Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szilchi


szilchi
őstag

Üdv.Van egy ilyen gyanum,hogy a hétfőn beszerelt P4-es 775-ös procim már nem megy rendeltetésszerűen.Amikor kiléptem a szobámból,még minden ok volt.De amikor 5 percel később visszaértem,fekete képernyő fogadott.Reset,mire fojtonos lassú sípolásba kezdett.Áramkábel ki,bios reset.Újraindít.Majd ez a kép jön be[kép]
Kikapcs majd bekapcs.De most elindul a rendszer.Feláll a winfos..de aztán reset és megint a hosszú sípolás.Második bios reset után már elindult rendesen.Elindítom a Super Pi-t.Kiszámoltatom a 2M-et.De a felénél jön egy hibaüzenet:''Not convergent in SQR''.Aztán resetel a gép de nem indul újra.Ismét elindítom a gépet.Elindítom a 3DMarkot,CPU teszt.Megy pár másodpercig majd lefagy+reset.Eddig tökéletesen ment a proci,egészen 15 percel ezelöttig.De még garanciás.A gép többi részei az adataimnál.Az alaplap alig 2 hónapos,bios már lett benne frissítve egy hónapja.Az ezelötti Celeron D procival ilyen nem volt.Tényleg a proci a hibás??Köszönöm a segítséget.

kép egy kicsit nagyra sikeredett:B



[Szerkesztve]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#2) szeku


szeku
tag

Én a ramokat nézném előbb, pl csere, s másikkal indítanám a rendszert... Esetleg proci másik alaplapba, de azt nem hiszem...

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#3) slett27 válasza szilchi (#1) üzenetére


slett27
addikt

Procik nem nagyon szoktak meghalni, legalábbis én eddig nem tapasztaltam. Próbáld meg visszatenni az eredeti BIOS-t, vagy ha van, a legújabbat. Második körben (bár nem hiszem, hogy ez a gond), futtass memtest86-ot (remélem megvan) :). Vedd ki a CMOS elemet kb 5 percre, majd rakd vissza. Egyenlőre ennyi ötletem van így hirtelen. Általában ez BIOS hiba szokott lenni. :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4) szilchi


szilchi
őstag

Kössz a segítséget.A Flashmenüvel már frissítettem a biost.De maradt minden a régibe.Viszont most kipróbáltam a memóriákat egyenként.Mindegyikkel lefuttattam a Super Pi 2M és 4M tesztet,valamint a 3D Mark CPU tesztet (ezek eddig nem mentek).Viszont most egy-egy 512-es rammal hibátlanul lefutottak.Hmm..most visszateszem mindkettőt,megnézem most mit csinál.A memtest86 megvan:),esetleg azt is megnézem.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#5) Zofren válasza szilchi (#1) üzenetére


Zofren
aktív tag

Gondolom probáltad ugyis, hogy alaporajelre visszaállitottad a procit. Meghogy kivenni a procit, ráfujni kettőt, visszarakni (hülyén hangzik, de néha bejön). A feszek gondolom rendben vannak. Érdekes. Még talán azt probálnám ki, hogy másik gépben mit csinál ez a proci.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6) slett27 válasza Zofren (#5) üzenetére


slett27
addikt

''kivenni a procit, ráfujni kettőt'' - ezt megerősíteni tudom, volt már ilyenre példa... :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#7) szilchi


szilchi
őstag

Na..most érdekes módon megy mindkét rammal.Pedig az elmúl 30 percben minimum kétszer vettem ki őket,másik helyre tettem be őket.De most egyenlőre jó.Ja és a proci már rég alapon megy megint,csak az adataimnál nem írtam vissza.:BDe azért holnap délelött futtatok egy memtestet és egy Prime95-öt.Nem tudom elképzelni,mi lehetett a gond,de úgy látszik megoldódott.Én a procira gyanakodtam,mert amikor terheltem(játékok,Super Pi),akkor resetelt a gép.De akkor lehet mégsem az a gond.De még azért egyenlőre nem záratom a topikot,hátha..de remélem ilyen nem lesz:).Köszönöm mindenkinek a segítséget.

..és kiveszem a procit is és azt is megnézem.

[Szerkesztve]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#8) Guruka válasza szilchi (#7) üzenetére


Guruka
senior tag

Én a memóriára tippelek, de már mindegy. :)

(#9) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Memtestet mindenképp futtass, szerintem is memó hiba lehetett. Esetleg túlmelegedés..:F De memtest, prime, superpi az alap, én mindig ezekkel kezdem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.