Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Autóhitel

Hozzászólások

(#1) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

autóvásárlás előtt állok, ezzel kapcsolatban kérnélek Titeket,hogy adjatok tippeket/tanácsokat,hogy melyik hitelintézetnél/lízingcégnél érdemes,mely cégeket kerüljek, globálisan mire kell figyelni/vigyázni, milyen költségek vannak most ezzel kapcsolatban,stb.
Elsősorban Győr-Moson-Sopron megyében szeretnék kocsit venni,de végső soron Pest,Veszprém,Tatabánya, esetleg Szombathely karikában is megoldható.

Amit akarok venni az 94-es évjárat,vagy fiatalabb.
Peugeot 306 5ajtós csapott hátú,vagy szedán, 1.4Benzin vagy 1.9D (XND vagy XRD módozatok). Az 1.9-es szívóról tudom,hogy hatalmasan jó egy konstrukció (ilyen van a 205xrd-mben is),de a benzinesről csak annyit hallottam,hogy nem egy takarékos...
Nézegettem a tipushiba.hu-n a gyakori hibákat,ezek nem olyan vészesek,de kitudja.

Előre is köszönök minden infót

Üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2) divot válasza Balinov (#1) üzenetére


divot
veterán

Ez az olcsóbbak közé tartozik: Bővebben: link

(#3) Balinov válasza divot (#2) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi Divot,
csak nem jön be az oldal.Nézem folyamatosan,hátha javítják.
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) divot válasza Balinov (#3) üzenetére


divot
veterán

Nekem bejön :F

(#5) Balinov válasza divot (#4) üzenetére


Balinov
félisten

sikerült azonosítani a webhelyet, aztán meg 404-es errot dob, avanbrowserrel meg IE6.0-val is. hogy mi a tököm lehet vele?! minden más megy.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) divot válasza Balinov (#5) üzenetére


divot
veterán

És a nyitólap: Bővebben: link ?

(#7) Balinov válasza divot (#6) üzenetére


Balinov
félisten

bakker,próbáltam persze az előbb azt is,de most hogy belinkelted,ugyanúgy nem műxik...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8) csibor


csibor
őstag

Mi is használtan vettük az autót igaz márkakereskedésből 6.8%Thm-re kaptuk meg.A hitelező Erste Lising Autófinaszirozási Rt.

Nálam bejőn,igaz baromi lassan.

[Szerkesztve]

(#9) Balinov válasza csibor (#8) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi Csibor,
és ez hitelre volt,vagy lízingeltétek (erste lízing..)
Erste különben milyen cég? a bankot sokan szidják,hogy szemét,sőt mióta fúzionáltak a postabankkal,kimondott gec*ik.)
thm 6,8%? forint vagy deviza? hány hónapra és milyen önrésszel?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) hobizoli


hobizoli
nagyúr

En itt inteztettem decemberben: Bővebben: link

Kiszamoltam az enyemet, es ez itt az olcsobb, ugyanakkora futamidore, Casco nelkul, kicsivel tobb, mint 1k-val.



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#11) csibor válasza Balinov (#9) üzenetére


csibor
őstag

Hitelre vettük,Chf alapú, 45% önrésszel,60 hó.A thm megnéztem mert roszul emlékeztem 7.3%.A bankal idáig semi prob nincs csak havonta el kell faxolni a casco meglétét igazoló papirt.

(#12) Balinov válasza csibor (#11) üzenetére


Balinov
félisten

Hobbizoli köszi, nézem mindjárt ezt is.

Csibor: még az a 7,3% THM is korrekt. autocity-néztem ilyen olnline hitelszámítót ott csak a kamat 25%,amire még rájön jópár szarság,mire THM lesz belőle.
Új autó volt,vagy használt? ez a hitellevél is felkeltette az érdeklődésemet.
A casco meglétét igazoló papír az a feladott csekk,ugye? Egyébként mennyi a Casco,ha publikus és milyen autóra. legalább az arányokkal legyek tisztába.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) csibor válasza Balinov (#12) üzenetére


csibor
őstag

használt 1 évessen vettük.Citroen Xsara Picasso 1.6i.Casco 9500Ft.

Most lettem fanatikus tag:DD

[Szerkesztve]

(#14) Balinov válasza csibor (#13) üzenetére


Balinov
félisten

9500 csak a kaszkó?!. bazzeg,az nem kevés, én kb 18-22k/havi törlesztést tudok bevállalni..

Grat az előrelépéshez! látod,már csak ezért is megérte válaszolni.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) csibor válasza Balinov (#14) üzenetére


csibor
őstag

És számold hozzá párommal mindketten elmultunk 30,lakhelynek nem megyeszékhely van megadva,és casco bonus1 be vagyok.

