Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hálózati eszközök, intenetmegosztás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nagymester


nagymester
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Vidéken sajnos a legtöbb helyen nincs olcsó nagysebességű internet hozzáférés (kábelmodem, AM-Micro, stb).
A Matávos internetezés pedig elég drága.
A szomszédommal kitaláltuk, hogy beköttetünk egy Matávos ADSL hozzáférést.
Csinálunk egy kis-hálózatot rádiófrekvenciás router és hálókártya segítségével.
Igy a havidíj csak a fele fejenként.
Kinéztem egy X-Micro WLAN 11g 54Mbps router-t és hozzá egy ASUS WL-138G hálókártyát.
Elvileg a szabványo 2.4GHz-en működő eszközök gond nélkül kommunikálnak egymással.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba??
Vagy inkább vegyek egyazon gyártmányú routert és hálókártyát??

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#2) d-boy válasza nagymester (#1) üzenetére


d-boy
senior tag

Szerintem menniük kell.
De az a biztos, ha egy márkát veszel ;]
Például D-Link, nem olyan drága és jó cuccokat csinál.

Milyen messzire lenne a 2 gép?

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#3) nagymester válasza d-boy (#2) üzenetére


nagymester
csendes tag

A kért ház kb. 40-50m-re van egymástól és rálátni a házra.

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#4) A.P.I. válasza nagymester (#3) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Wlan-nál szvsz nem kell rálátás egymásra

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#5) d-boy válasza nagymester (#3) üzenetére


d-boy
senior tag

Bár nekem nincs wlan-om, de ha nincs köztük akadály sem, akkor biztos, hogy nem lesz gond, szerintem.
Főleg ha kiteszed a wlan routert az ablakba.

amúgy engem is érdekel majd egy ilyen megoldás, kábel suxx :)

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#6) d-boy válasza A.P.I. (#4) üzenetére


d-boy
senior tag

Ebben igazad van, de csak biztosabb, ha rálátnak egymásra, nem?

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#7) nagymester


nagymester
csendes tag

Igazad van, nem szükséges a közvetlen rálátás, de a különbörő akadályok csökkenthetik a rádiójel erősségét. :(
Nem kell az egész routert kitenni az ablakba, elég csak az antennáját kivezetni.

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#8) VladimirR válasza A.P.I. (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mar hogyne kellene - legalabbis ha normalis minosegu kapcsolatot szeretnel

tobbieknek meg javaslom a keresot, ez mar sokadik wlanos netmegosztos tema:
csak a ket kedenc topic-om: Bővebben: link es Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#9) d-boy válasza nagymester (#7) üzenetére


d-boy
senior tag

Vagy antenna az ablakba, igen. Ugyanaz :)

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#10) A.P.I. válasza VladimirR (#8) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Mért kell xxx MHz-es rádiófrekis kapcsolathoz rálátás, de most komolyan?:F

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#11) steve@prhw válasza A.P.I. (#10) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nem szükséges a rálátás, de az átviteli sebesség a távolság, illetve az akadályok számának / vastagságának növelésével fordított arányban csökken...

Mondjuk 40-50m esetén, ADSL-megosztásnál nem túl nagy gond a két fal. Ha viszont elkezdenek dvd-ripeket másolgatni egymás között...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) A.P.I. válasza steve@prhw (#11) üzenetére


A.P.I.
aktív tag

Soha nem próbáltam, lehet benne vmi, végülis vasbeton épület kellős közepén sem igazi az FM vétel külső antenna nélkül.:))

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#13) nagymester


nagymester
csendes tag

Az én házam téglából van. Sőt! A szomszédé is. :DD

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#14) steve@prhw válasza A.P.I. (#12) üzenetére


steve@prhw
őstag

Konkrétan én sem próbáltam, előző melóhelyen terveztünk egy WLAN-os összeköttetést két épület közé. A potenciális kivitelező mérnökével tervezgettük, és ott 150m-es távolságra (közben egy szép nagy fa ágai, a vizes levelek is gondot okoznak!) csak úgy lehetett volna megoldani, hogy mindkét épületre irányított antenna került volna, amelyek (a fa kivételével) rálátnak egymásra. Az 54Mbitet így sem garantálták volna... Sajna a pályázaton nem nyertünk, úgyhogy a konkrét kivitelezés elmaradt...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#15) steve@prhw válasza nagymester (#13) üzenetére


