Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei Ascend G620s (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:39

LOGOUT.hu

Huawei Ascend G620s

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

Sziasztok ez 2014 új modelje, gyűjtsük össze a vele kapcsolatos tapasztalatainkat :)

2G Hálózat GSM 850/900/1800/1900
3G hálózat HSDPA 900/2100
4G hálózat LTE 800/900/1800/2600
(sávok 3, 7, 8, 20)
SIM Micro-SIM
Bejelentette 2014 szeptember
Állapot Elérhető. Megjelent 2014-ben, november
TEST Méretek 142,9 x 72 x 8,5 mm (5,63 x 2,83 x 0,33 in)
Súly 160 g (5,64 oz)
KIJELZŐ Típus IPS LCD kapacitív érintőképernyő, 16 millió szín
Méret 720 x 1280 pixel, 5.0 inches (~ 294 ppi pixelsűrűség)
Multitouch Igen
- Emotion UI 3.0
HANG Alert típusok Rezgés, MP3 csengőhangok
Hangszóró Igen
3,5 mm-es jack Igen
EMLÉKEZET Card bővítőhely microSD, akár 32 GB
Belső 8 GB, 1 GB RAM
ADAT GPRS Igen
EDGE Igen
Sebesség HSPA 42,2 / 5,76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b / g / n, DLNA, hotspot
Bluetooth v4.0 A2DP, LE
NFC Igen
USB microUSB v2.0
KAMERA Elsődleges 8 MP, 3264 x 2448 pixel, autofókusz, LED vaku
Jellemzők Geo-tagging, érintés fókusz, arcfelismerés
Videó
Másodlagos 2 MP
JELLEMZŐK OS Android OS, v4.4.2 (KitKat)
Chipset Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410
CPU Quad-core 1,2 GHz Cortex-A53
GPU Adreno 306
Érzékelők Gyorsulásmérő, proximity
Üzenetek SMS (menetes néző), MMS, E-mail, Push E-mail, IM
Böngésző HTML
Rádió FM rádió
GPS Igen, az A-GPS, GLONASS
Jáva Igen, a Java MIDP emulátor
Színek Fekete, fehér
- Aktív zajszűrő dedikált mikrofon
- MP3 / WAV / eAAC + lejátszó
- MP4 / H.264 player
- Document Viewer
- képnézegető / szerkesztő
- Hangjegyzet / dial
AKKUMULÁTOR Li-Po 2000 mAh akkumulátor
Stand-by
Beszélgetési idő

[ Szerkesztve ]

(#2) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

Miként lehet pl: játékot telepíteni..
Igo sikerült

(#3) futyi1


futyi1
csendes tag

Szia!
Érdekel a telefon, mik az első tapasztalataid?
Meddig bírja az aku?
Van ledes értesítő?
Köszi!

Gábor

(#4) victory76 válasza radiatorcso (#2) üzenetére


victory76
csendes tag

Szia!
Azt meg tudnád mondani hogy a t-mobile véletlenül függetlenként árulja-e?
Telenoros vagyok,és ott nincs ez a telefon.
Válaszod előre is köszönöm!

(#5) bonyek válasza futyi1 (#3) üzenetére


bonyek
csendes tag

Heló!

Nekem Ascend g630 volt ezelőtt. Ahhoz viszonyítva talán kicsit gyorsabb, gördülékenyebb (böngésző, facebook) bár azon is kellően gyorsan futott minden.
Ledes értesítő van rajta, nem fogadott hívást, e-mail-t, sms-t jelzi. Hangos a hangszórója is.
Alkalmazásoknak 4 GB hely van a belső memórián. Játszani nem játszok, így, hogy mik futnak rajta tökéletesen nem tudom. Alap játékok, mérges madarak rendesen.

(#6) radiatorcso válasza futyi1 (#3) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

Minden nagyon jó, érződik, hogy erős a hardware minden 1 kattintásra megy, gps pontos hely találat 3-4 másodperc (IGO)! gps csak töltővel jó, mert annélkül jelvesztésem volt :( stb. részletekért kérdezz!

napi alap telefonálással 2 napig használtam és 40% volt
én értesítőt nem láttam... vagy nem figyeltem...

[ Szerkesztve ]

(#7) radiatorcso válasza futyi1 (#3) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

t-mobilosom van, tele van tcomos progikkal amik 2 kivételével törölhetők, valószínüleg függő..

