Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hogyan építenél piramist? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Van egy gránitbányád, kőeszközeid, némi bronzszerszám, meg tegyük fel házépítéshez szükséges építészeti ismereteid.

Cél egy durván 150 méter magas piramis felépítése, csiszolt borítókövellel az oldalain.

Ki hogyan csinálná?

(#2) Nimda válasza Vamp (#1) üzenetére


Nimda
addikt

Az erő legyen veled...

(#3) Lord Zero válasza Vamp (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

szólnék csáknorisznak

de előtte odahívnám csermus doktort, h elmagyarázza csáknorisznak, pontosan hogyan is néz ki egy piramis

nem, mindegy

(#4) Vamp


Vamp
senior tag

Hm látom értelmesebb közegben kell feltennem a kérdés.

(#5) neduddki válasza Vamp (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Megnezm a Asterix es Obelix: Kleopatra Misssont hujjere rohognem magam, tisztelettel adonek a Romhany hagyomanuoknak /csupa nagybetuvel/ majd lemenenk piramsi tepoiteni, de ha a csunay romaika kozbeszonaka akkor szolnek Obelixnek, meg Csodaturmixnak /mar ne is tom mi volt az erdeti neve, marmit az Alfa feles: - (((/, meg Asterixnek

udv

neduddki

p.s.: - ))))))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) turho válasza Vamp (#1) üzenetére


turho
őstag

Ha volna egy gránitbányám, a Wikthorka konkurrense lennék :DDD

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#7) Egon válasza Vamp (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Közbeszerzési eljárás keretén belül vagy kívül kell piramist építeni?
Ha utóbbi, akkor egyszerűbb. Fognám a telefonkönyv sárga oldalait, kikeresném egy-két piramisépítő kisiparos telefonszámát, majd sorban árajánlatot kérnék.
Ellenben ha előbbi, akkor kiírnám a tendert, amit megnyerne egy ismerős cég (másfélszer annyiért, mint amennyibe a kisiparos került volna), aki kiadná alvállakozóknak a feladat elvégzését.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Lord Zero válasza neduddki (#5) üzenetére


Lord Zero
addikt

végre vki, aki emlékszik, h anno más volt a neve :R

magicoturmix

a kutyuli pedig mirnixdirnix volt (sokkal jobb, mint a mostani)

nem, mindegy

(#9) Agyasima válasza Vamp (#1) üzenetére


Agyasima
senior tag

Felhasználnám a kőeszközeimet, gránitbányámat, bronzszerszámaimat, kerítenék 10000 rabszolgát, és az építészeti tudásom segítségével megcsinálnám 30 év alatt lazán.

Ha meg értelmesebb közeget keresnél, arra csak azt tudom mondani, amit Ford Fairlane mondott Amos (Anus) hadnagynak. Illetve mondanám, de kimoderálnák.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#10) Vamp válasza Agyasima (#9) üzenetére


Vamp
senior tag

A követ hogy bányásznád ki?

Közbeszerzéssel, he? :D

(#11) neduddki válasza Lord Zero (#8) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Jujjeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!! IGEN!!!!!!!!!!!!
Magicoturmizx, ma es Mirnixdirnix, az volt a legobbb:- )))

udv

neduddki

mod: kar hogy zarni fogjak, mikor mijjen fontos infok elhegznak itt ,meg jokat ehet oKOrkodni:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Kheopsz tudja a választ, más senki.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#13) Lord Zero válasza CriticalHit (#12) üzenetére


Lord Zero
addikt

jaja, őt (illetve adatlapját) akarom linkelni pár perce, de vlad userkeresője nem megy

szerk: na, [link] ő a mindentudó

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#14) parandroid válasza Vamp (#10) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom a tízezer rabszolgát nem szurkolótábornak szánta, vagy demonstráló tömegnek, akik a közbeszerzés ellen/mellett tüntetne.

A kérdés maga rejt némi fantáziát, akár építő jellegű (sic!) beszélgetés is lehet még ebből, de ehhez nem ártana, ha legalább a kérdező komolyan gondolná, amit kérdez, illetve konkretizálná a kérdést.

Gondolok itt pl olyanokra, hogy:

- tegyük fel, hogy egyiptomi fáraó vagy i.e. 2000-ben.
- tegyük fel, hogy miliárdos vállalkozó vagy napjainkban.
- tegyük fel, hogy agyhalott politikus vagy, szintén napjainkban.
- tegyük fel, hogy egy feltörekvő vallási szekta vezetője vagy napjainkban.

Meg ilyesmik. Mert azért nagyon nem mindegy. Átfedés a kategóriák között bármelyik irányban lehetséges, felőlem feltételezhetjük akár egyszerre mind a négyet.

