Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ide cdirot hova kell (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

szarvusztok,

egy P4 1,6 ghz gépem van, a szabim alatt elszállt a vinyó. aki ujrarakta, azt hiszem belepiszkált mindenbe, én meg láma lévén nem tudok minden beállítást fejböl. 2 db diszk van benne, egy cvd olvasó, egy cd iró ( ;-) ).
Kérdésem: primary/secondary kiosztás hogyan optimális? jelenleg igy van: primary a két HD, sec master: cd olvasó, sec slave: cd iró.
gyanitom hogy ez igy nem OK, mert sok cd-t ront. az iró LG 16/10/40, rontáskor a puffer 0%-on áll, pedig a burn-proof az iró progiban (roxio 5 basic) be van kapcsolva.

kösz a válaszokat elöre is

Láma Zoli

prohardver vendég

(#2) Den válasza guest (#1) üzenetére


Den
veterán

Attól hogy egy ide kábelen van még működnie kéne. Ha nem on the fly írást használsz. Ilyen esetben visznont az írás (tudtommal) a vinyón tárolt image fileból történik. Ha ilyen írásnál ront akkor esetleg nézd meg a vinyó beállítást hogy dma endedélyezve van-e. Lehet hogy semmit nem segítettem, de csak koca cdfirkász vagyok :) .

www.simson4t.hu

(#3) Krix válasza guest (#1) üzenetére


Krix
őstag

És most melyik a cvd olvasó? :)

Én külön csatornára raktam a cd írót és az olvasót: Pm: hdd Ps: CD-RW Sm: CD-rom Ss: LS-120 Az LS-120 helyett beteheted a másik vinyódat. Bár egy levlistán már lehurrogtak ezért.

If it is not broken then don't fix it!

(#4) guest


guest
veterán

Üdv!

Véleményem szerint az irót tedd ást Sec. Master-nek, az olvasót pedig Sec Slave-nek. A két HDD maradhat a Primary IDE csatornán.
Amire érdemes odafigyelni, hogy (bár nem írtad, hogy milyen op rendszert használsz) a Win2k alapértelemzésben nem kapcsolja be az UDMA támogatást a CD/DVD meghajtókra. Így a cd írókra sem.
Nekem Abit KT7A Udma 100-as alaplappal, Philips 16/10/40-es íróval, 48x-os Sony CD-rom és IBM winchesterrel (5400 RPM, 40 GB, UDMA 100) Win 2k alatt Nero 5.5-ös íróprogrammal 1 darab lemezt sikerült (több 100-ból nem rossz arány :-) ) elrontani, azt is csak azért, mert írás közben aszontam neki hogy ''Scan for hardware changes'' :-)

Szerintem ezekkel mennie kell.....

Chronic

prohardver vendég

(#5) guest


guest
veterán

Szerintem a legjobb elosztás (egyébként nekem is 16* LG-m van) PM: boot vinyó ,PS : cd v. dvd ,SM: cd író ,SS: a másik vinyó . Nekem így van bekötve és még nem rontott cdt pedig már írtam mindenféleképpen.

prohardver vendég

(#6) CsendPenge válasza guest (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

nos, nekem is 16/10/40 LG cd íróm van (pontosabban: GCE8160B, firmware:1.3), és Nero-t szoktam használáni (plussz:CD-Mate, CloneCD). A kiosztás a következő:sec. master az író, sec slave az olvasó. Vinyó csak egy van, pr. master. Pontosan nem tudom, hogy mennyi a különbség a slave és a master között, de feltételeztem, hogy van, és azért master az író. Egyik ide eszköz sincs auto detect-en, hanem manuálisan állítottam be, állítólag a bios nem minden esetben detektál megfelelően (mondjuk nálam jó volt). Véleményem szerint az az optimális kiosztás, ha a nagyobb terhelésű eszköz a master, és a kisebb a slave. Ugye, gondolná az ember, hogy az olvasót használom többet, de mivel a cd-t írás közben lehet elb*szni... Támogatom Den ötletét, nézd meg a dma-t, na meg azt is, hogy mi fut a háttérben, mert lehet, hogy kedvenc winfostunk (vagy valamelyik másik alkalmazás) a háttérben valami merevlemez igényes dolgot művel, és az írás minden esetben a vinyón megy keresztül (legalábbis nekem mindig pufferelt). Jah, és esetleg elmondhatnád, hogy mekkora cd-t akarsz firkálni. Utolsó ötlet: az nem lehet, hogy a cd-íróból kifogyott a tinta? :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) guest válasza CsendPenge (#6) üzenetére


