Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arnyekxxx válasza #54625216 (#50) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az számít jónak, amit élvezek.

megpróbálok mindent élvezni, ami Star Wars,

Valamit vagy jó és élvezem vagy nem jó és ezért nem élvezem. Attól nem változik a szar jóvá, hogy SW logo van ráragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#52) #54625216 válasza arnyekxxx (#51) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az SW logó csak addig számít, amíg kiválasztom mit nézzek.
Igyekszem élvezni, ha nem megy, akkor elfogadom, hogy nem jó, ha meg élvezem, akkor oké.
Ez amolyan "jó tanunló felel" vs. "rossz tanuló felel":
Ha eleve úgy állnék hozzá, hogy "fuck Disney", akkor arra koncentrálnék, hogy mi nem jó, ezért nem tudnám élvezni, így elkönyvelném az egészet rossznak.
Ezzel viszont csak magammal csesznék ki, mert rossz érzésekkel töltenék el pár órát, miközben akár jól is érezhettem volna magam. Tehát felmerül a kérdés, hogy ha "fuck Disney", akkor minek nézem egyáltalán.

Persze értem én: vannak, akiket kárpótol a socialmedia falkaszellem meg az intellektuális fölény illúziója, hogy divat fikázni mindent, meg az ellenkezőjét is és az számít SW fannak, aki mindent utál, ami az EP6 után készült.
Sokakban kialakul egyfajta kognitív disszonancia, hogy ha bármi értékelhetőt tapasztal egy új SW filmben, akkor veszélybe kerül a fikaközösségben nagy nehezen kivívott über-fan státusza, ezért igyekeznek minden pozitív érzést elfojtani magukban. Nyilván lehet ezt így is.

Én eldöntöttem, hogy bármilyen Star Wars-nak megadom az esélyt és megpróbálom élvezni, ha tudom. Ettől még nem vagyok kritikátlan, csak nincsenek lehetetlen elvárásaim és igyekszem az egész Star Wars dolgot nem túl komolyan venni.

Akinek ez nem megy, annak azt tanácsolom, hogy inkább hagyja a fenébe az egészet, mert csak saját magát szívatja.

(#53) arnyekxxx válasza #54625216 (#52) üzenetére


arnyekxxx
veterán

fölény illúziója, hogy divat fikázni mindent, meg az ellenkezőjét is és az számít SW fannak, aki mindent utál, ami az EP6 után készült.

Tényleg sokkal egyszerűbb az élet ha bármilyen szart csak azért jónak látunk mert SW logós.

Ettől még nem vagyok kritikátlan, csak nincsenek lehetetlen elvárásaim

Annyira nem lehetetlen elvárás azért az, hogy egy film/sorozat ne netto baromságokkal kevert fanszervízből álljon némi kötelező PC-vel ízesítve. Esetleg legyen valami története és ne ugyanaz mint egy korábbi epizódnak. Esetleg a karaktereit irják meg és színészek játsszák el élvezhetően. Az R1 például képes volt ezt a nem túl magas lécet megugrani.

[ Szerkesztve ]

(#54) #54625216 válasza arnyekxxx (#53) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Tényleg sokkal egyszerűbb az élet ha bármilyen szart csak azért jónak látunk mert SW logós."

Erről leírtam amit gondolok, ha write-only módban mindenre ugyanazt mantrázod, az ellen nem küzdök.

Amúgy következetesen elfelejtetted hozzátenni, hogy szerinted.
Szerintem meg az EP7-8-9 is (a nyilvánvaló hülyeségeket leszámítva) rendben volt, az EP1-2-3 volt a legalja, az R1-ben egyetértek, a Mandalorian 10/10, Andor 8/10, Boba Fet 6/10.
Ez az én szubjektív listám.

