Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide performansz = katasztrófa (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simbazz


simbazz
aktív tag

A kínom a következő:
Van egy VIA 8235 szószbridzses alaplapom, és most lett tele a hócipőm az IDE eszközök kezelésével. Eddig csak halogattam a tesztelgetést, mert a fenti problémán kívül nincs más bajom a cuccal. De most hirtelen át kellett volna másolni egypár filmet egy másik vinyóról és hát megállt a tudomány.
Paraméterek: adott egy vinyó a gépben, 80G Seagate 7200.7 (lényegtelen, 40G Maxtor-ral is ugyanilyen effekt volt), 6G NTFS partíció az elején - rajta wxp eng prof, a maradék egy darabban FAT32-es. Primary master ugye. Mellette slave egy Creative DVD, de ez is lényegtelen, lehúzva, vagy secondary-nak berakva sem változik a helyzet. Természetesen VIA Bus Master IDE Driver ÉS VIA 4in1 felrakva - igen, KELL mindekettő ha jót akar az ember, külföldi fórumok is ezt rekommendálják igen erőteljesen, kiemelve jó vastagon, hogy 4in1 nem elég. De ez is lényegtelen, 4in1 és IDE Driver nélkül is gáz van, külön-külön felrakva is próbálkoztam, semmi eredménnyel.

Mi is a bug? Hát az, hogy ilyen szép nagy file-ok másolgatása közben - film például, jellemzően ugye 700 mega - egyrészt totálisan használhatatlanná válik a rendszer, képfrissítés ilyen 10 másodperc (ennyi idő, mire lekúszik szép lassan tálcára egy ablax), progiindítás szinte lehetetlen, másrészt sebességgondok is vannak, indulásnál megvan az ATA100 sebességnek megfelelő 30-40.000 kbyte/sec, de a másolás 20-25%-ánál már 10.000 alatt van, 50%-nál jó ha 2-3.000 kbyte/sec. Ilyenkor már szinte reménytelen mindenféle egerészésre reakciót várni, stb. UDMA természetesen aktív, UDMA mode 5-öt mond a vinyóra mindenféle tesztcucc, SiSoft sebességteszt is rendben van.
De akkor mi a búbánat ez az egész? Vinyó-vinyó másolás még hagyján, a fentiek kevésbé, de azért érvényesek rá, de vinyón belüli copytól már előre borsózik a hátam.

Hallottam rémtörténeteket a VIA IDE kezeléséről, na de ennyire? AMD chipset-es cuccom volt évekig előtte (AMD756 southbridge), semmi efféle kín nem volt, ATA66 ment totáljól rajta, semmi lassulás, semmi gépakasztás.
Konstruktív javaslatokat várnék, mindenféle megoldás szóba jöhet a v!nblowz reinstallon kívül.

Thx

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#2) Alvin_ti4200 válasza simbazz (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

1.Milyen alaplap konkrétan?
2.Én soha nem használtam még külön a 4in1 mellett az IDE drivert, ergo még nem volt semmilyen problémám másolásnál.
3.Külön kábelen is próbáltad őket?

(#3) zsoltee10 válasza simbazz (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

nincs még konkrét ötletem, de megkérdezhetem, hogy pontosan milyen lap ez? csak a pontosság kedvéért.

(#4) simbazz


simbazz
aktív tag

Ez egy Jetway V333U lap. ATA133-at is tudna ha kellene, de ez a 7200.7 úgyis csak ATA100, szóval ennek sincs jelentősége.
Elég ütős cucc, minden tuningolható rajta, AGP, chipset feszt is beleértve. KT333, 8235 southbridge-zsel. Van benne egy 1700+@2083MHz (12.5x166), vígan megy rajta minden ahogy kell. Kivéve IDE. Írtam, hogy ha a vinyó egyedül van, akkor sincs változás, driverek nélkül sincs. Sehogy sincs. Nem tartom elképzelhetőnek, hogy alaplap gáz lenne, mert akkor nem csak kizárólag az IDE kezelés lenne atomsz*r.

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#5) Alvin_ti4200 válasza simbazz (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Melyik 4in1-t használod? Mert a legeslegjobb a 4.48, az utána levők ultrafosok. Ezt tartsd szem előtt:U

(#6) sh4d0w válasza simbazz (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltad tuning nélkül is? A tuningolás az IDE eszközökre is hatással van...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) tibz03 válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


tibz03
őstag

OFF

Miért ti4200 a neved, hisz már FX5900-ed van... :DDD

(#8) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mert mindenki így ismer, én is megszoktam már és jobban is tetszik
ON

(#9) simbazz


simbazz
aktív tag

4in1 4.51 van fent, most jött le a 4.48, megpróba azt is... Honnan az infó, hogy az újabbak rosszak? 4.50 rossz volt, ez közismert, de gyorsan jött a bugfixed 4.51. Lehet hogy bemesélem magamnak, de régebben mintha tényleg jobb lett volna a helyzet. Ki fog derülni, 4.48 teszt mindjárt.
Tuning nélkül is ugyanez az effekt, de mivel 166 MHz-n 5-2-1 FSB-AGP-PCI leosztást tud a lap, tehát 33 MHz-s szabvány frekin szaladgál a PCI busz, ez nem okozhatta volna a hibát. Elvileg persze. Épp ezért próbáltam tuning nélkül is már a napokban, de semmi változás.

