, előbbiben elhanyagolhatóan, utóbbiban már nagyobb mértékben. Mivel a memória-sávszélesség csak egy a rengeteg, rendszersebességet befolyásoló tényező közül, ezért csak erre nem lehet fogni az Alderwood lemaradását. A kérdés megválaszolásának érdekében elővettük a Sciencemark 2.0 programot, és mindkét rendszeren lefuttattuk a memóriabenchmarkot, ugyanis ez a program a memóriakésleltetési időket is képes lemérni. A táblázat legfelső sora jelzi az eredményt: a DDR kétszer gyorsabb a DDR2-nél, már ami a memóriakésleltetéseket illeti (15,62 ns és 8,42 ns). Ez a DDR2 működési elvéből adódik. 200/266 MHz-es beállítással az Alderwood valamelyest gyorsul, de ez számos esetben még mindig nem elég ahhoz, hogy a DDR1-es rendszert beérje. '



A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#26) Veriakilis válasza Dzsekó (#21) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Én is ezt próbálom elmagyarázni.
Szégyen, hogy kijönnek egy új csipszettel, ami lassabb mint a régi.
AzIntel eztmáp párszor eljátszotta...
Persze később majd gyorsabblesz, csak vegyél még pár új dolgot.
Azt hiszem a lényeg az hogy mindig újat VEGYÉL!
Sok-sok pézt fizess nekik...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#27) Veriakilis válasza #64791808 (#23) üzenetére


Veriakilis
senior tag

'RAM: nem rossz az 512, én egy gigát vennék egy ilyen környezet mellé, és a pagefile-t száműzném.'
Ha száműzi valaki a pagefilet, akkor az mekkora gyorsulást eredményez?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#28) MUŁĐER válasza Veriakilis (#27) üzenetére


MUŁĐER
addikt

nem szabad kikapcsolni a page filet windowsban, mindenképp kell a rendszernek...nem csak dísznek van

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#29) Veriakilis válasza MUŁĐER (#28) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Lelassulna?
Esetleg kékéhalál?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#30) Veriakilis válasza Zoona (#1) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Na, sikerült eldönteni?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#31) #67688960 válasza #64791808 (#23) üzenetére


#67688960
törölt tag

teljesen egyet értek


én is egy gigát használok,
én már 512-nél is kikapcsoltam a virtuális memóriát, de pár új játéknak már több kell és vagy bekapcsolja az ember vagy vesz még ramot

(#32) #67688960 válasza Veriakilis (#27) üzenetére


#67688960
törölt tag

probáld ki
a külömbség a memód és a vinyód sebessége közti külömbség(ami nálam nem kicsi)

(#33) V.Lacus válasza Veriakilis (#27) üzenetére


V.Lacus
csendes tag

Miről beszéltek? Kikapcsolni a pagefile-t? XP-ben szerintem nem kéne... Én utoljára win95-ben kapcsoltam ki és tényleg egészségesebben ment. (3 éve cel400/192ram-mal)

(#34) LeC válasza Veriakilis (#25) üzenetére


LeC
addikt

thx :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#35) Veriakilis válasza #67688960 (#32) üzenetére


Veriakilis
senior tag

De nekem csak 512MB van jelenleg.
Az nem kevés?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#36) attavanti válasza Zoona (#1) üzenetére


attavanti
tag

vegyel nekem is :)

(#37) _cirmos_ válasza Zoona (#1) üzenetére


_cirmos_
őstag

valaki árult itt a hw piacon 2*512 ddr2-t akár nagy tételben is 18k-ért. igen, az 1 gigát 18 ezer forintért. ha jól emléxem hp gépekbe került volan, bontatlan csomagolás stb. igez ecc-s volt, lehet ezt nem szeretné a lapod, de szvsz midenképpen megéri megnézni.

(#38) Tersius válasza Veriakilis (#29) üzenetére


Tersius
tag

Gyorsabb volna pagefile nelkul, de csak addig, amig egyszer ki nem fogyna a rambol.

En 768 mega ram mellett kapcsoltam ki egyszer a swapot, es vidaman mukodott egy ideig (par het), aztan volt ne'mi anomalia belole egy ram igenyes helyen, ugyhogy inkabb visszakapcsoltam (Vagy lehet, hogy a win kozbelepett, es bekapcsolta, mar nem emlekszem)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#39) Ivanhoe válasza MUŁĐER (#28) üzenetére


Ivanhoe
csendes tag

RAM - Nem éppen van szüksége rá az XPnek szerintem. Legalábbis mit szólsz egy olyan géphez, amiben csak 128 mega van? és fut rajta az XP... De mindenképpen KELL manapság a giga memória!
SATA - megéri... legalábbis ha van DVD/CD íród és DVD/CD olvasód is. Ekkor még általában ott a mobilrack ami megint 1 hely szal már csak 1 vinyót dughatsz rá... de ha van SATA csatid akkor ugye még minimum 2 vinyó:D

„Mikor ráébredünk, mily hatalmas kiterjedésű a minket körülvevő világegyetem, letaglózó valósággá válik az élet csekélysége ebben a végeláthatatlan térben.”