[ Szerkesztve ]

(#55) arnyekxxx válasza #54625216 (#54) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ok, szerintem

Mindemellet te írtad ezt:
" vannak, akiket kárpótol a socialmedia falkaszellem meg az intellektuális fölény illúziója, hogy divat fikázni mindent, meg az ellenkezőjét is és az számít SW fannak, aki mindent utál, ami az EP6 után készült.
Sokakban kialakul egyfajta kognitív disszonancia, hogy ha bármi értékelhetőt tapasztal egy új SW filmben, akkor veszélybe kerül a fikaközösségben nagy nehezen kivívott über-fan státusza, ezért igyekeznek minden pozitív érzést elfojtani magukban. "

Az láthatóan fel sem merül benned, hogy saját jogon tartják sokan szarnak ezeket a hosszabb-rövidebb karácsonyi játékreklámokat amiket a disney csinál.

[ Szerkesztve ]

(#56) Dilikutya válasza #54625216 (#54) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én próbáltam szeretni az új trilógiát. És rám nem lehet azt mondani, hogy a szar filmeket se szeretném, sok régi VHS szemetet nézek. Az EP7 tetszett is a nyilvánvaló EP4 másolás ellenére, vagy épp amiatt, tudtam élvezni, volt hangulata, voltak még benne karakterek színész által eljátszva. Az már a forgatókönyvírók felelőssége, hogy még mindig Harrison Ford a film csúcsa, az új karakterek egybitesek, ha mindet levágták volna a film végén se hiányoztak volna. És nem azért, mert a takarító dezertőr rohamosztagos fekete.
De bíztam a trilógiában, kezdésnek, felütésnek megtette, belengették az aszott öreg új főgonoszt, ott volt a Vader koppintás jobb keze, akiben amúgy jókora kihasználatlan potenciál volt. És akkor jött az EP8, ott volt benne a teljesen értelmetlen és fölösleges kaszinós szál, el is vitte a film felét, majd hirtelen tököt növesztett a végén 2 percig, amikor Luke szemben állt a AT-AT-kkel (jó, klisé, de ott volt az erő benne), aztán a 2 percnek vége, majd a filmnek is, én meg pislogok, mert 2,5 órán keresztül vártam, hogy történjen valami, és az ígéretek szerint odabasszon a film, ha már a rendező is párhuzamot akart az EP5-el. És ülök a stáblista előtt a moziban, és lesek, hogy akkor ennyi, nem is történt semmi, nem ment előre a történet, csak legyaktuk az aszott csókát, akit így bevezetni is kár volt, semmit sem tett a filmhez. Aztán új stáb, és kapkodás, mert itt az EP9, valamit kezdeni kéne most már a sztorival, elpazaroltak egy egész filmet a semmire, így az EP9 egyszerre akart lenni EP8 is, hirtelen annyimindent akartak beletenni, de minden kidolgozatlan. Tényleg a trilógia befejező részének második felében kell az igazi főgonosznak színre lépnie? 30 évig készült Sidious a visszatérésre, építgette a flottáját, erre jön az ellenállás, és félóra alatt feldolgozzák fejben, hogy újra itt a Birodalom, majd szépen blokkolják az egész birodalmi flottát. Boss fight, Kylo feloldozást nyer egy apagyilkosságból, vége, főcím. Csak ez az utolsó sor egy külön film kellett volna legyen. Az előzménytrilógia minden hibája ellenére egy átgondolt, valóban trilógiaként működő sztori, ott is voltak értelmetlen karakterek, a Sith-ek meg a robot tábornok kidolgozatlanok, sótlanok, pedig Dooku-t egy legenda alakította, a kidolgozatlanság ellenére már önmagában Christopher Lee személye tekintélyt adott neki. Pont a lényeg, Anakin átfordulása viszont elég lazán, gyorsan le lett zavarva, pedig erről szólt volna az egész, ahhoz képest csak a minimumot hozták ki belőle. De még így is jobb filmek, mint a folytatás, pont nemrég néztem meg az EP1-2-t.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57) Tanisz válasza Dilikutya (#56) üzenetére


