Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help amd upgrade ! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MELKOR


MELKOR
tag

Érdemes 1,1 Ghz TB-ról (@1266 Mhz ) 1,6 XP upgradelni (amit szintén húznék) ha Gef3 Ti200 kártyám van mellete (@220/235)

Power of the Might

(#2) emvy válasza MELKOR (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem.
(10-15% különbség nem sokat számít szvsz.)

while (!sleep) sheep++;

(#3) robekri


robekri
addikt

Attől függ milyen az alaplapod. Ugyanis az 1.6XP-t fel tudod húzni 1.9-esre kérdés az alaplap, ami stabillá teszi-e! NoName lap nem igazán fogja bírni, stabilitási gondok is lehetnek!

Ja és Thunderbirded SD RAM-os az XP alá szvsz. vétek SD-t tenni inkább DDR-t.

Szerintem maradjon a géped ezzel a videokarival és ha kijön az új magos AMD, akkor csere lapostul, mindenestül KT400A-ra(Ilyen még nincs,csak KT400, de nem soká lesz:))

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) MELKOR válasza robekri (#3) üzenetére


MELKOR
tag

ABIT KTE van. Elvileg megy benne XP (4A bios van, valaki irta egy másik forumon hogy neki ment) és a 148 Mhz FSB-t bírja a rendszer.

Power of the Might

(#5) Ploszi


Ploszi
senior tag

szerintem, ha találsz a régi procira vevőt jó áron, akkor érdemes, ha nem akkor tényleg várj inkább, és cseréld egyben az egészet!

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) MELKOR válasza Ploszi (#5) üzenetére


MELKOR
tag

7 rugóért tudnám elsütni.... az új pedig 16... szóval mi legyen ?

Power of the Might

(#7) robekri válasza MELKOR (#6) üzenetére


robekri
addikt

9.000 Ft 10-15 %-ért?
Ha megéri rajta gyerünk cseréld, de a vinyód is gondolom 5400rpm még az is ugyanolyan marad.
Viszont SD bővítéssel már megéri?
Most mennyi RAM-od van?

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#8) Pala


Pala
veterán

Minden attól függ, hogy DDR vagy SDR van alatta!!! Athlon XP alá valóban jobb választás a DDR, a sima Tbird megelégszik az SDRAM-mal is. Ha XP-t veszel, akkor kb. 15-30% gyorsulásra számíts;a GF3 meghálálja az erősebb processzort!

(#9) Pala válasza MELKOR (#4) üzenetére


Pala
veterán

Jaaa, ezt el sem olvastam, szóval SDR ramod van? Mert akkor cserének se helye, se értelme, akármilyen olcsó is az XP.

(#10) MELKOR válasza robekri (#7) üzenetére


MELKOR
tag

Hát nem éri meg csak gondolkozom rajta.....
SD ramom van.
Tényleg az lesz hogy várok tavaszig aztán csere (akkor jön ugyis a Doom3) addig meg minden fog menni a gépemen (az UT 2003 is hasít 1024X768-ban igaz csak a demohoz volt szerencsém)

Power of the Might

(#11) MELKOR válasza Pala (#9) üzenetére


MELKOR
tag

Miért a DDR ennyit dob az összteljesítményen ? Úgy tudtam hogy max 15 % teljesítménytöbbletet ad...

Power of the Might

(#12) robekri válasza MELKOR (#11) üzenetére


robekri
addikt

Gondoljál csak bele SD - 133 Mhz:))

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#13) MELKOR válasza robekri (#12) üzenetére


MELKOR
tag

Na jó ez az elmélet ! EZT ÉN IS tudom, de a valóságban ez csak 15-30% többletként realizálódik vagy nem ?

Power of the Might

(#14) MELKOR válasza MELKOR (#13) üzenetére


MELKOR
tag

A konfigod az ami a szignód ? Mert akkor azt a Matroxot lecserélném már a helyedben bár király kártya !

Power of the Might

(#15) Pala válasza MELKOR (#13) üzenetére


Pala
veterán

Menj csak Tomhardware oldalára!!! Ott nézd meg a Via KT333 alaplapok összefoglaló tesztjét. A grafikonokon feltüntetik a Via KT266A és ha jól tudom a Via KT133A eredményeit is. Játékban akár 50fps !!! is lehet a különbség SDR és DDR között!

(#16) MELKOR válasza Pala (#15) üzenetére


MELKOR
tag

Ja 220 FPS helyett 270 FPS a diffi százakéban : 20 %

Power of the Might

(#17) robekri válasza MELKOR (#14) üzenetére


robekri
addikt

Így van k..vára vissza van fogva a gépem!:O
Képzeld a MOHAA szaggat 2Ghz-es XP természetes a Matrox miatt.
Nyittam amúgy topicot ATI8500 v. 9000pro néven!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#18) fügike


fügike
senior tag

Azért itt nemcsak a RAM, de a chipset is különbözik! Sztem jobb összehasonlítás lenne egy K7S5A-nál, mivel ott mindkét memóriát kipróbálhatná ua-zal a konfiggal, chipsettel. Ott látszana igazán a különbség!

Boci-boci tarka!:D

(#19) Pala válasza MELKOR (#16) üzenetére


Pala
veterán

Na, de az 15 és 30 között van nem??? :))

(#20) Dorika


Dorika
csendes tag

Hello nem tudjatok mennyiert tudnek mexabadulni 1 400-as AMD procitol meg 1 Gigabyte alaplaptol?

(#21) Bozz


Bozz
tag

Szerintetek érdemes 900@1100-as Celeront 1,3 Tualatinra cserélni?

(#22) Pala válasza Bozz (#21) üzenetére


Pala
veterán

Persze, sokkal nagyobb a Tualatin magos Celeronok teljesítménye, ezt tapasztalatból mondom!! 3dMark-ban akár 2-szeresére is növekedhet az összpontszám (ez nem túlzás)!!

(#23) okiDoki


okiDoki
tag

Volt szerencsém a közelmúltban (1 hete :)) ) Abit KT7E/TB1200@1400/512SD/GF2GTS-ről MSI KT3 Ultra-2/XP1700@1900/256DDR333/Abit GF4Ti4200-ra upgrade-elnem. Néhány tapasztalat, hátha érdekel valakit: alaplap/proci/RAM csere előtt és után, először ugye 1466 MHz-en, majd 1600-on.
Sandra drystone 3890->4076->4404; whetstone 1894->2018->2223;
ALU 525->725(!)->809 (itt egy kis memória pöckölés is volt) FPU 586->756->863
3DMark2001SE 3886->4150->4404
Amikor VGA-t is cseréltem 4404->9860(!)
GF4Ti4400-as beállításon (PowerStrip rulezz!) 10210
GF4Ti4600-as beállításon kevesebb :(
Tehát a procicsere egymagában nudli.

0,0

(#24) MELKOR válasza Bozz (#21) üzenetére


MELKOR
tag

Szerintem nem. mert Tualatin drága meg halott platform zsákutca.....

Power of the Might

(#25) Egon válasza Bozz (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha az alaplapot nem kell cserélni, akkor igen (de akkor is inkább egy 1000-1100-as Tu. cerkára, aztán azt húzni 133-as fsb-ig, vagy tovább...:D), ha a procin kívül mást is kell cserélni, akkor nem érdemes...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help amd upgrade ! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.