Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Highpoint 372 raid probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) &rush


&rush
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Abit KD7-RAID lapom /w HPT 370/372 RAID controllerrel 2.32 EEPROMmal.

A RAID-en
---------
Pri.Master: Seagate 40GB
Pri.Slave: Seagate 40GB ... A két 40GB-os RAID 0-ba van fűzve. NTFS
Sec.Master: Seagate 80GB NTFS
Sec.Slave: none

A VIA IDE controlleren pedig:
-----------------------------------
Pri.Master: MAXTOR 9+ 60GB NTFS
Pri.Slave: none
Sec.Master: LG CDRW
Sec.Slave: Pioneer DVD

Szoftverek:
--------------
Win2000 SP4 + összes elérhető biztonsági javítás feltéve, frissen installálva,defragmentes az összes drive
VIA 4in1 4.451v
HPT 372 2.32 driver

Háttérben fut:
-----------------
Mozilla 1.5
VCool 1.8 BETA
MultiRES

Aki eddig elolvasta annak köszönöm, és akkor a probléma:
-----------------------------------------------------------------------
Ha a RAID0-rol (2x40GB SEAGATE) a Sec.Master (80GB Seagate)-re másolok az átlagos átvitel 5-7MByte/s. Ugyanez fordítva is!
Ha az IDE-rol (Pri.Master: MAXTOR 9+ 60GB) masolok a RAID0-ra (2x40GB SEAGATE) vagy a Sec.Master (80GB Seagate)-re akkor is 5-7MByte/s.
Am ha valamelyik RAID es eszkozrol masolok az IDE-re (Pri.Master: MAXTOR 9+ 60GB) legyan akar master akar slave, 30 - 55MB/s az átvitel.
A lemezes meghajtóknál ugye van két darab nemIDE eszköz ezeknek a Tulajdonságait lekérve > Lemeztulajdonságok fülecsk-én > az ''Írási gyorsítótár engedélyezve'' nem aktív és nem lehet pipálni. Semmilyen egyéb beállítást nem b@sztattam.

Reménykedve várom az ötleteiteket.


üdv,

andrush

(#2) anulu válasza &rush (#1) üzenetére


anulu
félisten

ööö, try winxp /w sp1 :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) &rush válasza anulu (#2) üzenetére


&rush
csendes tag

Köszi anulu,

De már személyesen megdumáltuk egy cigi + kávé társaságában, hogy miként viszonyulok az XP-hez! :(

(#4) vlaci79 válasza &rush (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
ha jol emlekezem a htp37x szerianak gongjai vannak raid eseten a barracuda vinyokkal
barracuda vinyohoz adtak ki frimware frissitest aszem

(#5) emre33


emre33
addikt

nekem is vannak hasonló gondjaim,de mindenfajta winyóval !

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6) anulu válasza &rush (#3) üzenetére


anulu
félisten

Tudom :) Viszont azóta sincs jobb 5letem :( Egyszerűen lövésem nincs, h mi lehet a gáz :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) emre33


emre33
addikt

ha 1 winyó van a sima ide,és egy a raid-ba akkor jól müködik,de ha belerakok még egy winyót a raid-ba akkor belassul max 10MB/sec ! Szerintem vmi drivergond lehet, vagy passz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8) &rush válasza emre33 (#7) üzenetére


&rush
csendes tag

köszönöm a válaszokat... és egyben engedjétek meg, hogy egy érekességet meséljek a problémával kapcsolatban.

Nos elkezdtem a minap átmozgatni +70GB filmet a secondary master 80GB-s HDD-re, ami a raidvezérlőn van. Amikor kiírta a windowscommander, hogy több mint 4 órát fog igénybevenni a művelet, elkeseredésemben nekiláttam egy filmet nézni és nem hittem a szememnek azonnal felugrott a sebesség 30MB/s-re!!!
Ha leállítottam/kiléptem akkor visszaesett a sebesség 5-10 MB/s-re... ha meg újraelkezdtem mozizni megint felugrott?

Ezekután valakinek egyéb ötlete?

(#9) Flashcash válasza &rush (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ugyanilyen lappal nekem is gondjaim voltak, hogy röviden jellemezzem ezt a lapot egy jó nagy s*ar a chipsettel egyetemben.
A hangkártya szaggat/recseg vele, ha sok vinyót kötsz a raid-re bealassul, a tvtuner dobja a hangot, az ide kezelés bűn lassú stb.

Kiadtak hozzá egy via latency patch cuccot ami elvileg ezeket a hibákat orvosolja:
''''PCI Latency'' patch for VIA chipsets
This is a Windows driver that will patch motherboards that have VIA chipsets. It is intended to solve many problems, including these:

Files copied from one IDE hard disk drive to another are corrupted
The computer stops (''freezes'', ''hangs'', ''locks up'') when playing sounds, especially to a Creative SoundBlaster LIVE! card
The computer stops when copying to or from an IDE DVD, CDROM, or CDRW drive
Sounds played by a Creative Labs sound card are distorted

0.20b21 version

Notes about 0.20b21 (updated 6/21/03):

Beta testers say that this version is stable on the Asus A7V133 motherboard (KT133A chipset), as long as CPU cooling is not enabled by software.
This version fixes crackling and video capture problems on new chipsets, such as KT333 or KT400, when cooling is enabled.
This version may be unstable on new (VLink) chipsets if the southbridge chip is not VT8233 or VT8233A or VT8235.
This version is also intended to improve performance of IDE RAID and SCSI controllers.

[L]http://www.georgebreese.com/sites/georgebreese_com/net/software/dl04.php?FILE=vlatency_v020_beta21.exe[/L]
Csak saját felelősségre telepíteni,keresse fel gyógyszerészét meg minden hasonló figyelmeztetés. :)

(#10) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

raid-el én is szívtam bár az külön vezérlőkártyás raid volt.


