Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Hollow Knight

Hozzászólások

(#101) Sirpi válasza Sliderxy (#100) üzenetére


Sirpi
senior tag

Köszi :)
Igen, alulról tudsz odamenni, vonattal.
És mondtad, hogy nem tudod, mire jó a Love key. Ahol éppen vagy, attól jobbra van a rövid feljáró, felül bal oldalon egy zárt ajtóval...
És látom, messzire kerültél a shade-edtől. Esetleg kipróbálhatod Jiji szolgáltatását :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#102) Sliderxy válasza Sirpi (#101) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igen, közben meg is találtam az odavezető utat. :K

(#103) Sliderxy válasza Sliderxy (#102) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Illetve csak azt hittem, hogy megtaláltam. :U
Az átjáró már megvan, odamentem a vonattal, a méhkaptáros terület kifejezetten tetszett, mert egy kis újdonságot mutatott, mivel itt még nem voltam.
Nem látom, hogy hol tudok a térképen jelölt lánghoz eljutni.
Közben amíg kerestem az odavezető utat legalább megtaláltam a Quick Slash charm-ot. :))
Ez a jó ebben a játékban, hogy annyi kis rejtett felfedezni való van benne. Elindulok valamiért aztán találok valami teljesen mást. :)

(#104) Sliderxy válasza Sliderxy (#103) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Most jövök rá hogy igazából én rosszul számoltam és csak 14 térkép részlet volt meg eddig. Egyszerűen nem találtam az utat ahhoz a térképen lévő láng ikonhoz.
Most ránéztem a neten a mapra és látom The Hive területe teljesen kimaradt. Csak abban a kis gödörben voltam ahová fentről be lehetett esni. Most meg is találtam hol lehet be jutni, megint van mit felfedezni. :)

(#105) Sirpi válasza Sliderxy (#100) üzenetére


Sirpi
senior tag

Megnéztem a charm build-ed. Igazából a két szürke charm nem sokat ad, és a Nailmaster's Glory is csak akkor jó, ha szeretsz nail art-okkal operálni. Most, hogy megvan a Quick Slash-ed, mindenképp betenném, és a másik nagyon OP charm a Fragile Strength. Tudom, ha meghalsz, összetörik, viszont ha van fölös 15.000-ed, pakold be és menj el vele a Grimm Troupe kisebbik sátrába, ahol egy hernyószerű csaj van, aki meg tudja oldani ezt a problémát (hasonlóan a másik kettőre is, a Fragile Heart 12.000, a Greed pedig 9.000).
Ezen kívül ha felhasználod a Love key-t, fogsz kapni valamit, ami motivációt ad majd, hogy felfedezd az eddig kihagyott helyeket.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#106) Sliderxy válasza Sirpi (#105) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ezek jó tippek köszi!
Hernyócsaj: Nem egy szájbarágós játék, ezekre magamtól csak valószínű véletlenül jöttem volna rá vagy egyáltalán nem.
Ki lehet ezt a játékot úgy maxolni egyáltalán, hogy nem nézel utána semminek? Ezek alapján nem nagyon tudom elképzelni. Annyi rejtett dolog van.

(#107) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Egyébként Charm-ok közül amit nagyon sokszor használtam az a 3 kis pókos. Főleg Deepnest-ben volt hasznos azoknál a járatokat teljesen elfoglaló pajzsfejű dögöknél. Hú de utáltam azokat.
Ez a build a grimm dlc miatt lett ilyen. Szoktam vele variálni, de vannak amikkel nem vagyok képben, hogy mire jók, mert a leírása sem ad egyértelmű magyarázatot. Ilyen például a meglévők közül a harmadik sorban lévő harmadik charm. Egy aurát képez, de hogy ez ad-e bármit azt nem látom, hogy írná.

(#108) Sirpi válasza Sliderxy (#107) üzenetére


Sirpi
senior tag

Az a Defender's Crest, Dung Defender legyőzéséért kaptad. Gyengén sebzi, aki belemászik az aurádba, de sokat ne várj tőle.
Két vicces mellékhatása viszont van: ha viseled, Leg Eater ad 20% kedvezményt a Fragile charm-ok eladására és javítására is, valamint Lemm a City-ben nem áll szóba veled, ha hordod, mondván, hogy baromi büdös vagy :D

Hopp, és ezekről én se tudtam.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#109) Sliderxy válasza Sirpi (#108) üzenetére


Sliderxy
senior tag

:DDD Mennyi ideig fejlesztették a játékot, hogy ennyi apró fricskát belepakoltak?