steve@prhw
őstag

Sztem a két 38-as téglafallal együtt is menni fog. (Mondjuk ha lehetőség van rá, akkor ablakba / erkélyajtóhoz / ... helyezd a routert úgy, hogy a távolabbi eszköz rálásson.) (W)LAN-partyra és 1Mbit-es ADSL megosztására elég sávszélességet ad... Ha mégsem lennél elégedett, akkor külső antennával segíthetsz rajta (vagy felteszed a padlásra...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#16) nagymester válasza steve@prhw (#15) üzenetére


nagymester
csendes tag

Valszeg úgy lesz, hogy mind a két háznál kivezetjük az antennát falol kívülre a tető alá,ezáltal az antennák rálátnak egymásra.
Bár azt hallottam, hogy ha az antennát kivezetem, akkor a jelerősség méterenkén 1dB-t csökken. :F

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#17) VladimirR válasza A.P.I. (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nos, a miertjet pontosan nem tudom neked megmondani, hogy 2450MHz-es halozatnal miert szukseges a ralatas, de az biztos, hogy barmi, ami a freshnell zonaba belelog, az befolyasolja a kapcsolat milyenseget (erdekes egyebkent, de ez a freshnell zona az antenna moge is kinyulik, egyebkent ez egy ellipszis, aminek majdnem vegeiben van a ket antenna)
ha pl ez a zona a ket antenna kozt feluton 10m magas, aminek a felet kitakarod (mondjuk belelog egy vasbeton fal), akkor az 6dB jelveszteseg - ez ugye 75%-os csokkenes

es hogy tapaszalatra epulo magyarazat is legyen, ne csak a szaraz elmelet, haverral bk 200m-ert probaltunk atloni, de nem volt tokeletes ralatas (1-2 haz es egy drotkerites) - mondanom sem kell, hogy bar iranyba voltak allitva az anennak jel egy szal sem volt
kicsit kesobb ujbol megprobalkoztunk, de ekkor mar mindketten a padlasra vittuk a gepet, s en 8m poznat raktam az antenna ala - a jel megfelelo volt, a sebesseg ugyszint (szamokat nem irok, mert sajnos nem emlekszem pontosan, de keresd elo a miskolci wlan topicbol, ott mar egyszer leirtam) es a ping 2ms alatt maradt

(#18) steve@prhw válasza nagymester (#16) üzenetére


steve@prhw
őstag

Erről sajna nincs infóm...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#19) VladimirR válasza nagymester (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nezzetek mar at valamelyik letezo wlan topicba: le van irva szinte minden

a jel akkor csokken meterenkent 1db-t, ha nem vagy hajlando aldozni a kabelre es szar rg58-as (vekony fekete koax) kabelt hasznalsz - ennek valoban 1dBm a csillapitasa, de vannak ettol sokkal jobb kabelek (persze dragabbak is)

(#20) simonzé


simonzé
addikt

Haverék egy lépcsőházban hárman fizetnek elő ADSL-re, és WiFi-n kommunikálnak. A letöltés 30-100 kbps-sel nyomul napszaktól függően. Neki bejött, ráadásul állítólag most megduplázták a sávszélességet azonos pénzért. Így már 120 perc alatt lent van egy film...

I don't fit in. I fit out.

(#21) nagymester


nagymester
csendes tag

Asszem ez a topic meghalt. :O :((

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#22) steve@prhw válasza nagymester (#21) üzenetére


steve@prhw
őstag

R.I.P. :O

Végülis az eredeti kérdésre nagyjából megkaptad a választ, nem?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#23) nagymester


nagymester
csendes tag

Tökéletesen igazad van! :DD :C

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#24) hbela válasza nagymester (#1) üzenetére


hbela
csendes tag

Heló!
Ezen a távolságon még a füstjel is láttszik XD

Viszont amivel találkoztam:

1. DLink, LinkSYS router fagyogatott ha huzamosabb ideig rossz volt a jel minősége.

2. DLINK (persze külső antennával) kártyának foggalma nem volt, hogy van egy SENAO!!! router az éterben :(

De az ASUS jónak hangzik :D (bár lehet, hogy alaplapot jobbat gyárt :))
X-Micro meg valami nagyon ferdeszem hazában gyártott dolog lehet :)

Nem vágnám neki az ezreseimet hogy kipróbáljam :(

(#25) nagymester válasza hbela (#24) üzenetére


nagymester
csendes tag

Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy Linksys lesz a dologból (mármint ami a routert illeti).
A hálókárta típusa még kérdéses.
Annyi előnyöm van, hogy a szomszéd ház még sűrű ködben is látható (füstjel) :C

PII Celeron 1000, 384Mb RAM, Diamond Viper II 32Mb, Segate 120Gb 8Mb ATA133, LG GSA-4160b. volt a régi configom

(#26) Chieftec


Chieftec
őstag

Hello, megtudja nekem valaki mondani mi az a patch panel? Illetve annak a panelnek ami falba süllyezthető és ide fut be az összes UTP kábel a többi gépből a (falban), és a falon kívül a panel másik feléből mennek a kábelek a switchbe, remélem érthető voltam. :) Köszi előre.

