Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam felhozom témának mert a minap néztem egy árlistát és megláttam ezt: HITACHI (IBM) 80GB HDD 7200 és nagyon meglepett, hogy olcsóbb mint a maxtor és még 2 év gari is van rá... Gondoltam ezek után feldobom a kérdést, hogy ki mit hallot erről a kis winyóról! :DDD

Előre is köszi mindenkinek a hozzászólást!!!

A tudás mindenkié!!!

(#2) L3zl13 válasza retes (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hacsak nem a híres Deathstar széria akkor szvsz elég jó lehet.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) retes


retes
aktív tag

Uh most kicsit műveletlennek érzem magam mert ez a seria nem mond nekem semmit sem.... :F

A tudás mindenkié!!!

(#4) neduddki válasza retes (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

H aujonan akardo venni az mar ugyis a 7k250-es:- ))) semmi 60/75gxp azok ma ugyse elnek:- ))))
Vegyed nyugotan, mongyukl az en kornyekemem leginkabb 120/160/200-asok ferdulnek elo azokkal eddig nem sok gond akatt:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) BLiNk3r válasza neduddki (#4) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nekem egy 60as IBM-em van, több, mint 2 éves és még midig él, bár én sem tudom melyik szériáról van szó.
Mostanában ad ki furcsa hangokat: kotyog meg nyikkan párat, nem túl jó hallgatni, de remélem húzza még egy jó darabig, nem örülnék neki, ha elszállna az összes adat...

(#6) retes


retes
aktív tag

Háát nem is tudom nekem így első ránézésre úgy tűnik, hogy olcsóbb és ez kicsit aggaszt, viszont nyugtató a 2 év gari csak nem lehet olyan nagyon rosz... :DD

A tudás mindenkié!!!

(#7) L3zl13 válasza BLiNk3r (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ahogy neduddki is mondta 60GXP és 75GXP szériák. Kemény 7 ill 12 pontot értek el a megbízhatósági statisztikákban. Még külön firmware frissítést is kiadott hozzá az IBM, hogy valamelyest orvosolja a problémákat. (Ugye vinyóknál normális esetben ritkán frissít firmware-t az ember fia.)

Ellenben a 120GXP és a 180GXP elég jó pontszámmal szerepel a statisztikákban.
A 7K250-et pedig közepesnek mondanám ez alapján.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) retes


retes
aktív tag

Akkor végülis ezt a winyót nem ajánlod? :U

A tudás mindenkié!!!

(#9) neduddki válasza L3zl13 (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

De mire kigyutt a javitas addigra nem vot mit javitani:- )))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) L3zl13 válasza retes (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem ajánlom? (Ha nekem szólt.)

Nem írtad meg melyik széria. Ha véletlenül valami maradvány 75GXP volna, akkor kerüld. Ha 120 vagy 180GXP, akkor nyugodtan vedd meg, mert megbízható. (Bár azt nem tudom mennyire gyors, csöndes és hüvös.)
Ha 7k250 akkor átlagos kategória. Nem kiemelkedően megbízható, de nem is túl rossz. Szvsz ha jó áron van vedd meg nyugodtan.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) retes


retes
aktív tag

Értem, az a nagy baj, hogy sehol nem említ semmilyen kategóriát amire akár még támaszkodni is lehetne...
Az ára viszont nagyon alacsony, sőőőt maga a gai is nagyon mellette szól...

Köszi m indenkinek a hozzászólást!!!

:DD

A tudás mindenkié!!!

(#12) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!A minap vettem egy 80 gigás Hitachi vinyót.Az lenne a kérdésem,hogy az Everest miért ír hozzá 2 hőmérsékletet?Gondolom ez a normális,csak kiváncsi vagyok miért.Tudja valaki?:))

(#13) <Adamsky> válasza L3zl13 (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Hacsak nem a híres Deathstar széria...''

Namármost itt valami tévedés lesz. A Deskstar nem egy széria a Hitachi-nál, hanem egy gyűjtőnév (van még Travelstar, Ultrastar, stb.)

A problémás széria 60- és 75 GXP már rég nem kapható. A 120 GXP-től kezdődően pedig szvsz. ezek a Hitachi vinyók nagyon megbízhatókká váltak.
Nekem 1db 80 Gbyte-os 120GXP-m és 1db 120 Gbyte-os 7k250-em van. Ja és annak ellenére, hogy a 60GXP-vel tényleg sok gond volt (másoknál) nekem az is kitartott, addig amíg le nem cseréltem. Ellenben Quantum-ot és Maxtor-t már ''temettem'' egyet-egyet.

''...7k250 akkor átlagos kategória...''

Ezt mi alapján írod?

retes

''...sehol nem említ semmilyen kategóriát amire akár még támaszkodni is lehetne...

Hívd fel a boltot, írj nekik levele, vagy ha teheted, akkor menj el személyesen.
Amennyiben ez a vinyó típusszáma: HDS722580VLAT20
szerintem vedd meg nyugodtan. Ez 7k250-es széria, gyors (ha nem a leggyorsabb, és szerintem megbízható is)

(#14) <Adamsky> válasza Hellas (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na ez egy jó kérdés. Nekem az egyik 20fok, a másik 33.
A 20fok teljes blődség, egy huszon-egynéhány fokos szobában. A 33 elfogadható, sőt mi több a Motherboard Monitor is ezt írja ki nekem, úgyhogy én ezt veszem jó vinyó hőmérsékletnek.

