Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei Ascend G620s (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:39

LOGOUT.hu

Huawei Ascend G620s

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) erno5009 válasza Newlachka (#499) üzenetére


erno5009
csendes tag

Egyelőre működik :C
Remélem így is marad !

Mégegyszer köszönöm:
Ernő

(#502) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

valaki tud olyan képernyővédő fóliát amin nem látszódik az ujjlenyomat??az egyik kolléga innen rendelt nekem Nilkin tokot és volt benne egy fólia,de ezen marhára látszódik és engem ez nagyon idegesít..

szóval tapasztalatok kellenének-köszi

(#503) mdk01


mdk01
addikt

Korábban használtam adathordozóként a telefont, de nem találom hogy hol állítottam ezt annak idején.
Az rémlik hogy megkérdezte, hogy miként szeretném használni a telefont, de nem tudom hogy hol volt.
Valaki segítene?
Köszi

(#504) petya2012 válasza mdk01 (#503) üzenetére


petya2012
őstag

beállítások-hálózati alkalmazások alatt továbbiak...
megosztás és hordozható csatlakozás-usb megosztás(megjelenik miután bedugod az usb-t a pc-be

(#505) mdk01 válasza mdk01 (#503) üzenetére


mdk01
addikt

Megoldva.
Megkerestem az eredeti USB kábelét amit adtak hozzá és azzal működik. Nem értem hisz direkt megnéztem hány tüske van a mini usb végében és ugyan úgy kettő. Most mi a különbség vajon?

(#506) mdk01 válasza petya2012 (#504) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de most egyből beolvasta és felugrott.
Köszi :)

(#507) kisbarátom


kisbarátom
újonc

Sziasztok!
Nekem is olyan problémám van, hogy navigálás közben elveszti a jelet. Most még keresem, hogy miért csinálja ezt, de ha valaki más rájönne, jelezze! Köszönöm!
De lehet, hogy szerviz lesz belőle....

(#508) #86973952 válasza kisbarátom (#507) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hogy frissítettél rá (ha egyáltalán frissítettél már)? Milyen FW (build-szám) van most fent?

[ Szerkesztve ]

(#509) aliens69


aliens69
csendes tag

Sziasztok!

Van egy frissítés ( G620S-L01_dt_B248 ) a telefonra, amit már régen kijelzett, de még nem frissítettem a vele.

Tartalmazza:
- NFC frissítés
- Programok optimalizálása
- Stabilitás növelése

Gondolom mindenkinek jelezte már ezt a frissítést a készüléke. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e rá letölteni, vagy hibát fog okozni a készülékben?
Gondolom biztonsági mentést csináljak előtte, hogyha frissíteném.

köszi a segítséget.

(#510) Lacusch69 válasza kisbarátom (#507) üzenetére


Lacusch69
tag

A múlt héten voltam egy 650km-es úton, végig a 620-as navigált.
Visszafelé kb. 20-25 percen keresztül nekem is eldobálta a GPS jelet (Balatonfüred térségében, ugyanitt odafelé semmi gond nem volt)
Lehet, hogy csak véletlen, de ez akkor történt, amikor egyszerre 2 program futott, ami GPS kapcsolatot igényelt. (Navigáció + GPS Test)
Amikor az egyiket kikapcsoltam (navigációs progi), akkor rendben ment minden, illetve ugyanúgy rendben volt, ha a GPS Test-et kapcsoltam ki.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#511) Lacusch69 válasza aliens69 (#509) üzenetére


Lacusch69
tag

Nekem is a B248 van a telómon, de őszintén szólva úgy rémlik, hogy vagy azzal kaptam, vagy az első bekacsoláskor frissült.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#512) #86973952 válasza aliens69 (#509) üzenetére


#86973952
törölt tag

Fent van a hivatalos oldalon is a B248 letöltője. Azzal ajánlott frissíteni, illetve 3 gombossal. Előtte pedig érdemes bizonsági mentést csinálni, majd wipe -ot.

Ezt javaslom annak, akinek gondja van a GPS -szel, mert ebben az SoC -ban jó modul van.

