Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sairey


sairey
újonc

Xp-ről van szó.NTFS.
Na az a helyzet,hogy van egy gépem,aminek kb 250-300Gb-os vinyója van.A helyzet az,hogy elég gyakori a meghibásodása.Volt itt már "Nem sikerült a késleltettett írás"-tól kezdve a "Kettős név van a rendszerben"-ig minden.Ezek persze csak ha sikerült bejelentkezni.
Legutóbbi helyzet az,hogy valamilyen csoda folytán sikerült újraraknom(tulajdonképpen érintkezési dolog is van benne,mert egykét vezeték kilazul néha stb és azt megigazítottam mivel írta előtte,hogy lemezolvasási hiba meg a szokásos),formázni meg mindent sikerült szerencsére.Aztán 2-3 napnyi hibamentes,majdnem tökéletes működés után(egyik nap a kettős név a rendszerben dolog bejött bekapcsoláskor,de amúgy tökjól müködött) egyszer csak már nem kapcsolt be, és a szokásos "lemezolvasási hiba, ctrl+alt+delete-vel indítsd újra", vagy hogy bejön egy fekete képernyő és villog a kurzor,vagy csak sima fekete képernyő jön be. De most leginkább az van,hogy Winlogo betölt aztán fekete képernyő és újraindul.
Na most hiába igazgattam a kábeleket, vagy vártam órát félórát , nem igazán segített.Ráadásul a bioszba nem volt látható a cd/dvd olvasó,tehát ilyenkor telepíteni se lehet,mert nem érzékeli.(Nyílván rögzítési dolog szerintem ,de én egyeltalán nem értek ehhez.Olvasgattam,lehet nem ártana kábelt cserélni,nemtudom.)
Az se kizárt,hogy a HDD a sérült,hisz csak az egyik oldala van csavarral rögzítve,míg a másik szabadon van(az alaplap az oldalára van felhelyezve, de azon az oldalon se ártana be csavarozni a HDD-t mert így lehet árt neki az is,hogy rezeghet talán,nem tudom, mindenesetre ártani nem árthat neki gondolom.)

Na sokat írtam,remélem nem hülyeséget.

(#2) sairey


sairey
újonc

na még annyi,hogy a vinyo egy konkrét "fémkeretbe" van behelyezve elől középtájt és abba van rögzítve csavarral

(#3) Balathruin


Balathruin
veterán

Ne nyiss felesleges topikot, a keresőben keress rá először.
HDD probléma

(#4) sairey


sairey
újonc

ja és nem hiszem hogy a hdd lenne a hibás teljesen,mert már sokszor volt ez és elég gyakran újra lehetett rakni,csak az hogy hamar beadja a kulcsot.Ha unokatesóm csinálta akkor is vagy egyből ,vagy 1-2hetet bírt csak. Na ő most mit csinált vele azt én konkrétan nem tudom,egyszer állítólag a vinyóban a "tüskéket" megkefélte (:P) ... vagy mi. :O

(#5) sairey válasza sairey (#4) üzenetére


sairey
újonc

néztem azt a topicot,csak gondoltam ha saját témát nyitok akkor nyilván nem lessz összevissza válaszolgatás és nem keveredik el.

(#6) föccer válasza sairey (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

PEdig jobb helyenlesz a neki megfelelő topikban. Ezt a topikot zárom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.