Nézzük meg, mi lesz ebből, ha permanens ökörködés, akkor a témát zárjuk. Bár ebben sincs alapvetően semmi rossz, úgyhogy ki tudja... De azért próbáljuk meg átérezni a kérdés súlyát, és a kellő komolysággal kezelni, illetve belefektetni a szükséges szellemei energiát.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) finest válasza Vamp (#1) üzenetére


finest
őstag

Én a AOE-ben rengeteg piramist építettem annó, csak sok pepperonipizza kellett hozzá. :D

ON: Miért érdekes ez a kérdésfelvetés számodra? A piramisok építéséről rettentő sok elmélet szól, attól kezdve, h régebbben épített piramisok tetejére húzták föl az egyiptomi piramisokat, h vízzel, zsilipezve emelték a köveket, csak hogy az érdekesebb elméletekből idézzek.

ha rám lenne bízva, az igazi kérdés az lenne, h minek építsem/építtessem meg?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) Egon válasza finest (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

Tényleg, juteszembe! :R

Én speciel a Civilization 1-ben építettem sokszor piramist, mivel akkor könnyebben lehetett államformát váltani (a Civ3-ban megváltoztatták a hatását, ott már nem tetszett...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Eagl3 válasza finest (#15) üzenetére


Eagl3
veterán

Hogy ha egyszer meghalsz oda temessenek? :U

(#18) Kobe


Kobe
veterán

kiadnám alvállakozóknak, azok újabb alvállalkozóknak, végül oylan láthatatlan láncolat lenne némi lobbizás után hogy kiderülne, kormányzati pízbű készül az egész

(#19) finest válasza Eagl3 (#17) üzenetére


finest
őstag

Pazarlásnak tartanám, én felvilágosult abszolutista uralkodó lennék, kisebbel is beérném.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) Vamp válasza parandroid (#14) üzenetére


Vamp
senior tag

Kicsit pontosítok.


-Tehát, rendelkezésedre áll kellő mennyiségű kő, azonban csak kőeszközzel, valamint kisebb arányban bronzeszközökkel dolgozhatsz.
-A napi legnagyobb hőmérséklet 60 fok körül van.
-Tegyük fel hogy van elég embered beépíteni 1,5 millió, átlag 2.5 tonnás gránitkövet, természetesen csak gondos méretre vágás és csiszolás után.


A kérdések amik érdekelnek, hogy kezdenél hozzá egyáltalán a kő kibányászásához a fenti eszközökkel? (Amikor pl a Nagy Piramis [link] építésének idején ezen eszközök és körülmények fogadták a tendert megnyert vállalkozót).
Hogyan szállítanád az építkezés helyére, valamint hogyan munkálnád meg?

[Szerkesztve]

(#21) Foxi


Foxi
senior tag

Én mint uralkodó kinyílvánítanám, hogy gravitáció nem létezik ezért a tetejével kezdeném az építkezést ;]

(#22) Lord Zero válasza Vamp (#20) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerintem vágjuk rövidre: oda akarsz kilyukadni, h ufótevékenység esete forog fenn, ugye? :D

nem, mindegy

(#23) Vamp válasza Lord Zero (#22) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem.Kizárólag arra vagyok kíváncsi, hogy mai szemmel vizsgálva ki hogyan oldaná meg a dolgot a fenti feltételek mellett.

(#24) Agyasima válasza Vamp (#23) üzenetére


Agyasima
senior tag

Menj el egy könyvtárba, vegyél ki 5-15 könyvet a piramisok építéséről.
Valami errebóklászó mod meg zárja már. Értelmes hozzászólás itt nem fog születni.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25) tiv83us


tiv83us
veterán

Meg mielott megjelenik RGB es feltarja elottunk a piramisok epitesenek titkat, inkabb gyorsan bezarom a topikot. Egyebkent ahogy elottem is elhangzott, valoszinuleg nem a PH!-n kellene forrast keresned a piramisok epitesenek technikajarol, hanem pl. konyvtarban, esetleg ahhoz kapcsolodo szakmai weboldalakon.
Ezt a temat itt most zarom, mert okorkodes az lenne, de informacio nem. Ennek ellenere ertekelem az erofeszitesedet, erdekesen mutatna egy piramis Pesten :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#26) parandroid válasza tiv83us (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen jogosan. :)

Ps: Úgy tűnik a mi civilizációnk még nem érett az újabb piramisokra. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) tiv83us válasza Kalandor (#27) üzenetére


tiv83us
veterán

Ez jo volt ... :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hogyan építenél piramist? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.