Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD vagy más meghibásodása? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) GabiRoyce


GabiRoyce
csendes tag

Üdv, mindenkinek,
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy van egy configom, amiben 2 hdd üzemel (egy ssd+egy hagyományos sata-s), viszont gép instabil(időnként megfagy, napi 1x kb.), ha mindkettő használatban van.
Az eseménynaplóban nem található hiba sosem egyik disk-ről sem. Arra gyanakszom, nem biztos, hogy a hdd hibája, talán a tápé is lehet, de ötletem sincs, hogy teszteljem ki, h melyik.
Amikor mindkét hdd üzemel, és nincs folyamatos használatban a sata hdd, számomra furcsa jelenség, hogy mikor adatokhoz akar hozzáférni, van egy kis kapcsolódási idő, pl. total commander ben írja, is, hogy kapcsolódás, kb 1-2 sec. és minden adat ott van, ahol kell, elérhető, mindent tudok futtatni róla.
Hdd senitel és társai szerint 100%-os mind2 hdd-m.
Jelenleg lekötöttem a sata hdd-t és így működik stabilan, biztos, hogy ez a sata hdd hibás?

win7 64bit os,
ms p45 platinium alaplap,
e8200 proc,
4gbb 800mhz memó,
550W chieftec táp

nincs húzva semmi,
OS nem rég lett feltéve,
driverek napra készek.

Előre is köszi!

(#2) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Ma e-satán keresztül másoltam egy külső HDD-re és nagymértékben megnőtt a SMART-ban (Hard Disk Sentinel 4.5 pro) a Hardware ECC Recovered száma. A Hard Disk Sentinel ennek ellenére a kondíciót és a teljesítményt 100%-osnak veszi. A másolás valószínűleg rendben volt, mert a Total Commander 8.51a szinkronilásával CRC ellenőrzéssel csináltam és nem jelzett hibát.

A kérdésem az lenne, hogy jól tudom e, hogy ez a hiba az kábel (most e-sata kábel) miatt léphet fel, vagy esetleg a csatlakozók miatt?

Délután egy másik kábellel ugyancsak fogok másolni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Itt kérdezzetek: HDD probléma (nem adatmentés)

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD vagy más meghibásodása? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.