(#27) Chieftec


Chieftec
őstag

Ja most nézem, egyéb hardvereknél van ha erre jár egy mod légyszi tegye át.

(#28) Rover623 válasza Chieftec (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Hello, megtudja nekem valaki mondani mi az a patch panel?
Válasz (javarészt tőled;]): annak a panelnek a neve ami falba (vagy inkább rack szekrénybe) süllyeszthető és ide fut be az összes UTP kábel a többi gépből a (falban), és a falon kívül ill. a rack szekrényen belül a panel másik feléből mennek a kábelek a switchbe.

Gratulálok! Kb. 90%-os pontossággal megválaszoltad a kérdésedet...erős 4-es...leülhetsz...;]

primus inter pares

(#29) Chieftec válasza Rover623 (#28) üzenetére


Chieftec
őstag

:DDD :R Azért keveredtem meg mert felhívtam egy műszaki boltot, hogy lehet a UTP csatis falba süllyeszthető csatlakozót kapni, asztmondták igen. Megkérdezem patch panel van-e erre ilyet itt biztos nemkapsz. Ekkor bizonytalanodtam el, hogy nem tudom jól mi az a patch panel.. Egyébként egy ilyen ennyire nehéz lenne beszerezni? Rack szekrénybe mi értelme van, miért nem egyből a switchbe kötik a kábeleket?

(#30) Chieftec


Chieftec
őstag

UP!

(#31) 04


04
tag

A következő lenne a problémám!
-az internet FIBERNET
-két számítógép, az egyik a fő gép, a másik ezen a gépen keresztül kapja a NET-et
-kábelezés fordított
-IP cím nem autómatikus, hanem beállítottam 1-et
-mineden rendben müködik, de miután kikapcs pl. másnap reggel már nincs NET!
Most mi a gond?
Kérnék titeket segtsetek!

(#32) Mr. Saint


Mr. Saint
csendes tag

Villámkérdés:
Van egy bejövő lan kapcsolat,
2 db pc
1 switchel megtudom oszatni a hálózatot mindkét gép számára?

A Windowsnak lelke van, mint a nőknek. Ezért szeretem :-)

(#33) Mr. Saint válasza Mr. Saint (#32) üzenetére


Mr. Saint
csendes tag

nagyjából ez az elképzelésem:
lan csatlakozó- ->> switch ---> PC 1
----> PC 2
megy így a net mindengép számára?

A Windowsnak lelke van, mint a nőknek. Ezért szeretem :-)

(#34) Dominator


Dominator
aktív tag

Helló!

Volna egy kis problémám az itthoni hálózattal. Gyanítom, hogy a router lehet a ludas. A probléma a következő: Volt egy gép, ami vezetékkel csatlakozott, egy pedig vezeték nélkül. Tegnap vettem egy notebookot, mindent telepítettem, beállítottam, elkezdtem netezni. Miután mindenféle titkosítást kipróbáltam, hogy levédjem az itthoni hálózatot, szépen stabilan ment is az egész rendszer. Ma délelőtt kezdődtek a gondok: a netem hol működött normál sebességgel a notebookon, hol nem. Találomra. Nem tudtam, mi lehet, így elkezdtem végül a titkosítást próbálgatni: volt WPA, WPA2 és WEP is, mindegyik esetében lelassult 1-2 perc után. Végül a következőt próbáltam: nincs titkosítás, de MAC cím alapján csak a 2 itthoni gépet engedte fel a router. Ez sem vált be. Most jelenleg WPA-Personal van beállítva, a titkosítási típus TKIP. Nem tudom, hogy van-e köze ennek az egészhez. A lényeg, hogy a notebookon brutálisan lassú a net: az MSN megy, a google 5 perc után jön be, az index.hu gyorsabban, a youtube videókat el sem kezdi betölteni, ahogy a helyi hálózaton megosztott mappákat sem, pedig ezek mind működtek még ma délelőtt is pár óráig. Nagyon hálás volnék, ha valaki tudna valamilyen tanácsot adni, köszönöm.