(#16) Balinov válasza csibor (#15) üzenetére


Balinov
félisten

pároddal. ez azt jelenti,hogy ő az adóstárs.
KGB-nél azt tudom,hogy 26-évnél változik a szorzó,én 26 vagyok,párom 25,én megyeszékhely melletti településre vagyok bejelentve.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17) csibor válasza Balinov (#16) üzenetére


csibor
őstag

Nem feltétlenűl cascó szerződésnél elég sok mindent megkérdeznek
Bővebben: link tölsd ki és nagyából már tudod is mire számithatsz

(#18) Balinov válasza csibor (#17) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi a linket cascoilag. ennyi minden szarságot meg kell adni? még pl. a fejegység típusát is. Nem tudok jelenpillanatban számoltatni vele,mert fogalmam sincs,hogy mo-i vagy behozott,rendszámról már nem is beszélve...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19) hobizoli válasza csibor (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Eleg LOL azert, hogy egy 6 eves 1400ccm-s autora 1/4 evente 93k lenne a Casco 10% onresszel...hol elnek ezek a biztositok, komolyan nem ertem

Ja, es csak a szeria extrakat szamoltattam bele, ami ezen felul benne van meg ebben az arban nincs is szamolva, hat rohej de 3 ev alatt meg igy is Casco-ba kifizetnem az auto mostani erteket.

Jut eszembe munkatasam nem bp-i, idosebb nalam par evvel, KGFB bonusz 10-ben van, es egy szinten 1400ccm-s ujonnan vasarolt autora fizet havonta KGFB+Casco-t vmi 7k koruli osszeget, azaz egy evben ~84k-t, nekem egy evben meg ugyan ez egy 6 eves hasznalt autora aminek ugye kisebb az erteke is, lenne csekely 420k, vegul is csak 5x annyi



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#20) Balinov válasza hobizoli (#19) üzenetére


Balinov
félisten

biztosítók ... ah...

89-es 1,9 szívódízel Pug 205XRD-re, 26évesen, nem bp-i,nem megyeszékhelyi állandó lakcímmel, B1(2)-be fizetek negyedévente 11745Ft-ot a postánál és még ígyis örülök,mert b1-be ugyanerre a kocsira 2004. 4-ik n.évben KÖBÉNÉL 15986Ft-ot fizettem. röhej...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) hobizoli válasza Balinov (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akkor most kapaszkodj, '91 Tipo 1.9TD, volt a dijam bp-ikent 3 eve B1-ben 13k, aztan koccoltam egyet -nem volt vmi nagy, de az nem szamit-, lett M1 17k, 2 ev utan ujra A0-ba kerulhettem, ekkor kijott a biztositotol a papirka, hogy orulnek, hogy immaron 4 eve egyutt vagyunk es hogy nem volt balestem mar ennyi ideje ezert az eddig 17k-s M1-s dij januar1-tol A0-ban 32k lesz. Eloszor aszittem rosszul latok. Akkor jott ez az www.ebizt.hu TV-ben is sokszor volt rola szo, nahat meneztem mejik a legolcsobb, a legkevesebb 22k volt ugyanerre az autora, persze atiratkoztam oda, de elobb 4x kellett irasban megerositenem, na most januar1-tol B1-ben vagy es 27k, es szinten ez a legolcsobb meg mindig. Tenyleg ijen hujek ezek vagy csak en nem ertek vmit? Ja es az 1.4-s benzines automra meg fizetek bp-ikent 9k-t A0-ban 1/4 evre, igaz ez mas biztositonal van, azoknal kotottem ahol a hitelt is inteztek, nekik van vmi kedvezmenyuk es azert olcsobb ennyivel, mert ha en kotottem volna meg akkor 15-16k lett volna.

Ja es a Tipora is megneztem mennyi lenne Casco, legolcsobb 25k/ho azaz 75k 1/4 evre, de volt meg egy 41k/hos ajanlat is, ami 123k 1/4 evre....hagyjatok mar ez elmehetne vmi kesz atveres show ba is



hobizoli

több drón kell ;P

(#22) Balinov


Balinov
félisten

Basszus, többször át kellett,hogy olvassam,amit írtál,hogy tényleg jól értem-e.
ezek mocskos rablók. mennyit ér a tipod? 5-600eHuft-ot, ennek meg a negyedét ..á nem is agyalok rajta.
nőm barátnőjéék vettek tavaly ősszel egy 1-es puntót (1,2-55Le) 17K+7k Cascot fizetnek havonta. Pedig mindkettőnek első autója, srác 28, leány 27 éves és győri lakosok. kocsijuk sose volt még. valami sztem nem stimmel az arányokkal,vagy tévedek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23) Balinov


Balinov
félisten

hasznaltauto.hu lesz az én barátom asszem. kereskedők,megye,város szerint szűrve, szükséges infók átírásról,költségekről,adásvételi minta.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

lehet néhány napon belül boldog (?) tuljadonosa leszek egy használt Toyotának na de ne rohanjunbk előre ...

