Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SWaky


SWaky
csendes tag

Hol hirdetnek ien allasokat???

Valaki nyomjon mar be valami jo ceghez:) Vallalok ejszakai melot is ha kell!!!

mail me...

SWakk

FooSBaLL!

(#2) Som@


Som@
őstag

Szerintem elsősorban ismeretség útján kerülnek betöltésre az ilyen állások.
Amennyiben érdekel, akkor az Axeleronál megkérdezem neked, hogy mi ennek a menete. :)
Viszont az előző topicodban láttam, hogy elsősorban részmunkaidőben csinálnád.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#3) azzio válasza SWaky (#1) üzenetére


azzio
aktív tag

én egy ilyen callcentereket üzemeltető cégnél vagyok, ottan mindig keresnek rabszolgákat, és asszem most éjszakásból is hiány van.
a cég partnerei (akiknek az ügyfélszolgálatai nálunk vannak): hp/compaq, alcatel, nokia, motorola, malév, sanoma/national geografic, elmű/émász stb.
ha figyelmesen böngészed a metró újságot, rálelhetsz, asszem hetente legalább 1 számban megjelenik a hirdetés. többet mailben, ha érdekel.

(#5) SWaky válasza azzio (#3) üzenetére


SWaky
csendes tag

Erdekel minden lehetoseg:)))

Reszmunkaido + ejszaka.. az nem rossz azert, vagy igen?

SWakk

mail mindenrol :)))

FooSBaLL!

(#6) azzio válasza SWaky (#5) üzenetére


azzio
aktív tag

Nemtom, az éjszakás állás hogy van, asszem 7 nap meló, 7 nap szabi, tehát valószínűleg heti 20 órás munkarendnek számít. Van nem éjszakás részmunkaidős lehetőség is. Küldök mailt.

(#7) jss válasza azzio (#6) üzenetére


jss
aktív tag

Én is Helpdesk-állást keresek. Megtennéd, hogy adsz egy kis infót nekem is?:DD

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#8) azzio válasza jss (#7) üzenetére


azzio
aktív tag

pl. elküldöm neked is a levelet, amit swakynak küldtem :)

(#9) lesaux


lesaux
veterán

Engem is érdekelne egy ilyen. Nem lehetne a fórumba? Szerintem sokan szívesen olvasnák. Ha nem, akkor nekem is küldjetek mailt, légyszi. :U

(#10) Frederic


Frederic
tag

Hmm. Ha lehetek pofátlan akkor Én is kérnék mail-t. Jó lenne az egyetem mellett egy kis plussz meló.

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#11) lesaux


lesaux
veterán

Nagyon gány egy ilyen meló? Sok hülye telefonál? A Start menüt sem találják? Azért kíváncsi lennék valaki véleményére, aki volt már valaha helpdeskes. :)

(#12) Vikthor válasza lesaux (#11) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Én az vagyok a banknál... :D Most már szerencsére nincs annyi telefonáló, mert befezettek nálunk egy olyan rendszert, ahol 3-4 ember csak a telefonokat fogadja és rögzíti a hibákat egy adatbázisba, amit mi látunk. A listából meg szép sorjában megcsináljuk a feladatokat, ennyi. Amíg ez nem volt, addig bizony csörgött a telcsi egész nap, pl. nem nyomtat a printer, kérdem én, be van kapcsolva? erre jön a válasz, hogy jaaa! :DD Meg nincs benne papír. De szerencsére nem csak nyomtatók miatt hívnak, hanem software telepítésekkel, hálózati karbantartással...

Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) jss válasza lesaux (#11) üzenetére


jss
aktív tag

Szeva Lesaux! :DD
Látom, lecsapsz minden létező melóra... :C
...Amúgy hogy lesz valakiből moderátor?:D
Márhogy szívesen lennék én is.

[Szerkesztve]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#14) jss válasza Vikthor (#12) üzenetére


jss
aktív tag

Milyen végzettség kell ehhez minimum?
Mekkora hozzáértés?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#15) lesaux válasza jss (#13) üzenetére


lesaux
veterán

Látom, lecsapsz minden létező melóra...
Most miért? Eddig erre az egyre csaptam le, sőt tkp. csak erre, de mailt még senkitől nem kaptam. :)

Amúgy hogy lesz valakiből moderátor?
Én pl. írtam Parcinak e-mailt.

