Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Breki75


Breki75
csendes tag

Biztos sokan kozuletek jartak mar ugy , hogy megbuntettek tilosban parkolasert, na most engem a zoldterulet fenntartasarol szolo 1999. évi LXIX. törvény 136.§-a alapján megbuntetek 10 ezer forintra. Aki elolvassa ezt a jogszabalyt megallapithatja, hogy nagy jokedvukben a maximalis osszeget szabtak ki olyan helyen ahol a funek meg csak nyoma sem volt, mashol nem volt hely es kb 10 percet alltam ott, nem zavarvan senkit.
FOTO KESZULT, AZ UZEMBENTARONAK KULDTEK A CSEKKET VAGYIS NEKEM.
SZERINTETEK KI LEHET E JATSZANI A KOZTERULET FELUGYELETET AZZAL AZ INDOKKAL , HOGY NEM EN VEZETTEM AZ AUTOT, ES NEM VAGYOK KOTELES A HOZZATARTOZOIMAT ELARULNI?

(#2) Eagl3 válasza Breki75 (#1) üzenetére


Eagl3
veterán

Sztem a bírságot ígyis úgyis ki kell fizetni. Esetleg megkéne próbálni fellebbezni, hátha sikerül lefaragni a bírság felét.

(#3) lenox válasza Breki75 (#1) üzenetére


lenox
veterán

Nem, oket nem erdekli. Ha erdekelne oket, akkor eloszor kuldtek volna valami kerdest, mint a rendorok, hogy ki vezette. De az ures kocsit amugy se vezeti senki, ok siman megbuntetik az uzembentartot, te meg ha eppen olyan eset van, perelheted polgarilag akinek kolcson adtad. De nyilvan nem adtad, szal ezt ki kell fizetni.

Amugy ha nem volt ott zold terulet, akkor szerintem reklamalhatsz, hogy nincs ott zoldterulet, ha amiatt buntettek.

(#4) Breki75 válasza lenox (#3) üzenetére


Breki75
csendes tag

Igen, egy olyan levelt kuldtek aminek az aljan ott van az adatkero, melyben kerdezik ki vezette az autot!
Es azzal fenyegetnek ha nem fizetem ki 30 napon belul akkor szabalysertesi feljelentest tesz, az meg nem tudom mi, nekem biztos nem lenne jo.. ?
Termeszetesen megindokoljak a levelben mi minosul zold teruletnek...

(#5) lenox válasza Breki75 (#4) üzenetére


lenox
veterán

Erdekes, en is kaptam mar ilyet, tolem nem kerdeztek semmit.

Na es mi minosul zold teruletnek?

(#6) Breki75 válasza lenox (#5) üzenetére


Breki75
csendes tag

Zold teruletnek minosul minden kozpark, kozutat szegelyezo illetve elvalaszto novenyzettel boritott terulet, belteruleti parkerdo, utcai fasor, jatszoter, pormentesitett setany, gyongykavicsos vagy murvas terulet, illetve azok a helyek ahol a parkositas mar megkezdodott...
Egyebkent ez Debrecenben tortent a Kalvin ter belso, ahol a papiron kozpark van!!

(#7) R válasza Breki75 (#1) üzenetére


R
aktív tag

aza vicc, hogy néha-néha megbűntetnek ilyenért, amúgy meg például mindig ott parkolnak xy helyeken. sokkal többet kaszálhatnának..

[ Szerkesztve ]

(#8) South Velen válasza Breki75 (#4) üzenetére


South Velen
addikt

A feljelentés nagyon nem jó, jól gondolod, örülhetsz, ha 3x ennyiből megúszod. Úgyhogy szvsz fizessed befele. Ugy tudom, a köztereseknél nem jatszik a mas vezette taktika.

(#9) RoyalFlush válasza South Velen (#8) üzenetére


RoyalFlush
őstag

"köztereseknél nem jatszik a mas vezette taktika."

baromság :U A közterületfelügyelő kiszabhatja a bírságot. Visszavonni, felülbírálni, méltányolni későbbiekben nincs jogköre ! Ezért ha a feltüntetett határidőn belül nem kerül befizetésre a bírság összege, úgy:

1. amennyiben Kresz szabálysértésről van szó, átkerül feljelentéssel a területileg illetékes rendőrségre, ott a szabálysértési eladónak van jogköre méltányolni, jóváhagyni, vagy esetleg súlyosbítani, növelni az összeget (ha nem változott az elmúlt egy évben max 30eFt összegig)

2. amennyiben önkormányzati rendeletbe ütközik (pl.: zöldterület, szemetelés, stb.) az Önkormányzat Hatósági Osztályára kerül át, és ott történik az elbírálás.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#10) South Velen


South Velen
addikt

Olyan jogköre viszont van, hogy csökkentheti a kiszabott összeget.

(#11) RoyalFlush válasza South Velen (#10) üzenetére


RoyalFlush
őstag

hol ? :U

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#12) South Velen válasza RoyalFlush (#11) üzenetére


South Velen
addikt

Közteres ismerösöméknél, de akkor lehet félreértettem vmit

(#13) RoyalFlush válasza South Velen (#10) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Miskolcon biztosan nem, révén 2004. őszén az ügyészség megvonta a felügyelettől ezt a jogkört, a visszaélések elkerülése végett.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#14) South Velen válasza RoyalFlush (#13) üzenetére


South Velen
addikt

De akkor VOLT ilyen jogkörük, nem? Akkor gondolom valahol még mindig van.

(#15) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

A lényeg, ha időt akar megtakarítani az ember és meg akarja magát kímélni az utanájárkálásoktól, fizesse be, és okuljon belőle .. :U

(#14) americanidiot: megkérdezem neked, hogy csak helyileg vagy máshol is így van e ;)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#16) South Velen válasza RoyalFlush (#15) üzenetére


South Velen
addikt

Pontosan.

(#17) South Velen válasza RoyalFlush (#15) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi :)

(#18) Breki75 válasza South Velen (#17) üzenetére


Breki75
csendes tag

A tanácsokat köszönöm, befizettem inkább és ezentúl gyalog megyek a városba.. :)

(#19) Pekkk


Pekkk
aktív tag

Sziasztok!

Mától változik a KRESZ! Mindenkinek ajánlom figyelmébe, hogy elkerüljük ezeket a borzalmasan magas helyszíni bírságokat!

[link]

Egyébként nem lenne szabad ilyen hatalmat adni a járőrök kezébe.
Majd melyiknek milyen kedve lesz és úgy osztogatja 10-ezertől 300-ezerig a csekkeket.
Este nem akart az asszony: 300.000.!
Kék a szemed: 200.000.!
Jobb kocsid van mint nekem: 250.000.!

Kb. így fog menni sok helyen....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.