Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scobbyka


Scobbyka
tag

Ilyet csinál a kis drága, már cseréltem benne tonert de akkor is. Megnéztem mindent amit tudtam de nem akar megjavulni valamiért.
Nyomtatási kép

Scobby

(#2) Dr. COPY. válasza Scobbyka (#1) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Nyomtass ki egy teszt oldalt és azt szkenneld be.

(#3) Scobbyka válasza Dr. COPY. (#2) üzenetére


Scobbyka
tag

Ok reggel megcsinálom, mert most bent van a nyomtató a melóhelyen.

Scobby

(#4) Scobbyka válasza Dr. COPY. (#2) üzenetére


Scobbyka
tag

Tesztoldal

Scobby

(#5) zka67 válasza Scobbyka (#4) üzenetére


zka67
őstag

Egyértelműen a képhengerrel van probléma, szerintem hozzáértél kézzel és zsíros lett.

(#6) Scobbyka válasza zka67 (#5) üzenetére


Scobbyka
tag

Cseréltem már benne tonert, amiben ugye benne van a fényhenger is, szóval ahhoz tuti nem nyúltam hozzá. Valami más probléma lehet.
Esetleg a szivacshengeren lehet valami? De azt mivel lehet tisztítani?
Arról a szivacshengerről beszélek amelyik rányomja a lapot a fényhengerre. Bár mondjuk a lap hátulján nem jelentkezik a probléma.

Scobby

(#7) zka67 válasza Scobbyka (#6) üzenetére


zka67
őstag

Mondom, hogy a képhengeren van valami kosz, látszik a kerületének az ismétlődése. A szivacshenger sokkal kisebb átmérőjű. Én egyértelműen ujjlenyomatnak látom a foltokat...

Vedd ki a kazettát és forgasd körbe a hengert, meg fogod látni rajta a foltokat. Túl sokáig azért ne tartsd a fényen!

(#8) gabesz78 válasza Scobbyka (#6) üzenetére


gabesz78
tag

Szia

Ahogy nézem a tesztlapot kb 3 centinként ismétlődik a probléma, ez egyértelműen a tonerkazetta hibája, de nem a fényérzékeny hengeren van a hiba. Valószínűleg a "develping cylinder" a ludas a dologban, ez pedig a tonerkazetta belsejében van. Egy kis része látható, közvetlenül érinkezik a zöld hengerrel.
Egyébként mérd meg pontosan hogy milyen távolságra vannak egymástól a hibák (az egyik folt egy pontjától, a következő folt ugyanazon pontjáig) és a következő adatok alapján meg tudod mi okozza a hibát:

26.7 mm Primary charging roller Toner csere
29.1 mm Developing cylinder Toner csere
39.3 mm Transfer roller ("szivacs henger") Nyomtató csere (alkatrész nem rendelhető)
56.2 mm Pressure roller Replace the fuser. Nyomtató csere (alkatrész nem rendelhető)
56.5 mm Fuser film Fuser fólia csere

Ja és a "szivacshengert" ne nagyon tisztogasd, maximum sűrített levegővel fújd ki.

Remélem segítettem!

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.