Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Igényfelmérés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tomcsi


tomcsi
senior tag

Arról lenne szó, hogy ki szeretne olcsóbban vásárolni hardver cuccokat mint a kisker ár? A dolog egyszerű. Megmondod, mi kellene, megmondom, mennyi (de olcsóbb, mint egy üzletben, mert nincs rezsi, alkalmazott bére stb.) Ha ez esetleg müködne is, akkor persze a PH! házigazdáival való eggyeztetése alapján! Most ez csak igényfelmérés, hogy egyáltalán van-e rá kereslet... A válaszokat előre is köszönöm!

(#2) MUŁĐER válasza tomcsi (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Engem lehet hogy érdekelne. Tehát csak próbaképpen mennyi lenne ez a pár cucc:
ATI 9700np vagy 9700 pro vagy 9800 np
FX 5800 vagy 5800 ultra vagy 5900


Ja, és hogy beszámítasz-e cumót? :U

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) steveetm


steveetm
őstag

Engem 9600aiw kártya érdekelne.
Ja és még az hogy ez sulinet kompatibilis e?(najó ez csak vicc volt:) )
Üdv.: steveetm

(#4) tomcsi válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


tomcsi
senior tag

Most még semmilyen konkrét árat nem szeretnék irni mert mint ahogy emlitettem eggyelöre csak igényfelmérés...:( A cucc beszámitás pedig nem menne.

(#5) tomcsi válasza steveetm (#3) üzenetére


tomcsi
senior tag

Nem, mint ahogy irtam nem üzeletben müködne tehát igy nincs sex-se..

(#6) divot válasza tomcsi (#5) üzenetére


divot
veterán

Nforce alaplap, barton proci, 120-as vinyó, lehet, hogy ház is.

(#7) MUŁĐER válasza tomcsi (#4) üzenetére


MUŁĐER
addikt

e-mailban esetleg... :U Nekem amúgy nem sürgős.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) tomcsi válasza MUŁĐER (#7) üzenetére


tomcsi
senior tag

Megdumálhatjuk de kb. csak jövöhét közepére lehet valami is...és semmit nem tudok igérni..

(#9) tildy


tildy
nagyúr

Esetleg késsőbiekben egy barton prockó.meg ramocska.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) zsoltee10 válasza tomcsi (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

há' ki ne szeretne olcsóbban venni cuccot, mint a bótban. :D
Parcival egyeztess, kérdezd meg tőle. hogy gondoltad? Itt hirdetnél, vagy mi? van boltod, vagy lesz? A PH!-n hivatalosan csak akkor menne a dolog, ha teljesen jogtiszta a dolog, tehát számla, garipapír stb.

(#11) MUŁĐER válasza tomcsi (#8) üzenetére


MUŁĐER
addikt

O.K!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#12) tomcsi válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


tomcsi
senior tag

Természetesen minden termék zsir új, garanciális (amit a nagyker ad) és én adok további számlát. Nem lenne bolt csak telephely és az egész a neten keresztül zajlana úgymond internetes áruház formájában. De mint ahogy már irtam nem akarok árakat irni senkinek amig nem egyeztettem a PH! házigazdáival...

(#13) klepto válasza tomcsi (#12) üzenetére


klepto
addikt

Engem is érdekelne a dolog, de csak úgy, hogy erre a honlapra lenne felrakva egy árlista, és a PH!-n keresztűl adnám le a megrendelésemet, és postai utánvétellel fizetnék. A házigazdák és a honlap számomra garancia, és megbízhatóság! :)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) divot


divot
veterán

''internetes áruház formájában''

na most kezdek csak igazán ráizgulni :C

(#15) zsoltee10 válasza tomcsi (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