(#35) Kicsi Én


Kicsi Én
csendes tag

Sziasztok!

Tudna vki ajánlani notebookba hálókaritkat? Most cseréltem le a routerem, és ez már tud 128Mbit/s-es sebességet. Ha jól tudom a notebookban lévő meg csak 54-et. Meg, ha már veszek bele akkor vmi jobbat szeretnék venni, mert vastagak itthon a falak, és a lakás túlsó végében már nem túl erős a jelerősség, ahhoz elég h netezzek, de ha másolok vmi filmet a másik gépről akkor elég lassan jön.

A notebookom Acer aspire3692
A jelenlegi hálókártya: Broadcom 802.11g

(#36) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Sziasztok !

Meg tudná mondani valaki, ez mire használható ?
[link]

Üdv.

(#37) fero02 válasza Charlie Gordon (#36) üzenetére


fero02
veterán

Az a jó, h nincs oda is leírva. :W

"STP CAT5e T-adapter leírás
Árnyékolt UTP (STP) elosztó. Segítségével két irányba tudjuk osztani a meglévő egy darab kábelünket. A meglévő kábel nyolc erét kettéosztva működik, ezért egy Ethernet kapcsolathoz darabonként csak négy eret használ fel. Így nem használhatóak tovább nyolc eret megkívánó alkalmazásokhoz, mint pl. PoE vagy a 100 Mbps-nál nagyobb sávszélesség."

Kérdés? :U

(#38) Charlie Gordon válasza fero02 (#37) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Brávó, használtál már ilyet ?

(#39) fero02 válasza Charlie Gordon (#38) üzenetére


fero02
veterán

Hopp, magas lórol szálljunk le kérem. ;)

Nem, nem használtam ilyet. Switch, hub, router (mikor mire van szükség) sokkal ésszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#40) Charlie Gordon válasza fero02 (#39) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Ki ül a magas lovon ?
Én is tudom, hogy mire jó a hub a switch és a router (és már használtam is őket), de ilyet még nem. Egy hubba bedugva +1 portot nyerek vele ? Használható vele +1 gép?

(#41) fero02 válasza Charlie Gordon (#40) üzenetére


fero02
veterán

Az én értelmezésemben igen, de ennek ugye ára is van mint írták...

(#42) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi gonddal küzdök: Összeraktam egy Intel Atom procis letöltőgépet, amit távoli asztal kapcsolattal irányítok, és helyi hálón keresztül helyezem át róla a fájlokat erre a gépre (nevezzük nagygépnek). Utóbbi egyébként egy MSI alaplappal rendelkezik. A két gép egy SMC routeren keresztül kapcsolódik a netre, illetve van még egy 3. gép is a hálózaton. Mindegyik integrált hálókártyával bír, a 3. gépen Win XP SP2 van, míg a nagygépen, és a letöltőgépen Win XP SP3 fut. Mindhárom gépen ki van lőve a Win tűzfala, helyette Kerió fut, és Avast antivírus.

Ha a nagygépről másolok valamit a 3. gépre, ott minden rendben van, a sebesség kb. 6-7 MB/s, úgy, hogy a 3. gépen a háttérben még egy DC is fut. Viszont ha a letöltőgépről (Atom) másolok a nagygépre, ott a sebesség nem éri el még a 2 MB/s-et sem.

Próbáltam kihúzni a 3. gépet, és a netet is, hogy ne legyen más adatforgalom, sőt a letöltőgép tűzfalát és vírusirtóját is kikapcsoltam próbaképp, de a helyzet alig javult. A routeren világít a 100 Mbit-es LED, és a letöltőgép is 100 Mbit-es kapcsolatot jelez. Próbáltam kézzel beállítani rajta a sebességet 100 Mbit full duplexre, de ez sem segített. Miután a nagygép és a 3. gép között minden rendben, így a hiba csak a letöltőgéppel lehet, vagy a routerral összekötő kábel lehet ludas. Utóbbit kicseréltem, többet is kipróbáltam, de semmi változás. Az sem hozott megoldást, ha a routeren felcseréltem a 3. gép kábelét a letöltőgépével (mondván hátha a router 3. portja a hibás). Vettem egy Realtek PCI-os hálókarit bele, de ez sem hozott változást, bár az integrált is ugyanez.

