Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BZoltán


BZoltán
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban az ügyben, hogy a múltkor voltam fotózni egy utcai rendezvényen (akkor meg voltam hívva) és meg voltak elégedve a fényképeimmel és felkértek legyek a ''fotósuk'' és nem lenne baj ha számlát is tudnék adni. A lényeg mi kell ahhoz hogy hivatalosan fotózni tudjak rendezvényeken oviban stb... másodállásként gondoltam mint vállalkozó.
Mondjatok olyan fotós tanfolyamot ahol papírt is adnak erről hogy elvégeztem.

(#2) Pompi válasza BZoltán (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha meg vannak elégedve a munkáddal akkor minek papír? Nem a papírt fogják nézni, hanem a képeidet.

De ha papír kell, akkor neked ez a topik kell:
Fotótanfolyam? hova?
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#3) csiga997 válasza Pompi (#2) üzenetére


csiga997
őstag

Szerintem nem fotós végzettséget igazoló papírra gondolt (ilyenre egyébként sincs szükség), hanem a fényképészeti vállalkozás folytatását lehetővé tevőre. Ehhez pedig gyakorlatilag nem kell más, mintha lángossütő, vattacukros vagy ablakos szeretne lenni. Vállalkozói igazolványt kell kiállítattni, tevékenységi jegyzékbe felvenni az összes fotográfiával kapcsolatos témát (majd szépen kiválogatja magának a katalógusból), apehnál adószámot kérni, számlatömböt vásárolni a nyomtatványboltban és aztán már csak dolgozni, számlázni, pénzt besöpörni és természetesen tisztességesen adózni. (Hosszú felsorolás, tudom, az utolsóig nem is nagyon szoktak eljutni az emberek.. :D)

szerk: most olvasom még egyszer, hogy tanfolyami papírt szeretnél. Nos, nem kell. Mint ahogy a lángossütőnek, vattacukrosnak, stb... sincs lángossütésről, vattacukrozásról, etc.

[Szerkesztve]

(#4) velizare válasza BZoltán (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

egy sajtóigazolvány sem árt, bár ennek megszerzéséről nem sokat tudok.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) Pompi válasza velizare (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy egy cég felkérje, hogy fotózzon a rendezvényein, vagy, hogy esküvőn vagy ovodában/iskolában gyerekeket fotózzon oda minek sajtóigazolvány?

BTW szerintem sajtóigazolványt akkor kap az ember ha valamelyik lapnál dolgozik vagy egyéb médiánál.


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#6) DVD_2_U válasza velizare (#4) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Ilyen pass-t honnan lehetne venni??? ;)

you can CANON

(#7) BZoltán


BZoltán
tag

Köszönöm a gyors válaszokat.

Tehát nem kell hozzá semmilyen végzettség?
Azért nem árt ha van egy fotóstanfolyam nem?
Mert hiába olvastam el 3 könyvet a fotózásról meg a az interneten amit felleltem leírásokat azért egy tanfolyam az tanfolyam nemde?

(#8) Pompi válasza BZoltán (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem ahhoz kell a tanfolyam, hogy végezni tudd ezt a tevékenységet, hanem ahhoz, hogy jól végezd, már ha igényed van erre. Ha úgy érzed, hogy te tanfolyam nélkül is elboldogulsz azzal, hogy lekapd a menyasszonyt vagy éppen azt amit fotózol akkor nem kell. Ha úgy érzed, hogy hiányos a tudásod és nem tudod autodidakta módon, a gyakorlatban ezt megszerezni akkor tanfolyam.

Feel Good Inc.

(#9) BZoltán


BZoltán
tag

Értem köszönöm a felvilágosítást.

(#10) Drótszamár válasza BZoltán (#7) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ahoz, hogy kiváltsd a vállalkozói igazolványt, nem kell végzettséget igazoló papír.
Ha meg vannak elégedve a munkáddal, akkor máskor is hívni fognak, másnak is ajánlanak, kutyát nem fogja érdekelni van e papírod.

De ha te attól nyugodtabb leszel, hogy van papírod, akkor goto tanfolyam...

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#11) velizare válasza DVD_2_U (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

ecserin. ;)
egyébként nem tudom.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) velizare válasza Pompi (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

nem ehhez tényleg nem kell. de ha már számlás vállalkozó lesz, akkor le tudja írni az adójából, és olyan eseményekre is akkreditáltathatja magát, ahol a szóbanforgó cég csak alvállalkozóként vagy még úgy sincs jelen.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) csiga997 válasza BZoltán (#7) üzenetére


csiga997
őstag

Tanfolyam ide vagy oda, a legtöbbet az segítene, ha elmennél egy másik fotós mellé dolgozni. (Persze, egy nálad jobb mellé.) Adott esetben 1 év táskacipelés több ismerettel tehet gazdagabbá, mint egy három éves iskola.

(#14) DVD_2_U válasza csiga997 (#13) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

nagyon LOL beszólásaid vannak :)) :DD

you can CANON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.