ja, értem, tehát egy online boltot akarsz nyitni a ph-n, és olcsóbb lennél bármely kiskernél. jól hangzik, bár félek, ezt a ph keretein belül nehéz lesz összehozni úgy mint pl. e-connect. de az ötlet nagyon tetszik, biztos sok vevőd lenne, és mivel ismerünk is, ezért nem félne az ember a gari ügyintézéstől, meg nem lenne olyan, hogy a kedves eladónak fogalma sincs arról, hogy miről beszél a kdeves vevő. :)
Szóval hajrá, remélem összejön, és akkor tavaszra betervezhetsz nekem egy komplett gépet. vagy majdnem komplett gépet. :)
Szal, írj Parcinak. :) Másnem, fizetett hirdetést jelentetsz meg itt, és a rendelés mailban beszéljük meg veled, aztán ha beindul a bolt, csinálsz webes felületet. :)
Sok sikert. :C

(#16) tomcsi válasza zsoltee10 (#15) üzenetére


tomcsi
senior tag

Igen igy gondoltam én is... Addig is jöhetnek az egyébb 5letek és gondolatok. Remélem én is, hogy összejön. A nagykerek már megvannak már csak a könyvelövel és az ügyvéddel kell átrágni az egészet..

(#17) tomcsi válasza tomcsi (#16) üzenetére


tomcsi
senior tag

Meg persze Parcival...

(#18) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Engem érdekelne esetleg egy dobozos HIS Excalibur 9800 nonpro vagy Sapphire dobozos 9800 nonpro.

(#19) Alvin_ti4200 válasza tomcsi (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez elég komolyan hangzik. Nekem össz-vissz a CHS-sel van egy baráton keresztüli kapcsolatom.

(#20) Szeke


Szeke
senior tag

Érdekelne nforce2-es vagy kt600-as lap, 120 gigás vinyó, esetleg még dvd író ha lenne jó árban.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#21) Szeke válasza tomcsi (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Egyébként meg szerintem igen nagy lenne az érdeklődés, ezt különösebb igényfelmérés nélkül is ki lehet deríteni. Elvégre ez egy hardverfórum, ahol az emberek szeretnek gyakran alkatrészeket újítani és venni :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#22) PrinczA


PrinczA
őstag

Egy DVD iro, esetleg egy hagy HDD

(#23) zsoltee10 válasza Szeke (#21) üzenetére


zsoltee10
addikt

hát, még ha olcsóbb is mint a bótban. :))

(#24) lesaux


lesaux
veterán

Hogy állunk?
Valósul megfele az ötlet? :DDD

(#25) Shümegh


Shümegh
tag

Engem szinte minden érdekelne. Mégis, úgy mennyivel lenne olcsóbb, mintha a boltban venném meg (%)?
Sok sikert, és gazdagodj meg belőle! :)

(#26) gericooper


gericooper
aktív tag

csatlakozom (és remélem nem csalatkozom :)) az előttem szólókhoz. jó ár esetén sok minden érdekel. asszem csak a postai utánvét a gázos . nem? (szeged)

a ''legégetőbb'' most egy barton meg 512 M ddr400 lenne.

(#27) csudri


csudri
őstag

Hajrá! Hajrá! Hajrá!

(#28) Mosqu!to válasza tomcsi (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nem mostanság, inkább karácsony felé dvd író/olvasó, 1 barton proci.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#29) Superman


Superman
nagyúr

Érdekel. Barton prockó 2500+, 512MB DDR Ram, meg valami NForce - os deszka. Engem biztosan érdekel, de mikor lesz ebből valami? Árak, egyéb?

(#30) eper-fa


eper-fa
aktív tag

Engem per pill nem érdekel, de:
-Mivel most mér beültetted a bogarat az emberek fejébe, figyelj arra h húzd túl a dolgot, mert akkor mindenki azt fogja hinni, h nem is lesz semmi, és amikor elkészül, mindenki óvatosabb lesz..
-Hogy akarod csinálni? Rendesen, céges háttérrel, stb? Mert akkor ezt tényleg komolyan kell gondolnod, sok vevőre lesz szükséged, és akkor a rendes hirdetést és hasonlókat is bele kell számolnod
-Az egész PH! tele volt Gépbolt-os reklámokkal, márpedig elég nehéz lesz náluk alacsonyabb árakat kihozni a dologból. Ha pedig nem lesznek alacsonyabbak az áraid, akkor csak az akitív fórumozók és hasonló emberek szimpátiájából fogsz élni, a kevésbé hozzáértők mennek a legolcsóbb Gépboltba...
-Ha tényleg komolyan gondolod, elkezded, és kell vmi segítség, keress meg, hátha... ;]
-Árulnál-e konfigokat? Azt ki fogja összerakni? Mert a legjobb konfigokat úgy tudnád csinálni, ha nem a nagykerben veszed egybe, hanem magad rakod össze, csak kérdés, h lesz-e rá időd?
Sok sikert!