Elektromos abakusz

(#10) Alvin_ti4200 válasza simbazz (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát reménykedj, hogy nem kell újrapakolni az oprendszert:U 4.48 remélem normálisan fog működni 4.51 után, ha mégse, akkor sajna Win reinstall. Amúgy nekem AIDA szerint majdnem 60 MB/s az adatátvitelem.

(#11) Lortech válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Lortech
addikt

OFF
Milyen verziójú AIDAval, mert én ilyenre nem emléxem, vagy DOS-ossal nézted, meg mit értesz adatátvitelen pontosan?
ON

Thank you to god for making me an atheist

(#12) zsoltee10 válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

aida hol írja ki, hogy mekkora az adatátviteli sebesség?

(#13) Alvin_ti4200 válasza zsoltee10 (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sorry, SiSoft Sandra-ra gondoltam:B

(#14) simbazz


simbazz
aktív tag

4.48 se nyert.
F*ck. Reinstall meg akkor se lesz, csak megoldom valahogy, körülszaglászok még google-n... Max nem másolgatok filmeket. Vagy tudja a rák.

Elektromos abakusz

(#15) Lortech válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Lortech
addikt

Amúgy sejtettem (kedvenc progom az AIDA, és ismerem elég jól), csak azért kérdeztem ily finoman/érdeklődően nehogy kötekedésnek vedd... :D

Thank you to god for making me an atheist

(#16) Cathfaern válasza simbazz (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Töredezettségmentesítés mikor volt?

(#17) zsoltee10 válasza simbazz (#14) üzenetére


zsoltee10
addikt

miért félsz annyira a winreinstalltól? sztem az a biztos. nem tart sokáig. kb. 25 perc + a progik. de akkor kiderülne, hogy szoftvere-e a probléma.
egyébként akábelt nézted már, hogy jó-e?

(#18) Alvin_ti4200 válasza Lortech (#15) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ok, elírtam, sorry:B

(#19) Almos válasza simbazz (#1) üzenetére


Almos
aktív tag

Csak egy gyors kerdes: hogyan masoltad? hogyan merted a masolas sebesseget?

-Almos-

(#20) vlaci79 válasza Lortech (#11) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
vegulis nem tevedtel van az AIDA-nak winyo sebeseg tesztelo része
Menusoron a Plugin/disk benchmark

[Szerkesztve]

(#21) Flashcash válasza simbazz (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A via4in1 4.48-at pakold fel, és bármit ajánlottak is mást ne.
Tehát ne telepítsd a bus master ide drivert, és az egyéb via okosságokat csak a 4in1-et.

(#22) eziskamu


eziskamu
addikt

A via bus master driver nekem is csak szétbarmolta a windowst, és állandóan lefuttatta a windows xp az indításakor a chkdsk-t, és talált hibát a fájlrendszerben.

(#23) simbazz


simbazz
aktív tag

Cathfaern: december elején volt defrag utoljára. De előtte is fennált a kín.

zsoltee10: nem félek a reinstalltól, de az lesz végső esetben. Csak hadd ne kelljen megint belövöldözni az összes progit, ha nem muszáj. Minden más teljesen oké, win boot is elég speedes, az elején 3-4 ''kört'' megy csak a csík a bootképernyőn, ez elég szép eredmény azért. Csak tessék megszámolni, kinek mennyi... Kábel oké, próbáltam másikkal is.

Flashcash: bus master ide driver csak utolsó kínjaim egyike volt, amikor külföldi fórumokon ezt ajánlották. 4.48-cal sincs semmi pozitív eredmény.

eziskamu: egy okosságot azért találtam a driverben: lehet állítgatni az egyes meghajtók UDMA módját :) Mondjuk sok értelmee nincs, de valakinek hátha jól jön ez a fícsőr.

Tehát ha jól értem, kockáztassak meg pár órát a win reinstallal + progiállítgatásokkal, mert kib*szott IDE vezérlést elbarmolta valami. Még egyszer megjegyzem, ezt leszámítva semmi bajom a vassal, repül rajta minden...

