Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fecke78


fecke78
senior tag

Seasonic venti újdonság számomra , az ára nagyon nem szimpatikus

(#2) doooo


doooo
veterán

Nem valami jó áron vannak azok a DDR4-es RAM-ok... kb. ugyanennyiért vettem 2 éve 3600MHz-es G-Skilleket (szintén 16GB).

(#3) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Nem tudtam, mit jelent a a 80+ white. Rákerestem. Az első találat 2015-ből:
White is the original (lowest) 80 plus standard.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#4) icp1970


icp1970
senior tag

Milyen ronda szerintem a RipjawsX en lévő borda. Ráadásul még magas is.

(#5) azbest


azbest
félisten

annál a zenbooknál teljes katyvasz a rádium weblapja. Hol ryzen 7 6800u, hogy ryzen 5 6600u szerepel. A rövid összesítőnél és a bővebb leírásban a gyengébb proci van.
Legalább 1 ram slot lehetne benne, mint a vivobook S hasonló szériájában. Persze tudom, a ddr5-nél a gyártók azt hazudják, hogy slottal nem lehet magasabb órajel... csak közben mégis sikerül másoknak. Meg persze low power meg minden... csak a 16GB már nem mindenkinek elegendő most sem.

(#6) droidic válasza Ajándékok (#3) üzenetére


droidic
újonc

A 80+ wite azt jelenti, hogy ha egy GTX 1070-es videokártyával és egy i7-4770 processzorral szerelt PC 240 W teljesítményt igényel, akkor az 80+ (White minősítésű) tápegység további 20%-ot fog a hálózatból húzni. Ez így összesen 300 W jesz. Egy Bronz 282 W, Gold 267W. De a hangsuly akkor is a Japán (Tajvan) alkatrészeken van

[ Szerkesztve ]

(#7) Aprósólyom válasza droidic (#6) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azt is említsük meg, hogy a termikus erőműveink (tehát a termelésünk nagyobb része) is csak 40-60% hatásfokkal állítanak elő villamos áramot. Na, ezt a villamos áramot is CSAK 80%-os hatásfokkal felhasználni... ráadásul egy túlfejlesztett digitális számológép használatára.
Enyhe költő túlzással, akár nyáron bekapcsolhatnám a hősugárzót és kitehetném a szabadba, hadd menjen... ;]

Kifejezetten tré szerintem ekkora teljesítmény szinten ilyen hatékonyságú tápegységet egyáltalán jogilag engedélyezni. Pedig az EU számtalan területet szabályoz, nem értem miért nem szigorúbbak és terjesztik ki minden területre.

Miközben egy EV roller/kerékpár teljesítményét már lepipálja egy középszintű gamingelő konfig, ami az én szempontrendszerem szerint már rég túlment a túlzás kategóriáján.

Jevons paradox

(#8) Angie™ válasza icp1970 (#4) üzenetére


Angie™
addikt

Volt ilyen RAM-om, nem olyan magas. Szerintem csalóka a kép.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#9) Graphics válasza icp1970 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig nagyon jó kis memória, nekem is van itthon. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) droidic válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


droidic
újonc

Egy gaming konfigot akkor lehetne kiszámítani, ha már készen árúsitják. De még ott is, hogy lehet kiszámítani a proc, videó stb hatékonyságát? Nem játszik állandóan a gémer. Amúgy igazad van!

(#11) nyunyu válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Kifejezetten tré szerintem ekkora teljesítmény szinten ilyen hatékonyságú tápegységet egyáltalán jogilag engedélyezni. Pedig az EU számtalan területet szabályoz, nem értem miért nem szigorúbbak és terjesztik ki minden területre.

2019-ben szabályozta az EU ezt a kérdést, azóta nem lehet 85%-nál rosszabb tápot árulni.

Szóval a 80Plus White marketing címke az kb. annyit jelent, hogy épphogy megugorja az EUs kötelező minimumot.