Most valószínű felfedezem majd The Hide területét, aztán rámegyek egy kis farmolásra, hogy meglegyen a három nem törékeny charm a hernyócsajtól.
Úgy emlékszem volt is egy jó terület a Colosseum alatt, ahol azok az ugráló nagy legyek vannak. Korábban mintha te is ezt javasoltad volna. Ott viszonylag gyorsan tudtam farmolni.

(#110) Sirpi válasza Sliderxy (#109) üzenetére


Sirpi
senior tag

Amire készülsz, abból Skurry már csinált speedrunt :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#111) Sliderxy válasza Sirpi (#110) üzenetére


Sliderxy
senior tag

El lehet vele molyolni. Mondjuk ahogy látom ő inkább bejárt egy elég nagy területet.
Én korábban azt csináltam, hogy kerestem egy olyan képernyőt amire bejutva rögtön ott vannak a sok geo-t adó lények, gyorsan lenyomom őket, dash vissza a másik területre és azonnal dash vissza megint ide. A lények meg újra és újra megjelennek, így viszonylag monoton módon de gyorsan lehet gyűjtögetni.

Láttam egy videót egy glitch-ről, de azt nem akarom kihasználni, mert akkor már kb. nincs is értelme tovább játszani. Konzol verzióban van egy olyan pont City of Tears-ben ahol egy bizonyos pontról leugorva, közben az inventoryba lépve, majd leérkezéskor pontosan abban a pillanatban bezárni az ablakot, meg hasonlóak.... na mindegy, a lényeg az hogy ennek az eredményeként nem tudnak többé sebezni a lények. Az egyetlen hátulütő, hogy geo-t sem lehet felvenni.

Mikor még PC-n játszottam akkor sem szerettem a cheat kódokat, értelmetlenné tették a játékot. Max a Vice City-ben volt jó mikor amúgy sem a sztorival foglalkoztunk, hanem azzal hogy ökörködjünk a játék világában.

Visszatérve a farmolásra.
Lehet, hogy monoton meló, de hosszú távon biztos megéri majd. Ha jól emlékszem 50% sebzést adott a Fragile Strength. Ezzel a drága cuccal marad majd ugyanez a százalák csak törhetetlenné válik a charm?

[ Szerkesztve ]

(#112) Sirpi válasza Sliderxy (#111) üzenetére


Sirpi
senior tag

A videó 80-90%-a a farmolás, csak a 2 óra meg van vágva 20 percre :) de az volt a cél, hogy a játék elejétől kezdve a legrövidebb időn belül meglegyen a 3 unbreakable charm.

És igen, a stat nem változik, csak nem törik el.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#113) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

DLC lista a játék Extra menüjéből:




Most ugye folyamatban van nálam a The Grimm Troupe DLC. A többinél jobbára a világ kiegészítését olvasom, bár pl. a Godmaster-nél látom, hogy teljesen új játékelem is bekerült. Ezeket majd mind, hasonlóan a Grimm DLC-hez valami eldugott helyen felszedett dologgal lehet indítani?

A menü stílusát is meg tudom változtatni:

Ennek van bármi jelentősége?

Alapból a Voidheart Edition van meg:

A menü stílusa is ilyen eredetileg.
Ahogy legyőztem első alkalommal Hollow Knight-ot akkor váltott át Infected-re.

(#114) Sirpi válasza Sliderxy (#113) üzenetére


Sirpi
senior tag

A menü stílusa nem befolyásol semmit, azt válaszd, amit a legjobban szeretsz nézni :) Amúgy tobábbi menü stílusok is feloldhatók még.