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#24) Alvin_ti4200 válasza vlaci79 (#20) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Észrevettem én is azóta és tényleg arra gondoltam, felismerem a kinézetét.

(#25) Alvin_ti4200 válasza simbazz (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, WinXP reinstall, Via 4.48 fel, és kizárólag csak az.

(#26) simbazz


simbazz
aktív tag

AIDA32 3.88
Linear Read
Average: 54.5 MB/s
CPU% Average: 5 %

Quick Linear Read
Average: 47.7 MB/s
CPU% Average: 6 %

Random Read
Average: 43.7 MB/s
CPU% Average: 6 %

Buffered Read
Average: 85.1 MB/s
CPU% Average: 7 %

Average Access
Average: 15.2 ms
CPU% Average: 1 %

SiSoftware Sandra Pro 2004.10.9.89
File System Benchmark
33688kB/s - érdekesség, hogy Windows Disk Cache ki és bekapcsolásánál is szinte ugyanaz az eredmény

Na, a fentiek szerint viszont semmi gond a cuccal. Mégis siralmas igazi használatkor. Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy NÓKOMMENT.

Elektromos abakusz

(#27) simbazz


simbazz
aktív tag

Ja, minden AIDA32 tesztet 2 percig futtattam.

Elektromos abakusz

(#28) Cathfaern válasza simbazz (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha ennyire félsz a win reinstalltól, akkor ajánlom azt, hogy csinálj egy kis partíciót, és rakj fel oda egy XP-t, a jelenlegit meg hagyd békén. Aztán ha az új Winnél oké minden, akkor meg telepísd újra a mostanit is. Btw. nézed valaha is, hogy milyen melegek a HDD-k? (speedfannal megteheted pl.)

(#29) simbazz válasza Cathfaern (#28) üzenetére


simbazz
aktív tag

#23, második bekezdés, első sor. Nem félés kérdése a dolog.

Nincs melegedés, SiSoftware Sandra ATA/ATAPI Information Environment Monitors HD / AUX Temperature 37.0°C / 98.6°F

Elektromos abakusz

(#30) simbazz


simbazz
aktív tag

Mindenesetre eddig ez volt a legjobb javaslat, csinálok is mindjárt egy 3-4G-s partíciót, XP ráugrik... Hasonló okosságok azért továbbra is jöhetnek :P

Elektromos abakusz

(#31) simbazz válasza Almos (#19) üzenetére


simbazz
aktív tag

Total Commander 6.0
Alapból mutatja a copy speedet. De nem kell kijelzés ahhoz, hogy lássam, 700 megás cuccok másolása közben 30-40%-nál totál belassul az egész, másolás is, ablakmozgatás is, egérmozgás is akad, stb.

Elektromos abakusz

(#32) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

simbazz pontosan milyen alaplapod van?
Remélem még véletlenül sem egy raid vezérlőre kötöttt vinyóról van szó egy KT400(A)-s alaplapban, mert akkor ez a jelenség teljesen normális.

(#33) ptiboy


ptiboy
senior tag

Okosságot nemtudok hozzásuólni
JÓ EZ A TOPIK!

NEKEM IS UE. A GONDOM (particióról particiora másolás) (totalcommander szerint a film vége felé 1600!!!kb/s) (természtesen nekem is via-s lap msi KT3ultra2)

:)

(#34) simbazz


simbazz
aktív tag

Flashcash: #4. Nincs RAID.

ptiboy: sorstárs :DDD Az IDE hányáson kívül viszont ''nekemnagyonteccik'' típusú a cucc.

A fölösleges agymunka elkerülése végett: nem a Total Commander a hunyó, Sajátgép ablakból ablakba másolás is gáz.

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#35) nygma


nygma
addikt

olvasom itt a történéseket, de csak nem hagy nyugodni egy dolog:
partícióról partícióra másoláskor -pláne ha egyik (vagy mindkét) fájlrendszer jó töredezett- akármi előfordulhat. többek között az említett belassulások is.

(#36) simbazz


simbazz
aktív tag

Jelentemalássan, jó hogy nem gyalultam le a v!nblowz-t...

Csináltam egy 6G-s partíciót, rátettem az xp-t. Így rögtön a kopasz rendszeren kipróbáltam a másolást, eredmény: a szokásos erős kezdés, hatalmas visszaesés. 25-30.000 kbyte/sec start, a 700 mega vége felé már jó, ha 3-4.000 kbyte/sec megvan. És totál fogja a rendszert, hiába friss telepítés. Ezután 4in1 4.48 is felugrott, a világon semmi változás. Partíción belüli és partíció-partíció másolás is fájdalmas, vinyó-vinyó másolás még szódával elmegy, de az is siralmas.

