Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Időzített bekapcsolás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kovacszk


kovacszk
senior tag

Hello mindenki!
Az lenne a kérdésem hogy létezik-e valamilyen megoldás hogy egy gépet valamilyen időpontban autómatikusan bekapcsoljak? Régebben minthe találkoztam volna ilyen programmal de már nem emlékszem rá, ahogy arra sem hogy működött-e egyátalán!
Kérem segítsen valaki fontos lenne! köszi


[Szerkesztve]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#2) shift+ő válasza kovacszk (#1) üzenetére


shift+ő
senior tag

Egyes gépek biosában ban ilyen funkció.

(#3) <Adamsky> válasza kovacszk (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szvsz. ezt vagy támogatja a bios vagy nem. Programból ezt nem lehet megoldani. Gondolj egy kicsit bele...

(#4) kovacszk válasza <Adamsky> (#3) üzenetére


kovacszk
senior tag

Tudom belegondoltam ezért írtam hogy nem emlékszem hogy működött-e!
De tisztán emlékszem rá hogy jó pár évvel ezelőtt belebotlottam ilyesmibe! Talán nem kikapcsolta hanem valamilyen készenléti állapotba rakta vagy valami ilyesmi! remélem valaki még találkozott vele és tud valamit!

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#5) #65675776 válasza kovacszk (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt a programot úgy hívják BIOS. A Power Management nevű menüben érhető el.

(#6) kovacszk válasza #65675776 (#5) üzenetére


kovacszk
senior tag

Olvass már vissza mit írtam utánna nagyképűsködj!

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#8) Vidual


Vidual
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy kicsit újabb alaplapom van, mint amik a téma keletkezésénél léteztek, és nem találom a Power Management nevű menüt.

Tudnátok nekem segíteni, hogy ennél az alaplapnál: ASROCK N68-VS3 UCC OEM hol lenne érdemes keresgélnem?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Egyébként az elgondolás nem hülyeség, és olykor fontos alkalmazás lenne. A telefont is ha kikapcsoljuk északára, de be van állítva az ébresztő, akkor a telefon saját magát kapcsolja be. Valami ilyesmi lehetne a számítógépeknél is.

Mégegyszer köszönöm!
-Vidu

(#9) #65675776 válasza Vidual (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

BIOS-ban Advanced -> ACPI Configuration -> RTC Alarm Power On -> Enabled. Ekkor jelenik meg a pontos időbeállítás.

(#10) Vidual válasza #65675776 (#9) üzenetére


Vidual
csendes tag

Rendben, köszönöm! :)

(#12) lapzso


lapzso
friss újonc

Sziasztok!
Tökéletesen működött az időzített bekapcsolás amíg meg nem jött a gépre egy win10 frissítés nem tudom melyik lehetett a ludas, bár nem értem mi köze egy kikapcsolt állapotban lévő gépnek ahhoz, hogy frissült az Op rendszer. Aztán jött egy újabb frissítés és hirtelen megint megint bekapcsol a gép. Kb 2 hete megint frissítést kaptam és azóta megint nem kapcsol be! Biosban lehet valamit állítani esetleg amire én még nem jöttem rá? Köszönöm ha segítetek!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Időzített bekapcsolás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.