Innentől fogva már kifogytam az ötletekből, ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#43) CS!ZYL@C33


CS!ZYL@C33
csendes tag

Sziasztok!Nekem olyan problémám/kérdésem van , hogy van egy 8Mb-os adsl-net ethernet kártyával csatlakozva a gépen és van egy 2Mb-os wifi netem ugyanazon a gépen.Nos szeretném ezt a kettőt egyszerre használni tehát ha ez lehetséges akkor 10 mb-re növelni!Milyen beállításokat kéne végeznem vagy esetleg valami program?A válaszokat és segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44) Mikee007


Mikee007
csendes tag

Üdv!

Tavaly év végén vettem egy notit ami tök jól üzemel, de szeretném az itthoni hagyományos kábeles megoldás helyett a jóval szabadabb wifi-s netezést ehhez megfelelő router-rel beüzemelni, viszont 0 a tudásom az ilyen routerekkel kapcsolatban, és az ott szereplő adatok semmit nem mondanak, így gondolatam profibbakhoz fordulok.
Milyen a jó router? Mire kell figyelni? Nem túl nagy területen használnám de azért van két emelet gondolom, ez azért nem probléma, szánok rá, ahogy néztem 10e ért már egész sokféle van.
Van olyan márka vagy típus amitől óvnátok? és végül: Letudom e kódolni, védeni a netet, hogy a wifin keresztül csak az én általam megjelölt gépek használhassák?
Befolyásolja e a router hogy hányan tudjuk használni a wifit? (gondolok itt arra, hogy mint ahogy a 'hagyományos' routereken portok van melyek szét dobják adott számúra a netet, uez wifinél hogy van?)
Pár ruter amit kinéztem, vélemények, tapasztalataitok ilyenekről vagy hasonlókról?

[link]

[link]

[link]

A segítséget előre is kössz!

(#45) utolsolevel


utolsolevel
tag

sziasztok

nemtudjátok hogyan lehet egy linksys routeren amin ddwrt firmware van, korlátozni egy gép max ip kapcsolatait (pl torrentezik és nemtudja beállitnai a torrentklienst hogy menniy legyen a max ip connections) és ettől leülteti az egész routert. :S QoS ben meg hiába teszem az ip cime alapján a gépet bulk-ra... :S

tökömtelevan :W

ß

(#46) Dundy


Dundy
tag

Sziasztok!

Hogyan/mivel lehet azt megosztani, hogy a szomszéddal megosztjuk az internetet (annak a havidíját is :) ) és az ő wifi routerének a jelét szeretném egy set top box-ba vinni.

Azaz a set top box-ot szeretném egy olyan eszközhöz csatlakoztatni, ami távolabbi wifi jelet továbbítja a set top boxba. Persze IP cím kiosztással. Gateway-ek erre nem jók?

Minden ötletet előre is köszönök!

(#47) bambano válasza Charlie Gordon (#36) üzenetére


bambano
titán

Arra, hogyha pl. egy irodaházban sikerült alultervezni az ethernet végpontok számát és nem akarják újra széthajítani az egészet (falfúrás, új kábelek behúzása), akkor szükség esetén egy darab falba húzott kábelen két pc-t is be lehet kötni. Két ilyen cucc kell egy drót két végére.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!

Remélem nem rossz helyre írok. Koliban vagyok és most már haveromnak is lett laptopja, így szeretném megosztani a mobilnetet, ez egy vodafone mobilnet, huawei E220 usbs modem van. Egyik gépen Vista van, másikon win7.Próbáltam úgy megosztani hogy összekötöttem a két laptopot utp kábellel amelyikben az usb modem van annak ip cime 192.168.0.1,maszk 255.255.255.0, másik gépen ip cím 192.168.0.2,maszk 255.255.255.0 , és átjáró a 192.168.0.1.A vmclite beállításnál bekapcsoltam h megoszthatom másokkal az internetet. És sajnos mégsem lett net a másik gépen. Próbáltam adhoc kapcsolattal létrehoztam egy halozat1et amelyikben van az usbs modem, wep titkosítás 5 betűs jelszó, csatlakoztam erre,másik gépen ugyanígy létrehoz csatlakozik és net megint nincs rajta, pedig engedélyeztem a megosztást más felhasználóknak az internetet. A segítséget előre is köszönöm.

Üdv

(#50) psyho777 válasza baratka87 (#48) üzenetére


psyho777
tag

a "kliens" gépen álitottál alapértelmezet átjárót?? jah igen.. tűzfal?? nem blokkol??

[ Szerkesztve ]

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hálózati eszközök, intenetmegosztás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.