Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei Ascend G526

Hozzászólások

(#1) suste


suste
veterán

Nézegetem ezt a telefont, de semmi felhasználói véleményt nem találtam róla.
Y300-at cserélném le erre. Nem játékra kell, szóval elég a 2 mag. Az 1Gb ram ami nagyon hiányzik az y300-ból.
Valakinek van ezzel tapasztalata?

(#2) St3ven válasza suste (#1) üzenetére


St3ven
addikt

Tapasztalatom egyelőre nincs, de most a Telekomnál a legkisebb előfizetéses csomagban 24-ért adják. Nálam egy Y200-at váltana.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#3) Breki válasza St3ven (#2) üzenetére


Breki
veterán

nekem 29 990 F van oda írva

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#4) St3ven válasza Breki (#3) üzenetére


St3ven
addikt

Most már nekem is. :(

Amíg új előfizetéssel 24 volt, nekem belépve 22-ért hozta 2 év hosszabbítással. Most már ez is felment 28-ra. :W

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#5) zozohoho45


zozohoho45
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem át és nagyon jók az első benyomások a telefonnal kapcsolatban.

Az offline navigáció szépen megy. Gyorsan talált jelet és azt nem dobta el a rövid próbaút alatt. Még elfogadható a méret az egykezes használathoz. Szerencsére a bekapcsoló gomb oldalra került.
Az értesítési led elég halvány, de azért árnyékos, hűvös szobában látszik. A médialejátszót érdemes lecserélni egy jobbra.A hátlap elég könnyen leszedhető, talán egy kicsit túlzottan könnyedén.
A fényképek minősége kielégítő az 5 megapixeles képek tiszták és élesek, hozzák az elvárást.
A kijelzője elég erős fényerővel rendelkezik és még napfényben is olvasható.
A hangszóró szépen, tisztán szól. Nem torzít még maximális hangerőn is elviselhető marad. Telefonbeszélgetés közben sincs panasz egyik oldalról sem.
Játékokkal még nem próbáltam és nem is fogom. Akadás, lefagyás még egyszer sem fordult elő, de még csak az ismerkedési fázisban vagyok a készülékkel.
Videót még nem készítettem. A wifi átlagos. Nem jobb vagy rosszabb a többi hasonló árkategóriába sorolt készülékektől.
Sarkalatos pont az akkuidő egy mobilnál. Erről még nincs tapasztalat. Egy pár nap múlva már biztosan lesz.
Gumibugyit, illetve silicontokot az ebayről lehet rendelni. Fliptok képernyővédő fóliával is kérhető 2 ezer forint környékén, igaz csak pinkben.
Eddig maximálisan elégedett vagyok.

Nagyon remélem, hogy a kezdeti jó benyomás megmarad majd több hetes használat után is.

[ Szerkesztve ]

(#6) zozohoho45


zozohoho45
tag

Ezt még elfelejtettem az előzőekhez hozzátenni:

[ Szerkesztve ]

(#7) zozohoho45


zozohoho45
tag

Egy pár alkalmazás letöltése után végre sikerült megtudnom, hogy milyen hardverrel is rendelkezik a telefon. Meg kell jegyezzem, hogy szinte sehol nem található egy valós specifikáció a termékről. A gyártó hivatalos oldalán pl. négymagosnak jelzik a processzort.

Valójában, a készülékre letöltött appok alapján ez a hardwer működteti a telefont:

[L:/dl/upc/2014-06/14/479532_puyu1uhhfsua86xm_screenshot_2014-06-13-18-41-24.jpg](IMG:/dl/upc/2014-06/14/479532_puyu1uhhfsua86xm_screenshot_2014-06-13-18-41-24.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Ezen értékek miatt érezni a gyorsaságot.

Sajnos a Telekomos árlistából már kikerült az online rendelés esetén adható kedvezményes készülékek köréből. Listaáron van más telefon is hasonló áron és frissebb operációs rendszerrel.

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#8) Minima


Minima
csendes tag

Sziasztok!

Kb. egy hete van ilyen készülékem és alapvetően elégedett vagyok vele egyelőre. Van azonban egy problémám, amire eddig még nem találtam megoldást.
A hívásbeállítások egy része nem érhető el, a hívásátirányítás, illetve a hívóazonosító küldése lehetőségek meg sem nyithatóak, csak ez a üzenet jelenik meg:
"Hiba a hívásbeállításokban. Hálózati vagy SIM-kártya hiba."
A szolgáltatónál be vannak állítva és a SIM is jó. Egy másik készülékbe betéve minden további nélkül elérhetőek a beállítások és egy másik SIM kártyával is ugyanez a hiba jelentkezik.
A szolgáltatónál azt mondták, hogy Huawei-eknél már találkoztak ilyennel és lehet, hogy a készülékkel van probléma.
Esetleg valamit még be kéne állítani, hogy ezek is aktívak legyenek? Vagy tényleg a telefonnal van gond?
Ha valaki találkozott már ezzel és tudja mi a megoldás, annak előre is köszönöm a válaszát.

(#9) rob210 válasza Minima (#8) üzenetére


rob210
nagyúr

Ennek nagyon egyszerű a megoldása.
Beviszed és szépen garanciális szerviz kereteiben kicserélik a sim kártya foglalatot.
Valóban hardveres hiba és javítani kell!