(#8) victory76 válasza radiatorcso (#7) üzenetére


victory76
csendes tag

Szia!
Köszönöm hogy leírtad a függőséget.
Kár érte,mert nem tudom Telenor felveszi-e a listára.

(#9) radiatorcso válasza victory76 (#8) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

árban 50ezer függetlenül, nekem céges 2 éves előfizetéssel is 50 volt
érdemes nézelődni, nagyon rendben van a telefon

(#10) Rula


Rula
tag

Vicces, hogy mindenhol azt olvastam róla, hogy 3.0 az EMUI verziója, miközben az enyémen csak 2.3...

(#11) radiatorcso válasza Rula (#10) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

én is olvastam, hogy lesz majd frissítés bár nekem a kit-kat is teljesen megfelel, nagy dobásra amúgy sem lehet számítani

(#12) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

gyári fejhallgató gagyi:)

(#13) igergo19


igergo19
tag

Sziasztok!

Én most a Huawei Ascend G620S és a Xiaomi Redmi 1S között gondolkodom, de az előbbiről nem sok infóm van még egyelőre. Melyiket vegyem inkább? A G620S-el van tapasztalata itt valakinek?

(#14) radiatorcso válasza igergo19 (#13) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

nekünk a Xiaomi Redmi 1S-el nincs tapasztalatunk
xia: nincs 4g, hajszállal kisebb a kijelzője, ellenben dual simes

(#15) igergo19 válasza radiatorcso (#14) üzenetére


igergo19
tag

És tudnál légyszi írni néhány dolgot a G620S-ről? Igazából attól félek, hogy talán már kicsit nagy az 5"-es kijelző. Mennyire kompakt, mennyire kezelhető egy kézzel a készülék? Illetve mennyire gyors/akadásmentes a telefon (nem feltétlen játék közben, hanem csak alap használattal, menüben mászkálva, böngészés közben stb.)? A Xiaomit nagyon dícsérik, hogy nagyon gyors, jól optimalizált a rendszer. Igazából azért került szóba ez is a Xiaomi mellett, mert ebben már van 4G és ezen már KitKat fut, a Xiaomi-n meg Jelly Bean van. Bár nem tudom mennyire számít fontos szempontnak jelenleg a 4G megléte. Bármilyen tapasztalatot írj nyugodtan, minden érdekelne! Köszi előre is! :)

(#16) radiatorcso válasza igergo19 (#15) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

én alapból féltem a kínai telefonoktól, de mielőtt megvettem bementem a tmobilhoz és megnyúztam egy kicsit a bemutatódarabot és utána vettem meg
minden villámgyors és tényleg semmi kifogást nem találtam rajta Samsung s4 a másik telefonunk azzal egyenértékű kivéve a full hd kijelzőt de az is csak papíron különbség. a méret tényleg nagy, inkább multimédiás mint napi rohangálós egykezes mobil. dehát valamit valamiért..
a kit kat sokkal jobb menüvel van ellátva mint a Jelly ! eszem ágába nem lenne visszalépni, már csak a legördülő gyorsmenü is elég indok, nem kell a gps wifi stb. miatt a beállításokban turkálni stb.

(#17) Irogep válasza igergo19 (#15) üzenetére


Irogep
csendes tag

Szerintem egy nem pici tenyérbe simán jól elfér és lehet irányítani egy kézzel is nagyjából.
Viszont böngészni vagy nézni rajta valamit nagyon jó méret. És természetesen gépelni is nagyon jól lehet ekkora kijelzőn, szinte félreütés nélkül. Szerintem a külseje is nagyon szép letisztult, de ez már ízlés kérdése.
Nekem ez már többedig Huawei telóm , mert nagyon megbízhatóak, és míg haverok között többen viszik szervizbe a Samsungokat, Nokiákat nekem eddig sosem volt semmi bajom a Huaweiekkel.
Gyors és az átlag felhasználói igényekre bőven jó, mindent tud már amit kell.
Az ára meg elképesztően jó szerintem, csak ajánlani tudom.

(#18) igergo19


igergo19
tag

Tényleg nagyon jónak tűnik, viszont ami még kicsit aggaszt az a 2000 mAh-s akkumulátor, ami ekkora kijelzőnél kicsit kevésnek tűnik. Az üzemidővel mik a tapasztalataitok?

