Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

Segitségeteket szeretném kérni.
Hoztak hozzánk egy gépet, hogy bizonyos file-ok ill. mappák nem olvashatóak.

A kliens gépén az egyik meghajtón belül leledzik egy mappa, ami 2005ös adatainak a mentését tartalmazza (fényképek, programok, akkori állapot, stb).

Namost az ő gépén is és másik gépben is a windows zöld szinűnek jelöli a fileokat ill. mappákat. Ezek a file-ok nem megnyithatók, de nem is másolhatók. :F

Olyan mint egy titkosítás, amit minden windows ismer? :F

File tulajdonságoknál semmi különöset nem találtam, olyan mintha normális lenne :U

GetDataBack nevü programmal sikerült lemásolnom az említett mappát, de azon kívül, hogy másolhatóak lettek a file-ok nem jutottam előbbre :B

[kép]
[link]

pls... help :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) shev7 válasza Reac^ (#1) üzenetére


shev7
veterán

A zold azt jelenti, hogy a fileok titkositva vannak. Csak akkor nyithatoak meg, ha azzal a felhasznaloi jelszoval leptel be, aki titkositotta.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3) ollie válasza Reac^ (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbáld saját tulajdonba venni, majd a tulajdonságaiknál kapcsold ki az encrypt-et. HA így sem megy, akkor szerintem kuka.

***

(#4) kraftxld válasza ollie (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

így sem fog menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) Reac^ válasza shev7 (#2) üzenetére


Reac^
őstag

Hmm.
Azt tudom, hogy a windowsban van ilyen dokumentum védelem ami a dokumentumok mappát védi, akkor is ugyanez a szitu, viszont ha más felhasználóval lépsz be akkor még a mappa tartalmát sem látod.
Tehát akkor ez nem az a fajta titkosítás? :U

Ez valami NTFS titkosítás lehet ami müxik windows alatt és az adott felhasználnak van csak joga megnyitni?

Az az érdekes, hogy mit is jelent az esetemben a ''felhasználó''. Windows felhasználó? Mert az adott gépen 2ő van, és semelyikkel sem nyithatóak meg.

Ebből arra gyanaxom, hogy valami windows-felhasználó független titkosítás, azaz ha indítod a titkosító programot és belépsz akkor lesznek olvashatóak a filek? :U

[Szerkesztve]

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#6) ollie válasza Reac^ (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nem, ez a titkosítás alapból az ntfs része

***

(#7) shev7 válasza Reac^ (#5) üzenetére


shev7
veterán

de gondold vegig alaposan. A windows zoldre szinezi a fileokat, jelezve, hogy titkositva vannak. Ha kulso program csinalja a titkositast, a windows nem nagyon fog arrol tudni, hogy mi tortent a fileokkal.

Szerintem valahogy ''elkeveredhetett'' a kulcs ha egyik felhasznalo sem tudja megnyitni. A ket felhasznalo kozott van a rendszergazda?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#8) Reac^ válasza shev7 (#7) üzenetére


Reac^
őstag

Az igazi rendszergazda rendszergazdára gondolsz? Ami leginkább csökkentett módban jöhet csak elő?

Mert mindegyik felhasználó rendszergazda ugyebár... :B

Gondolom, hogy elkeveredett vagy valami felhasználó váltás történt, mivel a mappa 2005 szeptember környéki :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#9) shev7 válasza Reac^ (#8) üzenetére


shev7
veterán

Igen, arra a rendszergazdara. Ha a bejelentkezesi modot atvaltod klasszikusra, akkor normal inditasnal is belephet a Rendszergazda. De ha ezek a fileok egy olyan fiok filejai ami idokozben torolve lett, akkor emlekeim szerint nem lehet ''megmenteni'' a fileokat, akkor sem ha ujra letrehozod a fiokot ugyanazzal a jelszoval. De ezt majd egy windowshoz nallam jobban erto ember elmondja.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10) kraftxld válasza Reac^ (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azóta nem volt újratelepítés? Ha igen akkor bukó van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) Reac^ válasza shev7 (#9) üzenetére


Reac^
őstag

Megvan, bejelentkeztem.

File/Mappa tulajdonságoknál van is egy biztonság fül ahol én határozhatom meg a jogokat, de hiába adom hozzá a mostani felhasználók közül akármelyiket és avval bejelentkezve szintén nem jutok előrébb.

Nem tud vki valami windowsos/linuxos ntfs hekkelést?

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#12) kraftxld válasza Reac^ (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kriptográfiai alapfogalmak elsajátítása modding helyett? :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) ~DD~ válasza Reac^ (#11) üzenetére


~DD~
tag

Linux alól is megpróbálhatod. Pl ntfs-3g-vel, de az ha jól emlékszem nem kezeli a titkosított file-okat, de próba-cseresznye. Vagy captive-val, bár arról nem sokat tudok.