guest
veterán

Jaj csendpenge! :DD
A mai korszerű CD-írók már lézerrel írnak, nem a tinta fogy ki, hanem a lézersugár, azt kell utántölteni! Ja és ha már a kifogyásról/kiürülésről van szó, egy dolog ami még kiürülhet: a BUFFER, ezért időnként ellenőrizni kell a szintjét és szükség esetén utántölteni ajánlatos...

prohardver vendég

(#8) Den


Den
veterán

Az nem lehet hogy elkopott a tű? :)

www.simson4t.hu

(#9) localhost válasza Den (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az biztosan nem lehet: LG 16/10/40, már újabb típus, tű nélküli! Se tinta, se tű! Lézerfény mondom én lézerfény! (mint a lézernyomtatóban sincs már tinta!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) rog


rog
addikt

ajaj! nemsokára valaki azzal jön majd, hogy a föld gömbölyü.. nem lesz ennek jó vége..
méghogy lézer, nevetséges. azt is alig birtam felfogni, hogy mókusok hajtják a vonatot, most meg ez a lézerfény. pha!

(#11) Krix válasza localhost (#9) üzenetére


Krix
őstag

Akkor amit a lézernyomtatóban cserélek (az a fekete doboz) az a lézertartáj? :)

If it is not broken then don't fix it!

(#12) Den válasza localhost (#9) üzenetére


Den
veterán

Azért nem hiszem el, mert ha télleg lézer van benne, akkor miért nincs olyan hangja mint amikor a sztarvarzban lőnek ?

www.simson4t.hu

(#13) localhost válasza Den (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Den! Miért? Niiiiiiiincs? Nálad nincs?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) localhost válasza Krix (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az hát! Ne mondd, hogy eddig nem tudtad, ugye ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) #25954560 válasza guest (#5) üzenetére


#25954560
törölt tag

Guest #5:
nem yol emlexem, hogy az IDE csatorna a lassabbik eszkoz beallitasain tud csak szaladni? Magyarul a vinyodat a cd-rom beallitasaival kezeli az IDE csatorna. Hm?

(#16) Den válasza localhost (#13) üzenetére


Den
veterán

Vazz, akkor ezek rámsóztak egy analóg lemezjátszót...

www.simson4t.hu

(#17) #25954560 válasza Den (#16) üzenetére


#25954560
törölt tag

Asszem most tul komoly volt ide a hozzaszolasom :))

(#18) CsendPenge válasza Krix (#11) üzenetére


CsendPenge
őstag

Lézertartáj? A lézer az fény, tehát fotontartáj! Ennyit igazán tudhattál volna! :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#19) Den válasza CsendPenge (#18) üzenetére


Den
veterán

Ezaz és a fotonok abban a fekete porban vannak elnyeletve

www.simson4t.hu

(#20) Krix válasza Den (#19) üzenetére


Krix
őstag

Akkor a lézerkardban is ilyen fekete por van?

De akkor miért nincs fekete fényű lézerkard?

If it is not broken then don't fix it!

(#21) Den válasza Krix (#20) üzenetére


Den
veterán

Van csak nem látszik.

www.simson4t.hu

(#22) LordX válasza Den (#21) üzenetére


LordX
veterán

Újújj, az a legveszélyesebb!
Csak mész az utcán, el akarsz menni egy ember mellett, azt leesik a fejed :(

(#23) localhost válasza Krix (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De hogyha láthatatlan, akkor miből lehet tudni, hogy kifogyott ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) HEBI válasza LordX (#22) üzenetére


HEBI
senior tag

A legveszélyesebb az atomnyomtató, főleg akkor amikor maghasadáskor nyitod ki a fekete fotontartályt.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#25) #25954560 válasza localhost (#23) üzenetére


#25954560
törölt tag

Meglatod :)

(#26) localhost válasza #25954560 (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Várjatok, valamit nem értek!