(#19) Irogep válasza igergo19 (#18) üzenetére


Irogep
csendes tag

Hát igen az aksi nem túl combos. Ha nem nagyon használod másra két napot simán bír. Ha nyomkodod is akkor inkább egy nap.
Én ezzel úgy vagyok, hogy ha az ember filmet néz meg youtubozik a telón akkor lehet akármilyen aksi így is úgy is lemerül egy nap alatt. Egy kábelt meg lehet magunknál hordani, ha kellene tölteni.
Szóval engem nem nagyon érdekel ez az aksi idő, mert aktív használat mellett bármelyik teló lemerül viszonylag hamar. Alap használatnál meg ez is bírja két napig azért.
Ha valami picit hátrány most még, hogy csak most lesznek hozzá tartozékok, mint a fólia vagy szilikon tok.

(#20) Fall-N válasza Irogep (#19) üzenetére


Fall-N
veterán

Sziasztok.

Lassan aktuális nekem a telefon csere (Xperia J-ről) és ez a Huawei is az esélyesek közt van. Kérdeznék pár dolgot:
- Mennyi a tárhely az alkalmazásoknak? Azaz a /data partíció. Azt tudom, hogy összesen 8 GB a ROM de milyen arányban van felosztva?
- Mennyi átlagban a szabad RAM?
- Ha feltesz az ember egy launchert - én Nova Prime használó vagyok - és kilép az ember egy erőforrás igényes appból akkor újratölt-e a launcher? (Hasonlóan, mint 512 MB RAM mellett.)

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#21) Rula válasza Fall-N (#20) üzenetére


Rula
tag

1. 4gb (nem vagyok benne biztos), de SD kártyára lehet pakolni 4.4.4 ellenere saját izebize
2. 350-220 kozott szokott nálam mászkálni (most 245 chrom+zenével )
3. Sajnos nem tudok erre válaszolni, mivel gyári launchert használom...
Sajnálom, hogy csak a másodikra tudtam normális választ adni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Fall-N válasza Rula (#21) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszönöm szépen a gyors választ. :R Ezek alapján alapján biztos, hogy a G620s lesz a következő telefon. :)

(#23) Z10N válasza radiatorcso (#9) üzenetére


Z10N
veterán

Hello. Most akkor fuggo vagy sem. Fura, mert ket hete amikor az elso darabok megjelentek (meg a listan se volt, csak a raktarban), azt mondtak egy az egybe jott kinabol a BT hangszoroval egybecsomagolva. Amugy milyen a kis zajkelto? Masik kerdes cegesen miert kerult ugyan annyiba? Nekem 48-ert adtak volna, csomagvaltas nelku. Igy is kevesnek gondoltam a kedvezmenyt (2k). Bar a G6 arabol is csak annyit engedtek (33k).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#24) radiatorcso válasza Z10N (#23) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

tele volt t-mobil progikkal..
a külső hangszórótól semmit ne várj ez csak egy divatos valami :(, de tudja vezetékkel és bluetoothal is a kapcsolódást más telefonnal is, van rajta hangerő és lejátszás irányítás.
boltban 48k~ cégesen én is úgy vettem(csomag függő 0ft ha 15ezres havi előfizud van) de a neten rendelve olcsóbb.

(#25) Z10N válasza radiatorcso (#24) üzenetére


Z10N
veterán

Ertem, termeszetesen nem kapcsoltuk be. Csak volt olyan rendes az operator, hogy kibonthattam es kezbe vehettem. Amugy egesz kellmes volt a fogasa, a "borhatas" miatt. Viszont kinezetre elegge szolid, ertsd kicsit jobban huzhatna a GX szeria fele. Megneztem a BT hangszorot is, tenyleg egy tucat termek. Kinabol neztem $29 (feher/fekete) es olyan logot nyomnak ra amilyet akarsz. Persze ezt se probaltuk ki, ezert kerdeztem. Mint mondtam, csomag megtartassal lett volna csak opcio, szoval az uj elofizetes 0 FT-tal nem johetett szoba. Ez a kedvezmenyes ar az online ar volt, mire gondolsz? A vegen amugy a BF galaxy S4 lett, 50k-ert a joval erosebb hw miatt. Gondolom a PowerBankot Te is megkaptad, ha online rendelted.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#26) radiatorcso válasza Z10N (#25) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

s4 van a családban nem érzem erősebbnek, és mivel sok panaszt hallottam a sérülékenységéről inkább ezt választottam 48k havi 3000-es számlával. ár értékben a legjobb.