All of this has happened before, and will happen again.

(#14) shev7 válasza Reac^ (#11) üzenetére


shev7
veterán

adott egy kulcs, ami nagy valoszinuseggel elveszett. Azert a titkositast nem kisiskolasok programozzak, hogy valamilyen hackkel visszafejthesd. Kell hozza az eredeti felhasznalo jelszava, meg a megfelelo registry bejegyzes. ugy tudom a ketto egyuttes meglete eseten tudja a rendszer visszafejteni a fileokat. Anelkul :( :(

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#15) shev7 válasza ~DD~ (#13) üzenetére


shev7
veterán

hogy kezelne? A titkositot file onmagaban egy ''ertelmetlen bithalmaz''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) ~DD~ válasza shev7 (#15) üzenetére


~DD~
tag

Én egy sima törlésre gondoltam. Attól még h értelmetlen, törölni se lehet? (csak egy ötletfelvetés volt, nem értek hozzá....)

All of this has happened before, and will happen again.

(#17) shev7 válasza ~DD~ (#16) üzenetére


shev7
veterán

szerintem nem torolni akarja :) de ha megis, akkor a javaslatod megoldas lehet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#18) Reac^ válasza shev7 (#14) üzenetére


Reac^
őstag

Köszi az ötleteket.

Először előkerítem azt aki lekódolta talán tud több infót :B

Valószínüleg nem a felhasználó volt hanem vmi külsős fasza csávó ;)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#19) sonar


sonar
addikt

Nem akartam neki új topicot nyitni ezért felteszem ide a kérdést:
Win98 alatt hogyan tudom megoldani,hogy egy file-t csak jelszó beirása után tudjanak megnyitni?
Létezik erre vmilyen program egyáltalán 98 alá? :F :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#20) kraftxld válasza sonar (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

WinRAR :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hasonló probléma csak kékben ;] Szóval XP alatt néhány, randomnak tűnő fájlnév kék színben tündököl. Legjobb tudomásom szerint nincs fent semmien segédprogram ami ezt okozhatja, szerintem xp saját feature-je. Meg lehet valahogy oldani hogy rendes, fekete szinük legyen újra?

(#22) kraftxld válasza Daneeka (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezek tömörített file-ok.
Az NTFS filerendszer szinten tömöríti őket.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23) sonar válasza kraftxld (#20) üzenetére


sonar
addikt

És bezárás után mivan? :U

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24) ollie válasza sonar (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jelszót adsz a tömörített állománynak. A legjobb talán a ZIP, mert azt alapból meg tudja nyitni az XP is, és még a jelszóra is rákérdez (tehát akár emilben is köldhető, mindenki meg fogja tudni nyitni a jelszóval). Ajánlom a tömörítéshez a 7-zip-et, mert az ráadásul még cégeknek is ingyenes.

MOD: külön program sem kell a jelszó megadásához, most próbáltam ki. Bezippelsz valamit, majd megnyitod a zippet, és jobb gombbal lehet jelszót hozzáadni. :D

[Szerkesztve]

***

(#25) VladimirR válasza Daneeka (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jobbklikk a file-on/konyvtaron es az attributumoknal az advanced gombra felugro ablakban torlod a pipat a tomorites mellol (eltarthat egy darabig, mig kicsomagolja

van, ahol jol jon, pl a dllcache mappa, vagy a windoze patch-ek eltavolitasahoz mappak alapertelmezeskent tomoritve vannak, azoknal ugy 20-50%-ot megsporol, de pl filmeknel, mp3-aknal az eleve tomoritett forma, jatekoknal, surun hasznalt programoknal a teljesitmenycsokkenes (ugye futtatashoz ki kell csomagolnia a windoze-nak) miatt nem ajanlott a tomorites

ezen kivul, ha nincs ra kulonosebb okod, akar maradhat is, sok vizet nem zavar, az xp alapbol kezeli ezeket a file-okat

(#26) Vikthor


Vikthor
nagyúr

esetleg konvertáld át a partíciót FAT32-be, akkor tuti visszanyered az adatokat.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#27) VladimirR válasza Vikthor (#26) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a titkositottakat? ketlem

(#28) Zebu


Zebu
addikt

EFS-nél ha nem ugyanaz a gép SID-je és a userID akkor buktad a file-jaidat........

(#29) Zebu válasza Reac^ (#18) üzenetére


Zebu
addikt

figy hiába csinálta külsős csóka ha egyszer nem létezik az account a gépen..... van 1-2 EFS lost key recovery tool szerintem ha erre rákeresel dob pár lehetőséget. Talán ezzel próbálkozhatsz, de kicsi a valószinüsége.

Anno beleszaladtam én is ebbe a problémába, van már EFS topic. olvass ott bele

szerk: [link]

[Szerkesztve]

(#30) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Itt [link] vesd fel a problémád, és szakik majd segítenek.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.