Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic-7 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) erdoke válasza Skylark (#46) üzenetére


erdoke
titán

Nem a fordulatszám végső értékeével volt a gondja korábban sem, hanem amikor indult, akkor a kisebb feszről sokkal nehezebben pörgött fel. Ráadásul a Zalman 7000-es ventik 9,2 cm-esek, nagy a tehetetlenségük, így az indítás utáni első ellenőrzéskor 1000 rpm alatti fordulatot kapott a BIOS, és mivel be volt kapcsolva a CPU fan fail alarm, lelőtte a gépet. AZ új BIOS-ban szerintem lentebb vették a veszélyes rpm zónát, illetve több időt adtak az első ellenőrzésre.

A legjobb aláírás a héten

(#152) erdoke válasza colex (#150) üzenetére


erdoke
titán

Hőmérsékletek kb. hogyan alakulnak az 1 órán belül?
Mindegy mit csinálsz, ugynannyit bír? Pl. egy 16 v. 32M SuperPi nem fagyasztja le gyorsabban?

A legjobb aláírás a héten

(#153) colex válasza erdoke (#152) üzenetére


colex
tag

nos a homerseklet kb 38-40 fok kozott mozog. az a gaz hogy bios frissites utan is fagy mint allat..
nincs valalmi tesztrpogram ... hogy meg lehessen mondani miert fagy... vagy ha vana akkor hol lehet elerni...
ez a superPi micsioda?

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#154) colex


colex
tag

ja es olyanokat is csinal hogy reset utani visszakapcsolasnal.. egy par driver elszall.. most epp a cdt dvd romot nem latja... :)

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#155) erdoke válasza colex (#153) üzenetére


erdoke
titán

Prime95 teszteli a procit, Memtest86 a memóriát. Utóbbit érdemes előbb futtatni.
38-40 fok a legtöbb, amit mér a különböző érzékelőkön? Kicsit keveslem, bár most nem ugrik be, milyen proci.

A legjobb aláírás a héten

(#156) colex válasza erdoke (#155) üzenetére


colex
tag

hol lehet ilyet letolteni? egyebbkent p4 2.6c
fingom sincs miert fagy.

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#157) erdoke válasza colex (#156) üzenetére


erdoke
titán

Memtest86: http://www.memtest86.com
Prime95: http://www.mersenne.org/freesoft.htm

Google csodákra képes...;)

A legjobb aláírás a héten

(#158) colex válasza erdoke (#157) üzenetére


colex
tag

:DD

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#159) colex


colex
tag

hmm.. a teszt nem mutatott semmi hibat..
kb 40 perc mulva szep lassan leall a gepp.. nem ugy egyszeruen lefagy hanem szep lassan.. valami 5letek ? miert csinalhatja ezt ?

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#160) erdoke válasza colex (#159) üzenetére


erdoke
titán

Melyik teszt nem mutatott hibát? A teszt közben állt le szép lassan a gép?

Pontosan hogy is néz ki ez a lassú leállás (kép, venti, vinyó mit csinál, stb)?

A legjobb aláírás a héten

(#161) colex


colex
tag

nos lefuttattam a teszteket.. futott meg ugy 30 percig majd lassan csukta be az ablakot , nem csukta be az ablakot, majd az eger is lefagyott.
mindez a fagyasi folyamat ugy 30secet vesz igenybe.

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#162) erdoke válasza colex (#161) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg nem lehet, hogy a videokártya túlmelegszik?
Kérj kölcsön egy egyszerű 4x AGP-s karit (Riva TNT2 pl.), és nézd meg azzal is.
Kap levegőt a kártya, van házventi elöl lent, ami befelé fúj?