A Hidden Dreams adott két új Dream bosst.
A Grimm Troupe-ot épp most játszod.
A Hiveblood a Hive-hoz adott egy bosst.
A Godmastert pedig már ajánlgattam, a helyet is mondtam, hol találod, de azt mondtad, most inkább nem :) (#81)

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#115) Sirpi válasza Sliderxy (#113) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nekem ezek vannak, most néztem:

Voidheart
Classic
Hidden Dreams
The Grimm Troupe
Lifeblood
Godmaster
Infected
Void
Steel Soul
The Eternal Ordeal

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#116) Sliderxy válasza Sirpi (#114) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Akkor lehet ez csak a PS trófearendszerében játszik szerepet, mert ott láttam valami olyasmit, hogy bizonyos trófeát csak akkor ad meg, ha úgy teljesítek egy kitűzött feladatot, hogy közben pl. az Infected menü style van aktiválva. Na majd megnézem mi is ez pontosan, de valószínű ebből adódik, hogy a játék szerint most 80%-on állok, a PS szerint meg még 30% sincs meg.

The Hive lehetett volna nagyobb, nagyon tetszett ez a kis szelete a játéknak. A végén a kis méhlovag a háttérben a nagy királynő előtt nagyon könnyű ellenfél volt. Viszont a charm amit utána fe l lehetett venni nagyon hasznosnak bizonyult.

A Godmastert pedig lassan majd be fogom iktatni, mert tegnap este csináltam egy jó build-et. A Quick Slash-el most úgy érzem akkora szintet ugrottam, hogy darálok le mindenkit (aztán majd letörik ez a lelkesedés biztos :DDD ).

Plusz az éjjel addig farmoltam amíg meglett az Unbreakable Strength. Azt a 15.000 geo-t alig 1,5-2 óra alatt össze is hoztam. Ehhez is sikerült egy jó buildet csinálnom amivel nagyol jól ment a gyűjtögetés (persze nem úgy mint az általad linkelt videóban :D ). Speedmaster+Dashmaster+Fragile Greed+Quick Slash+Gathering Swarm
Csak úgy záporoztak a geo-k. :)

(#117) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Nightmare King Grimm-nél tartok. Előtte a térképen volt 4 hely ahová el lehetett menni. Ebből kettőnél volt egy-egy Grimmkin Nightmare, majd elmentem Deppnest-be a harmadikhoz és az egyik kokonban találkoztam Brumm-al, aki utalt két fajta útra a végkifejlet előtt. Ez után viszont a 4. láng ikon eltűnt a térképről. Ha oda mentem volna Deepnest helyett ott mit találtam volna? Lett volna valamilyen kihatása a DLC befejezésére?

Közben meglett mindhárom Unbreakable Charm. Igazából egyszerre úgy sem lehet használni őket a helyigény miatt, de jó ha megvannak.

Nightmare King Grimm-nek mentem párszor még neki, próbálgattam a Charm kombókat, hogy milyen összeállítás lehet jó a vele vívott harchoz. Fel kell még vennem hozzá a ritmust, mert egyszerre kettőt sebez és így hamar elvérzek.

[ Szerkesztve ]

(#118) Sirpi válasza Sliderxy (#117) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nem maradtál le semmiről. 3 flame kell, és Brumméval együtt 4 van összesen, ezért tűnt el az utolsó, mert már nem volt rá szükség. A döntés még mindig áll: vagy legyőzöd NKG-t (aki a 3. legerősebb boss a játékban), vagy csinálod azt, amit Brumm mondott...

És ahogy írtam, NKG nem kispályás, nekem is kellett idő, mire meglett. Nagyon ne feszülj rá, igazából nyugodtan mehetsz intézni a többi dolgot, aztán visszatérhetsz később is.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#119) Sliderxy válasza Sirpi (#118) üzenetére


Sliderxy
senior tag

A két befejezést egyébként meg lehet nézni egy végigjátszáson belül?
Úgy értem, mint pl. Hollow Knight esetében, hogy lényegében már legyőztem és most a vele történő harc előtti mentésről "folytatom" a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#120) Sirpi válasza Sliderxy (#119) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nem. És ezen kívül van még két ilyen achievement-pár, amit csak két külön végigjátszásban lehet mind megszerezni.
Van egy All achievements speedrun kategória is egyébként, ahol nincs más feladat, mind minden achit megszerezni. Direkt nem linkelem, mert full spoileres, de ezek miatt az acsik miatt van egy rövidebb, 2 óra körüli végigjátszás, és utána egy hosszabb.
A két végigjátszás összidejének rekordja jelenleg 6:18:40, egyhuzamban (amikor megjelent a kategória, 9 óra feletti végigjátszások voltak...)