(hülye)kérdésem:
mivel sajnos lesz hitel a kocsin... ha én úgy kötöm meg a hitelszerződést hogy cascos lesz, de aztén mondjuk mégse fizetem a cascot akkor mi történik? szerződésszegés? következmények? (mármint a hitelintézet irnyában)
mert valahol halottam hogy valaki csak ez első hónapot fizette casconak aztán többet nem, és hitelező bank azt monta hát jól van ... azt ennyi ... vagyez urban legend ???

válaszokat előre is köszi ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#25) vtechun válasza Antonio (#24) üzenetére


vtechun
veterán

ez engem is érdekel...

(#26) Balinov válasza Antonio (#24) üzenetére


Balinov
félisten

Szia Antonio,

tuti választ nemtudok sajnos adni a kérdésedre - időközben letettünk párommal az autóprojektről - de ahogy előzetesen körbekérdeztem az autóhiteles lehetőségeket, casco nélküli kondícióba picit drágább volt a hitel,viszont még ígyse közelítette meg az olcsóbb hitel + casco értékét.
Hasonlításképpen,párom barátnőjéék vettek egy cca 8 éves 1,1-es 55LE-s puntót.
17k a havi törlesztés és olyan 6-7k-t fizetnek havonta.

Szerintem a mai világba nehezen képzelhető el egy bankról/biztosítóról,hogy aszongya,hogy jóvanna,nem kell azt a cascot fizetned. Szvsz a banknak hótmindegy,hogy te a cascót befizeted, a lényeg neki (és végülis nektek is) hogy a havi törlesztés rendben befollyon minden hónapban. Ez a része tehát valszeg urban legend. Az viszont már más kérdés,hogy a biztosító mit szól hozzá,hiszen te végső soron egy szerződést sértesz meg. Lehet,hogy 1-2 hónapig türelmi időszakban lennél,utána el tudom képzelni,hogy menne a banknak a drót,hogy kedves ügyfél nem fizeti a casco-t. A casco-nak ilyen esetekben meg épp az a lényege,hogy ha veszel egy kocsit részletre és tkárosra töröd,akkor a casco-ból tudod/tudja a biztosító a Te bank felé lévő kötelezettségedet teljesíteni, és nem egy olyan kocsi után fizetsz 4-5-6 évig havi x Ft-ot,amit már régen megtörtél,megtörtek.

Valami jogászt kéne megkérdezni,vagy biztosítós cimbit.Az valszeg még okosabbat tud mondani,mint én, 1 laikus.

Üdv
Bali



6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#27) Antonio válasza Balinov (#26) üzenetére


Antonio
senior tag

Hi,

lesz casco! :)

tegnap rátaláltam union oldalára ahhol is van un. Casco-Bázis
Bővebben: link
ami annyit tesz hogy 3 évnél idősebb kocsikra lehet kötni: lehet külön kérni csak törés ill. törés + lopás stb.
és ha egybe kötöm kötelezőt és casco bázist megint csak kedvezményes stb de lásd bővebbe linket elég ''jó'' díjak jönnek ki ... annyit megér hogy az ember ''nyugodtan'' tud aludni... :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#28) Blagoje válasza Antonio (#27) üzenetére


Blagoje
csendes tag

Lehet, hogy típusfüggő, de nekem az Allianznál fele annyiba kerül a teljeskörü cascom, mint amennyi az Union-nál lenne.
A cascot úgy érdemes hiteles autó esetén kötni, hogy nem iratod bele kedvezményezetnek a finanszírozót, mivel lopásnál, totálkárnál az autó értéke nem fogja fedezni a finanszírozó kártalanítását, így nem csak az addig befizetett összeget bukod, hanem még kapsz egy csekket a banktól, hogy fizesd be a deficitet. Ha viszont neked fizet a biztosító, akkor abból a pénzből vehetsz másik autót, a réginek meg a hitelét fizeted tovább, és mindenki boldog.
Amúgy az Union lopás esetén helyből az önrész dupláját vonja le.

Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

(#29) Balinov válasza Antonio (#27) üzenetére


Balinov
félisten

Antonio,

megnéztem az én 205XRD-mre mennyi lenne az unionnál ez a kombi konstrukció.
háát,elborzadtam:
KGFB : 5 728 Ft / hó =17184/n.év Postánál fizetek 11745-öt.
CAsco: 13 535 Ft / hó
szóval nem kevés.