Tényleg az van hogy egy komoly raid kártyát kell venni és csak attól várható el a megfelelő teljesítmény. Tudom hogy ez nagy szívás mert ezeknek a cuccoknak elméletben kéne tudniuk az raid-et csak a gyakorlatban nem azt a színtű raidet nyújtják (sebesség+ biztonság tekintetében) mint amit kéne nyújtaniuk.


tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#11) emre33


emre33
addikt

Ujrafelhozom ezt a témát,mert megkéne ezt a prblémát oldani !

Alaplai hpt372-be kéne winyót kötnöm (nem raid-be),és olvasásra gyors is a winyó 30-40 Mb olvas,de irsásná 15-17 Mb a max ! a winyó jó,mert ha a ''simába'' kötöm akkor másol kb 30 MB !

nincs vkinek egy jó ötlete hogy milehet a baj ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#12) matyibuta válasza emre33 (#11) üzenetére


matyibuta
csendes tag

Hi!
Valaki (asszem #4-ben) már megválaszolta a problémát: A HPT37x chipeknél van egy olyan probléma, hogy nem tudja olyan gyorsan fogadni az adatot, ahogy a vinyó küldi (interfész szinten, nehogy valaki azzal jöjjön, hogy ''Dehát ATA133''), ezért örökké újraküldést kér. A megoldás: Seagate kiadott firmware frissítést, azt kell feltölteni a vinyóba. Erről sokat tudna mesélni egy ADI nevezetű emberke, keresd meg őt a fórumokban...
Üdv:
Matyibuta

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#13) emre33 válasza matyibuta (#12) üzenetére


emre33
addikt

seagate winyóm nincs,csak Maxtor,és ibm ! Képtelenség hogy gyárilag ilyen szar lenne a hpt372 !!!!!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#14) matyibuta válasza emre33 (#13) üzenetére


matyibuta
csendes tag

Jaj, azt hittem, te vagy a témanyitó...
Próbáld meg:
1. Bios frissítések (alaplap+HPT)
2. Driver frissítések
3. ha ez nem segít -> passz
Ha RAID-et használsz, akkor csatornánként 1 vinyót rakj rá (csak Master), asszem erre kényesek a vezérlők...
Üdv:
Matyibuta
PS.:pedig IBM (Hitachi) nagyon gyors Raidx-ben (és anélkül is)...
x=0,2,3,...
x!=1 :))

[Szerkesztve]

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#15) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Hali!

Nekem is ez a problémám. HPT372 egy Epox deszkán. RAID 0-ás tömbben van seagate 80-as hdd. Ha ide másolok, max 15Mb a total commander szerint. Ha innen másolok bármelyik másik hdd-re, akkor a másolási sebesség felugrik 45-55Mb közé. Tudok valamit kezdeni ezzel?
Seagate firmware upgrade nem segít, mert ha jól olvastam ATA hdd-hez nincs.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#16) emre33 válasza matyibuta (#14) üzenetére


emre33
addikt

alaplapi bios a legujabb . tudtommal az alaplapi bios frisiti a hpt bios is ! én probáltam már külön is frissiteni,de azt mondta hogy incs ilyen eszköz

egy winyó van csak a raid-be kötve raid funkció nélkül

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17) sziszegő


sziszegő
senior tag

Az a gáz ezekkel az olcsó raid kártyákkal meg alaplapi raid vezérlőkkel hogy ezek LITE verziójú BIOS al vannak el látva a gyártó honlapjátol le kell tölteni egy uj biost hozzájuk ami egy komolyabb raid kártyához van de ugyan azzal a vezérlpvel.
Egy haver is ezt csinálta egy sata raid kártya bios át töltötte az alaplapi vezérlőre ami csak 2 sata egységet kezel a kártya meg 4 de simán müxik 2 hdd van rajta a másik kettőt keresi aztán megy tovább a boot.

(#18) emre33 válasza sziszegő (#17) üzenetére


emre33
addikt

baromság !!!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#19) emre33 válasza sziszegő (#17) üzenetére


emre33
addikt

baromság !!!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#20) Márton


Márton
nagyúr

En is beugrottam a raid-es vakitasba: abit kr7a.

nemreg letiltottam a raid vezerlot, es attettem vinyokat sima ide vezerlore.
eredmeny:

gyorsabb boot (nincs raid setup es detektalas)
gyorsabb boot (erezhetoen gyorsabban all fel a win2k)
van smart info (raid-en levo vinyon nem volt)

csak ennyi :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) emre33


emre33
addikt

up

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#22) emre33


emre33
addikt

nemfogjátok elhinni,de megjavult ! 35 Mb/sec ir a raid-ba kötött winyó, de semmit se csináltam,csak a windows frissitéseket tettem fel

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#23) Csorbi


Csorbi
addikt

Barátaim!
Én már tudom mit kell tenni!
A probléma a VIA PCI Latency clock körül mozog, a VIA ugyan ki is adott egy hivatalos javítást (VIA PFD 1.05), de az szart sem ér. Viszont a http://www.georgebreese.com/net/software/ oldalon van egy (George Breese által írj patch) VIA PCI Latency patch, na abban kell eligazodni. Én ugyanígy 5-7 MB/s-mal szenvedtem RAID0-ban, de mióta ez fent van, nos 45 MB/s körül pörög a vinyó írás közben, olvasásnál pedig 85-95 MB/s között!!! :)
Akinek kell bővebb segítség, írjon a csorbi@dpg.hu címre, szívesen segítek!!!!!!

Csorbi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Highpoint 372 raid probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.