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#121) Sliderxy válasza Sirpi (#118) üzenetére


Sliderxy
senior tag

De ha nem Deepnest-be mentem volna Brumm-hoz a harmadik falme-ért, hanem a negyedik helyre akkor ott is csak egy Grimmkin Nightmare-t találtam volna és akkor Brumm maradt volna ki?

[ Szerkesztve ]

(#122) Sirpi válasza Sliderxy (#121) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ja.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#123) Sirpi


Sirpi
senior tag

Ezt muszáj itt megörökítenem. Tegnap este a 112% speedrun-kategóriában élőben izgultam végig a csúcskisérletet, és meglett! Volt közben egy-két kisebb lábon kihordott infarktus, amikor egyetlen sebzésen múlt, hogy vége lesz-e, de MonStahLer szépen végigvitte, és először fejezte be a játékot 112%-on 3 órán belül. Az új rekord 2:59:24 (az előzőt is ő tartotta: 3:00:48). Referenciaként ebben a kategóriában a 2. helyezett jelenleg 3:04:47-en áll, ami egy laza 5 perces előny...


(csak a tiszta játékidő számolódik, emiatt van, hogy a tényleges játékidő kb. 20 perccel több).

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#124) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Közelítek a 100%-hoz.
---> Ez azért egy jópofa küldetés volt. Nekiindultam párszor, boldog voltam amikor a sír előtti tüskékbe akadtam. :)
Aztán végül úgy oldottam meg, hogy leraktam egy portált, előrementem, kipucoltam az utat, visszateleportáltam és felvettem a virágot. Ezek után már egy viszonylag tiszta terepen szépen célba tudtam jutni sebződés nélkül.

Voltam a Colletor-nál is, meglett a térkép a hiányzó Grub-okhoz, elég jól bejártam a játékteret mert csak 5 maradt el. Ezt a Collectort viszont valahogy nem éreztem a játék világába való figurának. Maga az ötlet jó, de a karakter megformálása szerintem nem passzol a többihez. Már csak a Grubok összegyűjtéséért járó Charm hiányzik, plusz a Kingsoul második fele.

1500 felett vagyok Essence-el, közben ráleltem a Junk Pit-re is. Megyek tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#125) Sirpi válasza Sliderxy (#124) üzenetére


Sirpi
senior tag

Azt hittem, hanyagolod a játékot, de ahogy olvasom, pont az ellenkezője :R
Lassan tényleg a finishben vagy.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#126) Sliderxy válasza Sirpi (#125) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igazság szerint a hétvégén most hanyagoltam kissé, jó sok program volt, meg úgy általában esténként tudok csak játszani egy kicsit átlagosan olyan 1-1,5 órát. Ezek a gyűjtögetős részek pont alkalmasak voltak erre a kis időre.

Megmondom őszintén utánanéztem hol találom a hiányzó Charm-okat, mert az életben nem találtam volna meg őket ebben a kiterjedt világban. Feltételezem más is így csinálta, mert elég nagy véletlennek gondolom azt, hogy csak úgy mindenre rátaláljon az ember.
Plusz hozzátesz ahhoz is néha, hogy egy fárasztó nap után mikor a virággal már 2x estem el a cél előtt nem sokkal, inkább benyomtam a Dirt5-öt pár laza versenyre, mert ahhoz még volt türelmem. :DDD

Ma esti terv a hiányzó Grub-ok felkutatása és a Grubfather meglátogatása. :D

Aztán lehet nekiugrok megint Nightmare Grimm-nek. Az utóbbi Boss-okat nagyon könnyűnek éreztem. Nosk semmi volt, másodikra legyőztem, Collector szintén. Kicsit úgy éreztem, hogy ezeket a Boss-okat "későn" látogattam meg. Ez nem egy olyan játék aminél a jelenlegi szintedhez adaptálódik a világ, így feltételezem úgy tervezhették, hogy a játékos előbb odatalál és akkor nagyobb nehézséget okoznak.

Amitől előre tartok az a Trial of Fools. :D
Pedig még írtam is, hogy tetszik. Te meg, hogy majd átértékelem. Hát. átértékeltem... :DDD

(#127) Sirpi válasza Sliderxy (#126) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ja, átérzem a helyzeted. Nekem is estére marad általában a játék. Egyébként én is hasonló cipőben jártam a múlt héten, csak én a Forza 5-tel toltam, miután szerdán kijött az új kiegészítő.

