Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sawwy007


sawwy007
csendes tag

Es vajon az àra merre startol? :DDD

(#2) Balu77 válasza sawwy007 (#1) üzenetére


Balu77
őstag

Az attól is függ hogy az Amd mit fog még elővenni a kalapjából a CES-en. Az új rdna3-as kártyák noha sugárkövetésben alulmaradnak, de egyéb téren tartják a tempót a zöldekkel, ráadásul úgy hogy kevesebbet fogyasztanak és olcsóbbak is. Nem is beszélve hogy nincs leégő tápcsati sem rajtuk. :DDD Ha az Amd egy nagyon jóárasított 7800 XT-vel elő tud rukkolni, talán még árversenyt is láthatunk.

izé

(#3) b.


b.
félisten

35 % kal kétlem hogy "Ti" lenne, szerintem sima 4070 lesz az ha valóban ennyi a különbség.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) copass válasza Balu77 (#2) üzenetére


copass
veterán

sugárkövetés,nvenc,broadcast elég nagy ütőkártya.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

104-es GPU 192 bit-tel... elég meh.. :(

(#6) talmam


talmam
tag

Hatalmas a szakadék a kártyák között a 40 szériában. :(
Én elképzelhetőnek tartom hogy majd beköszön újra a super kiadás is a sima és a TI variánsok közé, vagy újra kiadják a kártyát csak kicsit felturbózva.
Tény hogy az AMD oldalon sokkal ésszerűbb az árazás, de ott az van hogy nincs akkora húzóerő pláne hogy nincs raytracing illetve nem olyan szinten.
AZ FSR 2 elég jó cucc lett viszont. De ugye az platform független dolog.
A piac majd eldönti ha nem lesznek vevők vagy kicsit megfontoltabbak lesznek lehet egy jó árverseny. Plusz ott van még a rengeteg 30 széria a használt piacon.
Kiváncsian várom a fejleményeket :D

(#7) flexxx2 válasza sawwy007 (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

900$, ami lesz 1300-1500euro, ami lesz 500-600e jó magyar forint itthon

(#8) hokuszpk válasza b. (#3) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"kétlem hogy "Ti" lenne,"

akkor lehet belecsapnak a lecsóba, és egyből ez lesz a 4070 Super.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9) Balu77 válasza copass (#4) üzenetére


Balu77
őstag

Nvenc ellen azért lassanként csak feljön talán az amd amf. Persze a zöldeké tagadhatatlanul jobb egyelőre.
Habár engem nem érint, mert egyiket sem tervezem most venni. :DDD

izé

(#10) TomiLi


TomiLi
addikt

A 40-es szériában már az összes vga a 12VHPWR tápcsatlakozást fogja használni?

Bogyorisz

(#11) Sundesz


Sundesz
őstag

Pofátlanul áraz az Nvidia, nem hajlandó a bányálszláz alatti bevételről lemondani, de remélem visszanyal a fagyi. A 700 USD-s 3080-ból hogy a viharba lett 1200 USD amíg 4080 lett.

Hörcsög Powa'

(#12) copass válasza Sundesz (#11) üzenetére


copass
veterán

milyen bányászláz? nézted már az ETH-t mostanában?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13) b. válasza hokuszpk (#8) üzenetére


b.
félisten

szerintem sima 4070 és az fölé 15 % kal jön egy Ti.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) Sundesz válasza copass (#12) üzenetére


Sundesz
őstag

Olvasd el amit írtam. Az akkor realizált profitot megszokták, ezért gyakorlatilag olyan áron adják a terméket, mint akkor. Szóval nem mondtam, hogy most bányászláz van.

Hörcsög Powa'

(#15) sawwy007 válasza Sundesz (#11) üzenetére


sawwy007
csendes tag

Ès sajnos szerintem nem is fog lejebb adni, mert ők az Nvidia.. a bànyàszàs megmarad, igaz nem olyan óriási mértèkben mint règen.

(#16) flexxx2


flexxx2
őstag

Van egyáltalán olyan token amit megéri bányászni ilyen árakkal?

(#17) Sundesz válasza sawwy007 (#15) üzenetére


Sundesz
őstag

MSRP áron lehet venni most kártyákat, tehát a bányászat nem gond. Csak az NV felnyomta az MSRP-t scalper szintre, ez a baj (a 4090-nél indokolt, de a 4080 ezen az áron rossz vicc). Nálunk ugye a gyenge forint torzít rajta, de 6900 XT-t kapsz már 360 ezer Ft-ért, ami kb. nettó 700 EUR. De az RTX 30 széria sem rosszabb, aztán a használt piacról ne is beszéljünk, kb. féláron megy minden.

