Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Hangfelvétel

Hozzászólások

(#1) balazs24


balazs24
csendes tag

Helló!

Mikrofont csatlakoztattam a számítógépre, de valahogy nem akarja észrevenni a gép. A hangszórón át hallom, hogy működik, de ha rögzíteni akarom a felvételt a Windows saját programjával (vagy Soundforge-dzsal), akkor ott még csak nem is reagál a ''kijelző''

Mit kell esetleg átállítani?

Köszi!!

(#2) The DJ válasza balazs24 (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Hangerőszabályzó megnyit

Beállítások/Tulajdonságok
Felvételhez gomb kipipál, Okéra katt, a bejövő ablakban a Mikrofonhoz alul a kiválaszt elé szintén pipa és kész is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) balazs24 válasza The DJ (#2) üzenetére


balazs24
csendes tag

Köszi a választ. Kipróbáltam, nincs változás. Felvétel gomb nélkül nem reagál a kijelző, ha elindítom, akkor sistergést vesz fel.

(#4) The DJ válasza balazs24 (#3) üzenetére


The DJ
addikt

Hát pedig a lényeg az hogy minden proginak meg kell adnod, hogy alapból miről szeretnél rögzíteni, mert ugye lehet a line-in-ről is meg még más helyekről is és a lényeg az, hogy a mikrofont állítsd be default-nak.

MOD: Használj Audacity-t, abban ez 2 katt és ingyenes progi és könnyebb mint a Soundforge

[Szerkesztve]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#5) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

Szeretnék felvenni egy hangot a NETről, de a frissen installált windows alatt nem megy úgy, ahogy korábban simán. A hangkivezetés el van osztva kétfelé, az egyikben a hangszóró van (kontrollnak), a másikat összekötbém a mikrofon bemenettel. Ha a mikrofon bemenetbe mikrofont dugok, minden működik is szépen, de ha összekötöm a hangszóróval, akkor magas sípolást vagy mély dübörgést ad ki. Miért? Ugyanezzel a hardverrel a régi windows alatt simán működött.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#6) ssolitude válasza rlazol (#5) üzenetére


ssolitude
őstag

Ha egy weblapon elhangzó hangra gondolsz a ''NET'' alatt, akkor ahhoz minek mikrofon? ''What u hear'' opció a Windows-ban, vagy Audacity [link].

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#7) rlazol válasza ssolitude (#6) üzenetére


rlazol
addikt

kifejtenéd? azt gondoltam, hogy a kimenő hangot bedudom a mikrofonba. 1000x csináltam már,de most nem egy.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#8) Viktor77 válasza rlazol (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy látom Creative karid van.

A Creative Media Source-szal tudsz felvenni bármilyen hangforrásból, mindenféle dugdosás nélkül.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) RAM válasza The DJ (#4) üzenetére


RAM
őstag

Audacity-vel lehet mp3-ból ogg-ba, vagy mit is ajánlottál régebben erre? :B

Csak tisztán

(#10) ssolitude válasza rlazol (#7) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem értem mi az a NET.Ha egy weblapon elhangzó zenéről vagy bármilyen hangról van szó, azt minden dugdosás nélkül rögzíteni lehet. Ha meg Creativod van, akkor meg főleg(by Viktor).

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#11) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

Bár jó régi már az utolsó hozzászólás, felmerült egy problémám, hátha kapok hozzá itt segítséget.
Egyszerű dolog lenne: számítógép hangkártyájába dugott mikrofonnal készítenék sima hangfelvételt. Audacity programmal probálkoztam már rengetegszer de a probléma az, hogy baromira zajosak lesznek a felvételek, akárhogy is próbálkozom.
Hogyan lehetne (nem feltétlen ezzel a programmal) olyan felvételt készíteni (és .mp3-ba kimenteni) ami normál hangerővel visszahallgatható és ugyanakkor amennyire lehet tiszta, zaj nélküli minőségben?

(#12) pc-user


pc-user
aktív tag

F1DO: Milyen mikrofonnal próbálkoztál?

Keresem Csabai Dániel: A hangfelvétel gyakorlata c. könyvét.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Hangfelvétel
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.