Egyébként totál érthető, hogy meglested, mit hol találsz, anno én is ezt csináltam.
És egyetértek, ha nagyon a végén jutsz el egy bosshoz, akkor tényleg lehet az az érzés, hogy túl könnyűek. Egyébként a ghost warrior-ok esetén megcsinálták, hogy az életerejük arányban van a kardod sebzésével, pl. Markoth esetén: 250/400/520/624/705
Ezért van az, hogy a 112%-os speedrun-okban az a taktika, hogy gyorsan összeszedik a legtöbb spellből a level 2 változatot, a kardot pedig hagyják Nail0-n. így kb. 2 spell kinyír egy ghost warrior-t, nem sokat kell velük bíbelődni.
Egyébként asszem még a Dung defender és a Watcher knights életereje is adaptálódik, bár ott nem olyan durva a növekedés, mint amit bemásoltam.

NKG-hez és a Colosseum 3-hoz pedig hajrá!

Egyébként ha végigviszed ezt a szálat is, nagyon tudom ajánlani, hogy nézz meg erről is egy speedrunt, mert brutális, hogy hogy mennek át az egész játékon, a legtöbb boss nem tart 5 másodpercig se. Addig is ha érdekel, itt a Colosseum 3 WR: [link]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#128) Sliderxy válasza Sirpi (#127) üzenetére


Sliderxy
senior tag

A Grub-okkal végeztem, volt amelyik jól el volt dugva. A térkép nélkül nem találtam volna rá, mert egy kőfalat kellett kitörni. Az öreg hernyó szórta az áldást a végén rendesen. Ez a mennyiségű geo jól jött volna korábban. :D

NKG-nek nekimentem, de a rutin vele kapcsolatban már elfelejtődött így 2 próbálkozás után hagytam inkább.
Próbálkoztam variálni a Charm-okat, hogy mi lehet jó hozzá...
Van erre valami pro tipp?

(#129) Sirpi válasza Sliderxy (#128) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ha jól emlékszem, semmi extra: strength, quick slash, mark of pride elég alap. Ezen kívül a steady body jól tud jönni, mert amikor a piros kardok kijönnek a földből, nyugodtan csépelheted, nem fog hátralökni bele a kardokba. Ez így 10 charm. Nem tudom, megvan-e már neked a 11., de az nem annyira fontos.
Esetleg ha spelleket is szívesen használnál, akkor valamelyik 3 slotos charmot cseréld ki a Shaman stone-ra.
Már nem emlékszem, hogy ilyenkor is viselni kell-e a Grimmchild-ot, mert az kicsit változtat a dolgokon, ugye 2 slotot elvisz.

Egyébként nem tudom, jártál-e a Grub father-nél azóta, hogy megkaptad a jutalmat mind a 46 grubért...

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#130) Sliderxy válasza Sirpi (#129) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Grimmchild kell. Anélkül nem tudok belépni Grimm rémálmába.

Az öreg hernyónál csak a jutalmakat vettem fel, vártam is, hogy lesz még valami ha már ilyen nagy melót csináltam neki, de akkor mindenképpen visszanézek. ;)

(#131) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Warriorok közül már elég sokat legyőztem. Következőnek őket, plusz az elmaradt Essence-et adó fákat keresem majd fel. Este volt egy Warrior aki szintén nagyon könnyű volt, mert nem támadott közvetlenül csak ide-oda teleportálgatott, közben meg oldalról jöttek a fel-le ingázó szellemek. Lényegében csak ezeket kellett elkerülni. Hiveblood Charm-al lent szépen megvárva amíg visszatölti a sebzett életet abszolút könnyű volt.

Közel vagyok már, hogy újre meglátogassam Seer-t és bejussak az új területre.
1700 fölött van már az összegyűjtött Essence-em.

Ja és a Charm kombók...
Legutóbb linkeltél egy videót, azóta kb. csak a robbanó kis repkedő lényekkel tolom.
Defender's Crest + Glowing Womb
Nagyon jó szolgálatot tesznek!

[ Szerkesztve ]

(#132) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Visszatérve a lovagunk erejére... Végezetül még benéztem Hollow Knight-hoz, egy másik befejezés reményében, de valószínű még kell valami hozzá, talán a Kingsoul másik fele.
99%-ot írt a végén. Most sokkal könnyebbnek éreztem mint először, igaz akkor is csodálkoztam rajta, hogy milyen gyorsan meglett.