Amikor a 80Plust címkéket kitalálták ~20 éve, akkor még bőven voltak 70%, vagy annál rosszabb tápok is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) Aprósólyom válasza droidic (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A részegységek mérvadóak és határozzák meg a teljes konfig végleges hatékonyságát is, úgyhogy lehetne, csak akarat nincs rá. DIY piac vagy épített konfig, mindegy, hiszen:
MOBO VRM, VGA VRM, ATX PSU
ezek a számottevőek.
De már az egy személyes "igehirdetésnek" is van hatása. Elkezdi 1-2 ember felhívni errea figyelmet, kommentel, mások olvassák, elgondolkoznak és esetleg újrakommentelik és szépen lassan terjed. Már csinálom 1-2 éve.... :DD Mára pedig valahogy eljutottunk oda, hogy Linus, GN, HU a legnagyobb csatornák is kezdenek teljesítmény/watt garfikonokat használni, de kicsi youtubereknél is láttam már, hogy foglalkoztatja őket.
És igazából nem csak "zöldség őrülteknek" jó ez, hanem nagyon jó alternatívája, a jobb/könnyebb hűthetőség tervezésében: plusz ajándék a csendesebb üzem. :B

#11 nyunyu: Jó hogy mondod. Rémlett nekem is valami, de nem mertem írni, mert csak nagyon homályos emlékem van róla. Mondjuk remélem sávozva van, mert mondjuk egy 600-700W tápból is csinálni 85%-t.... Egy 300-400W tápra még azt mondanám, hogy végül is OK. :B De lehet csak én vagyok túl szigorú...?! :U

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#13) droidic válasza Aprósólyom (#12) üzenetére


droidic
újonc

elektromos sütő hatékonysága - 10-15%
elektromos mini sütő 20-25%
halogen főzőlap 55-60%
rezsó - 55-60%
mickrosütő - 75-85%
kenyérsütő/multifunkciós edény 80-85%
aszinkron motorok - 70-80%
Ezek is minden háztartásban megvannak. Konkrétan mi a gond a pc tápjával?

[ Szerkesztve ]

(#14) ceia


ceia
őstag

Asus PC-k: Szerintem az első egész jó árú, a második már nem annyira. Hiszen 70 ezerrel drágább, közel 500 ezer, és ezért a plusz pénzért nem biztos, hogy jobban járunk vele. Az erősebb processzor nem nagyon kell, a vga többletteljesítménye ugyan jó lenne, de itt kevesebb a vga ram, csak 8GB, az olcsóbb gép 12GB-jával szemben. Ha azt nézem, hogy mindkettő úgyis csak Full HD-ra jó, akkor már jobban járok az elsővel, mert a megmaradt 70-ből közel kijöhet egy monitor. Akár az alábbi AOC. A belépőszintű játékos MSI notebook teljesen jó lenne, ha a vga nem 4, hanem 8 GB-os lenne. 4GB már nem nagyon elég játékra. Az Asus Zenbook jónak tűnik, bár nem tudom, játékban mire elég a Radeon 680M.. A RAM árak egész barátságosak, persze a 2x32GB már luxus kategória, ehhez passzol a horror ára is. Nekem nincs bajom a DDR4 árával, több éves befektetés, ennyi belefér. A tápok a specifikációjuk alapján jó árban vannak, nem tudom, mennyire megbízható ez a márka. Olcsóbb konfigba jól jöhet, persze jobb lenne a bronze. AOC monitor elég fapados, de ennyiért talán nem egy rossz vétel annak, aki fhd-t akar olcsón. A Dell-ek szerintem túlárazottak kicsit. Csak 60 Hz, 5ms, és 24"... ez elég gyenge 90 feletti áron. Lyukacsos egér kuka, fejhallgatót nem használok. A Seasonic ventilátorok elég drágák, csak 12cm, én inkább a 14-est preferálom, házat is mindig olyat veszek, amibe mehet ekkora.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#15) bartos96 válasza Aprósólyom (#12) üzenetére


bartos96
tag

Amig a jatekokat ilyen szar minosegben portoljak ps rol addig kb mindegy a pshez kepest kell kb 2x akkora teljesitmeny hogy fusson ugyanugy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.