Hörcsög Powa'

(#18) b. válasza Sundesz (#17) üzenetére


b.
félisten

aza vicc hogy az egyik legjobb xx80 kártya lehetne gerenrációk óta, ha nem így árazzák. Mind teljesítményben hatalmasat lép előre ( +20% a 3090 Ti hez) mind fogyasztásban, közel 70 % körüli W/ Powert javulást hoz. ha 699 lenne mint volt de még ha 799, akkor is remek vétel lehetne.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Sundesz válasza b. (#18) üzenetére


Sundesz
őstag

Igen, egyetértek. Az RX 7900 900 USD-ért remélem hozni fogja ezt a szintet, de az is drága.

Hörcsög Powa'

(#20) BudaZ


BudaZ
csendes tag

Igazából úgy ahogy van az egész 4000széria árazás szempontból vicc értem én hogy TSMC meg infláció meg ilyenek de kérdem én akkor az AMD hogy tartja ilyen alacsonyan az árat ja hogy nem annyira telhetetlenek....
A 4080 ról ne is beszéljünk 1200ért egy rossz vicc 2xáron a 3080hoz képest...... 800dodóért reálisabb lenne de hát úgyis mindegy a magyaroknak ígyis úgyis drága a csodálatos forintunknak köszönhetően.....

(#21) slmSIG


slmSIG
tag

Amilyen árak vannak, tőlem rájuk rohadhat.
Most ez, aztán jön a sírás a PC-piac zuhanásáról...
...ó jaj, mi lehet az oka. :U

(#22) tibcsi0407 válasza slmSIG (#21) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ezek a listaárak siralmasak. 1200 USD lesz a 4080 indulóára. Remélem rájuk rohad az egész készlet!

https://utdetailing.hu/

(#23) yericho800


yericho800
aktív tag

Én az alsó szegmensre leszek kíváncsi mit virítanak..
Ezek a 500k+ huf szarok nem izgatnak, az maradjon az uri burzsuly rétegé. :K

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#24) Hun'reeth válasza Sundesz (#11) üzenetére


Hun'reeth
őstag

+1 :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#25) koxx válasza yericho800 (#23) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

burzsuj

Ehhez vajon mellékelnek poroltót vagy az csak a 90-es szériában fícsör? ;]
Ma jelenik meg a 4080, szép kis 650ezer+ árakon.

(#26) devast válasza b. (#18) üzenetére


devast
addikt

Az árazás jelenleg teljesen egyértelmű okok miatt annyi, amennyi. A történet lépésről lépésre kb: nvidianak van csomo ampere gpu-ja, vagy már legyártva vagy tsmc allokáció előre le van foglalva kifizetve. A kereslet a bánya/covid etc okok miatt hirtelen bezuhant. Ezáltal az nv-nek 2 lehetősége volt:
1, "ütősen" árazni a 40-es szériát. Mi történne akkor? Egyrészt hiány lépne fel belőle és a scalperek felnyomnák az árakat, miközben a temérdek ampere készlet beragadna és jelentős árcsökkentés nélkül lehetetlen lenne túladni rajta.
2, Pofátlanul árazni a 40-es szériát. Így nem lesz belőle hiány, és idővel túl tudnak adni a beragadt ampere készleten, közel msrp áron bukó nélkül.
Amíg igazából kb 0 a piacvesztés amd miatt akármelyik opciónál is, teljesen érthető miért játszották meg a 2-at.
Ennek a következményei véleményem szerint: Amint elfogy az ampere készlet és/vagy az amd veszélyt jelent a jobb ár/értékkel ( miközben képes is szállítani, nem csak paper launch ) egyből jönni fognak a superek olcsósítva. Ez valahol 2023 Q1-Q2 körül lesz esedékes. Legalább addig maradnak a pofátlan árak.

[ Szerkesztve ]

(#27) tibcsi0407 válasza koxx (#25) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Semmiképpen nem ér annyit, akkor már inkább egy 7000-es Radeon, vagy egy 6950XT. Pedig én Nvidia-s vagyok, de ez már nagyon beteg árazás..

https://utdetailing.hu/

(#28) yericho800 válasza koxx (#25) üzenetére


yericho800
aktív tag

Köszi a javítást xD
Én ilyen 4050 gondolok,vagy hasonló kártyára... Ahhoz talán nem kell porral oltó.. :U :C

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#29) mindhunter


mindhunter
csendes tag

Nem kell minden újdonságot az elején megvenni ha nem létszükséglet. Szépen megvárom míg végig kijönnek az alsóbb szegmensbe is a 4xxx-es kártyák. Aztán a meglévő 3060-as kártyámhoz nézek párban lévőt, és ha a tesztek szerint az újdonság sokkal jobb lesz, akkor lehet cserélek. Persze beforgatva az új árába a meglévő 3060-at, és így már nem lesz tán horribilis az összeg.

(#30) flexxx2


flexxx2
őstag

Ne felejtsük el évvégi karácsonyi vásárlási láz van, így pont jó a januári start, februárban már reménykedem az áresésben.