Renault power

(#10) Minima válasza rob210 (#9) üzenetére


Minima
csendes tag

Köszönöm a megerősítést :)

(#11) Forestjo


Forestjo
senior tag

Nem semmi! Pedig kerestem, de mégsem találtam az 526-ra nyitott fórumtémát, ezért két hónappal később nyitottam én is. :K [link]

A teló azóta is jól működik. Nekem a Telecomnál 14.000 Ft-ba került akciósan. 23.000-ról árazták le. Én is Samsungra vagy LG-re pályáztam volna, mint sokan mások (korábban is Samu volt), de ennek az árnak nem tudtam ellenállni ezzel a képességekkel. Annyira már ismertem a Huawei-t, hogy megbízzak benne, így belevágtam, és nem bántam meg. 2 hónapja használom, és eddig csak annyi problémám jelentkezett vele, hogy ha hosszabb ideig videózom, pl. veszek fel vele egy programot, többször megfagyott a felvétel közben - felbontástól függetlenül (Egy felvétel alatt sohasem csinálta többször, pedig fél/egy órásaik is vannak). Valami tárolóproblémát írt ki, de néhány kattintás, kilépés, belépés után megy újra a mobil újraindítása nélkül is. Ez annyira nem volt zavaró, mert ritka, de ha valaki éppen egy soha nem visszatérő alkalmat szalaszt el ezért, nem lehet kellemes.
Nektek nincs ilyen?

Egyébként a sebesség bőven jó. Meg azért még messze nem általános a 4G és az NFC egy telóban, mely jó minőségű procival párosul.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#12) Forestjo válasza Forestjo (#11) üzenetére


Forestjo
senior tag

Azóta arra gondolok, hogy az új sd kártya lehet a ludas, mert vettem bele egy 8 gigást, és másikkal nem volt ilyen gondom.
Még annyit, hogy nekem "csak" pár pont híján 14.000 pontot sikerült kicsikarni az AnTuTu-val, de elég jó helyen van ezzel is, :C

Rootot legalább nem tud valaki?

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#13) St3ven válasza Forestjo (#11) üzenetére


St3ven
addikt

Milyen előfizuval adták 14-ért?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#14) Forestjo válasza St3ven (#13) üzenetére


Forestjo
senior tag

2 év hűség mindenre (még tán az asszonyra is) :))
Nekem most sikerült Next S Aranytárskártyám kapnom, erre van. 5450 Ft. havidíj.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#15) St3ven válasza Forestjo (#14) üzenetére


St3ven
addikt

Ja, úgy értem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#16) Forestjo


Forestjo
senior tag

Azt tudjátok, hogyan lehet stabilizálni a személyes csengőhangokat? Mert azt írták már mások, máshol is pl. az y300-al kapcsolatban is, hogy mindig elveszti a beállítást, ha kábellel fel/le csatlakoztatja a pc-hez. Ez nekem is így megy, Samsungnál nem emlékszem, hogy lett volna ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#17) St3ven válasza Forestjo (#16) üzenetére


St3ven
addikt

Ha az SD-n (vagy SD-ként kezelt belső tárhelyen) vannak a csengőhangok, akkor törvényszerű, hogy USB módban elfelejti őket. Én áttenném mindet egy rendszer partícióra, bár ehhez gondolom root kell.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#18) Forestjo válasza St3ven (#17) üzenetére


Forestjo
senior tag

A belső tárhely sem jó alapból?

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#19) St3ven válasza Forestjo (#18) üzenetére


St3ven
addikt

Ha csatlakoztatva a PC-hez látod a belső tárhelyet a gépről, akkor nem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#20) Forestjo


Forestjo
senior tag

Az állapotjelző LED nálatok is "halovány"? Ez persze nem igaz, mert az valójában bazi erős, csak nem pont a neki kihagyott átlátszó pötty alatt van, hanem egy kicsit eltolva felfelé, ami miatt kissé alsó szögből lehet nagyon erősen látni, de akkor tényleg nagyon erős a fénye. Tehát érdekes a látvány, mikor leteszem a sötét szobában, akkor a fény végig pásztázza a kijelzőt lefelé, és olyan 30-40 fokos szögből nézve a legerősebb, pont felülről csak halvány.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#21) Beca1990


Beca1990
senior tag

A telekomnál árusított készülékek függetlenek?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#22) Forestjo válasza Beca1990 (#21) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ha szolgáltatónál veszel telefont, az általában szolgáltatófüggő.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#23) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Hűséget frissítettem a szolgáltatómnál és erre a telefonra esett a választásom mint második telefon. Viszont egy olyan gondom lenne hogy a rádiót amikor elindítom, nem mutatja az RDS-t , pedig itt lakom pesten közel az adótoronyhoz. Minden más telefon szépen lehozza az RDS-t, de ez a Hauwei nem. Továbbá olvastam egy angol nyelvű leírást arról hogy Lollipo-ra hogyan lehet frissíteni a gyári rendszert. Próbálta esetleg valaki? Ha igen, milyen tapasztalatok vannak? http://www.lollipop-rom.org/mp3-0/huawei-ascend-g526-5327.html

-Norbi-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Huawei Ascend G526
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.