Tanisz
senior tag

Engem az EP1-el ki lehet kergetni kb a világból :D
Számomra annyira bugyuta lett.
Az EP2 már nézhető volt, Doku-val kapcsolatban egyetértek, többet érdemelt volna, az EP3-at szerettem, bármikor újra tudom nézni, a rengeteg hibája ellenére is. Nekem is hiányérzetem volt a Anaki - Vader pálfordulás kapcsán, húztam is a számat, de az Obi-Wan - Anakin viszony megváltozása tetszett, az sem volt 100%-ig kidolgozott, de érezhető volt a távolodás.

Az EP7-9 meg kb popcorn mozi kategória, a 7-nél én is reménykedtem hogy valami lesz, annyira hiányérzetem sem volt, bár a végén a nagy távolba révedés a Luke felé számomra kiábrándító volt :D Túl epikus akart lenni, miközben nem volt az :D

Az EP8-ra kb nem is emlékszem, csak hogy Solo meghalt benne, mert a kedves fia megölelgette, meg a végén az a 2 perc amit Te is mondtál, a Ren vs Luke kamuharcra.

EP9-ben meg annyira, hogy zagyva volt. Meg megint ott volt az uralkodó, meg a flottája és mindeki harcol és mindenki epikus akar lenni és önfeláldozó. Ja meg arra a bugyuta visítozós szőrmókra, az ezeréves sólyom szélvédőjén, na az pl idegesítő volt :D
Szóval az EP7-9 kb felejthető sajnos, pedig lett volna benne potenciál.

Amúgy az EP4-6-nak az a szerencséje, mert ott se sok minden van "elmagyarázva", vagy kidolgozva, hogy ott nem is nagyon igényli az ember, van egy főgonosz(ok), meg annak a szervezete, meg apparátusa, meg vannak a "jók" és elkeseredett harcuk és kb 1-1 akció és annak körülményei köré építették a filmet. Magyarán a sztori magja megvan, azt csak ki kellett szinesíteni.
Meg a Sitheknek jót is tett hogy alig tudott róluk valamit az ember. Ezért is lett talán "szerethető"/misztikus DV karaktere a régi trilógiában :) Mindenki DV akart lenni akkoriban szerintem :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#58) dabadab válasza Tanisz (#57) üzenetére


dabadab
titán

Meg a Sitheknek jót is tett hogy alig tudott róluk valamit az ember.

Konkrétan ugye semmit, mert ez a szó nem is hangzott el a Star Wars filmekben (amikből összesen három készült, mint az köztudott).

DRM is theft

(#59) #54625216 válasza arnyekxxx (#55) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Az láthatóan fel sem merül benned, hogy saját jogon tartják sokan szarnak ezeket a hosszabb-rövidebb karácsonyi játékreklámokat amiket a disney csinál. "

Dehogynem. Csak aki szarnak tartja a Disney Star Warsokat, az minimum az EP7 után levonta a tanultságot és nem nézte meg a többit.
Aki viszont az összeset megnézi, majd következetesen szétfikázza az online médiában, arról a "vadász, vadász szerintem te szopni jársz ide" vicc jut az eszembe. Róluk írtam, hogy alapvetően külső elvárásoknak akarnak megfelelni, így eleve a "rossz tanuló felel" mentalitással állnak hozzá a filmekhez, ami szerintem öntökönlövés, mert a Disney csak nyer velük (még a fikázó postokkal is), ők meg legalább eltöltöttek pár órát bosszankodással.