(#16) tomcs válasza lesaux (#15) üzenetére


tomcs
őstag

huu szegeny most 3 napig maileket fog torolgetni :))

amugy azert olyan aktualis ez a melokereses mert vizsgaidoszak mar remenytelen? :(

suli mellett mindenesetre nem ajanlom a melok megtartasat, ugyanis az emberek haljamosak arra hogy ''itt lebasszak ha nem megy be - fontos, suliban ha nem m1 be nem basszak le - akkor meg minek bejarni. aztan ismerek par embert akinek zsebpenze ugyan van de meg gyakorlati jegyei se nagyon....

(#17) anulu


anulu
félisten

zsebpenze ugyan van de meg gyakorlati jegyei se nagyon.... így vagyok én is... :(

Amúgy hel(l)pdesken dolgozom. Igazándiból az, hogy ''vki nem találja meg a start menüt'', az még ok. Amit viszont útálok, az az, ha a hülyeség szorgalommal, és önbizalommal párosul. Tehát, ha fullosan mást csinál, mint amit mondok. Merthogy ő ért hozzá. OK, de akkor miért hívtál??? :(((

Amúgy hozzánk nem ''csak ismerettséggel'' lehetett bekerülni. Tavaly februárban és júliusban volt felvétel, lehetett jelentkezni, elbeszélgetés, tesztek, megint tesztek, stb...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) lesaux válasza azzio (#3) üzenetére


lesaux
veterán

Nem küldenél nekem is egy mailt? Mennyit keres egy éjszakás? És mihez kell érteni? Mennyire? ;]
Köszi.

(#19) Vikthor válasza jss (#14) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Természetesen elengedhetetlen az érettségi. Nem árt egy C típusú középfokú angol/német, de előny az ECDL és/vagy felsőfokú OKJ Programozói papír. Nekem ebből mind megvan, kivéve a németet, mert angolos vagyok... :D

És a rahedli nagy szerencse. ;)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) Loha


Loha
veterán

És hogy fizet egy ilyen meló?

(#21) tildy válasza SWaky (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Support operátor

Feladat

- felhasználói támogatás elsősorban hálózati beállításokkal kapcsolatban
- ügyfelek tájékoztatása a részvénytársaság termékeiről, szolgáltatásairól, nyitvatartásáról
- műszaki problémák behatárolása és továbbítása az illetékes szakemberek felé
- külső és belső telefonhívások fogadása
- egyszerű felhasználói hibák elhárítása
- a rendszerek monitorozása
- az események követése, az operátori napló vezetése
- minden üzemeltető személy pontos tartózkodási helyének nyomon követése

Elvárásaink:
- szakmai angol nyelv ismerete
- általános számítástechnikai ismeretek
- a leggyakrabban használt rendszerek hálózatos és alap beállításainak részletes ismerete (Win9x, WinMe, WinNT4.0, Win2k, WinXp, Linux/Debian)
- magasfokú Internet ismeretek
- TCP/IP alapismeretek
- levelező programok ismerete
- ügyfélcentrikusság, kiváló kommunikációs készség
- koordinálási képesség, csapatszellem
- hatékony problémamegoldó képesség


EZ az iwnél van.Én anno ott voltam helpdeskes.Kezdőknek jó meló, de 1-2 év után belefárad az ember....Bármi kérdésetek van nyugodtan MAIL me!!!!!!!!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) jss válasza tildy (#21) üzenetére


jss
aktív tag

:(( Hát azért ez nem kevés!
Mégis mit kezdjen magával egy átlagos pályakezdő?
Egy átlag főiskoláról úgy kerülnek ki a friss diplomás infósok, hogy elméleti tudásuk még csak-csak, a filozófiába-számvitelbe-politikaelméletbe majd belefúltak, de ide kőkemény gyakorlati tudás kell!!! :(
És mit lépjen egy friss technikus, vagy egy OKJ csodaleveles?
Egyáltalán hogy lehet ma elindulni a szakmában?
Te, aki már rég túl vagy a kezdeti szárnycsapásokon, mit tudnál tanácsolni a kezdőknek?:F

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#23) jss


jss
aktív tag

Vagy félreértem a dolgot, és mégsem kell hozzá akkora tudás, csak én parázok?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#24) jss


jss
aktív tag

Vagy félreértem a dolgot, és mégsem kell hozzá akkora tudás, csak én parázok?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#25) jss


jss
aktív tag

Meg duplázok...