Viszont mitszólnak,ha nem fizetem a cascot kérdésre 1 infó:
kollégám 2,5éve vette egy új Megan Classicot,úgy hogy 2/3-át a teljes vételárnak kicsengette,maradékot EUR alapu hitelből. Aszongya az ember,hogy 2 évig fizette a casco-t,de 1-2 hónapja aszonta magának,hogy ugyanmár 2/3 rész önrésznél már ne fizessen cascot és nem fizet. Ezidáig nem kapott még sehonnét felszólítást. Szóval akár igaz is lehet az urban legend

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30) nilrem


nilrem
tag

Biztositok kozul neztetek ezt, szerintem ez a legolcsobb:
Bővebben: link

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#31) nagash


nagash
senior tag

Ha nem fizeted a cascot egy cascos hitelnél az olyan mintha nem fizetnéd a részletet. Barátnőméknél volt egy kis adminisztrációs hiba a casco körül és már jöttek volna lefoglalni.

Knoblauch macht einsam.

(#32) Balinov válasza nilrem (#30) üzenetére


Balinov
félisten

hja. Köbe is kezdett már szemteledni,ezért is mentem át a Postához.
2001-be fizettem A0-ba 10564Ft/n.évet az 1.9-es dízelemre. 2004.4.névre már 15986Ft volt, B1-be. Most Postánál B2-be 11745/n.év,Köbénél több mint 2k-val lett volna több.


Nagash: én is ilyesmire gyanakodtam,csak nem voltam 100%-ig biztos benne.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33) boygo


boygo
aktív tag

Én 40% befizetéssel vettem egy 2001-es opel astrát és nem kellett cascót kötni. ;) /Merkantil bank/
Ha érdekel belinkelem a kereskedőt ha megtalálom.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#34) Balinov válasza boygo (#33) üzenetére


Balinov
félisten

Én is,mikor még úgy állt a szekér,hogy meg tudjuk lépni a cserét,többhelyen hallottam,hogy casco mentesen is adnak hitelt,pár ezerrel drágábban,mint casco nélkül,dehát összességébe jobban jártunk volna casco nélkül.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35) Blagoje válasza nagash (#31) üzenetére


Blagoje
csendes tag

A finanszírozónak semmi joga elvinni/lefoglalni az autót. Ők nem hatóság, ha nem fizeted a részleteket, akkor polgári peres úton megpróbálhatja behajtani rajtad a pénzt, de más joga egyáltalán nincs. Nekem már volt finanszírozott autóm, és simán eltudtam úgy adni, hogy hitel volt rajta. Bejelentettem, hogy elvesztettem a törzskönyvet (ami valójában a finanszírozónál volt), és kaptam újat a bm-től, mert az ő nyilvántartásukban csak a tulajdonos látszik, de azt sehol nem jegyzik, hogy van-e valami opciós bejegyzés a tulajdonjoggal kapcsolatban. Én persze tovább fizettem az autó eladása után a részleteket, és a bank soha nem tudta meg, hogy az autót rég eladtam. Azért hallani olyan sok visszaélést ezzel kapcsolatban, mert sokan megteszik, hogy megveszik minimális indulóval az autó, majd a fenti módszerrel ''teher mentesként'' eladják, majd ezután elfelejtik tovább fizetni a részleteket. Ezután a finanszírozó már futhat a pénze után...

Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

(#36) Blagoje válasza boygo (#33) üzenetére


Blagoje
csendes tag

Szerintem mindenképp érdemes cascot kötni, mert ha ellopják akkor elég sokat lehet bukni az ügyön. Vagy legalábbis érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni, mert ha nem tudod fizetni a törlesztést, akkor ha jól tévedek max. 6 hónapot fizet helyetted a biztosító, illetve lopás esetén teljes egészében kártalanítva lesz a finanszírozó, tehát nem kell a semmire tovább fizetned nekik, ill. ha casco által fizetted összeg nem fedezné a tartozásodat, akkor ebben az esetben is jól jöhet a hitelfedezeti biztosítás.

Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

(#37) nagash válasza Blagoje (#35) üzenetére


nagash
senior tag

Én azért látom ezt másképp mert egy ilyen cégnek a recepcióján dolgozom és haverjaim a behajtók. Látom hogy megy ezért nem hiszem el amit mondasz főleg hogy saját bevallásod szerint se ''egyenes úton'' adtad el.

Knoblauch macht einsam.

(#38) nagash


nagash
senior tag

Nem tud valaki olyan céget ahol idősebb kocsikat is finanszíroznak? Max 17 éves korig? Fontos lenne!