(#27) Z10N válasza radiatorcso (#26) üzenetére


Z10N
veterán

Nem erezni kell, mivel ez teny (snapdragon 410 vs 800). A 64bit majd 5.0 alatt es 64bites apk-nal fog tobbletet jelenteni. Fogyaztasban persze jobb managementtel rendelkezik, viszont az S4-ben meg amoled van. Ar ertekben a samsung S4 volt a jobb, mert ha akarod eladod 80-ert also hangon. Abbol megveszed a telefont es meg marad 32k. Ahogy neztem a BT hangszoro nem ajandek sajnos, benne van az arban a kinai webshopok arai alapjan. Szoval ha azt leszamoljuk belole 2db g620s jon ki az arabol. Egy antutu/quadrant/linpack/gxfbench-t tudsz futtatni? Amugy nekem az EMUI jobban bejon, mint a TW. MIUI is jo lenne, de az S4 a knox-szal eleg limitalt.

Ui: Majd ha kijon az EMUI3.0 irhatnal rola egy ajanlot/tesztet.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28) Rula válasza Z10N (#27) üzenetére


Rula
tag

SZERINTEM egy 50 ezres kezdőárral rendelkező középkategóriás telefont nem kellene egy felső kategóriás 150 ezres kezdőárral rendelkező telefonnal össze hasonlítani..

Nekem Antutu most 19345t mért

(#29) Z10N válasza Rula (#28) üzenetére


Z10N
veterán

A T-nel multhet penteken 50k volt az S4 ;) Ar ertek aranyrol volt szo, nem a felszereltsegrol. Ettol fuggetlenul a g620s nagyon jo telefon, mondom en is ilyet vettem volna, mivel a g6-t elfogyott 35k-ert. A Huawei meg szimpatikus az EMUI-val.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#30) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

AnTuTu v5.3

Értékelés: Egész jó

19861 pont
CPU: Jó teljesítmény, párhuzamos alkalmazásra, és 3D játékra megfelel.
RAM: Kiváló
2d grafika: jó
3D grafika: jó
általában minden játék szépen fut

Ezt a leírást szó szerint az Antutu írta.

(#31) Rula válasza Z10N (#29) üzenetére


Rula
tag

Elnézést, ezt akkor eléggé elnéztem :B :B

(#32) mjani1172 válasza Z10N (#29) üzenetére


mjani1172
addikt

Kártyásan volt ennyi?Vagy előfizetéssel 2 évre?

(#33) Z10N válasza mjani1172 (#32) üzenetére


Z10N
veterán

Kartyas alatt domino-t ertesz? Elofizetesesen, konkretan en huseget hosszabitottam, igy volt 50k. A lista ar 110k, online ugye -10% (100k), annak a fele 50k. Volt meg iphone 5c felaron 60k-ert, de mar hajnalban elfogyott, bar az annyira nem is erdekelt. Pont egy hettel elotte mentem be megnezni a g620s-t 50k-ert, mivel nem volt mar g6. Marmint van kint sok helyen bemutatodarab, de mar raktaron nem volt. Amugy lehet eladom (meg bontatlan). Mas tema: a g620s fogyasztasa milyen? A cortex-a53 eleg fejlettek mar. Root + Rom volt mar valakinel?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#34) xylozit


xylozit
csendes tag

Sziasztok!
Én is ezt a telefont néztem ki magamnak. Jelenleg egy LG F6-ost használok, amellyel teljesen meg vagyok elégedve. Kérdésem lenne: ez a telo is hozza azt a szintet felhasználói élményben? Gondolok itt a gördülékenységre, bug mentességre. Valamint, hogy a 2000-es aksi mennyire bírja jól?( Nálam az LG másfél napot bír). Ja és az előlap milyennek tűnik? Leírásban nem látom, hogy GG lenne rajta, vajon mennyire karcálló? (Tudom rakjak rá fóliát, de nem szeretek csomagolgatni)
Előre is köszi a válaszokat!

Samsung Galaxy A50

(#35) St0keR


St0keR
tag

és valakinek jó a gps e renndesen vagy mindenkinek csak töltövel jó ?

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#36) radiatorcso válasza xylozit (#34) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

Majdnem 2x erősebb, a kijelző felbontása hd
ergo jobb :)

(#37) radiatorcso válasza St0keR (#35) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

Én még tesztelgetem a hétvégén aztán majd írok róla, lehet, h energia takarékosság miatt valamit elállítottam azért volt jelvesztés

(#38) fireman123


fireman123
őstag

Erről a telórol nincs még magyar nyelvű teszt valahol???? ...én nem találok....