(#40) KriszBoy válasza Dzsekó (#24) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Jó legyen, lehet rossza hőmérő, de tényleg semmi gondom nem volt még pedig már rég óta csak szamszung vincsit és meghajtókat használok! Még soha se volt gondom vele és amig ez így van addig miért vennék mást! A maxtorban már csalódtam ebben még nem! Bevallom hitacsim még nem volt, de nem hinném, hogy annyival jobb lenne!

(#41) PetX


PetX
aktív tag

ufff:
Nem tudom ti hol éltek, de a virtuális memória nélkül az XP új játékok esetén behal mintállat. Próbálj már meg pl. MOH-PA-ot futattni (na ne 640x480ban) és majd meglátod mi az eredmény, nekem is 1gb ram van és én is kikapcsoltam a swap file-t és nem igazán vettem észre különbséget (winfosban), csak amikor nem mentek a játékok...

on:
Csak akkor vegyél lga775 tokozásu p4-et ha most azonnal 1066MHz FSB-jű P4-t akarsz venni.(drága)
Ha nem akkor olcsóbb és jobb a i875+3.2p4-nw páros.

Szerintem a 925 és 915 chipek az intel ujjabb gagyi próbálkozásainak az eredményei (amiért pofátlanul még pénzt is akar kérni... sux!) :(((
Lassan a teljesítényben visszafele fog menni nem előre.

A ddr2-ről meg annyit, hogy a technológia még nem fort ki és ezért nem érdemes beleugrani, amikor megfelelő teljesítmény többletet tud felmutatni a ddr-hez képest akkor látom majd értelmét. Azt a bizonyos 6.4gb elméleti maximumot meg még nem igazán tudja még sem i875 sem i925 nem tudja produkálni, tehát nincs értelme..
Az intelnek tuti lesz 1 uj nagyágyuja (lásd i875) ami a i925 fogja alázni és azt lesz majd csak érdemes megvenni, de az hol van még? :F

De én csak 1 AMD-s vok aki ár/teljesítmény arányt tart szemelőtt... ;)



Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#42) #67688960 válasza Veriakilis (#35) üzenetére


#67688960
törölt tag

mire?
''új játéknak már több kell és vagy bekapcsolja az ember vagy vesz még ramot''

(#43) #67688960 válasza PetX (#41) üzenetére


#67688960
törölt tag

1280×1024-et használok

(#44) #67688960


#67688960
törölt tag

-tetszik vagy nem tetszik én nem használom és pont
-vituális memoriára azért van szükség, mert jóval olcsobb mint a ram, mert hát nem lehet elvárni, hogy mindenki annyit költsön ramra mint procira, akkor döglődne a piac, vagy valami ilyesmi


[Szerkesztve]

(#45) Veriakilis válasza Zoona (#1) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Na mi a helyzet az új géppel?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#46) Protko


Protko
tag

Szerintem én elgondolkoznék az alábbi két deszka valamelyikén ha már ennyit szán rá:
supermicro p8saa
tyan tomcat 925xe

ha a kollega tényleg megbizható lapot akar......

szerintem

[Szerkesztve]

''Nem emlékszem,azért kezdtem el inni...mert elhagyott a feleségem...vagy azért hagyott el a feleségem,mert elkezdtem inni.'' - Leaving Las Vegas

(#47) #16741888 válasza Zoona (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

Az az Asus lap az egy brutal lap 14:Y eszközt csatlakoztathatsz rá, 600ezer sata port, meg szép szín eg 8kilós doboz meg hasonló nyalánkságok. hiába a luxust meg kell fizetni. Szerintem jó lap.:D

(#48) Zoona


Zoona
aktív tag

Valszeg akor ezt a configot veszem emg

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#49) BenJoe válasza Zoona (#1) üzenetére


BenJoe
senior tag

Mennyibe kerül a RAM?? Akkor már inkább 2*512 400MHz, az úgy 2*jobb.. MHz nemszámít annyit /messze nem!!/ mint a MB!!;)

[Szerkesztve]

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#50) Zoona


Zoona
aktív tag

ramot még fogom ujitani csak msot eprpill ennyire van keshem de majd vinyót ramot fogok ujitani bőven:D

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.