Knoblauch macht einsam.

(#39) Balinov válasza nagash (#38) üzenetére


Balinov
félisten

Lombard? Esetle Erste Lízing?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#40) Avicularia válasza Blagoje (#35) üzenetére


Avicularia
veterán

ezt azért nem hiszem el,mert a törzskönyvet az okmányirodán kell kérni ,ha elvesztetted ,ott pedig a bank bejegyzése szerepel ,hogy meg van terhelve az autó és nem adhatod el.
tudom ,hogy igy van ,amikor multkor lejárt a részlet az autóról,eladtam,a bank pedig adott egy törlési kérelmet ,amit az okmányirodához kell benyújtani,amit levesznek az autóról,és igy már tehermentes

(#41) Avicularia válasza nagash (#38) üzenetére


Avicularia
veterán

17éves korig szerintem senki nem finanszíroz ,a max ha jól tudom 15 év

(#42) nagash válasza Avicularia (#41) üzenetére


nagash
senior tag

A múltkor láttan egy céget aki 16 évesig finanszírozott de már levették a hirdetést. Az a gond hogy most vennék Corradot és 1,2 milka lenne 1991-es és ugye nem mindenkinek lapul a zsebében annyi.:O Mindegy hátha van remény.

Knoblauch macht einsam.

(#43) Balinov válasza nagash (#42) üzenetére


Balinov
félisten

G60-ast? wow! az üt,mint ipari áram. havernak volt G40-es pólója,de az is disznóállat volt!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#44) nagash válasza Balinov (#43) üzenetére


nagash
senior tag

Igen G60-t! :DDD Az a tuti vagy a VR6. Már csak egy kis anyagi ráhatás kéne.

Knoblauch macht einsam.

(#45) Balinov válasza nagash (#44) üzenetére


Balinov
félisten

VR6 se rossz.asszem ugyanaz a moci,mint a VR6-os ventókba,passzátokba. havernak volt 2db passzátkombi VR6-ja,meg ültem egy tuningolt VR6-os Ventóba is. Űberfasza!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#46) Thunder78 válasza Balinov (#45) üzenetére


Thunder78
senior tag

Havernak tuningolt BMW M5-öse van. 400 paci körül van, plusz nitró :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#47) Blagoje válasza Avicularia (#40) üzenetére


Blagoje
csendes tag

Pont azért tartja magánál a törzskönyvet a finaszírozó, hogy ne tudd eladni. Casco nélküli hitelnél egy betü nem szerepel a törzskönyvön, legalábbis a tecnicredito-nál így működik.
Ha valahol fel lenne ez tüntetve, akkor semmi értelme lenne, hogy magánál tartja a finanszírozó, hisz ugysem tudod eladni.

Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

(#48) Blagoje válasza nagash (#37) üzenetére


Blagoje
csendes tag

A törvény alapján max. polgári peres úton hajthatja be a finaszírozó a követelését, mert az autóra kötött szerződés polgári szerződésnek minősül. Tehát valószínűleg a cégetek nem jár el törvényesen ezekben az esetekben, mert ti csak jogerős bírósági ítélet, ill. végrehajtási határozat alapján foglalhatjátok le az adott delikvensnek pl.: autóját. Ha gondolog holnap belinkelem az idevágó jogszabályokat.
Mondok egy példát: valaki nem fizeti a törlesztést, és egyszercsak megjelenik nála gipsz jakab, hogy ő most elviszi az autót. Erre nincs semmi jogcíme/jogköre, ugyanis el nem lophatja, erőszakkal el nem viheti. Ha ilyenkor rendőrt hívnak, az sem tud igazságot tenni, hanem azt fogja mondani, hogy forduljanak bírósághoz. Sajnos ilyen a magyar jogalkotás...

Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

(#49) viharhozo válasza Blagoje (#48) üzenetére


viharhozo
addikt

Igazabol fogalmam sincs, hogyan megy az ugylet, de az tuti, h a multkor voltam egy helyen Debrecenben, ahol cirka 500 visszavett autot taroltak, es volt koztuk olyan, ami alig mult egy eves. Lehet, h fiatalabb is volt, nagyon alaposan nem nezelodtem.
Namost, ezeket nagyon koran elkezdhettek nem fizetni vagy piszok gyors birosagi ugymenetet csikar ki a finanszirozo.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#50) Blagoje válasza viharhozo (#49) üzenetére


