Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HPT370 UDMA/ATA100 kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ZBAdmin


ZBAdmin
csendes tag

Sziasztok!
Eset: Kouwell ATA100 RAID kártya, csak CD-ROM, író és DVD van ''rálógatva'', és az aljas kiírja ugyan, hogy press <Crtl+H> hogy bejussak a BIOS-ába, de hiába minden, nem bííírok belépni. Nem tudom megállapítani, hogy a különböző cuccaim milyen UDMA beállításokkal mennek, stb. Ez azért van, mert csak HDD-t rálógatva van BIOS belépési lehetőség, vagy mi a manó??
Pls help!

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#2) guest


guest
veterán

Hali!

Csak egy tipp, de lehet hogy nálad is bejön. Nekem egy alaplapra integrált HPT370-em volt, és a CTRL+H csak a bal oldali CTRL-lal működött. Nem tudom miért, de így működött.

Joz

prohardver vendég

(#3) ZBAdmin válasza guest (#2) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Végigpróbáltam mindenfélét (jobb és bal Crtl), a szokásos kombinációkat (Crtl+I, Crtl+A, stb.), de semmi.

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#4) ZBAdmin válasza ZBAdmin (#3) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Fenntartás... :(

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#5) ZBAdmin válasza ZBAdmin (#4) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Üdv.
Csak van már valakinek legalább ilyen vezérlővel (HPT370) szerelt RAID-es alaplapja...
Tapasztalat?

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Első szabály: RAID-re SOHA, SEMMILYEN KERETEK közt NE köss mást, CSAK vinyót!!! NEM CD-ROM-ok kezelésére találták ki, csodálkozz ha egyáltalán boot-olni tudsz.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) ZBAdmin válasza Agyzuzo (#6) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Ez igaz lehetett az első ilyen cuccokra, de ATA66 óta (ATA100-nál már szinte kötelező)
''supported all CD-ROM, CD-RW, DVD, ZIP'' stb.
Kifejezetten olyan vezérlőt kerestem, ami tudja ezt, és biztosan nincs kompatibilitási gondja a WinXP-vel. Olvasva a BIOS-ának fejlődéstörténetét, az első pár verzióval lehettek ilyen gondok, de már nem jellemző. A RAID meg csak kiegészítő funkció, a fő feladata a +2 IDE csatorna.
Azért köszi, hogy nem egyedül olvasom a topic-ot... :)

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HPT370 UDMA/ATA100 kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.