(#31) Gave válasza yericho800 (#28) üzenetére


Gave
addikt

Kérdés, hogy megint 15-16 hónapot éheztetik majd a népet a 80-as után? 4050 UV~10% szerintem 120W alatt is lehet az eddig terjengő infók szerint.

mindhunter: nem is nagyon tudsz early adopterkedni, ha kiegyensúlyozott terméket szeretnél mert azokat rendszeresen több hónap késéssel adják ki :D

(#32) b. válasza devast (#26) üzenetére


b.
félisten

Pontosan, ezt már én is felvázoltam többször, de vannak kétségek bennem. Az RTx 4080 valószínűleg mérföldekkel lesz RT ben a leggyorsabb RDNA 3 elött míg raszterben kb10 % ra lesz tőle. nagyjából ez az ő szemükben kiegyenlíti egymást fogyasztásban meg akár jobb is lehet a 4080 W/ perf-ben. Azaz nagyon jó indulattal 1000 dollárra fogja levinni ami még mindíg azt indikálja bennem hogy kösz de nem. viszont az AMD 7900 XT ami valójában 7800X lenne szintén vicc. jelenleg az előző gen jobb vétel szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#33) devast válasza b. (#32) üzenetére


devast
addikt

Igazából a 4080-at simán adhatná 699-ért vagy 799-ért is. Megérné neki. Nem 102 hanem 103 chip van rajta, kicsi, könnyű, olcsó gyártani. Lehet most gyártja, és halmozza fel ezeket ezerrel, hogy amint elfogynak az ampere-ek, eszméletlen mennyiséget a piacra tudjon zúdítani, olcsón. Gyártási kapacitás hiány nincs. Ez is 1 opció. Még egy turing-ot ő sem akarhat, és bányászok nélkül, nagyon durván árazott kártyákkal, egy gazdasági válság közepén, nem hiszem hogy azokkal az árakkal értékelhető eladásokat tudna csinálni. Majd a piac elintézi. Ha rárohad, majd adja olcsóbban. Ha nem, akkor ez a szép új világ, és mehetünk konzolt venni.

[ Szerkesztve ]

(#34) b. válasza devast (#33) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek mindennel. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Sundesz


Sundesz
őstag

Megjelentek a Gainward Phantom 4080-ak a Hardveraprón jó 27 ezerrel drágábban, mint amennyiért az Alzában meg lehetett venni. Teljesen nyugodtan be tudtam rakni délután a kosárba én is. Úgy látszik nem csak az Nvidia-nak maradt meg a kripto alatti becsípődés, hanem egyes hirdetőknek is. Csak ez már piciben scalperkedés, mert nincs akkora hiány. Maga a jelenség irritáló számomra viszont.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#36) flexxx2 válasza Sundesz (#35) üzenetére


flexxx2
őstag

Arról nem is beszélve, hogy némelyik leáfázza, és úgy adja drágábban.

(#37) Szatyor123 válasza Sundesz (#35) üzenetére


Szatyor123
csendes tag

Sose volt Gainward kártyám. De most az ASUS annyival drágább, hogy elkezdtem őket nézegetni, illetve a ZOTAC-ot vagy Palit-ot is. Mennyire jó mininőségűek ezek? Szabad őket megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#38) petymeg válasza devast (#26) üzenetére


petymeg
addikt

Kihagytad a mohóság faktort. Semmi nem lesz olcsóbb, se a VGA se az autó, se semmi.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#39) Sundesz válasza Szatyor123 (#37) üzenetére


Sundesz
őstag

RTX 3070 Ti volt nálam, nem a Phantom, ami jobb is. Korrekt kártya volt kulturált hűtővel. A többi ára vicc.

Hörcsög Powa'

(#40) devast válasza petymeg (#38) üzenetére


devast
addikt

A gyártási kapacitás árától, a versenytől, a kereslettől, sok mindentől függ az. Minden cég "mohó". Erről szól a kapitalizmus. nvidia nem azért létezik, hogy nekünk gpu-t gyártson, hanem azért, hogy a részvényeseinek hasznot. Ha úgy ítélik meg, hogy nagyobb volumennel és olcsóbb árral nagyobb hasznot lehet elérni, akkor azt lépik meg. Pl 3080 környékén is bepróbálkoztak vele. Más kérdés, hogy a piaci körülmények miatt nem úgy alakult, ahogy elképzelték.

(#41) Epa99


Epa99
csendes újonc

Mindenhol a beragadt 30xx szériás készletekről szól a fáma..., azt kell tolni a zöldeknek :W

Epa99, Esztergom

(#42) Varázslóó válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


Varázslóó
senior tag

700ezertől indul itthon egy alap 4080 ára :C es ez nem a strici OC àra..

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#43) tibcsi0407 válasza Varázslóó (#42) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon durva! De az új RADEON is 1000 USD-vel rajtol. Eskü inkább veszek egy 6950XT-t jó áron, mivel ezek közel sem gyorsabbak annyival, mint amennyivel többe kerülnek. 800-900 Euro bruttó áron már el lehet csípni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#44) Sundesz


Sundesz
őstag

Hardveraprón most drágább az RTX 4080 mint az Alza-n, ahol bőven kapható sokféle kártya. :))

Hörcsög Powa'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.