Blagoje
csendes tag

Az az igazság, hogy nagyon sokan nincsennek tisztában a törvényekkel, és a jogaikkal, és a finanszírozó első/második/sokadik fenyegető levelére (amiben általában polgári peres eljárással fenyegetik a delikvenst) inkább leadják nekik az autójukat, és ezek után, ha nem fedezi az autó értékesítéséből befolyt összeg a tőke tartozást, akkor még jól ki is állítanak egy csekket szegény nem fizetőnek, és ebben az esetben se pénze, se autója nem lesz. Pedig ha mindenki elolvasná, hogy milyen szerződést ír alá, vagy szükséges esetben jogi tanácsot kérne, akkor elég sok dolga lenne a bíróságoknak. :))
Szinte minden ''valamirevaló'' szerződébe bele szokták írni, hogy jogvita esetén a Ptk. rendelkezései irányadók, ill. a szerződésből fakadó bármilyen jogvita esetén a lakóhely/székhely szerint illetékes bírósághoz fordulhatnak a felek.
Tehát, ha fenyegetőzik a bank, akkor lobogtatni kell neki a szerződést! :))

Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

(#51) Balinov válasza viharhozo (#49) üzenetére


Balinov
félisten

Nem kell Debrecenig menni. Nézzél körbe pl. Fiat kereskedéseknél. Vagy SPQR-nél. Kollégám SPQR-ren keresztül,lefoglalt autókból válogatta az 1-es puntóját,sőt, a 2 éves új puntóját is. Vannak cégek,akik kimondottan erre állnak rá

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#52) Balinov válasza Thunder78 (#46) üzenetére


Balinov
félisten

Srácnak,akit az imént írtam,tényleg 2db VR6-os passat kombija volt.az elsőből szedánt csinált a 85-ös ikrényi leágazójánál a másodikat meg beszámíttatta a V6 TDI passatjaba.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#53) viharhozo válasza Balinov (#51) üzenetére


viharhozo
addikt

Veletlenul voltam ott, nem akarok most autot venni. :)

Csak elindult az urban legend, h 3 millioert lehet venni masfel eves 1.9es dizel Superbet, a majdnem ket eves 1.9es dizel Octaviaert meg 1.7M-t kernek. Na, ilyen autokat nem lattam a telepen. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#54) Balinov válasza viharhozo (#53) üzenetére


Balinov
félisten

Jó amúgy az a Superb? Octaviába ültem 1.9D-be,de a Superb nagyobb kasztnijához nem kevés az a 1.9D? 205-ömbe is 1.9D van,igaz csak szívó :Y

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55) viharhozo válasza Balinov (#54) üzenetére


viharhozo
addikt

131 loero, 1500 kg, siman elvan vele az ember. Superbet ugysem szaguldozni veszel. :)
Vittem jodarabig egy C5ot, a suly hasonlo, a 2.0as hdi papiron csak 110 lovas, es az is rendben volt.
Igaz, a 75 loeros negyes Golfon kivul nekem szinte az osszes auto megfelelt, amibe beleultem. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#56) Szalma válasza Balinov (#54) üzenetére


Szalma
őstag

(Amíg nem törték totálra, addig egy 1.8-as turbós Superb-ünk is volt. Roppan kényelmes utazólimuzin és a motor elég is volt bele. (~150LE) Nem volt egy gyorsuló-bajnok, de nem is vagyunk Sumákerek... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#57) Balinov válasza Szalma (#56) üzenetére


Balinov
félisten

Namostmár nézek valahol egy Superb tesztet. Hátha Winkler Robiék irtak róla valami okos.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#58) viharhozo válasza Balinov (#57) üzenetére


viharhozo
addikt

Felfujt Octaviaba ontott Passat. :)

Szalma: ti udito kivetelek lehettek.

A Skoda egyébként a nagy magyar dízel-ébredés bajnoka. Tavaly 750 Superbet adtak el (!), és mind a 750 dízel volt (!!!). Meg persze nyilván cégautó, na de akkor is durva.

Bővebben: link

Egyebkent az 1.8T nem rossz motor, csak en nagyon nem szeretem a VW-konszern gepeit, az 1.8T Passattol mindig kopni tamad kedvem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#59) Balinov válasza viharhozo (#58) üzenetére


Balinov
félisten

Voltam tavaly télen német Audisokkal tárgyalni, üzleti vacsorán mást se fikáztak mint a phaetont és a superb-et...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#60) viharhozo válasza Balinov (#59) üzenetére


viharhozo
addikt

Ultem a W12es Phaetonban, nekem nagyon bejott. Ha nagyon sok penzem lenne, akkor se vennem meg, de tetszett. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#61) Balinov válasza viharhozo (#60) üzenetére


Balinov
félisten

akkor már egy A8 6.0L demostmár tényleg szétoffoljuk a topikot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#62) nagash válasza Balinov (#61) üzenetére


nagash
senior tag

Te nyitottad és ha téged nem zavar, akkor nincs baj szerintem. Esetleg egy más névvel mehet tovább vagy visszatérhetünk az eredeti témához mert engem az is érdekelne.:DDD

Knoblauch macht einsam.

