Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

A következő a helyzet: Van az alaplapi integrált hangkártya, ami 7.1-es tehát 8 csatorna. Realtek AC'97, NF3 chipkészlet. Van hozzá egy program, Sound Manager, amivel a csatornákat lehet beállítani. Az alábbi opciók vannak:
-fülhallgató (2ch)
-stereo (2ch)
-kvadro (4ch)
-5.1 (6ch)
-7.1 (8ch)

Tud vki olyan programot, vagy 'megoldást', amivel több féleképpen is ki lehet osztni a csatornákat. Pl. nekem szükségem lenne arra, hogy 2 ugyanolyan sztereo kimenetem legyen. (Nem akarok jack dugós elosztó csatit használni).
Tehát olyan program lenne a legjobb, amivel teljes körűen beállíthatom a csatornákat.

(Bocs, a témanyitás miatt, de a keresőben nem találtam megfelelő topikot)

extra - SEXRay

(#2) Pompi válasza dokar (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem ha a driver nem támogat ilyet akkor veszett fejsze nyele. De ne legyen igazam.

Amúgy a kvadro mód az micsoda? Nem lehet, hogy pont ez kell neked?!

Nemrég valaki hasonló cipőben járt, de konkrét megoldás abban a topicban sem hangott el, a jackdugós elosztótól eltekintve, ha godnolod nézz be:

Hangkártya külön fejhallgató kimenettel [link]

Feel Good Inc.

(#3) dokar válasza Pompi (#2) üzenetére


dokar
addikt

Na igen, benéztem oda, hasonló a szitu.

kvadro mód: elöl 2, hátul 2

A régi 5.1-es hangkártyákon be lehet állítani, hogy kvadro módban 2x sztereo legyen.

Szal, nincs vmi ilyesmi progi, hangkátya buherálós?

extra - SEXRay

(#4) dokar


dokar
addikt

senki nem tud segíteni a probléma softveres megoldásában?

extra - SEXRay

(#5) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Ez a dolog engem is érdekelne.

(#6) dokar válasza Pikkolo^^ (#5) üzenetére


dokar
addikt

Akkor jó, már ketten vagyunk. :)

extra - SEXRay

(#7) <Adamsky> válasza dokar (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem szeretnék itt okoskodni, de tudtommal a kvadro pont az, amit keresel.
Próbáld ki, hogy egy 4.0-s vagy 5.1-es hangot kvadro beállítás mellett szólaltasz meg. Szvsz. csak a jobb és bal csatornát fogod hallani elől is és hátul is.

(#8) Pompi válasza <Adamsky> (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én is erre gondolok, ezért is kérdeztem rá már az elején.

Feel Good Inc.

(#9) dokar válasza <Adamsky> (#7) üzenetére


dokar
addikt

Szóval: kvadromód: 4 hangszóró: elöl kettő (első sztereo), hátul 2 (hátsó sztereo), a két sztereo csatorna nem egy és ugyanaz. Ha lejátszol egy sztereo hangot, akkor az csak az első kettőben szól. Régebbi kártyával lehetett olyat csinálni, hogy kvadro módban volt olyan opció, hogy leklónozta a első sztereo csatornát a hátsóra. Ez volt a 2X sztereo. Szerintem biztos van olyan szoft, amivel ez megoldható, csak nem találok. :(

Vegyünk egy példát: Én internetezni szeretnék és zenét hallgatni a gépen, miközben a barátnőm néz vmilyen sorozatot (Lost, Smallville,...) a tv-n keresztül. A hang és a kép megy a tv-be. Winamp-en hallgatnám a zenét, de az csak default hangkimenetre megy, ugyanúgy, mint az Mplayer. Hiába rakom 4.0, 5.1, 7.1-be, a legtöbb program csak 2.0-ában adja ki a hangot, és eszük ágában sincs más csatornán megszólalni. Alternatív megoldás, hogy Traktor dj studioban hallgatom a zenét, mert ott lehet babrálni, hogy melyik csatornán adja a hangokat. De ez még mindig nem az igazi, mert, ha vki felhív a Skype-on, akkor az a tv-ben kezd el csörögni! :) Még egy másik megoldás is szóba jöhetne, ha az Mplayerben be lehetne állítani, hogy a hátsó sztereo csatornán adja ki a hangot. De mi van akkor, ha én is nézném a filmet? Hát akkor az erősítőt is rákötném (a jobb mély hangzás érdekében), ekkor meg a 2X sztereo kellene!