(#513) Rysy válasza #86973952 (#512) üzenetére


Rysy
csendes tag

Nekem ez van fent már egy ideje, ám ezzel is pár perces navigálás után eldobja a gps jelet.
Amúgy mi is az a "3 hombos"?

[ Szerkesztve ]

(#514) #86973952 válasza Rysy (#513) üzenetére


#86973952
törölt tag

General verziót tetted fel, vagy OTA -n frissítettél? Wipe volt előtte? Mert az nem mindegy.

3 gombos módszer:
Hangerő -, hangerő +, power gomb egyszerre nyomva. Addig kell nyomni, amíg szürke lesz a képernyő (vagy amíg belép a frissítő menübe, ahol automatikusan teszi a dolgát). Ennél a módszernél automatikusan megkezdődik a szoftverfrissítés, amennyiben a szükséges mappa, megtalálható az SD kártyán vagy a belső memórián.

Telepítés menete:
A művelet megkezdéséhez természetesen szükség van egy SD kártyára, amin legalább ~2 giga hely van. A letöltött, tömörített fájlban lévő dload mappát a benne lévő UPDATE.APP -vel másold át az SD kártya gyökerébe.

3 gombos módszerrel elindítod a telefont (volume +, volume -, power gomb, egyszerre nyomva, amíg elő nem jön a frissítő menü - nem a recovery menü). Innentől automatikusan elindul a frissítés. Installál, újraindítja a telefont, frissít és kész is van.

Előtte mindenképp legyen az első dolgod a biztonsági mentés készítése.

Teljes művelet menete:
1. Biztonsági mentés gyári app -ból. SD kártyára!!
2. Wipe recovery menüből. Minden felhasználói, beállítási, és a cache partíció adatait is törli, ezért kell előtte biztonsági mentés.
3. 3 gombos módszerrel indítás és automata telepítés.
4. Biztonsági mentés visszaállítás gyári app -ból.

[ Szerkesztve ]

(#515) Rysy válasza #86973952 (#514) üzenetére


Rysy
csendes tag

A menüben található frissítésen keresztül történt. Vagyis a generál verziót tettem fel, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#516) #86973952 válasza Rysy (#515) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amikor a telefonod jelez, hogy frissítés érkezett és telepíted, az nem general verzió, hanem OTA.

General verziót a Huawei hivatalos weboldaláról tudod letölni, és a fenti módon (IS) telepíteni.

(#517) Rysy válasza #86973952 (#516) üzenetére


Rysy
csendes tag

Igen, igazad van. Most akkor mit csináljak, telepítsem a generál verziót?

(#518) #86973952 válasza Rysy (#517) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én azt tenném, természetesen saját felelősségre. Az nem normális, hogy ez a SoC (illetve a benne lévő modul) eldobja a jelet. Nagy valószínűséggel ez megoldja. HA nem, akkor már biztosan tudjuk, hogy hardveres a probléma.

(#519) xemelon válasza #86973952 (#518) üzenetére


xemelon
tag

Valami gond van pedig vele. Én nem autóban használom, hanem biciklizés közben rögzítem vele az útvonalat. Elég cikkcakkosan rögzít, meg sokszor meg is szakad az útvonal, hiányoznak belőle részek. A kihagyások is elég érdekesen alakulnak. Városban általában akkor szakad meg, ha kereszteződésben elfordulok. Kint pedig még furcsább, az utolsó utamat ha megnézem, egyszer megszakadt amikor átmentem a határon. Előtte 200 m-el elveszett a jel, utána ugyanennyivel visszajött. Volt még 2 szakadás, mind a kettő akkor amikor kiértem egy hosszabb tiszta erdős részről és egy ház volt az út mellett. Lehet, hogy ezek valami védett titkos objektumok a környéken. A régebbi telefonommal ugyanezzel a programmal, ugyanezzel a beállításokkal soha nem volt gond. Kipróbáltam autóval is, meg más rögzítő progival is. Ugyanez a helyzet.