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#31) Legolas válasza tomcsi (#12) üzenetére


Legolas
senior tag

Tudom, azt írtad konkrét árat nem írsz, mégis az igényfelméréshez azt kellene tudnunk, hogy várhatóan mennyivel (százalékban) lennél olcsóbb egy átlag pesti kiskernél?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#32) Legolas válasza eper-fa (#30) üzenetére


Legolas
senior tag

Már nem azért, de pl. a videókártyák elég drágák a Gépboltban és kicsi a választék!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#33) Chapell


Chapell
aktív tag

Hmm, én is gondolkoztam már egy bolton, fel is vettem a kapcsolatot néhány nagykerrel, csak ''lényegében'' kevés kezdőtőkéből nehéz mindenkinek megfelelő boltot csinálni, mivel mindenki a raktárkészletet lesi, hogy mi van ott. De ez a netes dolog nem is rossz ötlet, lehet beinvesztálok egy ilyenbe :)

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#34) Superman


Superman
nagyúr

Akkor mi a helyzet? Előreláthatóan lesz belőle valami?

(#35) ZCoyote


ZCoyote
őstag

r9600Pro 2.8-as ramokkal

Romani ite domum.

(#36) eper-fa válasza Legolas (#32) üzenetére


eper-fa
aktív tag

meglehet, nem néztem utána.
de asszem h az átlag vásárló (akiből a nagyobb bevételek származnak), az sem fogja az összes boltot végignézni, ha mndenhol a gépbolt-reklámot látja...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#37) Superman


Superman
nagyúr

???

(#38) tomcsi


tomcsi
senior tag

Még folynak a tárgyalások.. bocs, hogy eddig nem néztem erre..Elég sokan irtatok, hogy mi kéne. De mint irtam még árakat nem nagyon akarok mondani..:(

(#39) lesaux válasza tomcsi (#38) üzenetére


lesaux
veterán

Az nem baj, csak igyekezzél, mert nagyon felspannoltad a népet! :DDD

(#40) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Ozaki B5 kellen ha be tudod szerezni!
Jövőhó eleje körül.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#41) JC


JC
tag

Ami érdekelne?

2500+ Barton proci, NF2 vagy KT600 alaplap és 512 MB ram. Karácsony vagy éve eleje.

(#42) kbalage2


kbalage2
aktív tag

Az ötlet nagyon jó, sztem sokakat érdekelne is. Előre bocsátom hogy tök laikus vagyok a boltüzemeltetői témában, csak relative logikusan elgondolkoztam a dolgon :DDD

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#43) supercow


supercow
őstag

Előző hozzászóláshoz tenném hozzá, hogy ha nem akarsz hamarosan adóügyi problémákba ütközni, akkor kell egy cég vagy minimum vállalkozói, mert az eladott áruról SZÁMLÁT kell adnod a vevőnek. És kell garanciális ügyintézés, amihez nem árt egy kis boltocska vagy raktár vagy valami, ahova visszavihetik az emberek. Aztán kell könyvelő, adóbevallás, TB járulék, haszon, szoftver, stb. amit ki kell termelni.
Én nem vagyok ellendrukker, de egy bolt indítását jól meg kell gondolni. Azért sok sikert :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#44) kbalage2


kbalage2
aktív tag

De nagy csend lett, remélem nem ijesztettünk el :))

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Igényfelmérés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.