extra - SEXRay

(#10) _Lacos_ válasza dokar (#9) üzenetére


_Lacos_
tag

Helló

Amit te keresel, azt tudja az media player classic, Options/filter/audio switcher/enable custom channel mapping. Itt megtudod adni egy táblázatban, hogy melyik csatornát melyik kimenetre szeretnéd rakni.
[link]

üdv

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#11) dokar válasza _Lacos_ (#10) üzenetére


dokar
addikt

Nem akarok kukacoskodni, de én filmezéshez az Mplayert szeretném használni, mivel nem akarok ezer kodeket feltelepíteni. Másrészt már írom a scriptet az Mplayer-hez, hogy telefonról lehessen BT-n keresztül irányítani a progit. Eddig a PowerDVD-t használtam, ahhoz volt is script, csak amióta van netem, vagy a webcam driver miatt, de tény bedöglött. Most jut eszembe a Media Player Classichoz is van sciptem. :) (a scripteket az FMA-val használom)

Na, de elég az offságomból, tényleg kellene hangkártya buheráló szoft, mert a filmezésen kívül ezer már dologban is hasznát venném.

extra - SEXRay

(#12) _Lacos_ válasza dokar (#11) üzenetére


_Lacos_
tag

mplayerc-hez se kell csak egy xvid codec btw

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#13) Pikkolo^^ válasza _Lacos_ (#12) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

meg egy ac3 kodek :)

én mpc-t használok, igy jó nekem ez a megoldás, köszi

[Szerkesztve]

(#14) _Lacos_ válasza Pikkolo^^ (#13) üzenetére


_Lacos_
tag

hmmm...
most akkor te is az mpc-ről beszélsz? (media player classic)
Mert én eddig arról beszéltem, és abban van beépített ac3 codec.
na mind1

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#15) dokar válasza _Lacos_ (#14) üzenetére


dokar
addikt

Na, kipróbáltam az MPC-t, átraktam a hangot a hátsó sztereo kimenetre. Működött. Később megnéztem egy filmet, ösztönösen az MPlayert nyitottam meg és már ott is a hátsón szólt. :DD Nem tudom, hogyan volt ez hatással az Mplayerre, lehet, hogy az MPC valami win-es közös hozzéférésű hangakármit tud módosítani. És a Skype sem a TV-ben szólalt meg. :DD

extra - SEXRay

(#16) Pikkolo^^ válasza _Lacos_ (#14) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

én nem vettem észre, hogy lenne benne ac3 codec, mert eddig mindig sirt ha nem volt fent

(#17) L3zl13 válasza dokar (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz tényleg kvadro mód kéne neked. Csak éppen van olyan kártya/driver ami alapértelmezetten felmixeli a sztereo jelet a beállított több csatira, és van amelyik nem.

Nekem NF2 soudstorm régebben alapértelmezetten upmixelte a sztereo jelet.
A mostani NF4-emben lévő Realtek is felmixel minden jelet 7.1-re. (Így haszálok 5.1 rendszer + sztereo TV-t.)
Winampom is felkeveri a sztereo jelet 7.1-re mind az utóbbi 3 hangkártyámon. (Nf2 Sundstorm, NF3 Realtek, NF4 Realtek)

Hogy neked miért nem csinálja azt viszont nem tudom sajnos... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#18) dokar válasza L3zl13 (#17) üzenetére


dokar
addikt

Értem miről beszélsz.

Pár évvel ezelőtt láttam olyan progit, amely 5.1-es hangkártyán a csatornákat rengeteg-féleképpen tudta kezelni. Azt lehetett vele csinálni, amit csak akartál.
Pl. megválaszthattad, hogy melyik port legyen a mikrofon, vagy akár kvadro módban a két sztereo csatorna úgy nézzen ki, hogy:

fizikai: softveres:
első bal első bal
első jobb hátsó bal
hátsó bal első jobb
hátsó jobb hátsó jobb

Tehát a két sztereo csatorna dupla bal ill. dupla jobb lesz.

Szal tényleg nagyon sok mindent tudott, nem tudom mi volt a program neve, de nagyon jól jönne. Ha valaki ráismer, szóljon.

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.