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#26) tildy válasza jss (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Húh hát IWnél amikor én felvételiztem, hát igencsak szárnybontogató voltam.Nem túl durva a felvételi, legalábbis akkor nem votl az.Akinek van otthon adsle, vagy modemes netje, egyáltalán konfigolt már valaha számítógépén hálózatot + használt már outlookot , de nem csak felhasználó szinten, hanem beállítások szintjén is, az hamar bele tud jönni.Ne féljetek belevágni.
Tőlem egy adott szituációt kérdeztek, hogy mit csinálnék akkor (akkor még nem votl adsl) , ha betelefonál valaki, és azt mondja nem megy a netje.
Miket kérdezgetnék tőle, stb.Én egy évig nyomtam ott a helpdesket, és 1 hónap után már fejből fújtam a kérdések nagy részére a választ.

Igen , ide gyakorlati tudás kell.De ha belegondolsz , ezek egy PH! olvasónak biztos nem esnek nehezére.:D

Az OKJ képesítéssel meg üljön le egy számítógép elé , és nézze meg mit hogyan lehet beállítani a nethez.

Tehát egyáltalán nem nehéz.Sőt így utólag már azt mondom, hogy simán el is tud butulni mellette az ember, mert szinte lexikális tudása lesz az embernek a hibákról.Persze fel kell készülni arra, hogy az ügyfél mindenek előtt, de adódhatnak érdekes helyzetek, erről tudnék sokat mesélni.



+ A BME-n láttam hogy a Pannon Gsm is hirdet 2. és 3. éves infósoknak, villmérnököknek helpdesk operátori állást.Jan 26-ig lehet az aderek@pgsm.hu címen jelentkezni, azthiszem.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) jss válasza tildy (#26) üzenetére


jss
aktív tag

Akkor mégiscsak visszaköhögöm a lenyelt borotvapengéket és rajzszögeket, hisz lett remény...
Mit gondolsz, mennyire taksálják azt, ha valakinek van egy félbemaradt nappalis fősulija, amit azért levelezőn kész befejezni? Igazából angolul se nagyon várom a kérdéseiket...
Viszont, ha lehetőséget kapnék, tényleg nagyon belehúznék!:U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#28) tildy válasza tildy (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm és akkoriban elég jól fizetett(2001/2002) 90E nettót kaptam, majd mikor átraktak ''diákműszakba'' 500-600Ft nettó órabér volt!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) tildy válasza jss (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Igazándiból én is félévismétlő voltam, mikor ott dolgoztam:U
Nyugi , a levelezővel nincs nagy bajuk, persze attól függ milyen műszakba vesznek fel (nappalra rendes állásuk van , éjszakára diákokat foglalkoztattak/nak).
Angol kérdés nem sok volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) tildy válasza lesaux (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen volt pár hülye kérdés.Volt olyan ürge aki nem ügyintézővel hanem technikai ügyfszolgossal akart beszélni.Persze éjszaka a helpdesk látja el az ügyf.szolg. szerepét is.Váltig állította, hogy nálunka hiba, semmti sem volt hajlandó megcsinálni, és álandóan férfi munkatársat akart.
Közben elküldött melegebb éghajlatra, le HPzott, stb...

Ez egyébként ezen szakma átka is sajnos, hiába tud egy nő, a férfinek hisznek a userek, nem értem miért.:O:O
Mindegy, én már helpdeskes nem lennék.Kezdőlökésnek jó, de nem lehet egy életen át csinálni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) lesaux válasza tildy (#30) üzenetére


lesaux
veterán

Éjszaka hogy van a munkaidő? És mennyit lehet keresni? Számlát kell adni, vagy rendesen történik a fizetés?

