Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd tuuuul nagy ?!?!?!?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) >guest<


>guest<
tag

Jó regget,

Tegnap este buzgón újraraktam a gépem. Eredeti maxtor 40GB vinyó W98-cal ki, 2 db IBM 40GB Vinyó be, W2K install (szűz lemezre). Ment minden rendesen, 1 óra alatt állt a rencer driverekkel együtt.
Na megnézem mim van. A Secondary-n levő DVDCDRW mega CD kapta a D meg az E meghajtójelet (!?), A Primary Master az F-et, a Pri slave a C-t !!!
Mondom ez nem kafa. Pri Slave partició (C) töröl, kábelen megcseréltem őket (a 80 eresen felirat van a csatiknál hogy master meg slave, de úgy szar az elrendezés, na mindegy.)
Reboot.
DVD meg CD lett a C meg a D. Bootvinyó maradt F.
OK, rendezzük át a meghajtó betűkiosztást. W2K mondja, System partición nem lehet. Na jó.
A slave vinyón csinálok particiót, hát akkor legyen G. Gondoltam, majd csak eléldegélek vele így, nem vagyok finnyás.
Format G. 25 perc, a végén kiírta hogy Format not successfull, Disk Too Big.

Alaplap Bios Friss, MSI K7TPro2A, szoval passz.

A teleregény ma este folytatódik, amikor is 2 partícióra osztom a G-t. Úgy tán nem lesz sok neki a 40 Giga egyben.

Csodálatos hová fejlődik a teknyika manapság. :(

Na leléptem...

(#2) >guest< válasza >guest< (#1) üzenetére


>guest<
tag

Ja igen, a W98SE simán leformázta egybe a 40G-s Maxtort.
Lehet hogy az IBM a ludas?

Na leléptem...

(#3) McJames válasza >guest< (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Van a Windóznak valamiféle hierarchiája a meghajtók jelének kiosztásakor. Ha jól tévedek, akkor:
1. Primary Master/Slave, Secondary Master/Slave
2. ezt még bonyolítja, hogy az eszköz fix, vagy cserélhető, a fix elsőbbséget élvez
3. ha egy/több lemezen partíció van akkor: P(rimary)M(aster) 1. partíció, aztán PS, aztán PM 2. partíció és így tovább.

Na lehet, hogy az utóbbi sorrend nem az igazi, de valahogy így csinálja. Megpróbálok keresni hozzá ''gyári'' leírást, ha van egyáltalán.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) robekri válasza >guest< (#1) üzenetére


robekri
addikt

''a 80 eresen felirat van a csatiknál hogy master meg slave, de úgy szar az elrendezés, na mindegy''

Ennek akkor van jelentősége, ha a két IDE eszközöd cable selectre van beállítva.

''Format G. 25 perc, a végén kiírta hogy Format not successfull, Disk Too Big''

Mi alatt formattttálttad, mivel a FAT32 2 terabbyteig bírja elméletileg!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) >guest< válasza robekri (#4) üzenetére


>guest<
tag

80 esresen master/slave: Persze hogy a Cable select-hez van, de az ördög nem alszik.

Fat 32 -re formáztam. Ezért is szomorodtam el. Nem akatram rá NTFS-t.

Egyébként Install-kor (W2KProf) a Pri master formázásakor nem is hagyott Fat32-t választani, csak NTFS-t.

Na leléptem...

(#6) >guest< válasza McJames (#3) üzenetére


>guest<
tag

1. pont tuti. Épp ezért vártam hogy:

HD1 = C:
HD2 = D:
DVDCDRW = E:
CD = F:

Ehelyett lett:

HD1 = F:
HD2 = C:
DVDCDRW = D:
CD = E:

Na leléptem...

(#7) >guest< válasza >guest< (#6) üzenetére


>guest<
tag

Speciel az is érdekes, hogy telepítéskor az első 40G-s vinyót leformázza (NTFS), feltelepül, utána a másikat nem akarja leformázni (igaz, Fat32-t próbáltam).
A két vinyó tök egyforma, még a firmware-jük is.

Na leléptem...

(#8) vlaci79


vlaci79
senior tag

Udv
mar egy ideje tapasztaltam azt h 98-2K-XP nem hajlando 32GB nal nagyobb particiot letrehozni megoldas valamilyen masik partisionalo progi (PQ magic)
utanna mar a windowsok hajlandoak hasznalni.
ez is okozhatta a galibat.
a rendszer vinyon csinalj egy 5-6 GB particiot oprendszernekez altalaban ez mindennre eleg jatek installokat nem a rendszerre szoktam rakni

Leirom azt a rendszert ahogy nekem van hatha segit valamit
alaplapi PM dvd olvaso
alaplapi SM cd iro
promise PM Rendszer vinyo
particiok Primary:
- 2 GB Linux Ext2
- 2.5 GB Ntfs WinXP
- 1 GB Fat16 Win98
particiok Logikai:
-128 MB Linux swap
-512 MB 98-XP-swap
-22,5 GB Fat32 adatoknak
pormise SM Rack (adatok)
particiok Primary - fat32 56GB
nekem ez a rendszer nagyon jol bevallt ha mar tobb oprendszert akar hasznalni valaki

(#9) >guest< válasza vlaci79 (#8) üzenetére


>guest<
tag

Nagy mazo lehetsz, ennyi mindent egyszerre nem akarok...

Na leléptem...

(#10) Egon válasza vlaci79 (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem 60 gigás vinyón (Barracuda IV) van egy majd' 50 gigás elsődleges, és egy 10 gigás másodlagos partíció. Win98-cal lett particionálva/formázva (a telepítő CD-re bootolva), már nem emlékszem hogy az ''alap'' vagy az SE verzióval (magyar nyelvű mindkettő). Tökéletesen leparticionálta/formázta; azóta is gond nélkül használom...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) napos2600


napos2600
tag

nekem barracuda IV 40Gb win2k-val formazva 5Gb rencer es a maradek kb 33Gb
mindketto fat32... es semmi problema.

(#12) Krix


Krix
őstag

A betűkiosztás tudtommal a következők szerint megy:

C lesz az elsődleges aktív partíció (ha van)
Ezután jönnek a további elsődleges partíciók (max 4 lehet)
És legvégül a kiterjesztett partíciók kapnak betűjelet.

Tehát valószínűleg a hd1-en kiterjesztett partíciód van, a hd2-n pedig egy elsődleges (ami valszín aktív is).

A rendszerpartíció betűjelét pedig nem érdemes megváltoztatni, mert akkor nem fog találni semmit a win induláskor.

If it is not broken then don't fix it!

(#13) >guest< válasza Krix (#12) üzenetére


>guest<
tag

Ha racionälisan végiggondolom a dolgokat, csak az lehet, hogy az újonnan vásárolt gyári csomagban lévő vinyón (a slave-n) volt egy aktív partíció, amit nem vettem észre.

Aranyos.

Na akkor este újrakezdem fdisk-kel. :DD

Na leléptem...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd tuuuul nagy ?!?!?!?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.