(#133) Sirpi válasza Sliderxy (#132) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hogy ne próbálkozz feleslegesen:
Valóban kell a Kingsoul másik fele hozzá, de az még kevés. Ha az megvan, akkor le kell menned újra az Abyss-ba úgy, hogy a Kingsoult berakod előtte aktív charmnak. A többit majd meglátod.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#134) Sliderxy válasza Sirpi (#133) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Szuper, köszi!

Egy kis off:
Ori játékokon kívül van olyan cím ami hasonló szintet tud megütni?
Sajnos azok nincsenek PS-re az X-exkluzivitás miatt. Anno az első résszel játszottam PC-n, de időhiány miatt abbamaradt. Most meg már nem ülnék vissza a PC elé. Megszoktam a nagy kijelzőt, kényelmet. :U
Child of Light-al játszottam még a HK előtt, ami hasonló rajzolt stílus volt, de abban a játékmenet teljesen más és annyira nem is volt maradandó az élmény.

(#135) Sirpi válasza Sliderxy (#134) üzenetére


Sirpi
senior tag

Az elmúlt két évben én is próbálok találni valamit, ami valamennyire hasonlít, eddig nem sok sikerrel. Ami az utóbbi időben bejött, az a Haiku, the Robot, viszont abban van összesen max. 20 óra játékidő, és PS-re nem is jelent meg.

Amire még azt hittem, hogy hasonlítani fog, az az Unbound - Worlds Apart volt, de elég hamar kiderült, hogy bár lehet benne plusz képességeket szerezni, és azokkal régi helyszíneken új részeket felfedezni, maga a játék mégis inkább egy platformer.

Érdemes rákeresni a "Best metroidvania games" kifejezésre, hátha találsz köztük olyat, ami megfog.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#136) Sliderxy válasza Sirpi (#135) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Valószínűleg akkor majd csak a Silksong lesz ami ezt az élményt tudja nyújtani.

Alapvetően nem vagyok egy metroidvania rajongó, inkább a sztoriközpontú TPS játékok az én világom. Ez a játék viszont nagyon megfogott, nem tudom elengedni.

1800 Essence alatt vagyok még. Nem emlékszem pontosan de kb olyan 40-50 hiányzik, pedig a Dreamnailt alig használtam néhány alkalommal.
A térképen már nem látok több fát és warrior-t sem. Hogyan tudnék még Essence-hez jutni, azon kívül, hogy néha dob a játék a lényekért amiket lecsapok?

Junk Pit-nél lévő Godmaster DLC-be csak beléptem, de akkor még annyi gyűjtögetni való volt, hogy otthagytam későbbre. Esetleg ott lehet majd a szükséges Essence-hez jutni?

(#137) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Még valami.... Grubfather. Hmmm.... Visszamentem hozzá. Ott pöffeszkedett az öreg hernyó, a kicsinyek sehol, de a hangjuk mintha belőle jönne. Gyanus nekem ez a Grubfather, csak nem megette őket?! :(((
Nem tudtam vele mit kezdeni, csapkodtam meg ugráltam rajta, de ez még tetszett is neki. :DDD

(#138) Sirpi válasza Sliderxy (#137) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hááát... Ezért kellettek neki ennyire a grubok.
És egy kis gondolatébresztő: Leg Eater abban segít, hogy ha eltörik valamelyik charmod, akkor megjavítja. Viszont ha már mind törhetetlen...

Egyébként a dream bossokat látogasd végig:
Soul Tyrant 300 (Soul Masternél) - asszem ez már megvan neked
Failed Champion 300 (False Knightnál)
Lost Kin 400 (Broken Vesselnél)
White Defender 300 (Dung Defendernél)
Grey Prince Zote 300 (a térképes bolt mellett közvetlen jobbra van Bretta háza - ha már megmentetted őt, és Zote-ot is Deepnestben)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#139) Sliderxy válasza Sirpi (#138) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Akkor a Grubfather-el kapcsolatban nem is lesz már más esemény? Ezért kellett gyűjtögetni a kicsiket, hogy ez a tohonya dög felfalja őket? Lényegében még fizetett is érte. :F

Leg Eatert, akkor meglátogatom, mert már mindegyik törhetetlen.

