Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59) #54625216 válasza arnyekxxx (#55) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Az láthatóan fel sem merül benned, hogy saját jogon tartják sokan szarnak ezeket a hosszabb-rövidebb karácsonyi játékreklámokat amiket a disney csinál. "

Dehogynem. Csak aki szarnak tartja a Disney Star Warsokat, az minimum az EP7 után levonta a tanultságot és nem nézte meg a többit.
Aki viszont az összeset megnézi, majd következetesen szétfikázza az online médiában, arról a "vadász, vadász szerintem te szopni jársz ide" vicc jut az eszembe. Róluk írtam, hogy alapvetően külső elvárásoknak akarnak megfelelni, így eleve a "rossz tanuló felel" mentalitással állnak hozzá a filmekhez, ami szerintem öntökönlövés, mert a Disney csak nyer velük (még a fikázó postokkal is), ők meg legalább eltöltöttek pár órát bosszankodással.

#56 Dilikutya:

Ezt lehetne a végtelenségig folytatni, mert ízlésbeli dolgokban amúgy is lehetetlen dűlőre jutni, így csak azt tudom leírni, hogy nekem miért működött az EP7-8-9.
Szerintem ezek a filmek első sorban nem a korai vagy az új szereplőkről szóltak, hanem a sötét oldal misztériumról.
A sötét erő mibenléte mindig is kifejtetlen volt a Star Wars univerzumban, azaz hogy mitől olyan csábító, mitől gonosz, mitől emészti fel azt, aki enged neki.
Az EP7-8-9-ben kiderült, hogy mi az alapvető különbség a jedik és a sithek között: a jedik és a sithek ugyanúgy a haláluk után egyesülnek az erővel, de míg a jedik csak mentorálják az élőket és hagyják, hogy maguk fedezzék fel az erőt, addig a sithek az általuk választottakba fókuszálják az összes erejüket (így azok könnyen és gyorsabban jutnak hatalomhoz a segítségükkel), de egyben kontrollálják, korrumpálják és tönkre is teszik őket.
Tehát csak az lehet igazi sith, aki képes teljes lényével azonosulni a "gazdáival".
A sithek ezzel kimozdították az erő egyensúlyát, mert így túl nagy hatalom központosul egyetlen kézben.
Wader azért volt speciális, mert egyedül ő volt képes szakítani a sithekkel való kapcsolattal és a Skywalkerek útmutatása és segítsége kellett ahhoz, hogy végső soron Sidious leszármazottja örökre megszakítsa a sithek + avatárjaik körforgást, ezáltal az erőben évezredek óta először ismét helyreállt az egyensúly.
Ez volt szerintem az egész széria lényege.
Na most ezt vesd össze az EP1-2-3 midokliriános háttérmagyarázatával, szal nem biztos, hogy az EP1-2-3-at pont az átgondoltságáért kellene szeretni. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.