A legjobb aláírás a héten

(#163) erdoke válasza erdoke (#162) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg dobj fel egy PowerStrip-et, és downclockold, amennyire engedi. A másik kártya jobb megoldás, a downclock nem mindig stabil eredményt hoz.
GPRS-en nem nézném meg az első hozzászólásokat, milyen a VGA kártya?
Lustaság rulez.:D

A legjobb aláírás a héten

(#164) colex válasza erdoke (#162) üzenetére


colex
tag

nos a videokartyaval mindig is voltak bajok.. szinte soha nem ment rendesen openGL-el.. de most talaltam hozza egy olyan drivert hogy vegre az is mukszik
egyebkent egy asus v7100 32mb gf2 es kartya... van rajtahuto elvileg
hogy lehetne ezt megoldani. mert per pillanat nem tudok leakasztani meg 1 videokarit

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#165) colex


colex
tag

esetleg az segit ha lejjebb veszem az agpre juto feszultseget?

Intel D 805 ASUS P5WD2 Premium, 2 GB Samsung DDR2, Saphire X800GTO2 ,360 Sata2 samsung.

(#166) Intelligencs

Hmmm, kezdek szomorú lenni. Tegnap raktam össze unokatesómnak egy gépet, IC7-es lappal. Találjátok mivel volt problémám? Igen-igen, elindult a gép, és néhány sec után leállt. Mire rájöttem, h a k***a BIOS lelövi a powert... grrr...! Én BIOS kisütés-elemkivétel és visszarakással megoldottam a problémát, de időnként nekem is újraindult a gép, és kb. 1,5 óra múltán elment a kép. Meghalt a videokártya... Remélem nem az alaplap csinálta, hanem spontán asuspusztulás lépett fel.
(Természetesen még el sem kezdtem felrakni a windowst, és már BIOS-t frissítettem, öreg róka vagyok már... :) )
Ma viszem haza az új Abit videokártyát, hát, ha ez is tönkremegy a lapban, nem tudom hogyan magyarázom meg a boltban a videokártya-fogyasztásom ütemét.
Pedig úgy örültem, hogy ilyen olcsón jó kis 875P-s lapot vettem :O És én barom, az AsusP4P800-s helyett vettem ezt a hulladékot...

The Amiga, Born a Champion

(#167) J.J. András válasza Skylark (#89) üzenetére


J.J. András
őstag

de ez teljesen normális dolog, ha a megszakító nincs közbeiktatva....,mert ugyebár akkor egyből minden cucc megkapja a ''neki járó kis adagot'' -mint én, és a kutyám régen :D

amúgy tényleg, ha a TÁPKAPCSOLÓ fel van kapcsolva(azaz nincs megszakítvás), és úgy dugodosod a HÁLÓZATI KÁBELT a tápból KI-BE, akkor mindig ezt csinálja (nézz meg egy Codegen Tápot, hogy viselkedik-,mert azokon általában nincs FŐÁLLÁSKAPCSOLÓ...)

csőváz Lóri beszélt te ostoba kurva, ne tásd a szádat,mert itt jön Szasza...

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#168) J.J. András válasza J.J. András (#167) üzenetére


J.J. András
őstag

bocs, nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert azt hittem, már a végén vagyok....

Erdőke, lenne egy kérdésem:
mit jelent az IC7-esken lévő 043-as MB test ? ez milyen test ? a 5.PCI slotjára egy B vagy A betűt szoktak felragasztani, ezek mit jelentenek pontosan ? tipp ??

köszi előre is ! csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#169) Skylark válasza J.J. András (#167) üzenetére


Skylark
tag

Legközelebbi gép kikapcsnál ígérem kipróbálom, eddig ezt nem vettem észre. Bár, jut eszembe, addigra az elosztót mindig lekapcsoltam... :D

(#170) J.J. András válasza Skylark (#169) üzenetére


J.J. András
őstag

neked IC 7-es deszkád van ?
,mert akkor te is válaszolhatsz Erdőkének indított kérdésemre....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#171) Skylark válasza Intelligencs (#166) üzenetére


Skylark
tag

Pedig jó kis alaplap, pár gépet már raktam össze és az ismerőseimnek is erősen ajánlom. Eddig semmi probléma nem volt velük, szerintem kiváló deszka.
A Vga pusztulást mi okozhatta...:F

(#172) Skylark válasza erdoke (#151) üzenetére


Skylark
tag

Hmmm , igazad lehet...