(#520) #86973952 válasza xemelon (#519) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy értem, hogy ebben a SoC -ban lévő modullal nem szabadna gondnak lennie. Egyébként nálam sem volt vele jel eldobálás, előző FW -n.

Tehát vagy újratelepítést javaslom, vagy ha ez nem oldja meg, akkor szerviz. Ott úgy kezdik, hogy mielőtt hozzányúlnának újrateszik a szoftvert, lehet már az is megoldja. Elsőként azért én az újratelepítéssel megpróbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#521) sziszuZEG


sziszuZEG
újonc

Üdv mindenkinek.

(A Férj vagyok) Segítséget kérek mert komolyan mondom megőrülök ! :W
Vettem a feleségemnek születésnapjára egy ilyen telót, mert hosszas keresgélés után állítólag ez az ami a legjobb minőségű képeket és HD videókat készíti. 3 gyerkőcünk van és hát.. van mit megörökíteni.
Szóval. Már megvettem 2 hete a telót. Bennt volt a szekrénybe, tegnap átadtuk, ünnepeltünk. Itthon hagyta a régit, bevittem a helyi t-Mobilba és átrakattam a névjegyeket meg feltöltöttem zenékkel és képekkel is. Aztán jött a hideg zuhany itthon : Jött egy bejövő hívása és: Nem tudtam felvenni ! A csengés közben a kijelzőn egy piros és egy zöld telefonkagyló közt egy kék kör alapon fehér kis lakat nem engedte hogy felvegyem a hívást ! Megkerestem a menüben : Beállítások - Hívás - Hívástiltás - Jelszó módosítása. Na itt ledobta az agyam az ékszíjat.... Ki az a kínai korlátolt aki ilyet kitalál ?? MI az hogy régi jelszó, meg új jelszó ?? Egyáltalán honnan tudnám amikor most bontottam ki a dobozból ?
Most az van hogy hívást lehet kezdeményezni meg sms-t írni, fogadni, de hívást fogadni nem.

Légyszives segítsetek mert ez kikészít !! De komolyan. :O :O :O

Nagyon szépen köszönöm.

(#522) petya2012 válasza sziszuZEG (#521) üzenetére


petya2012
őstag

üdv

úgy kell felvenni,hogy az ujjad a lakattól a zöld kagylóig húzod

ha elutasítani akarod a hívást,akkor a pirosig húzod

szerintem wipe-old inkább

[itt le van írva hogy kell]

[ Szerkesztve ]

(#523) filipo válasza petya2012 (#522) üzenetére


filipo
csendes tag

Szégyen ide szégyen oda de én sem tudtam felvenni az első hívást.Fél perc után megunta a hívó és letette. :DD
Én akkor voltam "boldog" mikor a 16GB-os kártyámat nem fogadta el,az új 4600ft-ba került.Így a telefon 56 ezerbe került.(Ettől függetlenül eddig nem bántam meg)

[ Szerkesztve ]

(#524) petya2012 válasza filipo (#523) üzenetére


petya2012
őstag

hidd el én se tudtam hogy kell felvenni :D

(#525) Lacusch69 válasza filipo (#523) üzenetére


Lacusch69
tag

Hehe, én is így jártam az első hívással.
Aztán a párom mobiljáról hívogattam, hogy kiderítsem mit kell csinálni...

Más.
Én is beszoptam a 16gigás Kingston kártyát...
Pár nappal ezelőtt fotóprogramokat telepítgettem, aztán a ZoomFX-nél maradtam.
Azt vettem észre, hogy valamiért a belső memóriára menti a képeket, meg időnként fagyogat a teló.
Ez eddig nem volt szokása, de majd rebbot, és jó lesz minden.
Aha...
Nagynehezen kiskubiztam, hogy a kártya meghülyült.
Olyannyira, hogy a kártyaolvasóba téve az asztali PC-m is lefagy tőle, formázni sem lehet.
Sőt, 10-ből 2x ismeri fel.

Ötlet? :F (Nem, a blokk nincs meg...)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#526) sziszuZEG


sziszuZEG
újonc

Köszönöm, köszönöm,milliószor köszönöm.