Ha egy tartályban VAN valami, akkor amikor kifogy, akkor azt látom hogy NINCS. (nincs benne több valami)
Tehát, ha egy tartályban egy LÁTHATATLAN valami VAN, akkor amikor kifogy, akkor azt látom, hogy VAN? (van benne valami)

Ez nekem ultramagas, ehhez már rog kell és az Ő fejfájása(tm)(c)(R)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#27) localhost válasza localhost (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bár nem hiszem, hogy én láthatnék bármit is... (bekötöttarcú logó) :DDD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) HEBI válasza localhost (#26) üzenetére


HEBI
senior tag

A mi boltjainkban csak üreseket árulnak. Ide ne gyertek. Mindegyikben van az a fekete por, az marad amikor kifogy a fény. Mondjuk ez este is látszik, nálunk esténként tök sötét van. És ott?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#29) localhost válasza HEBI (#28) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Esténként nálunk sötét is van, de méginkább RICSAJ, ZAJ, DÖGVÉSZ! (Közel lakom a Szigethez - avagy közel van a Sziget, ahhoz, ahol lakom) :((

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#30) localhost válasza localhost (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sőt... hogy az eredeti témánál maradjak: IDE BUSZ!
IDE - a munkahelyemre BUSZ-szal elég nehéz eljutni, mert felbontották a Flórián téri felüljárót és a Sziget miatt amúgy is nagy a tömeg, amikor jövök IDE BUSZ-szal.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31) rog


rog
addikt

most akkor hova kell a cd-irót?
a szigetre? és akkor nem vogy ki a festek a tubol, ami nem vilagit met lathatalan?!
:O

(#32) McJames


McJames
senior tag

A nyomtatókban manapság használatos fekete fényt már régen kitalálták, az a neve, hogy árnyék, azaz az a fény amit a tárgyak/testek erős napsütésben vagy pl. a játékosok esti labdarúgó mérkőzésen sugároznak magukból. Nekünk már csak a fény ''rögzítését'' kellett megoldani a nyomtatáshoz.
Olyan ez, mint az átlátszó fém, az is már milyen régóta létezik csak ''ritkán esik le a tantusz'', hogy ''jééé, ezt már nem kell kitalálni, régóta van...''

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#33) McJames válasza rog (#31) üzenetére


McJames
senior tag

A CD-írót, pláne, ha mondjuk DVD, ne adj'isten DVD-író ''kombó'' is, akkor a helye... ööö, a nevemre kattintva olvasható e-mail címen kell érdeklődni a pontos helyről... előre jelzem, sajnos a postaköltséget sem tudom állni, ezért hozhatja személyesen is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#34) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nos, a kifogyás láthatóságának a magyarázata 1xű (egyszerű):az a fekete por, ami benne van, azok instant kapszulák, amit a nyomtató meghámoz/kibont nyomtatás folyamán a papír felett, és rásajtolja a foton a papírra, majd az üres kapszulákat vissza helyezi a tartájba (ezek után azért nem látható a tartájban a sok üres kapszula, mert amíg a foton benne volt, a rázkódás miatt egy kevés ledörzsölődött a kapszula belső falára, és ugye a foton láthatatlan). A tartájt pedig ezért lehet visszavinni (a kapszulákat újra feltöltik). :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#35) localhost válasza CsendPenge (#34) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha ilyen sok nagyarc összegyűlik, mint mi, szegény topicindító Guest máris megtudja az eredeti kérdésére a választ, SŐT MÉG annál is jóval többet, nemde?

Ennyi konstruktív és hozzáértő szakembert! :DD
---
Szerintem még a pszichológusok/pszichiáterek sem tudnák megmondani, hogy egyes topicok miért fajulnak el (zombisodik/korcsosul/fejlődik)
De ez így van rendjén!
:DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#36) #25954560 válasza localhost (#35) üzenetére


#25954560
törölt tag

Na jo, akkor picit elrontom a jatekot, csak, hogy ezen az oldalon legyen valami az eredeti kerdessel kapcsolatban. Is :) Ujrairhato cd vesz (300Ft) es proba mindenfele felallasban. Amelyik egymas utan haromszor megirja a cd-t hibatlanul, az maradhat.