A vinyó jó, egyrészt havernál MSI enfórsz2-es lapban simán 30-40.000 kbyte/sec-cel nyelte az adatot. Másrészt egy 40G-s 5400rpm Maxtorral ugyanilyen kínom volt, ez meg egy 80G 7200rpm-es cucc...

Próbálkoztam rack-ben, rack nélkül, másik kábellel, nem nyert hangszórót. BIOS kisüt, átnyálaz minden idevágó beállítást, próbálkozás ezeket is buzerálni, semmi.

Konklúzió: It's a VIA! Mert megérdemlem! :(((

Esetleg aki teheti, próbálja már ki, hogy egy ilyen méretesebb file másolásánál (nem move, copy) mi az effekt. Partíción belül, másik partícióra, másik vinyóra.

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#37) simbazz válasza nygma (#35) üzenetére


simbazz
aktív tag

Defragot is csináltam ma, hátha.
Eredményt ki lehet találni...

Elektromos abakusz

(#38) Alvin_ti4200 válasza simbazz (#36) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha elárulod, hogy az 5.51-es Total Commanderben hogyan tudom kiíratni, hogy mennyivel másol, akkor megmérem.

[Szerkesztve]

(#39) simbazz válasza Alvin_ti4200 (#38) üzenetére


simbazz
aktív tag

5.51-essel sehogy.
Most mértem egy időt, egy 700 megás file vinyón belül partícióról partícióra pont 2 és fél perc alatt másolódott, meg még eltelt utána 10-15 másodperc, mire a gép megint használható lett...
Akárhogy is számolom ez csak kb. 4.700 kbyte/sec ''sebesség'', 10x gyorsabbnak kéne lennie 10x kevesebb erőforrászabálással. De ezt se vágom, copy közben ilyen 4-5% a procihasználat, mégsem lehet a géppel mit kezdeni, amíg másolgat.
X-akta.

Elektromos abakusz

(#40) Alvin_ti4200 válasza simbazz (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egy 742 megás film partíción belül 56,7 mp, ami átlagosan 13 MB/s. A vinyóm mellesleg töredezett.

(#41) ptiboy


ptiboy
senior tag

Ujra ittvagyok
Látom semmi eredmény! :O
Valaki csak tud orvoságot a bajunkra!!!!

:)

(#42) simbazz válasza Alvin_ti4200 (#40) üzenetére


simbazz
aktív tag

Nabumm.
Másolás közben akadt a gép? Milyen southbridge? Feltételezem ugyanolyan 8235 mint itt...
Kétségtelen, szararendszerem. Nemkicsit. Friss v!nblowz-zal is. Ezvan.

Elektromos abakusz

(#43) ptiboy válasza simbazz (#42) üzenetére


ptiboy
senior tag

valami megoldás biztos van!
gondolkodjunk...............................error :)

vazzzzeg má
kell egy nforce-os lap? ennyire elcseszett volna valamit a via?

:)

(#44) Alvin_ti4200 válasza simbazz (#42) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

8235-ös, KT400-as chipset(lásd. aláírás), másolás közben használható maradt a gép.

(#45) Alvin_ti4200 válasza ptiboy (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Éppen az nForce-nak van lassú IDE vezérlője a visszajelzések szerint (no flame).

(#46) ptiboy válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


ptiboy
senior tag

na hát akkor feladom

ennél lassabb?

floppy szinvonal vagy mi?

nincs ötleted alvin? te nagyon vágod ezeket a dolgokat! ugye ugye.... de az 5900xt-vel akkor se kóser vlami :t

:)

(#47) Alvin_ti4200 válasza ptiboy (#46) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Kóser az nagyon is:t
Amúgy azt még nem mondtátok, hogy hány cucc van az IDE vezérlőkre kötve. Nekem primary master egy WD800JB, secondary master egy Philips PCRW1610A, és secondary slave egy Asus E616 DVD-ROM.

[Szerkesztve]

(#48) simbazz válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


simbazz
aktív tag

OFF

Úgyvan...

ON

Elektromos abakusz

(#49) ptiboy válasza Alvin_ti4200 (#47) üzenetére


ptiboy
senior tag

pri master: maxxtor 30g 5400ford (tudom-tudom, lassu, de ennyire?, 7.-én jön a new 120g-ás seagate-em, kiváncsi leszek azzal)
pri slave: LG CDiro

más nincs

:)

(#50) simbazz válasza Alvin_ti4200 (#47) üzenetére


simbazz
aktív tag

Írtam ugyan, de még 1x:
Pri master a 80G HDD, pri slave egy Creative DVD, de ezt lehúzva sincs semmiféle változás. Sec üres.

Elektromos abakusz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ide performansz = katasztrófa (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.