Ez oltári hogy itt a neten találtam meg a megoldást a gondra.
:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

(#527) Newlachka válasza sziszuZEG (#526) üzenetére


Newlachka
őstag

ha kérdésed van itt nyugodtan felteheted.ha tudunk segíteni segítünk

max 3om szmájli :)

(#528) xemelon válasza #86973952 (#520) üzenetére


xemelon
tag

Újratelepítettem a 3 gombos módszerrel az egészet. Előtte wipe, utána nem raktam fel semmi plusz programot, csak a my tracks-ot, amit használtam eddig is.
Jobb lett, most nem ugrál jobbra-balra a jel, de így is maradnak ki szakaszok, amikor eldobja a gps-jelet.
Nézegettem külföldi forumokon és a következőt holnap még megpróbálom:
A beállításokban az energiatakarékosságot intelligensről normalra kell tenni, az intelligens allitolag belenyulkal a halozatkezelesbe, ez is lehet a hiba oka. Lehet bent valami, az eddigi telefonjaimon nem volt ilyen és nem is volt probléma a GPS-el egyiken sem.
(valamint kozben wifit kikapcsolni, meg a proginak védettséget adni, de ez eddig is így volt)

(#529) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

ehez a telóhoz is létezik az a ME widget vagy mi??

(#530) Rysy


Rysy
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Fel raktam a frissítést, s egy olyan hiba üzenet jelenik meg, hogy a címtár sajnos leállt. Vajon miért?

(#531) #86973952 válasza petya2012 (#529) üzenetére


#86973952
törölt tag

ME widget az a gyári időjárás widget. Ami EMUI -ban benne van.

Rysy:
Gondolom 3 gombossal ment fel. Ez biztonsági mentés visszaállítás előtt vagy után jött elő? Újraindítás volt?

(#532) petya2012 válasza #86973952 (#531) üzenetére


petya2012
őstag

szió

köszi,már megtaláltam :)

(#533) Rysy válasza petya2012 (#532) üzenetére


Rysy
csendes tag

Visszaállíttatás után jelentkezett.

(#534) #86973952 válasza Rysy (#533) üzenetére


#86973952
törölt tag

Teszteld egy kicsit a natúr szoftveren. Hátha valamelyik egyéb app piszkál bele, szerintem erről van szó.

(#535) Rysy válasza #86973952 (#534) üzenetére


Rysy
csendes tag

Ezt ,hogy is érted, natúr szoftveren?

(#536) #86973952 válasza Rysy (#535) üzenetére


#86973952
törölt tag

Wipe vagy újratelepítés után nem állítasz vissza, hanem próbálgatod egy kicsit a gyári állapoton, hogy minden rendben van -e. HA akkor jó, akkor valamelyik pogram piszkál bele, ami sajnos nem ritka.

(#537) Lacusch69


Lacusch69
tag

Ma is voltam egy 400km-es úton, a telefon gyakran elvesztette a GPS jelet.
Nagyon nem értem, mert ha újra ki-be kapcsolom a GPS-t, akkor azonnal talál.
Eldobott jel esetében is (GPS Test-en néztem) volt kapcsolat a teló és a műholdak közt, 10-14műhold, 30+ dB jelszinttel.
Mi a fene lehet az oka???

Továbbá azt sem értem (vagy véletlen volt?), hogy a gyári navigáció használata esetén sokkal stabilabb volt (ritkábban dobta el a jelet), mint egy meg nem nevezett navigációs program használata során.

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#538) #86973952 válasza Lacusch69 (#537) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezért írtam, hogy érdemes lenne biztonsági mentés és wipe után újratelepíteni az FW -t, aztán megnézni gyári, vagy Play -en elérhető navigációval.

(#539) xemelon válasza #86973952 (#538) üzenetére


xemelon
tag

Megvolt, úgy sem jó. Külföldi fórumon is panaszkodnak erre.
Pár másodperc alatt talál jelet, GPS tesztprogik alapján mindig fix erős jel van, a progik mégis mintha ezt elveszítenék menet közben.

pl.: [link]

Tudom, akkor szerviz, de vajon mennyi az esélye, hogy így kapom vissza: szoftverfrissítés, jelzett hibát nem tapasztaltuk.

