Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Hiba a rendszer betöltésekor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sutrab


sutrab
csendes tag

Sziasztok!

Egy 80 gigás maxtor (ATA133) wincseszterre szeretnék windows XP-t installálni, de a következö történik:
Formázás után a windows fájlokat másol a vinyóra, majd próbál újra indulni, de ez nem megy mert az elsö próbálkozás után a következö üzenettel leáll:
''Hiba a rendszer betöltésekor''
Már többször újraparticionáltam, töröltem az MBR-t stb. de mindíg ugyanez történik. Aztán kipróbáötam ezt egy SATA vinyóval is, szintén ez a hiba! Pedig korábban ez a SATA vincseszter volt benne és akkor elsöre sikerült felinstallálni gond nélkül.Hiába próbáltam akár egy 10 gigás particióra telepíteni akkor se ment. Már egy párszor installáltam windows-t, de így még soha nem jártam. Már két napja probálkozom de reménytelen. Ja ha egy olyan vinyót dugok az alaplapra amin már van win XP az kapásból elindul.
Az alaplapom Abit-NF7-S.
Akit tud segítsen! Elöre is köszönöm!!!!!

(#2) #64791808


#64791808
törölt tag

Üdv!

Milyen cd-ről telepítessz? Ha gyáriról, akkor lehet tovább gondolkozni, de ha egy összekókányolt, biztonsági másolatról, akkor lehet ilyen gond.

(#3) Diskcopy válasza sutrab (#1) üzenetére


Diskcopy
tag

lesd meg ezt: Bővebben: link
Amúgy jól vannak berakva a vinyók? ugye nem CS-en vannak? legyen master, meg slave meg miegymás. Load Bios defaults volt? amúgy egy megoldás win98se boot lemez, fdisk, aztán delpart.exe-vel leszeded az NTFS partíciót.
de megnézheted még ezt is Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#4) sutrab válasza #64791808 (#2) üzenetére


sutrab
csendes tag

Gyári, liszences install cd. Régebbi gépeimen is ez volt. Sose volt gond az installal. Szovel a gond nem a telepitövel van. Szóval lehet tovább gondolkozni, de nekem már nincs ötletem...

(#5) Diskcopy válasza sutrab (#4) üzenetére


Diskcopy
tag

ha még ígysem sikerülne, google: Bővebben: link van jó sok találat.

(#6) sutrab válasza Diskcopy (#3) üzenetére


sutrab
csendes tag

Köszi! Ez az amit keresek. Én is a biosra gondoltam. A CMOS-t is töröltem, meg más beállításokat is próbáltam a biosban De hiába. De ezzel a biossal korábban már egyszer ment az install. Csak a korábbi oprendszert legyalultam (ugyanez az install XP volt!) és most megszívtam...
Az adot linket még részletesen nem olvastam. De ha tényleg a bios miatt szivok Abit alaplapot többet nem veszek!

(#7) sutrab válasza Diskcopy (#5) üzenetére


sutrab
csendes tag

Kösz! Megnézegetem öket. Eddig az egyik linken olyat olvastam, hogy a bootolasi sorrend HDD, CD legyen, mert ha a CD az elsö akkor nem engedi átirni az MBR-t. De akkor nem kéne kapnom valami hiba üzenetet, hogy az MBR nem írható? Na mindegy. Remélem mihamarabb beszámolhatok róla, hogy mi az ami segitett.Az eddigi válaszokat mindenkinek köszönöm!

(#8) maniac


maniac
senior tag

Szia!

Sztem egy probat meger: Bővebben: link

(#9) sutrab


sutrab
csendes tag

A fenti linkek alapján felkészültem , bios frissítést, wincseszter formázó toolokat stb. letöltöttem.
Az elsö próbálkozásom a következö volt:
Letöltöttem egy bios verziót, a bootolási sorrendet beállítottam 1. HDD 2. CD 3. floppyra és elindítottam az XP-installt. Kapásból felment!!! Ja az alaplaphoz adott install CD-n találtam egy LoFormat.exe programocskat... szerintem lehet, hogy ez is segitett volna. Az alaplap speckóját anno néztem és semmi nem volt az adott hibajelenségröl.
Majdnem 2 napot szívtam a particionálásgatás, formázgatás, bios állitgatás, install folyamatok kombinációjával. Oprendszer nélkül meg még infot se tudtam meg bios frissítést szerezni a netröl. De azóta beszereztrem egy Knoppix linuxot. ;-) Anno eddig Asus alaplapom volt, de az Abitröl se hallottam rosszakat. De azért 1-2 ismerösöm nem javasolta az Abit-ot, én mégis megvettem és jó nagyot szívtam vele. Hogy egyedi eset vagyok-e nem tudom, de legközelebb megint Asus-t veszek. ;-) Igaz, hogy stabil stb. de két napig nem tudtam egy oprendszert felinstallálni a hülyesége miatt.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#10) konrad válasza sutrab (#9) üzenetére


konrad
aktív tag

Én 1 MSI K7T Turbo2-vel meg 80-as Seagate vinyóval jártam ugyanígy, ugyhogy ez szerintem nem tipusfüggő.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#11) jossy81


jossy81
csendes tag

Sziasztok.
Van egy olyan problémám, hogy telepíteni akartam egy gépet, de a telepítés közepén, ugyebár újra indulna a gép, de induláskor a következőt írja ki:
"Hiba a rendszer betöltésekor". El kell még mondanom, hogy nincs már Windows a gépen.
Sok mindent kipróbáltam, de kifogytam az ötletekből. ha vki tudna segíteni, megköszönném.

(#12) panderson


panderson
tag

Sziasztok!

Ekezetekert elore is elnezest!!

Nalam: 1 vinyo (Maxtor 40GB ATA100) egy IDE kabelen, es 2 lemezolvaso (1 LG DVD-RW es 1 LG CD-RW, mindketto ATAPI, a DVD-s a *master*) kulon IDE kabelen.

A WinXP telepites csak akkor jut tovabb a "grafikus" reszig, ha a vinyo (es itt az en kerdesem targya) *slave* -nek van beallitva!!

A vinyon levo abra alapjan a jumper ugyan *masterkent* van bedugva, de az alaplap csak *slave* kent ismeri fel, hiaba rakom at a jumpert, akkor tovabb sem jut a telepito..

Nos, ez mitol lehet?

Amugy az alaplapon eloszor csereltem ki az 5 db 3300uF / 6.3V -os kondit. Ez igy befolyasolhatja? Amugy telepites utan, az XP vigan fut...

(#13) #65675776 válasza panderson (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Rossz helyre írtad. Nem induló gépek topicja

Ha pedig OS jellegű probléma lenne, akkor az adott OS topicjában érdemes feltenni a kérdést.

Ezt most szépen bezárom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Hiba a rendszer betöltésekor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.