A fenymasolo/lezerprinter kerdessel kapcsolatban meg:
a sotetseg nem mas, mint a feny hianya. Tulajdonkeppen a teli toner ures es az ures teli. Megmagyarazom: a vasarolt toner-ben ugye nem latszik belul a toner fala. Persze, mert nincs benne feny. Amikor a printer fenyhianyokat hoz letre a papiron, akkor az onnan eltuntetett fenyt beteszi a tonerbe. Amikor a tonerbe mar nem fer tobb feny, akkor szol a printer, hogy ures. Es ha ezekutan benezel a tonerbe, mar latszik belul a fala! Hat persze, hiszen tele van fennyel. Na :DD

(#37) localhost válasza #25954560 (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tessék itt válasz &rev #36 a #26-ban feltett kérdésemre!
Én már értem, értem, értem! :DDD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) CsendPenge válasza #25954560 (#36) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ez volt a legjobb! :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#39) #25954560


#25954560
törölt tag

Csaltam. Nekem is faj a fejem :D
Fejfajas (TM)(C)(R) by rog

(#40) HEBI válasza rog (#31) üzenetére


HEBI
senior tag

Na végre egy épkézláb ember összefoglalta a lényeget.
Amúgy meg dúgd oda ahova engedik, avagy ahova tudod.
Én a következő képpen csináltam:
pm:winyó,ps:dvd,sm:cdrw,ss:mobilrack.
Soha semmi akadás nem volt, még ez igy logikus...(Ha az elmúlt kb.10 hozzászólást tekintjük :)))

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#41) gebasz válasza guest (#1) üzenetére


gebasz
csendes tag

hibaforrások lehetnek:
-a roxio ízicédékriétör 5 valami katarzis, frissítsd fel, vagy szerezz be másik progit. ha win2k-val használod akkor főleg
-ugyan nehezen tudom elképzelni :) de ha netán via chipsetes alaplapod van akkor told fel a via4in1 servicepackot is
Lehet hogy így hardverváltoztatás nélkül is működni fog.

Welcome back, Dead!

(#42) Den


Den
veterán

Na várjatok, ezexerint, van abban valami hogy a világűr nem üres. A tudósok mostanában azt mondogatják hogy van valami sötét láthatatlan anyag. Erre az eddigi hozzászólások alapján az egyetlen értelmes magyarázat, hogy a világűr televan fekete lézerkardokkal.

www.simson4t.hu

(#43) rog válasza Den (#42) üzenetére


rog
addikt

:)

(#44) Den válasza McJames (#32) üzenetére


Den
veterán

Azok a labdarúgó játékosok nem csak az esti mérkőzéseken sugároznak sötétséget. :)

www.simson4t.hu

(#45) McJames válasza Den (#42) üzenetére


McJames
senior tag

Lézerkardokkal? :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#46) HEBI válasza Den (#44) üzenetére


HEBI
senior tag

Minek egy focistának fekete lézerkard, ha nem tudja hova dugja a láthatatlan atomnyomtatóját?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#47) rog válasza rog (#43) üzenetére


rog
addikt

tökmagot ragcsalaok, és majdnem elhaláloztam az elöbb..
az összes grüßi berohant hogy mi ez az égtelen ricsaj. (majdnem az orromon keresztül jött ki, de sikerült visszajutattni..)

(#48) localhost válasza rog (#47) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mégis olvasod? Menj innen! - Tartsd be az igéreteidet! :DDD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#49) rog válasza localhost (#48) üzenetére


rog
addikt

jovanna!
megyek már..
:)

(#50) #25954560 válasza rog (#47) üzenetére


#25954560
törölt tag

Nem mehecc! :)
Mi az a grüßi es mi volt az eg nelkuli ricsaj? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ide cdirot hova kell (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.