Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ibm 40gb - lehetséges a javítás? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cloud


Cloud
tag

A probléma a következő:
A gép indításakor a vinyó felpörög, de rögtön utána el kezd kattogni. Ha minden igaz akkor az író-olvasó fejnél van valami kánya, de a lényeg az hogy a bios nem ismeri fel és csak egyfolytában kattog.
Visszavittem és azt mondták hogy a garancia lejárt és hogy dobjam ki.:DDD

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

Volt húzva A géped? Esetleg éreztél a kattogás elején bűzös füstszagot?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Egon válasza Cloud (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Másik gépben is ugyanezt produkálta?
Nekem volt egy 20 GB-os IBM, ami hasonlókat művelt. Ott a kábelcsere segített (a tápkábelt is kicseréltem (másikat dugtam be helyette), mert a fémgyűrűk is kitágultak...).
Ha ezek nem jönnek be, akkor szvsz reális esélyed adatmentésre csak a Kürt...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Próbálkozz elektronika cserével. Keress egy ugyanolyan vinyót rákd át az elektronikáját. Ha mákod van működni fog, ha nem lesz két rosz vinyód. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Cloud


Cloud
tag

Megpróbáltam másik gépben is, és megpróbáltam másik tápcsatival is DE SEMMI!:O A gép nem volt húzva.

Már én is gondoltam rá, hogy veszek egy másik ugyanilyet és összeekecselek a kettőből egyet, de egyelőre az új 120GB-s WD-re gyűjtők.

Amúgy van Budapesten valami komolyabb vinyószervíz, ahol ezt megtudnák csinálni?

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#6) Sanya


Sanya
nagyúr

Van, de egy új vinyó árából nem úszod meg...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) Cloud


Cloud
tag

És hol van?

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#8) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem, keress az ApróNet-en hozzá elektronikát. Vagy ha haveroknak van ilyen HDD-je kérd kölcsön. Ha az nem segít, akkor sanyi.
Én így gyógyítottam meg a WD450AA-mat. Igaz kb. egy évbe telt, amíg az apróneten találtam hozzá mechanika hibás társat.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ibm 40gb - lehetséges a javítás? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.