(#32) jss válasza tildy (#30) üzenetére


jss
aktív tag

S amúgy hogyan kell elképzelni egy ilyen helyet? Jó nagy terem, teli kis boxokkal,
azokban fejhallgatós emberkék üldögélnek monitorral szemezve, mint a filmeken?
Na jó, erre az állatságra nem kötelező válaszolni :D

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#33) tildy válasza lesaux (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Amikor én voltam , akkor 18-24, és 24-09.Ezt akkoriban úgy intézték, hogy megállapodtak valami diákszöv.szerű szervezettel, amin keresztül az átutalás ment, de érvényes diákig. kellett hozzá!Nem kellett tehát számla.

Nem kis boxokban ültünk, és nem ilyen fülhallgatós mikrofonunk volt(lehet most már az van).
Telefon felvesz, vagy kihangosít volt.Én dolgoztam NOC operátorként is, mitn a szerverterem ''őre'', illetve bérelt vonalakkal és szervertermes gépek figyelésével foglalkoztam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Vikthor válasza Loha (#20) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Sima IT-s átlagfizetés... :( Egyelőre.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35) jss válasza tildy (#33) üzenetére


jss
aktív tag

Amit a levelezőről kérdeztem, azt úgy értettem, hogy ha azt mondom felvételin, hogy van már egy fél főiskolám, és azt levelezőn fogom befejezni, az jelent
-e előnyt, vagy nem érdekli őket, és csak azt látják, hogy nincs diplomám, és csak érettségim van? Te mit gondolsz erről? :F

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#36) tildy válasza jss (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

nem fog gond lenni.Látják hogy okos emböc vagy:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Cathfaern válasza jss (#35) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OFF
Megkérhetnélek, hogy az aláírásodba egy-két space-t rakjál be? Ugyanis így széttolja a fórumot.
ON

Szerintem a cégek nagy része figyelembe veszi azt, hogy most végzed a főiskolát...viszont lehet, hogy épp hátrányként (mert pl. azt gondolják, hogy ha tanul, akkor nem tud annyi időt fordítani a munkára). De inkább előnyként szokták.

tildy:
''hiába tud egy nő, a férfinek hisznek a userek, nem értem miért''

Szerintem tudod te azt...ha nem akkor segítek: előítélet. Ami ebben a szakmában még megalapozott (bár egyre kevésbé, szerencsére).

[Szerkesztve]

(#38) PWR válasza jss (#32) üzenetére


PWR
aktív tag

ilyen is van, hogy jo nagy terem, en ilyen helyen nyomom: sok kis box, sajna tul alacsony valaszfalakkal, telen tul meleg van, nyaron tul hideg :) es szepen lassan beleunsz... mint minden uncsi dologba

Üdv

(#39) jss válasza PWR (#38) üzenetére


jss
aktív tag

:) Igazán írhatnál erről a melóról egy kicsit többet is, úgy minden HELPDESK és hasonló meló iránt érdeklődő okítására...:U
Például: -hol dolgozol pontosan (már ha nem titok)
-vesznek -e fel új embereket
-milyen a felvételi eljárás (nagyon válogatnak -e)
-mennyire kérik a nyelvtudást / nyelvvizsgát
-kezdők nagyjából mennyi zsét kapnak
-mihez kell pontosan érteni és milyen szinten
-milyen végzettség kell minimum
-egyéb, amit fontosnak tartasz leírni
Szerintem sokan örülnénk az értékes infóknak!

Ezúton szeretnék megkérni minden hasonló területen dolgozót, írjon a topicba egy kicsit a munkájáról!:U
:))

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#40) jss válasza Som@ (#2) üzenetére


jss
aktív tag

A topic elején említetted az Axelerót.
Tudnál kicsit bővebb infót írni róla?:D

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#41) robekri válasza lesaux (#11) üzenetére


robekri
addikt

Én KSH-nál vagyok HD-s de bizony van ám ilyen! Akkor felmegy bennem a bassszzzzz!!

1000 gép van mindenféle softverrel de a meló nem annyira megerőttető!

Várnák mailt ha lehet részmunkaidőben is melózni! Valaki kűldjön már! THX!