(#540) garrotter válasza xemelon (#539) üzenetére


garrotter
tag

Mobilnet? Wifi?

Nálam mind a kettő be van kapcsolva és elég stabilan tartotta futás közben (runtastic) ill. google maps-al is jó volt. Egyéb navigációval még nem próbáltam.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#541) Rysy válasza Lacusch69 (#537) üzenetére


Rysy
csendes tag

Udv!
Hát nekem is ugyan ez a tapasztalatom, a frissítés se oldotta meg a problémát. Teljesen ezt tapasztalom én is.

(#542) xemelon válasza garrotter (#540) üzenetére


xemelon
tag

Megnéznéd nekem azt még, hogy nálad a beállításokban az energiatakarékosság és a helyhozzáférés milyen módban van?

(#543) Lacusch69 válasza Rysy (#541) üzenetére


Lacusch69
tag

Este gondolkoztam a dolgon, meg keresgéltem a neten.
A megoldás(???) ebben a fórumban (vagy az ikerfórumban) van.
Valaki írta, hogy TÖLTŐN használva NEM DOBJA EL a GPS jelet a teló.
Az első úton odafelé valóban végig töltőn volt, semmi gond az ég világon.
Visszafelé csak amikor megálltunk kajálni, akkor dugtam töltőre. Addig volt probléma, aztán nem.
Tegnap oda úton sok volt a probléma (nem volt töltőn, és elsősorban a sebességmérés szünetelt), visszafelé töltőre dugva semmi gond.
A TraffiHunter a kardánboxba rakott teló esetén is jelezte a traffikat (illetve ahol lenniük kellett volna)

Szóval tényleg a töltő lenne a megoldás?
Hülyeségnek tűnik számomra (RTV műszerész az eredeti szakmám), de amióta androidom van, semmin sem lepődök meg... ;]

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#544) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

Most akkor mi a helyzet az EMUI 3.0 frissítési?

Úgy volt hogy jön erre a telóra is.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#545) garrotter válasza xemelon (#542) üzenetére


garrotter
tag

Energiatakarékosság: intelligens, Helyhozzáférés: nagy pontosság (az értesítési sávról mindig bekapcsolom a GPS-t, egyébként akkumulátorkímélésre van állítva)

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#546) xemelon válasza Lacusch69 (#543) üzenetére


xemelon
tag

Én valami energiatakarékossági dologra gyanakszom.
Ezzel pedig egybevághat, hogy töltővel jó.

Majd az esti biciklizéshez rádugom a hozzá kapott powerbankot.

[ Szerkesztve ]

(#547) kisbarátom


kisbarátom
újonc

Én is kipróbáltam mindent, a Playről is letöltöttem több programot, de azzal sem tartotta meg a jelet...
most megyek egy rövidebb útra és kipróbálom, hogy töltés közben van probléma a jellel.
este jelzem!!

(#548) Lacusch69 válasza xemelon (#546) üzenetére


Lacusch69
tag

Az első úton "intelligens" módban volt, a másodikon "normál" módban.
Töltés nélkül nem volt különbség, mindkét esetben dobálta a jelet.

Anno, a Galaxy S-nél és az Xperia P-nél úgy tudtam javítani a műholdakkal való kommunikáción, hogy root után volt egy progi, amivel a GPS lokációt Európára lehetett átírni.
Talán GPS Fix volt a neve.
Bár azokkal inkább az volt a gond, hogy nem is találtak jelet (Galaxy S), vagy ha igen, nem kommunikáltak egymással (Xperia P)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#549) Lacusch69 válasza Lacusch69 (#548) üzenetére


Lacusch69
tag

Tévedtem, FasterGPS az app neve.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#550) honda 1993


honda 1993
senior tag

Valaki esetleg nekem is válaszolna?

XD alias IKSZDé

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei Ascend G620s (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.