(#173) Skylark válasza J.J. András (#170) üzenetére


Skylark
tag

Fogalmam sincs, nem is figyeltem..

(#174) Intelligencs válasza Skylark (#171) üzenetére

Jelentem, beraktam az új vidokártyát, és azzal már vígan röfög. Iszonyat gyors ez a DUAL channel, Hyper threading, amikor elkezdtem betömöríteni RAR-ba vmit, olyan rohadt gyors volt, hogy csak pislogtam.
Magamnak is ilyet veszek... mégis. :DD

The Amiga, Born a Champion

(#175) J.J. András válasza erdoke (#160) üzenetére


J.J. András
őstag

Erdőke,nincs kedved rákukkantani a 165-ös hozzászólásra ?
egy haverom miatt is, meg nekem is fontos lenne !

köszi előre is, csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#176) erdoke válasza J.J. András (#168) üzenetére


erdoke
titán

Nem teljesen értem a kérdést. Van egy matrica az utolsó PCI sloton, amelyikre az van írva, hogy 043 MB test és egy A v. B? Ez esetben fogalmam sincs sajnos, én nem vettem észre ilyen ragacsot, és nem is olvastam róla semmit. Sorry.:(

A legjobb aláírás a héten

(#177) J.J. András válasza erdoke (#176) üzenetére


J.J. András
őstag

igen, igen, jól értetted a nem túl jól megfogalmazott kérdésemet......
de ezt szerettem volna megtudni.....vagis igazából azt:
mit jelentenek az alaplapokon előforduló 044 .... 091 .....066 számú papírkorongocskák, és azok a betűjelek, amiket a 5-dik PCI Slot műanyag foglalatára ragasztanak fel?? -valaki ????


csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#178) Thyb


Thyb
senior tag

Hi PH-sok.
Meghalt az IC7 G-n a chipset hűtőm. :O Kérdés a következő: tudja valaki, hogy hogyan van rögzitve a laphoz(csavar v. rugós karom), és melyik ventimárkák kompatibilisek vele? Valamint az lenne a kérdés, hogy szükség van-e aktiv hűtésre, vagy a passziv is megteszi? :F

Előre is kössz a segítséget.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#179) Cifis válasza Thyb (#178) üzenetére


Cifis
csendes tag

Nekem sajnos tegnap ment tönkre a chipset hűtésem...Miközben takarítottam a gép belsejét,leszedttem a hűtőt róla amit egy erős rugóacél ''karom'' fogott oda,de visszaszerelés közben eltörött.Annyira nem estem kétségbe, addig amíg rá nem jöttem hogy nem nagyon lehet rátenni másik hőtőt, ugyanis nincs sehol kifúrva az alaplap a csapos csatlakoztatású chipszethűtőnek.Tehát példáúl egyetlen fajta zalman terméket se lehet rátenni és rögzíteni.... :O Tehát az még haggyán hogy passzív vagy aktív hűtés,de hogy lehet a másikat rögzíteni?
Légyszíves segítsetek.

(#180) guti1 válasza Cifis (#179) üzenetére


guti1
tag

én vettem két zalman bordát egy kéket meg egy sárgát..:) A sárgához adnak kétkomponensű ragasztót, azzal felragasztottam a kék bordát, azóta minden ok. Sokan bicikliküllőből hajlíottak lefogatót a kék zalmanbordához. Amúgy bőven elég az alap borda is passzívan, szóval ragadszd visza nyugodtan, vagy hajlíts hozzá egy új lefogatót :) [link] itt még sok hozzáértő fordul meg, bár mostanában nem pörög annyira.

[Szerkesztve]

I hear but I do not listen

(#181) Loretto válasza Cifis (#179) üzenetére


Loretto
veterán

Helo.Kérlek másold át ide a hozzászólásod [link], időközben a lapnak lett egy gyűjtőtopicja, oda gyűjtjük az ezzel kapcsolatos dolgokat.

Ezt meg zárom.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ic-7 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.