(#63) Balinov válasza nagash (#62) üzenetére


Balinov
félisten

nem zavar, csak az előbb lehagytam a szmájlit a ne offoljuk szét mondat végéről.

Érdekes adalék Gy-M-S megyei autókereskedésekről.
győr az qrva drága, egy csomó ismerős, kolléga,barát elmegy inkább Csornára,Sopronba,Pápára új autót venni márkakereskedéstől,mert győrbe lehúzzák őket. Haveromék tavaly vettek egy astra classic caravan 1.4 8szelepest fapadost kp-re, győrbe majdnem 200k-val lett volna drágább.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#64) nagash válasza Balinov (#63) üzenetére


nagash
senior tag

Néhol tényleg elszaladnak az árak. Én néztem egy Opel Astrát 1.4es 3 ajtós. 1992-es gyönyörű állapotban. 700k volt. 800k-ért már lehet hogy megveszem a Corrimat.

Knoblauch macht einsam.

(#65) viharhozo


viharhozo
addikt

A temahoz csak annyit tudok hozzatenni, h ha egy uj auto reszleteit kifizeted, a biztosito kedvezmenyesen hosszabbitja a cascot. Legalabbis en eppen annyit fizetek, mint amikor 4,5 eve megvettem a gepezetet. Ha hasznaltkent kene uj szerzodest kotni, az cirka ketszer annyiba kerulne.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#66) Balinov


Balinov
félisten

Hamár itt tartunk, arra lennék kíváncsi,hogy pl. egy Peugeot 306 XN 1.4B-t megéri-e pl. ausztriából behurimbálni és mo-n fogralombahelyezni? mondjuk egy 2000 körüli évjáratut.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#67) Szalma válasza viharhozo (#58) üzenetére


Szalma
őstag

(2002-es volt. Az elsők között. Viszont mióta a Jazz-t ''kell'' hajtanom helyette (párom nem kis bosszúságára) erősen gondolkodóba estem, milyet nagytesót szerezzünk... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#68) Antonio válasza Balinov (#29) üzenetére


Antonio
senior tag

huu bazz ... nagyon komoly!!!

nagyon jó hogy ezt leírtad :C :R :R köszi

holnap megyek kocsiért és már el volt döntve hogy UNIONhoz megyek 2-3 napja szar vol ta netem úgyhogy csak most tudtam megnézni, még jó !!!

kiszámoltam magamnak is és tényleg konkurencia alázó árak jöttek ki!
vajon ha fizetésre kerül sor akkor is ok a dolog? :F

holnap reggel irány posta :DD :DD

ígaz még olvasgatom a posta oldalát lehet kiderül később ...
de azért megkérdem: kalkulációnál új árhoz a használtkocsimért kifizettet összeget? vagy annak a típusnak a jelenlegi, új autó katalógus árát ami kb
másfél millával több :F :F így már nem olyan jó ???

vagy csak új autóra jó ??? :(
ha valaki tudja eme 2 kérdésre a választ az ideírhatná :)

na át kell böngésznem az oldalt addig is ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#69) Antonio válasza Antonio (#68) üzenetére


Antonio
senior tag

az előbb kicsit elragadtattam magam :)

véletlenül B10 bonussal számoltam :DDD
most beírtam az A00-at :)
azért így se rosz

de már nem olyan nagy a különbség union és posta közt ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#70) Balinov válasza Antonio (#69) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv Antonio,

örülök,hogy nem lett végül hasztalan a topik.
remélem posta előtt benézel és megkukkantod a biztositas.hu-n a kötelezőszámítást.
Hogy fizetnek-e azt nem tudom megmondani,hálistennek nem volt tapasztalatom. Igaz,2 éve jöttünk haza győrbe Pula/Isztriából odavissza kis 205-tel semmi gáz nem volt,egyvalaggal épségbe megjártuk az utat,erre győrbe egy vén fasz 2x!!! belémtolatott. Allianz-os volt 3-4h volt,míg kicsengették az 50k-t. Kárt én még nem okoztam (csak a sajátba).

Köbét is lesd meg, ezt a 3 mat mondják olcsónak. Köbe, Posta,Argosz. többi nekem nevetségesen drága. pl. 100-120k körül kalkuláltak nekem évest a nemmondom meg melyikbiztosítónál. ezzel szembe posta 46980.