(#15) Hellas válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


Hellas
senior tag

Nekem 25 és 33.Én is a 33-nak hiszek,de nem értem mért van 2!
Egyébként mik a tapasztalataid vele kapcsoltaban?Meg vagy vele elégedve?
Én remélem nem lesz vele gond!:))

(#16) Csokika


Csokika
tag

Bírom, hogy mindig olyanok alkotnak negatív véleményt valamiről, akiknek halvány lila fingjuk nincsen róla! csak haloták, ezt-azt, aztán már rögtön meg is van a leáltalánosított vélemény!
nekem 2db 7k250-em van, és az égvilágon nem adnám oda semmilyen más gyártmányú vinyóért sem! Már egy éve ''kerregnek'' a gépben szinte éjjel-nappal, se hangjuk, se hibájuk..., gyorsak, megbízhatóak!
Ellenben a Maxtor 2 hét után kifeküdt, a Barracuda pedig olyan lassú volt, hogy majd el aludtam mellette mire átmásolt 1Gb-t, a Samsung pedig hangos. Lehet hogy a Hitachi nem a leggyorsabb, nem a leghalkabb, de mindent összevetve a legjobb, mert mindenben jó, és nem kiemelkedően jó valami más tulajdonság rovására!

(#17) Hellas válasza Csokika (#16) üzenetére


Hellas
senior tag

Ezt ugye nem nekem szántad?:))
Csak mert eszem ágában nem volt rossz véleményt alkotni róla!Nagyon örülök,hogy ilyet vettem!Pusztán van egy dolog amit nem értek vele kapcsolatban...

(#18) Csokika válasza Hellas (#17) üzenetére


Csokika
tag

dehogyis neked szántam! :)
csak a topicot olvasva, valakinek az elhamarkodott véleményére írtam!
Amúgy jól jártál a winyóval, nem fogsz benne csalódni.

(#19) Hellas válasza Csokika (#18) üzenetére


Hellas
senior tag

Akkor rendben:))!
Én is úgy gondolom,hogy ez volt a legjobb választás!És az ára is tök jó volt!:))
Tényleg,nem tudod miért mér 2 hőfokot?:)

(#20) Csokika válasza Hellas (#19) üzenetére


Csokika
tag

Passz!

(#21) Hellas


Hellas
senior tag

Valaki esetleg?:)

(#22) Hellas


Hellas
senior tag

UP
:O

(#23) <Adamsky> válasza Hellas (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Egyébként mik a tapasztalataid vele kapcsoltaban?Meg vagy vele elégedve?''

Szerintem a #13-as hsz. alapján könnyű eldönteni. A válasz röviden: igen.
IBM / HITACHI vinyóban még nem csalódtam...
Nekem egy 8Mbyte cache-es változat van, és nagyon gyorsnak érzem. Jók, és használhatók a gyári diagnosztikai és beállító programok.

Maxtorhoz ezúton is kapcsoódik egy rossz tapasztalatom: Jó pár hónapja szerettem volna a Maxtor gyári progijával megnézni egy beteg Maxtor vinyót, de sehogysem indult el a program. Hosszas keresgélés után ráakadtam a Maxtor honlapján a rejtély nyitjára. A Maxtor diagnosztikai programja nem fut nForce2-es alaplapon...

A ''Feature Tool''-al egyébként pl. tudod halkítani vagy gyorsítani a vinyót, és ezzel meg is tudod nézni a valós hőmérsékletét. Ezt a kérdést egyébként az Everest (Aida) magyar fejlesztőjének kellene szerintem feltenni. Asszem itt a PH!-s fórumban is szokott írogatni.

[Szerkesztve]

(#24) Vangelis


Vangelis
nagyúr

vedd meg , csk jó lesz.
nekem volt minden fajt de még eggyiksem halt meg
kb 12db maxtor 20-160gb-osig sok db ALL OK
Seagate 40/60/120 ALL ok
IBM 40/60 ALL OK
samsung ezek vannak most 160/80gb ALL OK

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25) Hellas válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


Hellas
senior tag

''A ''Feature Tool''-al egyébként pl. tudod halkítani vagy gyorsítani a vinyót''

Úgy mint a Maxtoroknál?

(#26) neduddki válasza Hellas (#25) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Halvany kodom siscs hogy azoknal hogy kell, de enne szpen kivalathatod, hogy performace vs. csendesseg egy szep csuszkan, amit megcsinal Nked egy szep floppyra rendszerkent valo inditas felteteleinek tejjesitesere:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27) Anthony001


Anthony001
senior tag

Hali mindenkinek!

Bocs hogy ide írok de sürgős válasz kéne.
Van 1 Seagate Barracuda 80Gb-os vinyóm.
Biosban be lehet állítani hogy legyen e S.M.A.R.T vagy ne.
Ha beállítom az mire jó??

Előre is köszi a válaszokat.

(#28) Hellas válasza Anthony001 (#27) üzenetére


Hellas
senior tag

Engedélyezi a SMARTot,ami azt jelenti,hogy progikkal ki tudod olvasni,a vinyód állapotát,stb...

Ha jól tudom erre jó.

(#29) Hellas válasza neduddki (#26) üzenetére


Hellas
senior tag

Jaja épp ez a gáz,hogy floppyra akarja nekem csinálni!Csakhogy nekem az nincs!

(#30) neduddki válasza Hellas (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Elviszed vhova akinek van, mecsinalod, mad csinasz belole rw-re egy boot cd... az remelme van:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) Hellas válasza neduddki (#30) üzenetére


Hellas
senior tag

A már van természetesen!:))

(#32) BobChemistry


BobChemistry
őstag

elvileg hétfőn kapok egy 80GB SATA hitachit, azt nemtom melyik szériából, 15k bruttóért 3 év garral

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.