(#39) Irogep


Irogep
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a viberrel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az eddigi telómon (Huawei volt az is), ha viberen üzenetet kaptam mindig világított lilán a led kijelző és megkaptam az üzenetet.
Ennél a telónál viszont azt vettem észre, hogy csak akkor kapom meg az üzenetet, ha a háttérbe fut a viber.
Ha a seprővel bezárom a viber alkalmazást, akkor nem kapom meg, ha üzenetem jött ,csak mikor legközelebb kinyitom a viber alkalmazást.
Ezt eddig nem tapasztaltam, a régi androids telón, csak most ezen. Minden egyéb üzenet megjön rendesen, és a viberen is, ha nem lövöm ki az alkalmazást, szóval nem a telóval van a gond.
Más is tapasztalta ezt?
Már mindent megnéztem a viber beállításoknál, de nem találtam rá megoldást. Én állítottam be valamit még is rosszul vagy ez így normális ezen a telón?
A telefon amúgy nagyon jó!! Szép is és gyors is továbbra is teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#40) Rula válasza Irogep (#39) üzenetére


Rula
tag

Beállítások->(adatvédelem és biztonság) védett alkalmazások, ha itt bejelölöd akkor se jön meg?

(#41) Irogep válasza Rula (#40) üzenetére


Irogep
csendes tag

Köszönöm szépen!:)

Úgy már működik! Annyi beállítást néztem már, ez meg eszembe sem jutott:)

(#42) Z10N válasza fireman123 (#38) üzenetére


Z10N
veterán

Magyart meg en sem talaltam, kiveve EZT. Par hete meg csak EZ volt az egyetlen hosszabb angol nyelvu.

Mostmar van tobb is YT-n, de foleg nemet vagy spanyol nyelven. Amugy a telefon ugyan az mint a Huawei Honor 4 Play, csak az ketkartyas es mas alverziot visel (ezen a neven is erdemes keresgelni, errol van is egy hosszabb francia nyelvu).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43) fireman123 válasza Z10N (#42) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót.....csak tesztelik előbb-utóbb a mobilarena.hu-n is ....

(#44) Rula


Rula
tag

Valaki tudja, hogy a "Rendelkező üzenet" app mire jó? Csak mert nekem még csak tippem sincs...

(#45) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Ez az "intelligens" energiatakarékos mód, ami alapból be van kapcsolva a telefonon, és ami miatt sötétebb lesz a képernyő, ha például böngészőt használok, csinál mást is a háttérben? Megéri használni?

(#46) radiatorcso


radiatorcso
csendes tag

Csinálnék egy videó tesztet de nem mutatnék többet mint mások.

(#47) Newlachka


Newlachka
őstag

sziasztok

Annak ellenőrzése, hogy a készülék független -e:

Bár a legtöbben szolgáltatónál vásárolnak, még így is érdemes megnézni, hogy a készülék független -e. Előfordul, hogy a szolgáltatónál vásárolt készülék gyári független, tehát nem került rá hálózati zár.

Ezt a következő módon tudod ellenőrízni:
Megnyitoda tárcsázót, majd beírod (mint ha telefonszámot írnál) a fent már említett szervíz menüt előhozó kódot: *#*#2846579#*#* . Miután az utolsó karaktert is beütötted, meg fog jelenni a szervíz menü.
Ezután ProjektMenü --> Network setting --> SIM card lock state query.
- DEACTIVE = független
- ACTIVE = függő

FIGYELEM! A szervíz menüben csak akkor kutakodj tovább, ha tudod is mit csinálsz. Ezért felelősséget nem vállalok!

Aki kapott hozzá BT hangszórót az legyen kedves keressen meg.
Köszi

(#48) radiatorcso válasza Newlachka (#47) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

nálam NWLOCKED volt a válasz

(#49) radiatorcso válasza Newlachka (#47) üzenetére


radiatorcso
csendes tag

szerintem mindenki kapott hangszórót..

(#50) Newlachka válasza radiatorcso (#49) üzenetére


Newlachka
őstag

jól szól? illetve,hogy bírja a terhelést?
Esetleg lenne valaki aki megválna tőle?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei Ascend G620s (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.