Ja, KÖBE=Közlekedési Biztosítók Egyesülete->kobe.hu

Remélem találsz mégolcsóbbat!

Ja, autó árát én még nem hallottam volna,hogy kérdezték valahol. Olyat már igen,hogy frsz, lakhelyed irányítószáma, önsúly,kw/le, ccm,...de árat nem találtam. sztem ugyis eurotax szerint nézik,márha nézik.

Üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71) Antonio válasza Balinov (#70) üzenetére


Antonio
senior tag

Hi

:(

Hát korai volt az örömöm! postánál megkötöttem kötelezőt meg cascot ...

Ma jött egy papír a postától amiben is leírták hogy rosszúl lett megadva az ''új ár''
mert ugye én azt írtam be amenyiért vettem (4 évessen)... ők meg az újnak az eurotax szerinti árral számoltak ami kb 1.6 millával több :Y ... így meg sajnos kb duplája lenne a casco ...
:(( így már közelsem jó!!
Bazze nem értem miért kell egy négy éves kocsinak az új árával számolni! Na mindegy holnap reggel bemegyek azt felmondom a szerződést + megyek Unionhoz az a ''legolcsóbb'' ...
fél nap szabi? :O

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#72) Balinov válasza Antonio (#71) üzenetére


Balinov
félisten

Hali,
ez abszolúte nem logikus,hogy egy 4 éves autónak az értékét az eurotax szerint mér az új áron számítják casco díj kikalkulálásakor. Kérdezzél rá sztem,hogy biztos,hogy így van-e,mert szerintem ott valamit igencsak elbasztak. Sajnos más tippem/5letem nincs nekem se,valszeg nemmostanába fogok olyan helyzetbe kerülni,hogy casco-t kelljen kötnöm:O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73) Balinov


Balinov
félisten

Nos Tisztelt Uraim,

van ápdét a témában. Pár hsz-szel előbb írtam kollégámról,aki egy új megan classicot vett részletre mégpedig úgy,hogy 2misit kp-ba befizetett és még így is CASCO-s hitelszerződést kötött vele a Reanult finance. Mind mondottam volt, kb 3 hónapja aszonta magának,hogy ugyanmá nekelljen 2mihály önrésznél kaszkót is csengetnie. Namost tegnap kapott egy levelet a R. Finance-tól,hogy a biztosítója értesítette a hitelintézetet,hogy a szerződésben foglaltak ellenére az kedves ügyfél 3 hónapja nem fizet cascot...bla-bla-bla között felhívták figyelmét,hogy fizesse be a hátralékot,különben lefoglalják az autót!

Figyelem ,lefoglalják. 2misit beledobott kp-ba,nomeg 2 éve fizeti a havi törlesztést és le akarják foglalni. Sajnos,úgynézki,hogy jobb félni mint megijedni...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#74) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy lényegbeli külöbségek mik,a használtautóra hitel és a használtmotora hitel között?! Vagy van egyántalán?! Egy moci 800at kostál, jelenlegim meg 200 körül lehet eladni. akkor mi a legjobb megoldás?!

előre is köszönöm: Mazka

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#75) stangli válasza Mazka05 (#74) üzenetére


stangli
senior tag

a kettő közti különbség max annyi, hogy a motornak a thm-e nagyobb mivel nagyobb a kockázat is.

"Egy moci 800at kostál, jelenlegim meg 200 körül lehet eladni. akkor mi a legjobb megoldás?!"

A kereskedés számítsa be a jelenlegi mocidat az új moci árába. vagy a másik megoldás próbáld meg te eladni oszt 200zsozsóval a kezedben sétálsz be a kereskedésbe :DDD

(#76) AMD Power


AMD Power
titán

Miben érdemes hitelt felvenni? Forint-Euró-Svájci Frank? Nálam a K+H szinte alig van eltérés a három kamata között. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#79) vigyorrr válasza #23009024 (#77) üzenetére


vigyorrr
újonc

Sziasztok!

én már egy ideje elmerültem a témában, nekem is autóra kell hitel.
olcsóbb lehet, ha közvetítő nélkül, személyesen keresel hitelt. az internetes oldalak alapján nekem a budapest bank ajánlata tetszett, még hitelkalkulátor is van, azzal elég jól lehet kalkulálni ;) ;)

(#82) lorcsi


lorcsi
veterán

a végtörlesztéssel autóhitelt is ki lehet váltani ?

(#83) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziaszok
Valaki vett fel mostanába autohitelt??
A kérdésem az lenne vele kapcsolatban,hogy a valós tölesztőrészlet megegyezik e azzal,amit a szerződésiráskor közölt az autókereskedő?Használtautóról lenne szó...
köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Autóhitel
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.