#56 Dilikutya:

Ezt lehetne a végtelenségig folytatni, mert ízlésbeli dolgokban amúgy is lehetetlen dűlőre jutni, így csak azt tudom leírni, hogy nekem miért működött az EP7-8-9.
Szerintem ezek a filmek első sorban nem a korai vagy az új szereplőkről szóltak, hanem a sötét oldal misztériumról.
A sötét erő mibenléte mindig is kifejtetlen volt a Star Wars univerzumban, azaz hogy mitől olyan csábító, mitől gonosz, mitől emészti fel azt, aki enged neki.
Az EP7-8-9-ben kiderült, hogy mi az alapvető különbség a jedik és a sithek között: a jedik és a sithek ugyanúgy a haláluk után egyesülnek az erővel, de míg a jedik csak mentorálják az élőket és hagyják, hogy maguk fedezzék fel az erőt, addig a sithek az általuk választottakba fókuszálják az összes erejüket (így azok könnyen és gyorsabban jutnak hatalomhoz a segítségükkel), de egyben kontrollálják, korrumpálják és tönkre is teszik őket.
Tehát csak az lehet igazi sith, aki képes teljes lényével azonosulni a "gazdáival".
A sithek ezzel kimozdították az erő egyensúlyát, mert így túl nagy hatalom központosul egyetlen kézben.
Wader azért volt speciális, mert egyedül ő volt képes szakítani a sithekkel való kapcsolattal és a Skywalkerek útmutatása és segítsége kellett ahhoz, hogy végső soron Sidious leszármazottja örökre megszakítsa a sithek + avatárjaik körforgást, ezáltal az erőben évezredek óta először ismét helyreállt az egyensúly.
Ez volt szerintem az egész széria lényege.
Na most ezt vesd össze az EP1-2-3 midokliriános háttérmagyarázatával, szal nem biztos, hogy az EP1-2-3-at pont az átgondoltságáért kellene szeretni. :DD

(#60) Tanisz válasza dabadab (#58) üzenetére


Tanisz
senior tag

Jogos :R Valóban el sem hangzott a filmekben :D

Amúgy mikor jött be a Sith mint "meghatározás", "fogalom"? Könyvekben?A játékokban? vagy az EP1-el. Ezt tökre nem tudom :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#61) arnyekxxx válasza dabadab (#58) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A filmek tényleg nem, de azért Az Eredeti SW Könyv (1976) Vadert az első megjelenésekor Sith lovagnak nevezi aztán a Halálcsillagon is leszithezi egy tábornok szóval nem volt ez egy titok akkor sem.

(#62) arnyekxxx válasza #54625216 (#59) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Aki viszont az összeset megnézi, majd következetesen szétfikázza az online médiában, arról a "vadász, vadász szerintem te szopni jársz ide" vicc jut az eszembe.

Arra megint nem gondolsz, hogy van aki az UTÁN szeret valamit véleményezni, hogy látta. Ráadásul ha nem nézem meg mindet az után, hogy csalódtam az Ep7-ben akkor lemaradok az R1 -ről amit azóta jópárszor újranéztem.

(#63) arnyekxxx válasza Tanisz (#60) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az eredeti könyvben a 7. oldalon jelenik meg Vader, az ő leirásában szerepel.

(#64) Tanisz válasza arnyekxxx (#63) üzenetére


Tanisz
senior tag

Áhh...köszike :R

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#65) #54625216 válasza arnyekxxx (#62) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez megint hozzáállás kérdése. Nekem pl. a Barátok köztből elég volt 20 másodperc, hogy soha az életben ne nézzek többet belőle és eszembe se jutott csak azért végignézni, hogy utána hitelesen fikázhassam online fórumokon vagy hátha lesz olyan epizód, ami talán tetszik. Tudomásul vettem, hogy ennek nem én vagyok a célközönsége és szevasz.
Persze mindenki úgy okoz szenvedést magának, ahogy a kedve tartja, de szerintem ha 10 Disney féle Star Wars projektből csak 1 tetszik, akkor célszerűbb elengedni a témát. :DDD

(#66) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Tegnap este gondoltam, hogy majd végigolvasom a hsz-eket ez alatt a cikk alatt, hát nem jött egy alapos tisztogatás?! ;]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.