Brettát és Zote-ot már megmentettem korábban.
Soul Tyrant, Failed Champion, Lost Kin már megvolt a többi viszont valószínűleg akkor nem és ezeket a térkép sem mutatta.
Na de így akkor már meglesz az 1800 Essence.

NKG felirat pedig kezd beégni az agyamba... Ha ő harmadik legnehezebb, akkor nem tudom mi lesz velem a másik kettőnél. :U

(#140) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Nem tudom mennyire hivatalos adat ez, de a Google szerint a Boss-ok nehézsége rangsorolva:
Top 25 Hardest Hollow Knight Bosses Ranked
- 7. Watcher Knights.
- 6. Grey Prince Zote.
- 5. Lost Kin.
- 4. The Radiance.
- 3. Pure Vessel.
- 2. Nightmare King Grimm.
- 1. Absolute Radiance.

Így már értem miért okoz ekkora nehézséget Grimm.

(#141) Sirpi válasza Sliderxy (#140) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nálam a 2-3. fordítva volt, de talán csak azért, mert PV-vel még friss az élmény :)

Egyébként most azt mondanám, hogy az első 4-en kívül már jelentenek túl nagy kihívást. A 4. és 5. között viszont szakadék tátong.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#142) Sliderxy válasza Sirpi (#138) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Valamit benéztem mert csak a Soul Tyriant volt meg. :U Failed Champion és Lost Kin megvan, White Defender is, viszont miután legyőztem nem kapok érte Essence-t és ugyanúgy ott fekszik a barlangban és ha megütöm a Dreamnail-el akkor újra kezdődik a harc.
Most 2767 Essence-em van. Lehet hogy ez a oka?

(#143) Sirpi válasza Sliderxy (#142) üzenetére


Sirpi
senior tag

White Defendert és Grey Prince Zote-ot többször is le lehet győzni (egyre nehezednek). Összeszedted a Hunter's Journalt Greenpath-ban? Abban pontosan látni, kiket győztél már le.
Amúgy 2767, és nem 1767? Mert akkor bőven elég, amid van.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#144) Sliderxy válasza Sirpi (#143) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Megvan a Journal, csak valamiért úgy emlékeztem, hogy a Dream verziók is megvoltak már, de most rájöttem, hogy mégsem.
Igen 2767 lett most ezzel a 3 bossal, szóval mégis kaptam érte Essence-t csak nem volt olyan animáció mint a többinél, ez zavart meg.
Meg is látogattam utoljára Seer-t.

Leg Eater-nél is voltam, most elbújt valamerre, de ugye tett egy ígéretet hogy megtalál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#145) Sliderxy válasza Sirpi (#143) üzenetére


Sliderxy
senior tag

White Defendert mennyire érdemes tovább piszkálni? Elsőre is nehezen lett meg, most olvastam, hogy összesen 5x lehet legyőzni és egyre erősebb ahogy írtad.
Ad valami értékes tárgyat még?

(#146) Sirpi válasza Sliderxy (#145) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hagyhatod, nem jár érte semmi, kivéve a dicsőséget természetesen :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#147) Sliderxy válasza Sirpi (#146) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Plusz egy trágyakupac a lovagról formálva! Most olvastam. :DDD

(#148) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Nézem, hogy mi lenne a következő projekt. :)

Grey Prince Zote 300 (a térképes bolt mellett közvetlen jobbra van Bretta háza - ha már megmentetted őt, és Zote-ot is Deepnestben)

Megmentettem mindkettőjüket, Bretta ott üldögél néha a padon, néha pedig bent alszik a házában, de Zote nincs a közelben. Kimaradt volna valami?

(#149) Sirpi válasza Sliderxy (#148) üzenetére


Sirpi
senior tag

Zote-ot 3x kell megmentened:
Greenpathban a Vengefly Kingtől
A Colosseum 1 végén
Harmadszor pedig Deepnestben - mintha írtad is volna, hogy jártál már arrafelé

Utána tudsz lemenni Bretta házában a pincébe és megküzdwni vele

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#150) Sliderxy válasza Sirpi (#149) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ohh.. Értem, köszi!
Igen, Deepnest-ben szedtem ki a hálóból, aztán meg nekiállt ott nagyképűsködni nekem. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Hollow Knight
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.