Üdv..Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#42) robekri válasza tildy (#21) üzenetére


robekri
addikt

Tildy küldjél már mailt légyszi, hogy mennyi a zsé ? Lehet-e részbmunkaidőben csinálni? stb... THX!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#43) tildy válasza robekri (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

SChban volt kiplakátolva hogy a PGSMnél keresnek desktop supportost(akerek(kukac)pgsm.hu címre kell mailt kuldeni, jan. 26 17 óráig)
ill. iw.
Iwnél tán 6-700 tos órabér lehet , enm tudom..)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) PWR válasza jss (#39) üzenetére


PWR
aktív tag

Hello
-ceget nem szivesen nevezem meg, egy amcsi multinaci
-majdnem mindig latok hirdetest a jobmonitoron, most is van, asszem nemetül beszelöket keresnek
-nyelv nagyon kell, mert 90%-ban külföldi szekhelyü külföldi cegek supportja van. Egy nyelv (angol vagy nemet vagy vmi mas + angol) folyekonyan megy, akkor felvesznek, IT tudas nem annyira alapfeltetel, betanitanak arra, amit csinalni kell (ez nem mindig sikerül hala a gyenge betanitasnak, de munka közben meg lehet tanulni kb egy honap alatt rendesen). Win es office alapok nem artanak :)Nyelvvizsga nem feltetel, asszem most a nyelvi felmerest egy külsös nyelviskola csinalja, ök (is) döntik el, hogy megfelel-e a nyelvtudas a munkahoz
-kezdök ugyanannyit kapnak, tehat nincs probaidös ber. Söt, eleg gecik, mert aki ket eve itt rohad es tapasztalt mint allat, nem emelik a fizujat es egy uj meg 40-60eFt bruttoval többet kap :(((
-nalunk sok nyelvszakos dolgozik, az ITba meg belerazodnak (többe-kevesbe). Tölem semmilyen papirt se kertek, csak volt az elöbb emlitett nyelvi felmeres+egy IT teszt+ket elbeszelgeteses interju
-egy-masfel evre atmeneti megoldasnak szerintem nem rossz egy ilyen melo. Hosszabb tavon idegörlö lehet. Föleg ha nem a munkara kell (csak) koncentralnod, hanem minden egyeb marhasagra (uj kompani policik, ne tegyel az asztalra semmit mert kliindeszk polici is van es egyeb gyerekes, idetlen örületek)

üdv

Üdv

(#45) Ton


Ton
csendes tag

Sziasztok

En is dolgoztam egy darabig (10 honap) Helpdesken, es annyi kb eleg is volt..
Ami jo volt:
- nyelvtanulasi lehetoseg. friss kozepfokuval mentem oda, de igazabol csak utana
kezdtem beszelni a nyelvet :)) (az en esetemben ez angol volt, de ezt ugye helyzete valogatja)
- bepillanthatsz mindenbe egy kicsit. igazabol a Helpdesk mindenrol tud, csak
eppen nem eleget....de ha mast nem legalabb azt elerheted, hogy tudd mi is
erdekel igazan.
- Fizu egesz jau.. nekem 110-120 e netto esett le, akik utanam jottek azoknak tobb.. (itt is igaz hogy aki regebben dolgozott az nem kapott tobbet...)
- a betanulas razos volt, de par honap utan unalmassa valt....

ennyi

Ton

Te is fiam Bluetooth? :O)

(#46) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Állásajánlat:

Úgy tűnik szükségem lesz egy helpdeskesre, vagy rendszergazdára! Munkavégzés helye Zalaegerszeg, egy multinacionális cégnél! Angol nyelvtudás kötelező! Az érdeklődök e-mailben megtalálnak!

Gh0sT

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#47) Gh0sT válasza Gh0sT (#46) üzenetére


Gh0sT
addikt

UP!

Még mindig keresek helpdeskest!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#49) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Valszeg nem túl nyerő a Zalaegerszeg... :( Budapesten nem tudsz vhol?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#50) Gh0sT válasza Vikthor (#49) üzenetére


Gh0sT
addikt

Sajna nem! Csak Zeg... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.